Informace k odjezdu na letní dětské tábory 2020 Klubu 112

Zapomeňte na mobily :) Vážení rodičové,
tím že jste přihlásili svá dítka na náš tábor, jste si zařídili krásných 14 dnů pohody. Zkuste nám to prosím oplatit tím, že tuto stránku přečtete celou. 14 dnů vs. 10 minut. Nám to hodně pomůže a určitě se dozvíte vše, co potřebujete a po telefonu sáhněte jen v krajním případě.
Moc děkuji za pochopení.
23. 7. 2019, Hv/HB

Věnujte této stránce 10 minut! Čtěte pečlivě. Předejdete tak zbytečným chybám.
Odkaz na tuto stránku dostáváte v potvrzujícím emailu po zpracování přihlášky.
Veškeré informace budou bezprostředně před odjezdem pouze zde.
Před odjezdem nic neposíláme e-mailem!

Volejte nám jen v opravdu nutných případech - zrušení pobytu z důvodů nemoci atd.

Stránka vytvořena: 2. 9. 2018
Stránka doplněna: 11. 7. 2019
Stránka zaktualizována: 22. 7. 2019
Stránka závazně zaktualizována pro I. turnus: 25. 7. 2019
Stránka závazně zaktualizována pro II. turnus: 8. 8. 2019

ILUSTRAČNÍ UKÁZKA: JAK MÍT SPRÁVNĚ VYPLNĚNÉ DOKUMENTY NA TÁBOR!

Jan Borůvka

Jan Borůvka alias HV/HB

Hlavní vedoucí tábora Klubu 112
tel: + 420 775 213 667
email: jan.boruvka@klub112.cz
V případě že potřebujete poradit, obraťte se prosím na mě - ale ne v sobotu, den před odjezdem! Je lepší poslat stručnou SMS. Jakmile budu mít čas, ozvu se zpět i s návrhem řešení. Zkuste tak učinit až po přečtení této stránky. Pár dnů před odjezdem zajišťujeme vše potřebné a tak nemám moc času odpovídat na dotazy, na které najdete odpovědi zde :)
Děkuji za pochopení.

3 nejčastější dotazy

Musíme mít jen váš lékařský posudek?
Ne, nemusíte. Ale jak všude píšeme, musí být podobný a mít všechna vyplněná pole, především evidenční číslo, identifikace lékaře a správné razítko dětského praktického lékaře.
Může dítě nastoupit na tábor i bez posudku? Náš doktor má dovolenou a dostanu ho nejdříve za týden. Pak vám ho pošlu.
Ne, Vaše dítě na tábor nemůže nastoupit a pozdější nástupy umožňujeme jen ze zdravotních důvodů na doporučení lékaře.
Musí mít moje dítě spacák?
Záleží na tom, jak staré dítě máte. Je-li starší 12 let, ano, musí mít spacák.
To jsou v kostce nejčastěji se opakující dotazy.

Máte dotaz? Volejte ve čtvrtek 25. 7. 2019!

Chcete se na něco zeptat? Volejte ve čtvrtek 25. 7. 2019! Obrním se trpělivostí a budu odpovídat na Vaše dotazy. Skutečně v pátek a v sobotu nemám čas - a chvílemi ani signál a budete se muset stejně spolehnout na stránku: Informace k odjezdu :)
Všem kteří již volali a ptali se na to, co si mohou přečíst na stránce s informacemi k odjezdu a nebo jsem musel odpověď opakovat třikrát, protože se pokaždé nelíbila, se velice omlouvám. Musím také pracovat, věnovat se rodině a po slušné hodině 20:00 také sám sobě a odpočinku :) Nejsem arogantní jen proto, že se vám nelíbí mé odpovědi, ale když to samé opakuji po několikáté, zkrátka to omrzí :) Jinak jsem dobrák a mám rád když telefonát začíná slovy "Dobrý den, mám na vás prosbičku ... " a ne stylem "Hele, jak je to s tím a s tím ..."

25. 7. 2019 - Stránka je aktualizovaná a je 100% platná pro I. turnus

Informace k odjezdu zpravidla zveřejňujeme cca. týden před odjezdem a jsou nejpozději 3 dny před odjezdem závazně zaktualizované.

Zkontrolujte hlavy a preventivně umyjte hlavu přípravkem proti vším

Před odjezdem prohlédněte dětem hlavy, zda nemají nezvané hosty v podobě vší a hnid! Pokud ano, ještě s tím do nástupu na tábor stihnete něco udělat. U autobusů probíhá kontrola. Pasažery navíc nebereme :)
Raději preventivně použijte přípravek proti vším. Dětem tím neublížíte. Naopak. Pokud to udělají všichni, děti prožijí 14 dnů bez starostí :) A my také :)
K odjezdu nedělejte dívkám utažené účesy, copánky atd. U nástupu na tábor probíhá kontrola hlav a vlasů.

Důležité upozornění - Dokumenty k nástupu

Nezapomeňte na úplnost přihlášky. Včas si zařiďte kompletní a úplně vyplněné naše potvrzení lékaře platné po celou dobu tábora. Tento dokument prošel na základě novely zákona změnou. Obsahuje i pole čísla posudku a identifikace lékaře. NUTNÝ ORIGINÁL - abychom předešli všelijakým kopiím nevalné a nečitelné kvality. Musí být kompletně vyplněno, abychom mohli vzít vaše dítě na tábor.
Nezapomeňte ráno vyplnit a potvrdit Potvrzení rodičů s datumem 28. 7. 2019 nebo 11. 8. 2019 (dle turnusu) a vlepenou KOPIÍ kartičky pojištěnce - Originál kartičky pojištěnce nebereme - nevracíme!
Bez těchto potvrzení nemůže dítě nastoupit na tábor!
Zde jsou dokumenty potřebné k nástupu na LDT 2019 včetně návodu.

400 Kč na výlet a nadstandardní program - (jméno dítěte + "Výlet")

U odjezdu se vybírá obálka se 400 Kč, které slouží na pokrytí nákladů celodenního výletu a zajištěného nadstandardního programu. Čitelně nadepište obálku.
Upozornění: TOTO NENÍ KAPESNÉ na tábor ani výlet!
Obálku NEZALEPUJTE.

POZOR: V roce 2019 pokračujeme s nadstandardním programem proto i tato částka! 50 % nákladů nadstandardního programu je kryta z rozpočtu tábora. 2. polovina je hrazena právě touto obálkou. Připravili jsme na dětský tábor vskutku nadstandardní program. Děkujeme za pochopení.

Kapesné - (jméno dítěte + nápis "Kapesné" + částka)

Kapesné vložte do čitelně jménem nadepsané obálky nebo jej ponechte dítěti - v tom případě neneseme zodpovědnost za finanční obnos, který si ponechá dítě u sebe (stejně tak i za cennosti).
Kapesné můžete také rozdělit. Část nechte dítěti, část předejte k nám.
Obálku NEZALEPUJTE.

Děti v oddílech

Informaci v jakém oddíle je vaše dítě získáte z on-line táborového deníku - 1. den (ve večerních hodinách). Veškerá přání z přihlášek jsme zohlednili. Každé dítě je tam, kde chtělo být, případně tvoří skupinky dětí v oddílech dle individuálních přání ze zpracovaných přihlášek. Neshody prokonzultované telefonicky s rodiči. Každé dítě je zařazeno dle svých zálib v odpovídajících oddílech. Nejsou důvody "reklamovat" zařazení dítěte v oddílu. Každý dělá na táboře všechno :)

Oddíl Airsoft

Všichni, kteří si vybrali oddíl Airsoft vojáci (IV. turnus) a splňovali i další podmínky (např. věk), jsou do tohoto oddílu zařazeni a proto prosíme, vybavte své hráče vším, co uvádíme na našem webu - vhodné oblečení, pevné kotníčkové boty, velkou lahev na vodu, čepici, ideálně i obličejovou masku nebo kvalitní ochranné brýle atd. Kdo nebude na tento program vybaven, nemůže se logicky zúčastnit her! Oddíl Airsoft také po příjezdu dělá naši malou prověrku fyzické zdatnosti a způsobilosti do programu. Dále upozorňujeme, že děti v oddíle Airsoft vojáci musí mít zdravotní stav bez omezení.

Léky

Při předávání dítěte jsou vybírány léky dítěte v čitelně nadepsané originální krabičce nebo balení s dávkováním (příklad: 0-1-0). Léky vložte do igelitového pytlíku + příbalovou informaci z krabičky.
Využijte také lékový formulář - odesláním nám zjednodušíte práci - nejpozději dva dny před odjezdem - pak již nejsme na emailu.
I tak prosíme vše znovu napište na krabičky léků. Jde o zdraví vašich dětí.
Nesnažte se nám nenápadně podstrčit například Antibiotika - tyhle fígle známe :)
Raději s námi aktuální zdravotní stav dítěte proberte.
Léky, které má dostávat vaše dítě na táboře, musí být naordinované lékařem a proto uvedené v Lékařském posudku, který nám předáváte. Ze zákona nesmíme podávat léky na základě našeho-vašeho rozhodnutí. A proto si včas zajistěte potvrzení lékaře včetně takových banalit jako Kinedryl na cestu, v případě potíží Aurius, Zirtek 2x denně půlku, tableta Brufenu 200 při projevech migrény, Ventolín při nástupu astmatu, a pod.
Pokud nebude lék uvedený na lékařském potvrzení, nebudeme jej podávat !!!
Neberte to prosím jako zbytečnou buzeraci, která jinde není. Naopak! My děláme věci pořádně a na 100%. Pokud jste se s podobným přístupem doposud nesetkali, tak proto, že jinde to flákaj a neposkytují kvalitní péči.
Děkujeme za pochopení.

Vypište nám, na co je vaše dítě alergické nebo přecitlivělé (s mírnou reakcí) - například desinfekce Betadine, Jodisol, Fenistil atd.
Chráníte tím sami sebe, své dítě a nás také.
Děkujeme za spolupráci :)

Odjezd na tábor - zvolený způsob z přihlášky

Vážení rodičové, hromadí se otázky, zda je možné změnit způsob dopravy. Dovolte mi abych Vám odpověděl, že není. Doprava je již objednaná a zajištěná přesně dle podkladů ze zpracovaných přihlášek. Prosíme, dodržujte zvolenou dopravu na tábor!

Důležité !!!! Čtěte !!!! Důležité !!!! Čtěte !!!! Důležité !!!! Čtěte !!!!

Překontrolujte kompletnost přihlášky (Lékařské potvrzení, Písemné prohlášení rodičů - bezinfekčnost: tu potvrďte ráno v den zahájení tábora) a vlepte kopii kartičky pojištěnce. Bez kompletních potvrzení nemůže dítě nastoupit na táborový pobyt. Jakákoliv zdravotní omezení konzultujte předem. Náš tábor je určen pro zdravé děti bez omezení a podle toho je i koncipován táborový program!
Lékařské potvrzení by mělo být na našem tiskopisu (protože je správné). Pokud není (například lékař má v systému vlastní), musí být totožné a obsahovat pole jako číslo posudku, kompletní identifikaci lékaře, informaci o povinných očkování atd. Na jiném samozřejmě není kolonka o ADHD, a proto dopište prohlášení (volnou formou, žádný elaborát nebo diplomka), že vaše dítko nemá ADHD, protože děti s ADHD nebereme.

Připomínáme Smluvní podmínky podobné jako v běžné cestovní kanceláři - odesláním přihlášky jste s nimi souhlasili.

Seznam doporučeného vybavení na dětský tábor Klubu 112

Kontrola a postup u autobusu

U autobusu (individuální dopravě) bude překontrolována kompletnost přihlášky, vybrány obálky s financemi, kapesným a léky. Dítě bude prohlédnuto zdravotníkem, zda nejeví známky nemoci - v případě pochybností bude přeměřena teplota bezkontaktním teploměrem. Dále kontrolujeme vlasy a hlavy dětí na přítomnost vší. Pokud je dítě v pořádku, nastoupuje do autobusu a rodič zatím nakládá zavazadla dítěte.
Netlačte se :o) Na každého přijde řada a všichni odjedou :o)

Časté chyby

Neděláme tábory poprvé a tak máme bohaté zkušenosti a to i s chybami. Nejčastěji se nám stává následující a proto to prosím berte jako návod, čemu lze snadno předejít:

Dále připomínáme

Dále si zde prosím dovolujeme připomenout, že návštěvy na táboře jsou přísně zakázány a to z bezpečnostních důvodů. U nás je vše v pořádku. Hostujeme Policii, záchranáře, preventisty i senátory (2010). Sledujte táborový deník a všichni budeme v klidu :o)


Staňte se naším fanouškem na Facebooku :)

Jelikož je pro nás vkládání fotek v průběhu tábora pohodlnější na Facebook, doporučujeme, staňte se naším fanouškem :) Následně můžete i označovat fotografie vašich dětí, přidávat komentáře a tak vůbec, více se zapojit do aktuálního dění na táboře.

Máme také Instagram :)

Moc sice Instagram nestíháme, protože u sebe nenosíme telefon, ale to nejlepší dáváme i sem, a proto, pokud máte a preferujete Instagram, staňte se naším followerem a můžete nás followerovat :)

Všechna táborová videa na Youtube

Jeden obrázek je za tisíc slov ... a co teprve video? Videa z našeho tábora uvidíte na našem kanále na Youtube. Odebírejte náš video kanál a z tábora vám nic neuteče :) Těšíme se i na vaše komentáře :)
Letos plánujeme nová videa. Jsme na to připraveni a budou stát za to :) Snad na ně najdeme čas a energii :)


Kdy na tábor volat a nevolat

V průběhu tábora máte možnost kontaktovat vedení tábora. Telefon ovšem leží na Velíně - kancelář vedení tábora. Celý den lítáme metr nad zemí kolem vašich dětí, programu atd. A proto prosím pište jen v opravdu nutných záležitostech. Opakující se špatné zprávy z tábora, podezření na šikanu, obavy o zdraví dítěte, nutný odjezd z tábora dříve na přání rodičů z rodinných důvodů atd. Raději než 100 zmeškaných hovorů pošlete jednu stručnou SMS se jménem dítěte, číslem oddílu a textem. Zavoláme zpět, jakmile najdeme telefon a signál :)
Děti s vámi budou komunikovat přes pohledy a dopisy. Ale myslete na to, že děti přehánějí. Jsou v dětském kolektivu a opravdu nám nad táborem nelítají včely jako padesátikoruny nebo jídlo se nedá jíst, protože chybí logo velkého M :)
Vaše děti mají péči skoro 30 dospěláků a jsou u nás na prvním místě ...
Nevěřte všemu, co děti píšou z tábora ...
My také nevěříme všemu, co vyprávějí o své rodině :)

Kdy opravdu nevolat ... z našich reálných zkušeností :)

Bodové shrnutí odjezdu a předání všeho potřebného

A milé maminky .. když vám dítko z tábora napíše že se mu stýská ... je to jen a jen dobře. To není důvod sednout do auta a jet si pro něj. Stýskání k odloučení patří. Záleží na tom, co dělá mezi tím nebo během toho. Tak prosím neblázněte ... zaradujte se z toho a napište mu na tábor něco pěkného. A tuna čokolády nebo jiných sladkostí nejsou ideální lék na trudomyslnost ... naopak, je to cesta jak se dostat na marodku :)

Dovoluji si připomenout, že odesláním přihlášky jste souhlasili se Smluvními podmínkami a tím jste dali i souhlas k pořizování fotografií a videí vašich dětí, které slouží k provozu on-line deníku atd. Žádné fotografie ani údaje (mimo např. návštěvy lékaře) nepředáváme třetím osobám!

I. turnus: 4. 7. 2020

Prezentace dětí: xx:xx
Odjezd autobusů: xx:xx
Autobus 1
Autobus 2

II. turnus: 11. 7. 2020

Prezentace dětí: xx:xx
Odjezd autobusů: xx:xx
Autobus 1
Autobus 2

III. turnus: 25. 7. 2020

Prezentace dětí: xx:xx
Odjezd autobusů: xx:xx
Autobus 1
Autobus 2

IV. turnus: 8. 8. 2020

Prezentace dětí: xx:xx
Odjezd autobusů: xx:xx
Autobus 1
Autobus 2

Doprava na tábor autobusem - místo odjezdu

Individuální (vlastní) doprava na tábor

Nezajíždějte do tábora - zůstaňte stát na ostrově v prostoru za lávkou - na hranici první budovy! Dodržujte instrukce našich dospěláků. A nebuďte jako jeden tatínek, který se domáhal prohlídky tábořiště :) Nepochodil a jen dělal zbytečné dusno :)

 

Loga partnerů Klubu 112

Vybavení pro výcvik Záchranářů
Z celotáborové hry Pevnost Boyard
Vytváření jmenovek oddílu Šikulové
Výcvik na vodě při Survival výcviku
Nej holky a jejich táborový výcvik
Vzkaz z Bandaboxu

Bandička hledá nováčky

Pro táborovou sezónu 2020 hledáme nováčky, kteří chtějí rozšířit naši táborovou prima Bandičku. Máš zájem jet na skvělý tábor? Dej o sobě vědět!

přečíst celé

Připravujeme LDT 2020

Jsme v plném proudu práce a připravujeme znovu 2 turnusy pro táborovou sezónu 2020, která se pomalu, ale jistě blíží :)

přečíst celé

1. 10. 2019 - nové stránky

Dle numerologů a astrologů je dnes správný den na spuštění nových webových stránek s nabídkou našich táborů a informacemi, které každý rodič potřebuje znát.

přečíst celé

Hlavními partnery táborů Klubu 112 jsou:

Alive
Top Army shop
Nejen do přírody
Hobby kohout
Aria travel
Schneider

Hledáte pro dítě kvalitní letní dětský tábor?