Často kladené otázkya nejčastější odpovědi

Jelikož nám rodiče a děti často kladou stejné otázky, rozhodli jsme se vzorově na ně odpovědět.

Kolik stojí tento tábor?

Odpověď: Aktuální cenu naleznete na stránce cena tábora.

Když mé dítě před táborem onemocní, vracíte mi peníze za tábor?

Řídíme Smluvními podmínkami, které jste při přihlašování dítěte na tábor potvrdili, že jste je četli a rozumíte jim. Podle toho kdy pobyt zrušíte, vrátíme jen poměrnou část peněz. Zohledňujeme, zda místo ještě obsadíme či nikoliv. Pro Vaše dítě je od přihlášení na táboře vše připraveno. Nemůžeme doplácet na faktu, že vaše dítě onemocní nebo se mu stane úraz. Zdraví dítěte atd. nemůžeme ovlivnit. Vy ano. Peníze vracíme jen ze zaplaceného pobytu. Ze zálohy se nevrací nic. Jsme ale vstřícní s možností, poslat na tábor náhradníka a tím nepřijít o uhrazené finance.

Kde se koná tento tábor?

Odpověď: Aktuální adresu naleznete na stránce adresa tábora.

Spacák a karimatka jsou povinné pro všechny?

Odpověď: V roce 2020 je spacák povinný pro všechny děti. Karimatka jen pro starší 12 let. A opět častý dotaz: Mému dítěti je na táboře 11, musí mít karimatku? Když mu není 12, tak nemusí. Povinné jsou také lůžkoviny: prostěradlo, povlak na polštář.

Může syn ve věku 12 let být v Airsoft oddílu?

Odpověď: Airsoft oddíl (IV. turnus) je pro kluky ve věku 14 - 15 let. Náročnost programu je postavena pro kluky této věkové kategorie. Jistě nechcete, aby Váš syn byl v oddílu nejmladší a tak pokulhával svými výkony za ostatními. Ani by ho to pak tolik nebavilo.
Nebojte se však. Airsoft je velmi důležitý pilíř našeho programu a aktivit. S airsoftem přijde do kontaktu i v jiném oddílu během táborového programu. I. turnus je otevřený věkový kategorii 10 - 17 let.

Musí můj syn být velký sportovec, aby byl v oddíle Sporťáci?

Odpověď: Oddíl Sporťáci je určen dětem, které mají sport rádi. Nemusí v ničem vynikat. Měl by mít rád sport a pohyb. Sportu se bude věnovat odhadem 2 - 4 hodiny denně. Budou hrát fotbal, vybiku, volejbal, fris-bee atd. A pokud prosím na sport jen rád kouká v TV, ale má problém se zvednout ze sedačky, pak tento tábor a oddíl není pro něj to nejvhodnější :)

Kdy mohu vystornovat pobyt?

Pobyt je možné vystornovat před jeho zahájením. Pokud máte důvody a zvažujete Storno pobytu, řiďte se Storno podmínkami. Vždy se snažíme maximálně vyjít vstříc dětem i rodičům a tak nabízíme i pozdější nástup na táborový pobyt. Zvažte však riziko z propadnutí ceny pobytu.

Do kdy má být uhrazen tábor?

Odpověď: Po odeslání přihlášky je nutné do týdne uhradit zálohu a do měsíce od zálohy uhradit doplatek. Pobyt musí být uhrazen po dohodně nejpoději 3 týdny před zahájením.
Je-li uhrazena jen část, domluvte si individuální podmínky. Jinak přihláška je zrušena a platba zálohy může propadnout (s ohledem na Storno podmínky).

Jak se hradí tábor?

Odpověď: Náš pobyt se hradí jen převodem z účtu. Jiný způsob není možný aby se předešlo problémům se spárováním plateb. Česká pošta nepředává variabilní symboly a tak v některých případech nelze dohledat platbu - od koho je, za koho je, atd.

Moje dítě je neplavec a vody se bojí. Nebudou se mu děti smát?

Odpověď: Pokud je Vaše dítě neplavec, poznamenejte tuto závažnou skutečnost do přihlášky. Ve vodě pečlivě hlídáme všechny děti, ale u dětí s touto poznámkou u vody dbáme ještě na vyšší bezpečnost. Děti se mu smát nebudou. Dnes je to poměrně běžné, navíc, koupání není povinné. Vodních radovánek na mělčině se zúčastní i tak.

Když mé dítě onemocní na táboře, vrátíte mi peníze?

V případě, že dítě onemocní na táboře a to z důvodu například prochladnutí a podobně, co dokážeme na táboře alespoň částečně ovlivnit, vrátíme Vám poměrnou část, tj. počet zbývajících dnů krát 105 Kč. Pokud se ale se zpožděním projeví nemoc s inkubační dobou, která vznikla již před táborem, například v podobě infekčních onemocnění a pod., nevracíme v tomto případě nic a ještě můžeme po vás požadovat uhrazení nákladů spojené s preventivními opatřeními.

Mohu dát dceři mobil?

Odpověď: Mobilní telefon na tábor nepatří. Navíc, my za veškeré cennosti, tj. i mobilní telefony neručíme. Zvažte potřebu dávat dětem drahou elektroniku, velké kapesné, drahé šperky a podobně.

Moje dítě potřebuje odjet z tábora o dva dny dříve. Je to možné?

Odpověď: Program tábora je koncipován od začátku do konce. Když dítě odjede z tábora dříve, logicky jeho odjezd ovlivní vše ostatní v oddíle, v soutěžních týmech atd. Je dobré si to zařídit tak, aby dítě odjíždět nemuselo. Navíc odjezd mimo termín ukončení tábora je i organizační zatížení.
Dále při odesílání přihlášky jste potvrzovali, že dítě nepřihlásíte ve stejném termínu na jiný prázdninový pobyt. Takže se prosím rozhodněte, zda nastoupíte na celý tábor nebo nikoliv. My skutečně nechceme dva dny po začátku a dva dny před koncem dělat nic jiného, než jen přebírat a vracet děti. Máme naplánovaný program pro děti, které se řádně zúčastní celého pobytu. Děkujeme za pochopení.

Jak velké dát dítěti kapesné?

Odpověď: Děti půjdou na celodenní výlet. Také se podívají do nedalekého městečka. Ale že by měly možnost utrácet? To asi ne. Myslíme si, že optimální kapesné je kolem 300Kč. Nějaká ta sladkost, pohled, dopisní známka, láhev limonády, časopis. Vše ostatní budou mít od nás :o)

Může vyzvednout dítě po táboře babička?

Odpověď: Pokud víte, že se nemůžete dostavit k příjezdu, může dítě vyzvednout kdokoliv z rodiny. Poznamenejte tuto skutečnost do přihlášky. Osobě která vyzvedává dítě z pobytu raději dejte plnou moc, kterou nám předá.

Dcera bere pravidelně léky. Je to problém?

Odpověď: Není to problém. Dohled nad podáváním léků vykonávají dva zdravotníci. Léky jsou pro děti důležité a tak tomu věnujeme velkou pozornost. Vaše dítě dostane léky řádně, včas a dle doporučeného dávkování. Léky dejte dítěti v potřebném počtu. U odjezdu je předáte zdravotníkovi.

Syn má syndrom hyperaktivity. Může se zúčastnit?

Odpověď: Děti které jsou léčeny (nebo mají diagnostikované) na hyperaktivitu bohužel nemohou nastoupit na náš tábor. Máme poměrně náročný program a nemůžeme se věnovat jednomu dítěti a neustále na něj dohlížet.

Hygienické zázemí pro děti
Vytváření jmenovek oddílu Šikulové
Výcvik vojenské taktiky aisofťáků
Výcvik střelby na airsoft střelnici
Adélka
Interaktivní program sokolníka

Poslední volná místa

Naše letní dětské tábory v táborové sezóně 2023 nabízejí poslední volná místa. I. turnus obsazen. III. a IV turnus téměř obsazen. Největší výběr nabízí II. turnus. Kdo má zájem o náš letní dětský tábor, nesmí už zaváhat :)

přečíst celé

Vedoucí oddílů na táboře

Pro naše tábory hledáme poslední dva nebo dvě vedoucí oddílu a jsme jinak komplet :) Kdopak rozšíří řady našich veselých, vtipných, pohodových a zároveň zodpovědných vedoucích? :)

přečíst celé

Akce na poslední volná místa!

Pro poslední přihlášení děti jsme připravili akci a slevičku :) Kdo má tedy ještě zájem o letní dětský tábor Klubu 112 v roce 2023, může tak stihnout poslední volná místa a ještě mít slevu :)

přečíst celé

Hlavními partnery táborů Klubu 112 jsou:

ArmyCRAFT
Top Army shop
Nejen do přírody
Hobby kohout
Aria travel

Hledáte pro dítě kvalitní letní dětský tábor?