Proč děti nejezdí na dětské tábory

Důvodů proč děti přestávají jezdit na tábory je mnoho. Rodiče nemají čas. Nemají peníze. Nemají chuť. Často se rozvedení rodiče neumí dohodnout na trávení léta pro své dítě. Rozdělí léto na 4x 14 dnů, kdy jedna doba patří mámě, další tátovi, pak jedni prarodiče a nakonec druzí prarodiče. A léto bohužel nemá pátých 14 dnů, ale jen 4. Takže co s tím? Ovšem toto není jediný důvod proč děti nejezdí na tábory. Je jich více a my se je pokusíme přiblížit v následujícím rozhovoru s dospěláky z dětského tábora Klubu 112.

Hlavní vedoucí dětského tábory

Honza Borůvka

Honza Borůvka
Co na to říká hlavas tábora Klubu 112?

"Oblíbenost táborů klesá. Ani ne tak mezi dětmi, ale spíše mezi rodiči. Dorůstá generace, která neměla tábory svým způsobem za povinnost. Generace, která místo táborů objevovala s rodiči svět. Tato generace dětí trávila léto u moře a většinou jen s rodiči. A tak podobné léto nyní připravují i svým dětem. Dětský tábor není postkomunistký přežitek, ale je to potřebná aktivita stejně jako školy v přírodě nebo jiná soustředění.
A velkým důvodem proč děti nejezdí na tábory jsou také technologické vychytávky, bez kterých si moderní děti neumí představit zábavu. Ano, jsou to především počítačové hry a mobilní telefony. Velmi často se stává, že dítě po příjezdu na tábor chce heslo k wifině nebo se ptá, kdy může na facebook a bavit se s kamarády, které nechalo doma, místo toho, aby se dohodly a jely společně :)
Téměř každé dítě které pozná kvalitní tábor si je zamiluje a pokud má podporu rodičů, rádo jezdí znovu, protože tábory jsou klasická zábava pro děti."

Praktikantka tábora Klubu 112

Terka Havlová

Terka Havlová
Co na to říká prágoška z tábora Klubu 112?
"Na tábory děti nejezdí, protože v dnešní době nechtějí většinou z důvodů, že nebudou celý den koukat na televizi, hrát hry na telefonu, x-boxu nebo tabletu. Zaboří se do světa elektroniky, inteligence začne postupem času klesat a telefon bude čím dál tím větší součást dítěte. Přeci nepojedou někam do lesa, kde není wifi ne?! To přeci bude nuda.. Při tom mohou prožít krásné léto trávením spousty zábavy. Děti by měly jezdit na tábory už jen z důvodu, že se naučí něco nového a to jim prospívá hlavně v chování. A maminky by se neměly bát, že nedostanou najíst, nevykoupou se nebo umřou nudou bez wifi. "

Kontaktní formulář
✗   ZAVŘÍT KONTAKTNÍ FORMULÁŘ