Survival - AED - Automatizovaný Externí Definrilátor

AED - automatizovaný externí defibrilátor Defibrilátor je lékařský přístroj používaný k defibrilaci, tedy zrušení fibrilace komor při kardiopulmonární resuscitaci. Defibrilátor je schopný elektrickým výbojem obnovit správnou činnost srdce. Při komorové tachykardii či fibrilaci komor není srdce schopno plnit svou funkci kvůli nekoordinovaným stahům. V těchto případech se defibrilací přeruší tento nezdravý stav pomocí silného elektrického výboje, aby se následně srdce mohlo pravidelně rozběhnout. Aby mohla být defibrilace úspěšná, musí být srdce schopno samostatné činnosti – nesmí být například příliš poškozeno infarktem.
Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Defibril%C3%A1tor

Historie a vývoj defibrilace a defibrilátorů

Defibrilátor - historie Již v 19. století se začalo rozvíjet studium fibrilace a defibrilace, kdy se zjistilo, že fibrilaci je možné indukovat působením střídavého proudu na srdce. Fyziologové Prevost a Batelli v roce 1899 odhalili, že stejnosměrný elektrický výboj zastaví fibrilaci a následně se objeví sinusový rytmus. V roce 1947 byla provedena první úspěšná defibrilace, která zachránila lidský život. Provedl ji hrudním chirurg Claud S. Beck. Tento úspěch vedl k přijetí a podložení základů klinického výzkumu defibrilace.

Kdy použít AED - fibrilace komor

Zdroj videa: https://www.youtube.com/watch?list=PLe1YWwERj_BcFBkYtdY4MdyELLUy_vtOn&v=-rkD1DNCGks

Umístění AED

AED - automatizovaný externí defibrilátor Automatizovaný externí defibrilátor najdete na místech, která jsou označená touto, nebo podobnou cedulkou, značkou, symbolem. S největší pravděpodobností AED naleznete ve stanicích metra, nádražích, letištích, ve vozech Městské policie, v kinech, ochodních centrech, úřadech, recepcích firem, v továrnách a závodech, hotelích a lepších penzionech a podobně. V případě že naleznete osobu, která potřebuje k úspěšné záchraně AED, vyšlete nějakého pomocníka z řad svědků rychle najít v okolí AED. Také můžete zavolat na linku 155 a operátor vám sdělí, kde se nejbližší AED nachází - případně ve spolupráci s MP obce pošle nejbližší hlídku. Použitím AED do příjezdu ZZS zvyšujete úspěšnost záchrany osoby.

 

Snadné použití - Jak použít AED

Zdroj videa: https://www.youtube.com/watch?v=NI-P3ysiQSk

Nebojte se používat AED - Automatizovaný externí defibrilátor

AED - automatizovaný externí defibrilátor Automatické externí defibrilátory jsou navrženy tak, aby je mohl obsluhovat každý. Laik, profesionál, dítě. Zkrátka každý. I bez znalosti přístroje, je jeho obsluha velmi jednoduchá a intuitivní. Stačí přístroj otevřít, zapnout, řídit se obrázky a poslouchat mluvené slovo, které vás provede celým postupem až k úspěšnému výboji - pokud jej defibrilátor doporučí i přes kardiopulmonární resuscitaci. Nebojte se ničeho! Je to snadné. Snadnější než čekáte.
Od vás jako od uživatele se čeká otevření, zapnutí, rozbalení balíčku s elektrodami, jejich nalepení na odhalený hrudník, odstoupením od postiženého, maximálně stisknutí dalšího tlačítka, které navíc bliká a opakování celého postupu dle nápovědy. Je to jednodušší než vyměnit pneumatiku, vyžehlit košili nebo ve tři ráno odemknout dveře od bytu :)

Pořízení - kde koupit AED - prodej a servis

AED - automatizovaný externí defibrilátor Rozhodli jste se do své firmy, hotelu nebo do své organizace pořídit AED? Dobrá volba. Poslední otázkou je kde, jaký model a za kolik. Na výběr máte hned několik modelů. Pro dítě? Cvičný? Ostrý? Nebo model který umí vše najednou? Nechte si poradit od odborníků ve specializovaném obchodě. Jedním z mnoha obchodů je například: AZMEDICASHOP nebo ALFARESCUE.
Zařízení AED stojí od 20.000 do cca. 60.000 Kč a liší se v provedení, výrobcem, dalšími funkcemi a příslušenstvím.

Životnost AED

Pokud si AED pořídíte, nemusíte mít obavy, že za dva roky poběžíte pro další. Standardní životnost je cca. 7 let a mnohdy se na výrobek poskytuje prodloužená, i osmiletá záruka. V případě použití stačí dokoupit jen nové elektrody, za pár let nová baterie, nebo dětský klíč k defibrilátoru pro defibrilaci dítěte od cca. 25kg.

Trocha osvěty a motivace k použití AED

Nebojte se používat AED. Seznamte se s touto pomůckou, která zachraňuje lidské životy. Naše tábory jdou s dobou a proto děti ve vybraných oddílech, včetně dospěláků se s těmi zařízeními, které jsou dostupné už cca. 15 let, seznamují v rámci programu oddílů. Čím více nás to bude umět, tím lépe. Doporučujeme, přihlašte se na nějaký specializovaný kurz, kde si vše vyzkoušíte a získáte tak sebevědomí. Až ho budete někdy potřebovat, budete za mazáka a jednou vám někdo bude za záchranu svého života moc vděčný :)

Stránka AED - Automatizovaný Externí Defibrilátor se připravuje. Děkujeme za pochopení.

 

 

 

Vlastní Central Park v Bandárii
Airsoftová akce na táboře
Lucka princezna nad krabicí se svačinou
Výtvarný program pro nejmenší děti
Výcvik střelby na airsoft střelnici
Bandárie

Startujeme sezónu 2022

Nezahálíme. Makáme! Připravujeme se na táborovou sezónu 2022 s celotáborovou hrou Men In Black o vesmíru a mimozemšťanech. Společně zachráníme galaxii :) A samozřejmě také chystáme airsoftový tábor VOJENSKÁ AKADDEMIE.

přečíst celé

Dětský tábor na splátky

Do skončení nouzového stavu nabízíme rodičům možnost zajistit dětem náš letní dětský tábor na splátky. Tato nabídka tábora na splátky končí s nouzovým stavem: do 11. 4. 2021

přečíst celé

Nábor VOJENSKÉ AKADEMIE

Od ledna 2021 se náš airsoftový tábor prezentuje jako: VOJENSKÁ AKADEMIE. Máme zcela nový přístup a propracovaný program výcviku. Zkušenosti a adrenalin na maximální úrovni.

přečíst celé

Hlavními partnery táborů Klubu 112 jsou:

ArmyCRAFT
Top Army shop
Nejen do přírody
Hobby kohout
Aria travel

Hledáte pro dítě kvalitní letní dětský tábor?