Úloha tábora

Účelem a úkolem tábora není jen nabídnout dětem pobyt někde v lese, daleko od rodičů atd.. Jeho hlavním úkolem je především naučit děti samostatnosti.

Noví kamarádi a kolektiv

Najít nové kamarády a zapadnout do kolektivu. Tento úkol je asi tím nějvětším a nejdůležitějším. Nejedno dítě se toho před příjezdem na tábor obává. A pak zjistí že zbytečně. Táborová atmosféra vzniku nových kamarádství napomáhá a tak to netrvá ani den, dva a kamarádství na celý tábor je na světě. Často přetrvává i do konce prázdnin, roku a někdy i na další tábor.

Vysvětlete vašemu dítěti, že tábor není trest, ale odměna a nemá se tedy čeho bát. Naši vedoucí a praktikanti budou s kamarádstvím pomáhat a nikdy na táboře nebudou samy.

Oblečení a věci na tábor

Pravidelně se stává, že dítko má na tábor jedny boty, nemá pláštěnku, do lesa chodí v bílých věcech. Prosím, popřemýšlejte co zabalit dítěti sebou na tábor. Zvažte, že děti s námi budou 14 dní v kuse. Budou chodit do lesa, na louku. Hrát si v přírodě. Může začít pršet a nikdo neví kdy přestane. Děti by měly mít dostatek spodního oblečení, triček. Neměla by chybět bunda a svetr i když je léto. Dejte dítěti čepici nebo šátek abychom předešli úžehům.
Buďte prosím rozumní a pokud váháte co zabalit do kufru či batohu, raději se obraťte na nás. Rádi vám poradíme.

Toto je spíše váš úkol a prověření vašich schopností. Vaše dítě se pak bude muset naučit s tím co mu dáte na táboře vydržet a jak se říká, přežít.

V případě potřeby se dá na tábor chybějící kusy oblečení zaslat nebo vypůjčit od ostatních, ale pokusme se této možnosti vyvarovat.

Hospodaření s penězi

Každé dítko dostává na tábor přidělené kapesné. Někdy je i zbytečně větší než potřebné. Mnohdy má dítě sebou více peněz než vedoucí či praktikant. A to není nejlepší cesta kterou se dát. Dítko by se mělo naučit hospodařit se svěřenými finančními prostředky a vyjít do další "výplaty od rodičů".

A proto prosím dávejte peníze uváženě. Nějaké základní sladkosti, nápoje, atd. si budou moci koupit na celodenním výletě. Něco jistě dostanou i od nás v programu a ke svačinám. Jinak nebudou mít moc příležitostí roztočit rodinné jmění :o)

Hygienické návyky

Až na táboře dítě zjistí, jak to s ním vlastně je. Má možnost srovnání se svými vrstevníky. Zjistí kde má "rezervy" :o) Tábor ho naučí bez pokynů rodičů, ale pod dohledem oddílových vedoucích měnit si oblečení, pravidelně si sám uklízet chatičku a udržovat své věci v pořádku. Maminka není na blízku aby mu udělala před bodováním úklidu pořádek nebo přeprala ponožky.

Konec rejpání v jídle :)

Dnešní děti jsou neuvěřitelně zmlsané. No jasně. Lákadla, zajimavé chutě, výrazné obaly, bohatá nabídka, reklamy. To na děti číhá na každém kroku. Sníst ale normální jídlo bývá občas velký problém. A proto s dětmi hurá na tábor. Na našem táboře se složení jídelníčku a výběru potravin věnuje obrovská pozornost. Bez nadsázky můžeme říci, že na našem táboře se skvěle vaří. Dětem nabízíme kuchyni jako od maminek a babiček. Vše od základů. Velké porce. Na ničem nešetříme. Ale i tak. Občas je problém, že se dítě v jídle doslova rejpe, protože není zvyklé normálně jíst. I to je úloha tábora. Naučit se jíst co dítě dostane. Ono mu to neuškodí. Spíše naopak.
Přiznáváme, jsme v tomto ohledu na děti trochu tvrdší .. ale z táborového online deníku je zřejmé, jaké pochoutky pro děti připravujeme. Na konci tábora jí všechny děti normálně a rodiče nám píšou děkovné a pochvalé emaily. Často rodiče dětem závidí co vše na táboře měly dobrého a nejednou nás maminka prosila o náš recept :)

Kontaktní formulář
✗   ZAVŘÍT KONTAKTNÍ FORMULÁŘ