Informace k odjezdu na letní dětský tábor 2019

Zapomeňte na mobily :) Vážení rodičové,
tím že jste přihlásili svá dítka na náš tábor, jste si zařídili krásných 14 dnů pohody. Zkuste nám to prosím oplatit tím, že tuto stránku přečtete celou. 14 dnů vs. 10 minut. Nám to hodně pomůže a určitě se dozvíte vše, co potřebujete a po telefonu sáhněte jen v krajním případě.
Moc děkuji za pochopení.
23. 7. 2019, Hv/HB

Věnujte této stránce 10 minut! Čtěte pečlivě. Předejdete tak zbytečným chybám.
Odkaz na tuto stránku dostáváte v potvrzujícím emailu po zpracování přihlášky.
Veškeré informace budou bezprostředně před odjezdem pouze zde.
Před odjezdem nic neposíláme e-mailem!

Volejte nám jen v opravdu nutných případech - zrušení pobytu z důvodů nemoci atd.

Stránka vytvořena: 2. 9. 2018
Stránka doplněna: 11. 7. 2019
Stránka zaktualizována: 22. 7. 2019
Stránka závazně zaktualizována pro I. turnus: 25. 7. 2019
Stránka závazně zaktualizována pro II. turnus: 8. 8. 2019

ILUSTRAČNÍ UKÁZKA: JAK MÍT SPRÁVNĚ VYPLNĚNÉ DOKUMENTY NA TÁBOR!

Jan Borůvka

Jan Borůvka

Jan Borůvka alias HV/HB
Hlavní vedoucí tábora Klubu 112
tel: + 420 775 213 667
email: jan.boruvka@klub112.cz
V případě že potřebujete poradit, obraťte se prosím na mě - ale ne v sobotu, den před odjezdem! Je lepší poslat stručnou SMS. Jakmile budu mít čas, ozvu se zpět i s návrhem řešení. Zkuste tak učinit až po přečtení této stránky. Pár dnů před odjezdem zajišťujeme vše potřebné a tak nemám moc času odpovídat na dotazy, na které najdete odpovědi zde :)
Děkuji za pochopení.

3 nejčastější dotazy

Musíme mít jen váš lékařský posudek?
Ne, nemusíte. Ale jak všude píšeme, musí být podobný a mít všechna vyplněná pole, především evidenční číslo, identifikace lékaře a správné razítko dětského praktického lékaře.
Může dítě nastoupit na tábor i bez posudku? Náš doktor má dovolenou a dostanu ho nejdříve za týden. Pak vám ho pošlu.
Ne, Vaše dítě na tábor nemůže nastoupit a pozdější nástupy umožňujeme jen ze zdravotních důvodů na doporučení lékaře.
Musí mít moje dítě spacák?
Záleží na tom, jak staré dítě máte. Je-li starší 12 let, ano, musí mít spacák.
To jsou v kostce nejčastěji se opakující dotazy.

Máte dotaz? Volejte ve čtvrtek 25. 7. 2019!

Chcete se na něco zeptat? Volejte ve čtvrtek 25. 7. 2019! Obrním se trpělivostí a budu odpovídat na Vaše dotazy. Skutečně v pátek a v sobotu nemám čas - a chvílemi ani signál a budete se muset stejně spolehnout na stránku: Informace k odjezdu :)
Všem kteří již volali a ptali se na to, co si mohou přečíst na stránce s informacemi k odjezdu a nebo jsem musel odpověď opakovat třikrát, protože se pokaždé nelíbila, se velice omlouvám. Musím také pracovat, věnovat se rodině a po slušné hodině 20:00 také sám sobě a odpočinku :) Nejsem arogantní jen proto, že se vám nelíbí mé odpovědi, ale když to samé opakuji po několikáté, zkrátka to omrzí :) Jinak jsem dobrák a mám rád když telefonát začíná slovy "Dobrý den, mám na vás prosbičku ... " a ne stylem "Hele, jak je to s tím a s tím ..."

25. 7. 2019 - Stránka je aktualizovaná a je 100% platná pro I. turnus

Informace k odjezdu zpravidla zveřejňujeme cca. týden před odjezdem a jsou nejpozději 3 dny před odjezdem závazně zaktualizované.

Zkontrolujte hlavy a preventivně umyjte hlavu přípravkem proti vším

DŮLEŽITÉ !!!Důležité upozornění!!! Prohlédněte dětem hlavy, zda nemají nezvané hosty v podobě vší a hnid! Pokud ano, ještě s tím do nástupu na tábor stihnete něco udělat. U autobusů probíhá kontrola. Pasažery navíc nebereme :)

Z preventivních důvodů, abychom zamezili výskytu vší na táboře, zkontrolujte před odjezdem dětem hlavy na přítomnost vší, hnid atd. Raději preventivně použijte přípravek proti vším. Dětem tím neublížíte. Naopak. Pokud to udělají všichni, děti prožijí 14 dnů bez starostí :) A my také :)
K odjezdu nedělejte dívkám utažené účesy, copánky atd. U nástupu na tábor probíhá kontrola hlav a vlasů.

Důležité upozornění - Dokumenty k nástupu

Prima nápad Nezapomeňte na úplnost přihlášky. Včas si zařiďte kompletní a úplně vyplněné naše potvrzení lékaře platné po celou dobu tábora. Tento dokument prošel na základě novely zákona změnou. Obsahuje i pole čísla posudku a identifikace lékaře. NUTNÝ ORIGINÁL - abychom předešli všelijakým kopiím nevalné a nečitelné kvality. Musí být kompletně vyplněno, abychom mohli vzít vaše dítě na tábor.
Nezapomeňte ráno vyplnit a potvrdit Potvrzení rodičů s datumem 28. 7. 2019 nebo 11. 8. 2019 (dle turnusu) a vlepenou KOPIÍ kartičky pojištěnce - Originál kartičky pojištěnce nebereme - nevracíme!
Bez těchto potvrzení nemůže dítě nastoupit na tábor!
Zde jsou dokumenty potřebné k nástupu na LDT 2019 včetně návodu.

400 Kč na výlet a nadstandardní program - (jméno dítěte + "Výlet")

U odjezdu se vybírá obálka se 400 Kč, které slouží na pokrytí nákladů celodenního výletu a zajištěného nadstandardního programu. Čitelně nadepište obálku.
Upozornění: TOTO NENÍ KAPESNÉ na tábor ani výlet!
Obálku NEZALEPUJTE.

POZOR: V roce 2019 pokračujeme s nadstandardním programem proto i tato částka! 50 % nákladů nadstandardního programu je kryta z rozpočtu tábora. 2. polovina je hrazena právě touto obálkou. Připravili jsme na dětský tábor vskutku nadstandardní program. Děkujeme za pochopení.

Kapesné - (jméno dítěte + nápis "Kapesné" + částka)

Kapesné vložte do čitelně jménem nadepsané obálky nebo jej ponechte dítěti - v tom případě neneseme zodpovědnost za finanční obnos, který si ponechá dítě u sebe (stejně tak i za cennosti).
Kapesné můžete také rozdělit. Část nechte dítěti, část předejte k nám.
Obálku NEZALEPUJTE.

Děti v oddílech

Informaci v jakém oddíle je vaše dítě získáte z on-line táborového deníku - 1. den (28.7.2019 a 11. 8. 2019 ve večerních hodinách). Veškerá přání z přihlášek jsme zohlednili. Každé dítě je tam, kde chtělo být, případně tvoří skupinky dětí v oddílech dle individuálních přání ze zpracovaných přihlášek. Neshody prokonzultované telefonicky s rodiči. Každé dítě je zařazeno dle svých zálib v odpovídajících oddílech.
Nejsou důvody "reklamovat" zařazení dítěte v oddílu. Každý dělá na táboře všechno :)

Oddíl Airsoft

Všichni, kteří si vybrali oddíl Airsoft vojáci (2. turnus) a splňovali i další podmínky (např. věk), jsou do tohoto oddílu zařazeni a proto prosíme, vybavte své hráče vším, co uvádíme na našem webu - vhodné oblečení, pevné kotníčkové boty, velkou lahev na vodu, čepici, ideálně i obličejovou masku nebo kvalitní ochranné brýle atd. Kdo nebude na tento program vybaven, nemůže se logicky zúčastnit her! Oddíl Airsoft také po příjezdu dělá naši malou prověrku fyzické zdatnosti a způsobilosti do programu.

Léky

Prima nápad Při předávání dítěte jsou vybírány léky dítěte v čitelně nadepsané originální krabičce nebo balení s dávkováním (příklad: 0-1-0). Léky vložte do igelitového pytlíku + příbalovou informaci z krabičky.
Využijte také lékový formulář - odesláním nám zjednodušíte práci.
I tak prosíme vše znovu napište na krabičky léků. Jde o zdraví vašich dětí.
Nesnažte se nám nenápadně podstrčit například Antibiotika - tyhle fígle známe :)
Raději s námi aktuální zdravotní stav dítěte proberte.
DŮLEŽITÉ !!! Léky, které má dostávat vaše dítě na táboře, musí být naordinované lékařem a proto uvedené v Lékařském posudku, který nám předáváte. Ze zákona nesmíme podávat léky na základě našeho-vašeho rozhodnutí. A proto si včas zajistěte potvrzení lékaře včetně takových banalit jako Kinedryl na cestu, v případě potíží Aurius, Zirtek 2x denně půlku, tableta Brufenu 200 při projevech migrény, Ventolín při nástupu astmatu, a pod.
Pokud nebude lék uvedený na lékařském potvrzení, nebudeme jej podávat !!!
Neberte to prosím jako zbytečnou buzeraci, která jinde není. Naopak! My děláme věci pořádně a na 100%. Pokud jste se s podobným přístupem doposud nesetkali, tak proto, že jinde to flákaj a neposkytují kvalitní péči.
Děkujeme za pochopení.

Vypište nám, na co je vaše dítě alergické nebo přecitlivělé (s mírnou reakcí) - například desinfekce Betadine, Jodisol, Fenistil atd.
Chráníte tím sami sebe, své dítě a nás také.
Děkujeme za spolupráci :)

Doporučujeme - povinně

K doporučenému vybavení doporučujeme přibalit obuv do vody (např.: staré tenisky atd.) a po zkušenostech z loňska 2 roličky toaletního papíru :o)

Odjezd na tábor - zvolený způsob z přihlášky

Prima nápad Vážení rodičové, hromadí se otázky, zda je možné změnit způsob dopravy. Dovolte mi abych Vám odpověděl, že není. Doprava je již objednaná a zajištěná přesně dle podkladů ze zpracovaných přihlášek. Prosíme, dodržujte zvolenou dopravu na tábor!
Děkujeme za pochopení, za kolektiv Klubu 112 Jan Borůvka - jednatel.

1. turnus: Seznamy dětí - I. turnus jsou vloženy!
Autobus 1
Autobus 2
Individuální doprava na tábor

Důležité časy odjezdu 11. 8. 2019 - JSOU AKTUÁLNÍ A PLATNÉ

 • Nástup a prezentace dětí: 13:00
 • Čas odjezdu na tábor: 13:30 - (aktualizováno dne: 8. 8. 2019)
 • Odhadovaný čas příjezdu na tábor: 14:30

2. turnus: Seznamy dětí dle zvolené dopravy!

Autobus 1 - děti jedou poprvé
Autobus 2 - děti jedou s námi znovu
Individuální doprava na tábor

Doprava na tábor autobusem - místo odjezdu

 • ulice V Olšinách, Praha, Strašnice, Metro - Strašnická - naproti přes ulici.
  Možnost parkování u nedaleké Billy.
  NEPARKUJTE V MÍSTĚ PRO AUTOBUSY!
  .

Individuální (vlastní) doprava na tábor

 • Individuální doprava: příjezd na tábor - cca. 13:40 - 14:10
  (rozhodně ne dříve a pokud možno ne později)

Nezajíždějte do tábora - zůstaňte stát na ostrově v prostoru za lávkou - na hranici první budovy! Dodržujte instrukce našich dospěláků. A nebuďte jako jeden tatínek, který se domáhal prohlídky tábořiště :) Nepochodil a jen dělal zbytečné dusno :)

Mapa Vlastějovice, Březina - pro individuální dopravu dětí


Zvětšit mapu

Důležité !!!! Čtěte !!!! Důležité !!!! Čtěte !!!! Důležité !!!! Čtěte !!!!

DŮLEŽITÉ !!! Překontrolujte kompletnost přihlášky (Lékařské potvrzení, Písemné prohlášení rodičů - bezinfekčnost: tu potvrďte ráno v den zahájení tábora) a vlepte kopii kartičky pojištěnce. Bez kompletních potvrzení nemůže dítě nastoupit na táborový pobyt. Jakákoliv zdravotní omezení konzultujte předem. Náš tábor je určen pro zdravé děti bez omezení a podle toho je i koncipován táborový program!
Lékařské potvrzení by mělo být na našem tiskopisu (protože je správné). Pokud není (například lékař má v systému vlastní), musí být totožné a obsahovat pole jako číslo posudku, kompletní identifikaci lékaře, informaci o povinných očkování atd. Na jiném samozřejmě není kolonka o ADHD, a proto dopište prohlášení (volnou formou, žádný elaborát nebo diplomka), že vaše dítko nemá nemá ADHD, protože děti s ADHD nebereme.

Připomínáme Smluvní podmínky podobné jako v běžné cestovní kanceláři - odesláním přihlášky jste s nimi souhlasili.

Seznam doporučeného vybavení na dětský tábor Klubu 112

Kontrola a postup u autobusu

U autobusu (individuální dopravě) bude překontrolována kompletnost přihlášky, vybrány obálky s financemi, kapesným a léky. Dítě bude prohlédnuto zdravotnicí, zda nejeví známky nemoci - v případě pochybností bude přeměřena teplota bezkontaktním teploměrem. Dále kontrolujeme vlasy a hlavy dětí na přítomnost vší. Pokud je dítě v pořádku, nastoupuje do autobusu a rodič zatím nakládá zavazadla dítěte.
Netlačte se :o) Na každého přijde řada a všichni odjedou :o)

Časté chyby

DŮLEŽITÉ !!! Neděláme tábory poprvé a tak máme bohaté zkušenosti a to i s chybami. Nejčastěji se nám stává následující a proto to prosím berte jako návod, čemu lze snadno předejít:
Není kompletní přihláška - chybí některé potvrzení nebo má chybné datum - Lékařský posudek není kompletní - chybí jeho číslo nebo není zcela vyplněn!
Přemlouváte nás, že nám potvrzení dodatečně pošlete, přivezete. NELZE!
Vyrazíte pozdě a nestíháte příjezd na místo odjezdu.
Chcete měnit způsob dopravy. Nelze!
Zapomenete léky dítěte nebo je nemáte popsané, podepsané.
Nemáte kapesné v obálce.
Nemáte 400 Kč v obálce na celodenní výlety (opravdu nám nedávejte jen tak peníze!).
U autobusu chcete "předběhnout" a hodíte léky, kapesné nebo potvrzení do (nesprávné) krabice, než na vás přijde řada.
Spletete si nastavenou dopravu, která je platná od zpracování přihlášky.
Není vlepená kopie kartičky pojištěnce. Nebereme originály! Vše se archivuje a kopíruje. Nelze kopírovat dokument s vlepeným originálem.
Dorazíte na jiný tábor - platí pro individuální dopravu :o)
Chybí vybavení. Vše lze zaslat dodatečně. Ale prosíme, vyvarujte se toho, ať je vaše dítě řádně připravené k pobytu.

Dále připomínáme

Dále si zde prosím dovolujeme připomenout, že návštěvy na táboře jsou přísně zakázány a to z bezpečnostních důvodů. U nás je vše v pořádku. Hostujeme Policii, záchranáře, preventisty i senátory (2010). Sledujte táborový deník a všichni budeme v klidu :o)


Staňte se naším fanouškem na Facebooku :)

Letní dětské tábory Klubu 112 na Facebooku Jelikož je pro nás vkládání fotek v průběhu tábora pohodlnější na Facebook, doporučujeme, staňte se naším fanouškem :) Následně můžete i označovat fotografie vašich dětí, přidávat komentáře a tak vůbec, více se zapojit do aktuálního dění na táboře.

Máme také Instagram :)

Letní dětské tábory Klubu 112 na Instagramu Moc sice Instagram nestíháme, protože u sebe nenosíme telefon, ale to nejlepší dáváme i sem, a proto, pokud máte a preferujete Instagram, staňte se naším followerem a můžete nás followerovat :)

Všechna táborová videa na Youtube

Letní dětské tábory Klubu 112 na Youtube Jeden obrázek je za tisíc slov ... a co teprve video? Videa z našeho tábora uvidíte na našem kanále na Youtube. Odebírejte náš video kanál a z tábora vám nic neuteče :) Těšíme se i na vaše komentáře :)
Letos plánujeme nová videa. Jsme na to připraveni a budou stát za to :) Snad na ně najdeme čas a energii :)


Kdy na tábor volat a nevolat

V průběhu tábora máte možnost kontaktovat vedení tábora. Telefon ovšem leží na Velíně - kancelář vedení tábora. Celý den lítáme metr nad zemí kolem vašich dětí, programu atd. A proto prosím pište jen v opravdu nutných záležitostech. Opakující se špatné zprávy z tábora, podezření na šikanu, obavy o zdraví dítěte, nutný odjezd z tábora dříve na přání rodičů z rodinných důvodů atd. Raději než 100 zmeškaných hovorů pošlete jednu stručnou SMS se jménem dítěte, číslem oddílu a textem. Zavoláme zpět, jakmile najdeme telefon a signál :)
Děti s vámi budou komunikovat přes pohledy a dopisy. Ale myslete na to, že děti přehánějí. Jsou v dětském kolektivu a opravdu nám nad táborem nelítají včely jako padesátikoruny nebo jídlo se nedá jíst, protože chybí logo velkého M :)
Vaše děti mají péči skoro 30 dospěláků a jsou u nás na prvním místě ...
Nevěřte všemu, co děti píšou z tábora ...
My také nevěříme všemu, co vyprávějí o své rodině :)

Kdy opravdu nevolat :)

Abychom dítěti nabili telefon - telefony jsou zakázané.
Abyste se zeptali, jak se vaše dítě má. Sledujte raději náš deník, informace a fotky.
S otázkou, zda je vaše dítě zdravé - informace jsou v deníku a pokud je nějaké dítě umístěné na marodku a tato informace je v deníku, rodiče jsou ihned informování.
Dozvíte se z deníku, že nějaké dítě má podmínečné vyloučení z tábora. Nevolejte způsobem "to bude asi ten můj rošťák, já to vím, tuším". Ne, pokud taková informace je v deníku, rodiče již byli informování.
Má ten náš brouček známky? On nám nepíše. Pokud váš brouček nemá známky, může si u nás zakoupit. Uvědomte si, že si 14 dnů hrajeme a čas utíká jinak. Všechy děti tlačíme k tomu, aby domů psali. Ale nutit je nemůžeme.
Naše princeznička se 4 dny neozvala. Je v pořádku? Ano, je. Kdyby nebyla, ozýváme se my :)
Na fotkách jsem viděla celé obvázané dítě a záchranku, nestalo se něco? Ne, nestalo. Vypadá to divně, ale to je náš program :)
Vyfoťte mi naše dítě. Neviděl jsem žádnou fotku. Některé děti jsou stydlivé a nechtějí se fotit. Snažíme se fotit všechny, ale na schovávanou si s nimi při focení nehrajeme :)
A poslední pravidlo: Opravdu na tábor nevolejte v 7:00. Je to nepříjemné. My vás taky nebudíme :)

Bodové shrnutí odjezdu a předání všeho potřebného

Zdravé dítě :)
Prohlédnout předem dítěti hlavu
Vybavení a oblečení na tábor + vytištěný seznam věcí
Neměnit dopravu
Přihláška (on-line odeslaná a zpracovaná) + mít řádně zaplaceno
Dokumenty - Lékařské potvrzení (úplné) + Potvrzení rodičů o bezinfekčnosti
Obálka: Celodenní výlet
Obálka: Kapesné - k úschově na Velíně
Léky
Svačina do autobusu + pití
Kinedryl na cestu - pro ty co ho potřebují + pytlík
Stát se fanouškem na Facebooku
Odebírat kanál na Youtube
Nevolat :)
14 dnů sledovat náš on-line táborový deník a užít si dva týdny bez dětí :)
A nám pomáhej pán ... :)

A milé maminky .. když vám dítko z tábora napíše že se mu stýská ... je to jen a jen dobře. To není důvod sednout do auta a jet si pro něj. Stýskání k odloučení patří. Záleží na tom, co dělá mezi tím nebo během toho. Tak prosím neblázněte ... zaradujte se z toho a napište mu na tábor něco pěkného. A tuna čokolády nebo jiných sladkostí nejsou ideální lék na trudomyslnost ... naopak, je to cesta jak se dostat na marodku :)

Dovoluji si připomenout, že odesláním přihlášky jste souhlasili se Smluvními podmínkami a tím jste dali i souhlas k pořizování fotografií a videí vašich dětí, které slouží k provozu on-line deníku atd. Žádné fotografie ani údaje (mimo např. návštěvy lékaře) nepředáváme třetím osobám! V letošním roce připravujeme jednu obrovskou "pecku" a tak nám prosím neházejte klacky pod nohy tím, že nám omezíte možnost fotit vaše děti při programu, který jsme pro vaše děti připravili.

Kontaktní formulář
✗   ZAVŘÍT KONTAKTNÍ FORMULÁŘ