Survival - Zdravotnické vybavení

Na našem táboře používáme velké množství zdravotnického a záchranářského vybavení, které je určeno nejen pro použití lajky, ale také profesionály. Materiál nepoužíváme jen k poskytnutí první pomoci, ale také při výcviku a to hned několika oddílů - Airsoft, Záchranáři a nově také Hrdinové. S veškerým naším vybavením učíme děti i dospěláky první pomoc, zajišťujeme první pomoc na výletech, při koupání i v programu.

Batoh pro záchranáře - Medic backpack S.P.M. Liberec

Medic backpack S.P.M. Liberec

Medic backpack
S.P.M. Liberec

Chloubou (na dětský tábor) je pro nás plně vybavený zdravotnický batoh po vzoru záchranné služby a hasičů, který obsahuje Emergency balíčky na krvácení, zlomeniny, ale také porody (ne že bychom na táboře plánovali rodit), ale vše slouží ke kvalitnímu výcviku a vládnutí první pomoci. Samozřejmostí jsou resuscitační masky, ambuvaky, speciální záchranářské nůžky nebo nože na pásy a rozbíječe oken, a mnoho dalšího jako krční límce, dlahy Sam splint a podobně. Naše záchranářské vybavení by nám mohla leckdy závidět i záchranka. Jsme rádi, že díky našim sponzorům a partnerům můžeme děti učit s tím nejlepším vybavením na trhu.

Naše první zdravotnická brašna

Zdravotnická brašna Bexatec

Zdravotnická brašna

Zdravotnická brašna z Liberce není jediná, kterou máme. Naši první lékárnu jsme ale museli koupit "poctivě" za plnou cenu. Je narvaná materiálem až k prasknutí a slouží především na cesty, do autobusů, na výlety, při hrách mimo tábor a podobně. Když si tak představím, že většina kolektivů jede na dětský tábor s minilékárničkou na kolo nebo z auta, je mi skoro do pláče. Hodně pořadatelů a organizátorů táborů na zdravotnickém vybavení šetří a pak se diví, když jejich zdravotníci nezvládnou ani základní zdravotnické úkony. To naštěstí není náš případ. Sice se říká, že ke zvládnutí první pomoci potřebuješ jen dvě zdravé ruce, ale uznejte sami. S vybavením které máme k dispozici my, se to zkrátka zvládá lépe :)
Navíc, i nabídka zdravotníků je poměrně žalostná. Vybrat správné uchazeče o post zdravotníka na táboře je velmi těžké. Už ani studenti lékařských fakult nejsou to co bývali. Což je o to smutnější.

Naše nová zdravotnická brašna Elite Critical

Zdravotnická brašna Elite Critical

Nový záchranářský batoh Pro Large Medic Black

Záchranářský batoh Pro Large Medic Black

Zdravotnický batoh

Klub 112 dostal jako dárek k Vánocům 2016 nový zdravotnický batoh, který využijeme na našich táborech ke zlepšení výcviku a podmínek poskytování první pomoci kdykoliv to bude zapotřebí. Batoh čeká naplnění vším potřebným vybavením a jak je u nás zvykem, i mnoha zbytečnostmi, které dětem snáze vysvětlí jak poskytovat první pomoc. Batoh není jediný dárek z kategorie: Zdravotnické vybavení pro záchranáře. Další zcela úžasný dárek jsou speciální nůžky Leatherman Raptor. Děkujeme Ježíšku :)

Zdravotní pouzdro - NPP-2006 S.P.M. Liberec

Zdravotní pouzdro - NPP-2006 S.P.M. Liberec

NPP-2006 Paramedic

Pro výcvik používáme to nejkvalitnější vybavení a tím je i společností SPM Liberec věnované pouzdro NPP 2006, které jsme vybavili dostupným vybavením jako SWAT škrtidlo, izraelský obvaz, zásyp na masivní krvácení, sponkovačka na řezné rány, nůžky Leatherman Raptor a podobně. Jen u nás dostanou děti v kurzech odpovídající výcvik s tím nejlepším dostupným vybavením. My si na taktickou pomoc nehrajeme. My skutečně trénujeme záchranu lidského života v bojových podmínkách.

AFAK Paramedic - S.P.M. Liberec

AFAK Paramedic - S.P.M. Liberec

AFAK Paramedic

Naše účastníky kurzů Přežití, První pomoci, taktické první pomoci a podobně učíme s kvalitním vybavením určené pro profesionály. Pomocí pomůcek které patří do reálného života se snažíme naše "děti" vychovat tak, aby byli schopni reálně zvládnout první pomoc a zachránit v případě krizové situace lidský život. Náš AFAK je vybaven přesně jako v bojových podmínkách. Věříme, že tento přístup se jednou vyplatí.

Páteřová deska Spencer Rock Pin

Páteřová deska Spencer Rock Pin

Páteřová deska
Spencer Rock Pin

Na poměry dětského tábora naprostý extrém - pro výcvik máme páteřovou desku Spencer Rock Pin, kterou používáme k výcviku a děti si tak mohou vyzkoušet nejen umístění postiženého na nosítka, ale také transport postiženého na delší vzdálenosti. Jelikož deska Spencer Rock Pin umí i plovat na vodě, trénujeme poctivě výcvik i ve vodě a dětem se tak dostává toho nejlepšího záchranářského vzdělání. Jsme skutečně velice rádi, že díky našemu úsilí a sponzorům můžeme nabídnout tak kvalitní výcvik první pomoci.
Toto vybavení plánujeme rozšířit o specializovaná nosítka pro letecké záchranáře a pokud se nám zadaří, možná zkusíme i záchranu osoby a transport v podvěsu vrtulníku.

Spencer FLASH 07 - Trauma pak

Spencer FLASH 07 - Trauma pak

Na táboře při výcviku první pomoci můžeme simulovat i krizové stavy s podezřením na poranění páteře a naučit tak děti jak připravit postiženého na transport například při vyprošťování osoby z automobilu po dopravní nehodě nebo osoby po pádu z výšky, kdy je podezření na poranění páteře. K výcviku nám slouží profesionální fixační souprava Spencer, pomocí které můžeme postiženého šetrně zafixovat a minimalizovat tak rizika poškození páteře při vyprošťování a následném transportu.

Stavitelné i pevné krční límce

Krční límec

Krční límec

Jak chcete trénovat stabilizaci krční páteře bez nácviku nasazování krčního límce? To prostě nejde. Ačkoliv Spencer Trauma pak obsahuje 3 velikosti krčních límců, my jsme šli zase o kousek dál a pořídili jsme všechny možné krční límce na našem trhu. Civilní provedení, armádní provedení, stavitelné i pevné, levné i drahé. Zkrátka na táboře máme bohaté zastoupení krčních límců v mnoha provedeních a i od různých výrobců pro výcvik, ukázky i záchranu osoby.

Practi-MAN - KPR simulátor

Practi-MAN - KPR simulátor

Nebylo by nácviku první pomoci bez možnosti tréninku KPR na "andule". Naše figurína ještě čeká na jméno, ale výcvik je s ní realistický a děti velmi baví. Navíc, je doplněna o vodivou lepící pásku a tak slouží i k výcviku AED. No schválně, ukažte nám dětský tábor, který tohle všechno má k dispozici pro děti :)

Glukometr SD-Codefree

Glukometr SD-Codefree

Glukometr
SD-Codefree

Glukometr nemáme ani tak pro nácvik první pomoci, ale spíše proto, abychom dětem mohli snáze vysvětlit co je krevní cukr, co může způsobit jeho přebytek nebo nedostatek, ukázat jak probíhá měření, jak se krevní cukr mění s konzumací potravin, atd. A ano, je pravda, že jeden rok s námi byl diabetik a tak se zkrátka také hodí ho mít na táboře. Jsme neskuteční, jak jsme připraveni téměř na všechno, co se může stát. Holt Klub 112 nic nepodceňuje :)

Prstový oxymetr CR-50

Prstový oxymetr CR-50

Prstový oxymetr CR-50

Podobná situace jako u glukometru je i s naším Oxymetrem. Jak nejsnadněji dětem vysvětlit srdeční činnost, tep srdce a kyslíkovou saturaci než s praktickou pomůckou, kterou je prstový oxymetr? Stačí cvaknout na prst, nechat kolovat a za chvilku mají všichni jasno. Někdo by to mohl hodnotit na táboře jako zbytečnost, ale my si myslíme, že je tomu přesně naopak. A kdyby se něco někomu stalo, budeme ještě rádi za to, že ho máme :)

Tlakoměr OMRON M2

Tlakoměr OMRON M2

Tlakoměr OMRON M2

Digitální tlakoměr Omron neslouží jen pro výcvik, ale je především na ošetřovně a už nejednou výrazně pomohl zdravotnicím poznat co dítěti je. Nízký tlak, vysoký tlak a šup s ním na marodku, do klidu na lůžko do chatky a nebo jen vyhubovat, že málo pilo, špatně jedlo a podobně. A i děti ví, že jim jen tak neskočíme na nějakou historku když jen nechtějí jít na celodenní výlet nebo noční bojovku. Jo jo, tlakoměr se na táboře zkrátka hodí :)

Používáme jen to nejlepší dostupné vybavení pro záchranáře

Nůžky Leatherman Raptor - nůžky pro náročné

Nůžky Leatherman Raptor

Leatherman Raptor

Každý záchranář a zdravotník potřebuje pro svou práci to nejlepší vybavení a touto cestou jdeme i na našich táborech a kurzech. Všechny seznamujeme s tím nejlepším vybavením a do této kategorie spadají jistě i záchranářské nůžky Leatherman Raptor. Nejsou to jen "obyčejné" nůžky. Za a) jsou skládací. Za b) jsou extra odolné. Za c) mají i řezač pásů, d) kleště na prstýnky a za e) rozbíječ oken. A aby toho nebylo málo, ještě jsou ve velmi odolném a kvalitním pouzdře na opasek, batoh a podobně. Nůžky Leatherman Raptor přestřihnou pásky, popruhy, vrstvy oblečení, zkrátka všechno co potřebujete.

Turniket CAT - škrtidlo pro bojové podmínky

Turniket CAT - škrtidlo pro bojové podmínky

C.A.T. tourniquet

Rychlé a efektivní zastavení krvácení je při první pomoci rozhodující a proto bylo vyvinuto speciální škrtidlo C.A.T. - Combat Application Tourniquet, které zvládne v případě nutnosti aplikovat i postižený sám sobě. Pomocí suchého zipu se zafixuje turniket na postižené končetině a následně vratidlem se zcela zastaví krvácení. Škrtidlo je vhodné pro zastavení masivních krvácení, např. i při ztrátovém poranění. Aplikace je možná i jednou rukou. A to přesně natrénují i naše děti a účastníci na táborech. Samozřejmě bez nutnosti krvácení :)

Partner výuky první pomoci na táboře Společnost Helago nám umožnila získat za lepších podmínek zdravotnické vybavení do programu i na marodku. Firma Helago se zřekla svého zisku a s 50 % slevou nám prodala vybavení, díky kterému naše kurzy první pomoci jsou tak poutavé, zajímavé a efektivní. Díky Helago můžeme děti i naše dospěláky učit resuscitaci, polohování a vyproštování postižených. Moc děkujeme a doufáme, že i v dalších letech díky této spolupráci obohatíme naše vybavení.

Dina-Hitex - výroba jednorázového obvazového materiálu Společnosti Dina-Hitex vděčíme za to, že na táboře nemusíme při výcviku a kurzech šetřit spotřebním materiálem jako jsou obvazy, obinadla, šátky, tampony a podobně. Obrovská krabice napěchovaná kvalitním obvazovým materiálem dorazila před táborem a proto naše výcviky nevypadaly jako půjčování si jednoho obvazu do skupiny 15 dětí, ale skutečně jako u profesionálů. A s ohledem na podmínky u profesionálů, to možná vypadalo ještě lépe :)

Partner výuky první pomoci na táboře Jelikož chceme na táborech dětem, přípravných víkendech pro dospěláky i v krizových situacích poskytovat tu nejlepší možnou zdravotnickou péči, absolvovali vybraní dospěláci kurzy první pomoci a kurzy instruktorů první pomoci u profesionálů ve svém oboru. Personál ze záchranky učil několik týdnů jak nejlépe zvládat krizové situace, jak ošetřovat děti na zotavovacích akcích, jak předcházet úrazům a řešit stavy postižených, jak správně zachránit tonoucího a podobně. Myslíme si, že kurty první pomoci nejsou jen legislativní potřeba a udělat si čárku u "Splněno". Jsou důležité a proto i my se věnujeme v šíření zdravotnické osvěty nejen u našich táborových dětí, ale také u dospěláků, protože není většího hrdinství, než někomu zachránit život.

 

 

 

Domácí pizza na diskotéku
Atrakce na táborové pouti pro děti za groše
Základ pro bramborový guláš
Naše Bandárie pro tábory Klubu 112
Petr Reif - instruktor taktiky a střelby na táboře
Vlastní Central Park v Bandárii

Letní dětské tábory 2022 téměř obsazeny

Máme březen a naše letní dětské tábory 2022 jsou téměř obsazeny. I. turnus je plný. IV. turnus cool tábora skoro také. II. a III. turnus tábora má poslední volná místa.

přečíst celé

Hledáme praktikanty

Pro naše letní dětské tábory - od VOJENSKÉ AKADEMIE až po COOL tábor hledáme praktikanty a praktikantky do našeho kolektivu dospěláků. Máš zájem? Tak dej o sobě vědět a máš možnost si užít skvělý letní dětský tábor.

přečíst celé

Startujeme sezónu 2022

Nezahálíme. Makáme! Připravujeme se na táborovou sezónu 2022 s celotáborovou hrou Men In Black o vesmíru a mimozemšťanech. Společně zachráníme galaxii :) A samozřejmě také chystáme airsoftový tábor VOJENSKÁ AKADEMIE.

přečíst celé

Hlavními partnery táborů Klubu 112 jsou:

ArmyCRAFT
Top Army shop
Nejen do přírody
Hobby kohout
Aria travel

Hledáte pro dítě kvalitní letní dětský tábor?