Den 6. - 21.8.2014, Tábor Klubu 112 - 2. turnus

Hlavní program dne

Letos, dříve než jiné roky, jsme vyhlásili "boxing day", který na rozdíl od původního boxing day z první světové války nespočívá ve výměně rolí mezihodnostní, ale mezioddílové. Airsofťáci pracovali s mapami a buzolami v Outdooru, Nej holky se učili o základech tábornictví (u Táborníků), Survival vytvářel pro tento oddíl zcela postradatelná mýdla ve Výtvarce (alespoň přičichnout k mýdlu ale mohou také :) ), Velký sport cvičil mazurku pod dohledem vedoucí Nej holek, Outdoor si střílel v Malém sportu, Malý sport střílel v Airsoftu, Táborníci zakládali ohně a následně se skrývali v rámci programu Survivalu a Výtvarka po absolvování dopoledne ve Velkém sportu již nechce být Výtvarkou. Byla sranda, děti si vyzkoušely zase něco nového a oddíláci si odpočali od svých dětí, aby je mohli trápit jiné :)

Odpoledne proběhla další etepa celotáborové hry, po poslední blamáži, kdy byla do pekla dovedena Anna Máchalová se Janek Ledecký ztrápený tíživým vědomím černého svědomí rozhodl sepsat petici za její propuštění. Soutěžní týmy běhaly mezi stanovišti, na kterých plnily drobné úkoly (jako příklad můžeme uvést: celý tým najednou musí obejmout hlavního vedoucího a říci mu "Jsi největší", zažonglovat, postavit sochu čítající pět rukou a šest nohou, uhádnout na co vedoucí myslí, nasbírat sto klacíků v táboře), za jejichž splnění dostali podpis. Aby se hra po hodině a půl ani zdaleka nepřiblížila k hranici monotónosti, rozhodli jsme se, že riskneme trestní stíhání a budeme falšovat podpisy. Na peticích tedy máme např. Fausta, Danteho, Karla Gotta... Vzhledem k tomu, že během etapy ani nesprchlo, byla to naše letos zatím nejvydařenější etapa :)

Oddílové programy

  1. oddíl - Airsoft: Náplň tohoto oddílu si dnes užili děti z oddílu Malý sport. Na nástupu, kde se toto dozvěděli, propukli v hlasitý jásot. Začali jsme přednáškou o bezpečnosti Airsoftu, protože to je nutný základ k tomu, abychom se mohli věnovat trošku akčnějším věcem. Seznámili jsme se se základy manipulace se zbraněmi - zajišťovaní, odjišťování, nabíjení,... a nabyté vědomosti jsme otestovali na střelnici. Začali jsme s ruční, poté jsem vyzkoušeli brokovnici, samopal, ostřelovací pušku i kulomet. Jediným zádrhelem bylo brzké zjištění, že natáhnout jsou špunti schopni jen tu ruční zbraň. Po více než hodinovém tréninku jsme si dali sváču, doplnili lahve čajem, obuli outdoor outlet a vyrazili na blízkou louku. Pří nabídnutí na golfové hřiště posekané louky nebo pralesa divizen, dalších bylin a trav, byla volba jasná. I největší děcko výšky nějakých sta třiceti centimetrů se na louce s nejmenší diviznou vysokou sto dvacet devět mohlo skvěle, ba dokonale skrýt, takže jsme si užili sérii taktických her, kde vítězství bylo založeno ve finále spíše na znalostech survivalu, než airsoftu. Při těchto hrách jsme párkrát lehce zmokli, ale když mi nejkřehčí holčina řekla: "Nejsme přece z cukru", pochopil jsem, že je program opravdu baví. Po návratu do tábořiště jsme si ukázali taktické vesty a jejich obsah a dopoledne zakončili výborným obědem. Celý večerní oddílový program jsme hledali dobrovolnici, která bude zítra dělat figurantku na nácvik přepravy VIP.
  2. oddíl - Nej holky: Dneska se zájmy Nej holek zabývali velcí sporťáci. Hned po rnním nástupu jsme vyrazili na louku za táborem, kde jsme si zkusili malý nácvik společenských tanců, respektive mazurky, přičemž jsme byli nuceni si k tomu i zazpívat. K překvapení vedoucí si sporťáci neutvořili dvojice dívka-chlapec, ačkoliv jich je přesně půl na půl. Obzvlášť chlapcům tento tanec moc k srdci nepřirostl, ale ke konci jsme již působili jako sehraná sestava. Po návratu do tábora jsme se chvíli zabývali hraním přehazky a před návratem ke svému vedoucímu jsme si zkusili nacvičit část sestavy na budoucí táborový program. Večerní program jsme strávil již s mými holkami nácvikem první části sestavy z loňska, která se holkám moc líbila. Nakonec jsme se vrátili ke zopakování naší včerejší sestavy "a la pórek". Večer jsme parádně zakončili po splnění trestu zadaného hlavasem (napsání poznatků ze dnešního dne a překladu do morseovky), společným zpěvem pod naším stromem před chatkami.
  3. oddíl - Survival: Po ranní optimistické rozcvičce se nadšený tým přeživších odhodlal k dlouhému výstupu na nedaleký kopec, kde si s nevelkým nadšením zopakoval oblíbené zakládání táborových ohňů. Po rychlé a úspěšné motivaci vedoucím obsahující padesát kliků se s velkým nadšením pustili do díla. Po pár lehkých zakleních a půlhodině lehké dřiny se konečně na ohništi objevily první plamínky. Po záživné přednášce se pustili do hlavního programu dopolední činnosti - přírodnímu maskování. O pár okamžiků poté se zástup severoamerických indiánů opět seřadil a vyrazil zpět do základny. Napínavá a zábavná celotáborová hra, po které musel vedoucí udělit půlhodinu navíc osobního volna na rozdýchání různorodých pocitů. Večerní program obsahoval rychlé probrání všech katastrof, ať už přírodních, či osobních, se pustil do opakování osobní obrany a po pár návštěvách zdravotnice se pro jistotu pustil do méně nebezpečné části programu - rybaření. Po pár utrhnutých háčcích, spadlé vysílačce do vody, se optimisticky naladěný vedoucí rozhodl, že dnešek už bude lepší ukončit. Po nejisté osobní hygieně se celý oddíl zavřel v chatičkách a po zbytek dne se již neukázal.
  4. oddíl - Velký sport: Oddíl Pastelek dnes výjimečně měl na starosti oddílák z Velkého sportu. Se změnou programu byla i změna lokality, kde se aktivity konaly. Vyrazili jsme přes vysoký most na palouček do lesa. Děti byly nadšeny, protože takové dobrodružství by se svou stávající vedoucí, jak sami řekly, nezažily. Nicméně děti byly pod dozorem dvou ranařů, takže se nebylo čeho obávat. Na paloučku hrály hru "Myši z díry ven", fotbal a stavěli domečky "Ala peklo". Musíme přiznat, že kreativita typu: schod do nebe, nás dostala. Vedoucí měl radost, že z milionu pubertálních otázek přešel na dva miliony dětských roztomilých dotazů. Příjemná změna :) Oddílák Kuba se stal novou celebritou a Pastelky by s ním rády trávily čas po zbytek tábora. Ego oddíláka rychle srazila dosavadní vedoucí Terka, která byla velmi zhrzena. *****ná perspektiva. Večerní program - s pubescenty jsme vyrazili na lodičky. Všichni se vybavili plováckými vestami z letadla, jen si je děti musely nafouknout sami a nestačilo pouze zatáhnout za šňůrku (made in ČSA). Děti to zhodnotily jako "trapný". Jakmile jsme vyrazili objevovat krásy okolní Sázavy, dostaly děti zřejmě chuť si po krupicové kaši kousnout i trochu do masa, protože se vydaly tryskovým tempem k hejnu kachen lovit druhou večeři. Když oddílák pronesl, že budeme chvíli soulodit, byly všechny kachny vystrašeny obrovským hlasitým smíchem. Co je tak pobavilo opravdu nechápeme :) Během plavby zpět do tábora jsme si zazzpívali pár táborových fláků tak aby nám lodičky všichni v táboře záviděli. Neradi se opakujeme, ale *****ná perspektiva.
  5. oddíl - Outdoor: Po malých ranních komplikacích jsme se konečně vydali z tábora na zalesněné stráně do nedalekých kopců, kde si holátka vyzkoušela tichý a nenápadný pohyb skrz nepropustnou džungli ostružin, svízele a nízkých smrčků. Zjistili jsme, že buzola dnes nebyla náš kamarád, azimut nám prostě nechtěla naměřit. Večer jsme byli nuceni sepsat nepsaný pakt a tak jsme si s jiným oddílem nakonec zahráli softball. Kupodivu holátka byla večer tak unavená, že na noční hlídku je nebylo možno vzbudit.
  6. oddíl - Malý sport: Rybí pomazánka, které nikdo nevěřil, všem vytřela zrak. Zrak nám následně vytřela i střelba konaná z luku a foukačky. P. Anna Maria zvtězila foukačku avšak s lukem to nebylo tak lehké. Terčovnice v podání lahve od oleje, nám vracela šípy jako prak. Proto jsme rádi, že nám to nevytřelo zrak potřetí. Libovej tlustej guláš nám prodloužil pupky - u vedoucího i pivní. Po večeři jsme hráli za odměnu, jelikož cukr a káva minulého dne nesklidila předpokládaný úspěch, šoupli jsme si znovu osvědčený baseball. Ukořistěné ruce a nohy protistojících táborníků (nejméňě na dvakrát zlomené) jsme využili k oddílovému pokřiku a domluvili se programu dalších dní. Spíme jako zabití :)
  7. oddíl - Táborníci: Ráno se s radostí táborníky staly Nej holky, které si zbalily spacáky a karimatky (až později zjistily, že zcela zbytečně, naschvál) a vyšli jsme na nedaleký kopec, kde jsme rozdělávali oheň, učili jsme je správnému táboření, vyhlásili jsme soutěž o nejlépo rozdělaný oheň a náší zábavu přerušil až přeháňka, která přišla s rychlosti Ussaina Bolta nebo nečekaného průjmu. Po návratu do tábořiště a skvělém obědě se naše oddíly vrátily do zaběhnutých kolejí, takže Táborníci pokračovali po poledním klidu v celotáborové hře. Večerní program byl rozdělen mezi sportovní nadšence a kreativní šikuly, kdy jedna polovina oddílu vyzvala oddíl Malého sportu k softballovému zápasu a druhá menší část oddílu se oddával hrátkám s temperami, kreslení, stříhání, lepení a vyrábění dle vlastních představ. Nakonec se i největší špindíry zdárně vykoupaly a můžeme prohlásit, že celý oddíl je sterilní od hlavy až k patě a oddílová vedoucí po necélé hodině masáže poslala žádost místní matrice o změnu svého příjmení na Spokojená.
  8. oddíl - Výtvarka: Jelikož "boxing day" připadl na dnešní den, oddíl Survival si vyzkoušel, co je to býti Pastelkami. Abychom nepodpořili absolutní nechuť teenagerů k pastelkám, fixám a vodovkám, rozhodli jsme se s nimi vyrábět mýdla, aby si i oni dnešní den užili. Byť většinou je tento oddíl neustále v přírodě, kde očista není tak potřebná, vůně levandulového mýdla jim bude dnešní dopoledne připomínat. Díky příjezdu hygieničky jsme museli zrušit původně plánované origami, jelikož hlavní vedoucí a VIP instruktor origami v jedné osobě se musel věnovat této návštěvěl. Místo toho jsme si zahráli baseball a lacross. V závěru dopoledne jsme kvůli dešti byli nuceni se přesunout do vnitřních prostor a hrát kolektivní hry zde. Večerní program s utahanými prcky jsme věnovali tělesné i duševní očistě a do pelíšku šli již deset minut před večerkou.

Jídelníček

Celý den jsme pracovali dosti, až nám z toho praskaly kosti.

Rybičková pomazánka s čerstvým rohlíkem, dětem vykouzlila úsměv větší než nad mlíkem.

Tím to ovšem neskončilo, guláškem se to vylepšilo!

Večer navařila myšička kašičku, s lentilkama usnuly děti na líčku :)

Stav marodky

Stav: 0

Důležitá sdělení z tábora

Tábor navšívila pracovnice hygienické stanice z Kutné hory a provedla svou důkladnou a precizní kontrolu dokumentů, vybavení marodky a zdravotnické dokumentace, skladů potravin, prostor kuchyně, sociálního zázemí a v poslední řadě také stav chatiček ubytovaných dětí. K poslednímu zmíněnému měla jisté výhrady, poněvadž ani hygienička a doprovázející hlavas v životě větší bordel neviděli. I přes náš nátlak dětem sdělovaný prostřednictvím tabulky úklidu nemůžeme některé děti naučit, že patery trenky nepatří pod polštář. Vážení rodičové, přiznejme si to, selhali jste :) S některými dětmi za čtrnáct dní dokážeme hnout. Z důvodů obav špatného počasí byl zrušen celodenní výlet a na večerní poradě jsme probrali jeho reorganizaci. Rodičové nebojte se, finanční prostředky vybrané u nástupu nebyly použity na opravu hlavasovi pneumatiky, ale rozhodně je narveme do vašich dětí, hlava nehlava, bonbóny nebonbóny. Puňtičkářštější z našich zdravotnic, Lenča, zabavila hlavnímu vedoucímu mobil po tom, co se pokusil svůj telefon zapnout a tepovka mu stoupla na 140.

Poděkování

Děkuji zdravotnici Lence, že mi zabavením mobilního telefonu snížila tepovou frekvenci na normální hodnotu cca 75, na dnešním nástupu (22.8.) jsme to ze stejných důvodů udělali i jedné dívce z tábora.

Doplnění - výše zmíněný a dříve vykonaný trest Nej holek :)

Dnešní den se mi líbil. Měli jsme takový vyměněný den a my "Nej holky" jsme byli Táborníci. Po příchodu do lesa jsme měli za úkol rozdělat si svůj vlastní oheň - moc dobře to nedopadlo. Poté, co jsme své ohně uhasili nás velice rozhořčila ztráta našeho milovaného Kevina :( Proto všechny žádám, kdyby někde někdo z vás viděl malý 10 až 15 cm dlouhý klacík, který slyší na jméno Kevin, okamžitě ho vraťte do našeho tábora, nálezné je možnost strávení jednoho týdne na tomto úžasném táboře. (Poznámka vedoucí: venčení Kevina bylo častou zábavou Nej holek v době osobního volna několik posledních dní.)

Foto

Fotografie najdete na Facebookových stránkách táborů Klubu 112

Kontaktní formulář
✗   ZAVŘÍT KONTAKTNÍ FORMULÁŘ