Informace k odjezdu na letní dětské tábory 2021 Klubu 112

Vážení rodičové,
tím že jste přihlásili svá dítka na náš tábor, jste si zařídili krásných 10 až 20 dnů pohody. Zkuste nám to prosím oplatit tím, že tuto stránku přečtete celou. Tolik dnů vs. 10 minut. Nám to hodně pomůže a určitě se dozvíte vše, co potřebujete vědět a po telefonu sáhněte jen v krajním případě.
Moc děkuji za pochopení.
30. 6. 2021, Hv/HB

DŮLEŽITÉ INFORMACE KE KORONAVIROVÉ SEZÓNĚ 2020/2021 - připravujeme informace k nástupu (21. 6. 2021, 20:32)

Testování před nástupem a v průběhu pobytu - odkaz: Testování Covid-19.

A NYNÍ UŽ STANDARDNÍ INFORMACE K NÁSTUPU A PŘÍJEZDU DO BANDÁRIE

Věnujte této stránce 10 minut! Čtěte pečlivě. Předejdete tak zbytečným chybám.
Odkaz na tuto stránku dostáváte v potvrzujícím emailu po zpracování přihlášky.
Veškeré informace budou bezprostředně před odjezdem pouze zde.
Před odjezdem nic neposíláme e-mailem!

Volejte nám jen v opravdu nutných případech - zrušení pobytu z důvodů nemoci atd.

Stránka vytvořena: 10. 9. 2020
Stránka doplněna: 14. 9. 2020
Stránka zaktualizována: 22 7. 2021
Stránka závazně zaktualizována pro I. turnus: VOJENSKÁ AKADEMIE - AKTUALIZOVANÉ ČASY PŘÍJEZDU DĚTÍ
Stránka závazně zaktualizována pro II. turnus: Hra o trůn v Bandagatu - II - turnus - AKTUALIZOVANÉ ČASY PŘÍJEZDU DĚTÍ
Stránka závazně zaktualizována pro III. turnus: Hra o trůn v Bandagatu - III - turnus - AKTUALIZOVANÉ ČASY PŘÍJEZDU DĚTÍ
Stránka závazně zaktualizována pro IV. turnus:

Jan Borůvka

Jan Borůvka alias HV/HB

Hlavní vedoucí tábora Klubu 112
tel: + 420 775 213 667

V případě že potřebujete poradit, obraťte se prosím na mě - ale ne v pátek nebo sobotu, den před odjezdem! Je lepší poslat stručnou SMS. Jakmile budu mít čas, ozvu se zpět i s návrhem řešení. Zkuste tak učinit až po přečtení této stránky. Pár dnů před odjezdem zajišťujeme vše potřebné a tak nemám moc času odpovídat na dotazy, na které najdete odpovědi zde :)
Děkuji za pochopení.

3 nejčastější dotazy

Musíme mít jen váš lékařský posudek?
Ne, nemusíte. Ale jak všude píšeme, musí být podobný a mít všechna vyplněná pole, především evidenční číslo, identifikace lékaře a správné razítko dětského praktického lékaře.
Může dítě nastoupit na tábor i bez posudku? Náš doktor má dovolenou a dostanu ho nejdříve za týden. Pak vám ho pošlu.
Ne, Vaše dítě na tábor nemůže nastoupit a pozdější nástupy umožňujeme jen ze zdravotních důvodů na doporučení lékaře.
Musí mít moje dítě spacák?
Ano, v táborové sezóně 2021 musí každé dítě mít spacák, prostěradlo a povlak na polštář. Karimatku jen děti starší 12 let (rozhoduje věk v průběhu tábora). Pokud má dítko 12. narozeniny na táboře, bere se jako starší 12 let.

Máte dotaz? Volejte ve čtvrtek před začátkem tábora!

Chcete se na něco zeptat? Volejte ve čtvrtek před začátkem tábora! Obrním se trpělivostí a budu odpovídat na Vaše dotazy. Skutečně v pátek a v sobotu nemám čas - a chvílemi ani signál a budete se muset stejně spolehnout na stránku: Informace k odjezdu :)
Všem kteří již volali a ptali se na to, co si mohou přečíst na stránce s informacemi k odjezdu a nebo jsem musel odpověď opakovat třikrát, protože se pokaždé odpověď nelíbila, se velice omlouvám. Musím se věnovat přípravám celého tábora nebo chodu probíhajícího turnusu a po slušné hodině 20:00 také sám sobě a odpočinku :) Nejsem arogantní jen proto, že se vám nelíbí mé odpovědi, ale když to samé opakuji po několikáté, zkrátka to omrzí :) Jinak jsem dobrák a mám rád když telefonát začíná slovy "Dobrý den, mám na vás prosbičku ... " a ne stylem "Hele, jak je to s tím a s tím ..."

Informace k odjezdu zpravidla zveřejňujeme cca. týden před odjezdem a jsou nejpozději 3 dny před odjezdem závazně zaktualizované. Orientační časy jsou už uvedeny při spuštění přihlášek na aktuální turnus.

Zkontrolujte hlavy a preventivně umyjte hlavu přípravkem proti vším

Před odjezdem prohlédněte dětem hlavy, zda nemají nezvané hosty v podobě vší a hnid! Pokud ano, ještě s tím do nástupu na tábor stihnete něco udělat. U autobusů probíhá kontrola. Pasažery navíc nebereme :)
Raději preventivně použijte přípravek proti vším. Dětem tím neublížíte. Naopak. Pokud to udělají všichni, děti prožijí 14 dnů bez starostí :) A my také :)
K odjezdu nedělejte dívkám utažené účesy, copánky atd. U nástupu na tábor probíhá kontrola hlav a vlasů.

Důležité upozornění - Dokumenty k nástupu

Nezapomeňte na úplnost přihlášky. Včas si zařiďte kompletní a úplně vyplněné naše potvrzení lékaře platné po celou dobu tábora. Tento dokument prošel na základě novely zákona změnou. Obsahuje i pole čísla posudku a identifikace lékaře. NUTNÝ ORIGINÁL - abychom předešli všelijakým kopiím nevalné a nečitelné kvality. Musí být kompletně vyplněno, abychom mohli vzít vaše dítě na tábor.
Nezapomeňte ráno vyplnit a potvrdit Potvrzení rodičů s aktuálním datumem (dle turnusu) a vlepenou KOPIÍ kartičky pojištěnce - Originál kartičky pojištěnce nebereme - nevracíme - navíc vše musíme kopírovat a ten plast ničí nejen přírodu, ale i kopírky - stejně jako kancelářské sponky!
Bez těchto potvrzení nemůže dítě nastoupit na tábor!
Zde jsou dokumenty potřebné k nástupu na LDT 2021 včetně návodu + Čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového onemocnění.

500 Kč na výlet a nadstandardní program - (jméno dítěte + "Výlet")

U odjezdu se vybírá obálka se 500 Kč (1000 Kč u IV. turnusu), které slouží na pokrytí nákladů zajištěného nadstandardního hygienického programu a nutných opatření, dále nadstandardního programu, vybavení a také výletu. Čitelně nadepište obálku jménem dítěte. Tato obálka není pro I. turnus!
Upozornění: TOTO NENÍ KAPESNÉ na tábor ani výlet!
Obálku NEZALEPUJTE.

Kapesné - (jméno dítěte + nápis "Kapesné" + částka)

Kapesné vložte do čitelně jménem nadepsané obálky nebo jej ponechte dítěti - v tom případě neneseme zodpovědnost za finanční obnos, který si ponechá dítě u sebe (stejně tak i za cennosti).
Kapesné můžete také rozdělit. Část nechte dítěti, část předejte k nám.
Obálku NEZALEPUJTE.

Děti v oddílech

Informaci v jakém oddíle je vaše dítě získáte z on-line táborového deníku - 1. den (ve večerních hodinách). Veškerá přání z přihlášek jsme zohlednili. Každé dítě je tam, kde chtělo být, případně tvoří skupinky dětí v oddílech dle individuálních přání ze zpracovaných přihlášek. Neshody prokonzultované telefonicky s rodiči. Každé dítě je zařazeno dle svých zálib v odpovídajících oddílech. Nejsou důvody "reklamovat" zařazení dítěte v oddílu. Každý dělá na táboře všechno :)

Oddíl Airsoft

Všichni, kteří si vybrali oddíl Airsoft vojáci (IV. turnus) a splňovali i další podmínky (např. věk), jsou do tohoto oddílu zařazeni a proto prosíme, vybavte své hráče vším, co uvádíme na našem webu - vhodné oblečení, pevné kotníčkové boty, velkou lahev na vodu, čepici, ideálně i obličejovou masku nebo kvalitní ochranné brýle atd. Kdo nebude na tento program vybaven, nemůže se logicky zúčastnit her! Oddíl Airsoft také po příjezdu dělá naši malou prověrku fyzické zdatnosti a způsobilosti do programu. Dále upozorňujeme, že děti v oddíle Airsoft vojáci musí mít zdravotní stav bez omezení.

Léky

Při předávání dítěte jsou vybírány léky dítěte v čitelně nadepsané originální krabičce nebo balení s dávkováním (příklad: 0-1-0). Léky vložte do igelitového pytlíku + příbalovou informaci z krabičky.
Využijte také lékový formulář - odesláním nám zjednodušíte práci - nejpozději dva dny před odjezdem - pak již nejsme na emailu.
I tak prosíme vše znovu napište na krabičky léků. Jde o zdraví vašich dětí.
Nesnažte se nám nenápadně podstrčit například Antibiotika - tyhle fígle známe :)
Raději s námi aktuální zdravotní stav dítěte proberte.
Vypište nám, na co je vaše dítě alergické nebo přecitlivělé (s mírnou reakcí) - například desinfekce Betadine, Jodisol, Fenistil atd.
Chráníte tím sami sebe, své dítě a nás také.
Děkujeme za spolupráci :)

Odjezd na tábor - zvolený způsob z přihlášky - v roce 2021 pouze vlastní doprava

Vážení rodičové, hromadí se otázky, zda je možné změnit způsob dopravy. Dovolte mi abych Vám odpověděl, že není. Doprava je již objednaná a zajištěná přesně dle podkladů ze zpracovaných přihlášek. Prosíme, dodržujte zvolenou dopravu na tábor!

Důležité !!!! Čtěte !!!! Důležité !!!! Čtěte !!!! Důležité !!!! Čtěte !!!!

Překontrolujte kompletnost přihlášky (Lékařské potvrzení, Písemné prohlášení rodičů - bezinfekčnost: tu potvrďte ráno v den zahájení tábora) a vlepte kopii kartičky pojištěnce. Bez kompletních potvrzení nemůže dítě nastoupit na táborový pobyt. Jakákoliv zdravotní omezení konzultujte předem. Náš tábor je určen pro zdravé děti bez omezení a podle toho je i koncipován táborový program!
Lékařské potvrzení by mělo být na našem tiskopisu (protože je správné). Pokud není (například lékař má v systému vlastní), musí být totožné a obsahovat pole jako číslo posudku, kompletní identifikaci lékaře, informaci o povinných očkování atd. Na jiném samozřejmě není kolonka o ADHD, a proto dopište prohlášení (volnou formou, žádný elaborát nebo diplomka), že vaše dítko nemá ADHD, protože děti s ADHD nebereme.

Připomínáme Smluvní podmínky podobné jako v běžné cestovní kanceláři - odesláním přihlášky jste s nimi souhlasili.

Seznam doporučeného vybavení na dětský tábor Klubu 112

Kontrola a postup u autobusu

U autobusu (individuální dopravě) bude překontrolována kompletnost přihlášky, vybrány obálky s financemi, kapesným a léky. Dítě bude prohlédnuto zdravotníkem, zda nejeví známky nemoci - v případě pochybností bude přeměřena teplota bezkontaktním teploměrem. Dále kontrolujeme vlasy a hlavy dětí na přítomnost vší. Pokud je dítě v pořádku, nastoupuje do autobusu a rodič zatím nakládá zavazadla dítěte.
Netlačte se :o) Na každého přijde řada a všichni odjedou :o)

Časté chyby

Neděláme tábory poprvé a tak máme bohaté zkušenosti a to i s chybami. Nejčastěji se nám stává následující a proto to prosím berte jako návod, čemu lze snadno předejít:

Dále připomínáme

Dále si zde prosím dovolujeme připomenout, že návštěvy na táboře jsou přísně zakázány a to z bezpečnostních důvodů. U nás je vše v pořádku. Hostujeme Policii, záchranáře, preventisty i senátory (2010). Sledujte táborový deník a všichni budeme v klidu :o)


Staňte se naším fanouškem na Facebooku :)

Jelikož je pro nás vkládání fotek v průběhu tábora pohodlnější na Facebook, doporučujeme, staňte se naším fanouškem :) Následně můžete i označovat fotografie vašich dětí, přidávat komentáře a tak vůbec, více se zapojit do aktuálního dění na táboře.

Máme také Instagram :)

Moc sice Instagram nestíháme, protože u sebe nenosíme telefon, ale to nejlepší dáváme i sem, a proto, pokud máte a preferujete Instagram, staňte se naším followerem a můžete nás followerovat :)

Všechna táborová videa na Youtube

Jeden obrázek je za tisíc slov ... a co teprve video? Videa z našeho tábora uvidíte na našem kanále na Youtube. Odebírejte náš video kanál a z tábora vám nic neuteče :) Těšíme se i na vaše komentáře :)
Letos plánujeme nová videa. Jsme na to připraveni a budou stát za to :) Snad na ně najdeme čas a energii :)


Kdy na tábor volat a nevolat

V průběhu tábora máte možnost kontaktovat vedení tábora. Telefon ovšem leží na Velíně - kancelář vedení tábora. Celý den lítáme metr nad zemí kolem vašich dětí, programu atd. A proto prosím pište jen v opravdu nutných záležitostech. Opakující se špatné zprávy z tábora, podezření na šikanu, obavy o zdraví dítěte, nutný odjezd z tábora dříve na přání rodičů z rodinných důvodů atd. Raději než 100 zmeškaných hovorů pošlete jednu stručnou SMS se jménem dítěte, číslem oddílu a textem. Zavoláme zpět, jakmile najdeme telefon a signál :)
Děti s vámi budou komunikovat přes pohledy a dopisy. Ale myslete na to, že děti přehánějí. Jsou v dětském kolektivu a opravdu nám nad táborem nelítají včely jako padesátikoruny nebo jídlo se nedá jíst, protože chybí logo velkého M :)
Vaše děti mají péči skoro 30 dospěláků a jsou u nás na prvním místě ...
Nevěřte všemu, co děti píšou z tábora ...
My také nevěříme všemu, co vyprávějí o své rodině :)

Kdy opravdu nevolat ... z našich reálných zkušeností :)

Bodové shrnutí odjezdu a předání všeho potřebného

A milé maminky .. když vám dítko z tábora napíše že se mu stýská ... je to jen a jen dobře. To není důvod sednout do auta a jet si pro něj. Stýskání k odloučení o rodičů patří. Záleží na tom, co dělá mezi tím nebo během toho. Tak prosím neblázněte ... zaradujte se z toho a napište mu na tábor něco pěkného. A tuna čokolády nebo jiných sladkostí nejsou ideální lék na trudomyslnost ... naopak, je to cesta jak se dostat na marodku :)

Dovoluji si připomenout, že odesláním přihlášky jste souhlasili se Smluvními podmínkami a tím jste dali i souhlas k pořizování fotografií a videí vašich dětí, které slouží k provozu on-line deníku atd. Žádné fotografie ani údaje (mimo např. návštěvy lékaře) nepředáváme třetím osobám!

ZDE TO ZAJÍMAVÉ KONČÍ .... A SNAD BUDE PLATIT ZA ROK, AŽ VŠE BUDE V NORMÁLU :)

Doprava na tábor autobusem - místo odjezdu

Individuální (vlastní) doprava na tábor

Nezajíždějte do tábora - zůstaňte stát ve vyhrazeném prostoru pře táborem - naši dospěláci budou vše organizovat! Dodržujte instrukce našich dospěláků. A nebuďte jako jeden tatínek, který se domáhal prohlídky tábořiště :) Nepochodil a jen dělal zbytečné dusno :)

 

Náhodné fotografie z webu letni-detske-tabory.cz

Návštěva a ukázka jednotky hasičů
Bandárie
Získávání vody při výcviku přežití
Výcvik taktiky Airsoft vojáků
Andrea Kalousová dělá na táboře svačinářku
Ukázka práce hasičů pro Záchranáře

Dětský tábor na splátky

Do skončení nouzového stavu nabízíme rodičům možnost zajistit dětem náš letní dětský tábor na splátky. Tato nabídka tábora na splátky končí s nouzovým stavem: do 11. 4. 2021

přečíst celé

Nábor VOJENSKÉ AKADEMIE

Od ledna 2021 se náš airsoftový tábor prezentuje jako: VOJENSKÁ AKADEMIE. Máme zcela nový přístup a propracovaný program výcviku. Zkušenosti a adrenalin na maximální úrovni.

přečíst celé

On-line deník z Airsoft tábora 2021

Stále makáme na přípravách toho nejlepšího airsoft tábora v Čechách :) Nyní jsme připravili On-line deník S.T.S. Klubu 112 a dále pracujeme na zadání pro družstva a náplně misí pro hráče!

přečíst celé

Hlavními partnery táborů Klubu 112 jsou:

ArmyCRAFT
Top Army shop
Nejen do přírody
Hobby kohout
Aria travel

Hledáte pro dítě kvalitní letní dětský tábor?