Informace k odjezdu na letní dětské tábory 2024

Hlavní vedoucí LDT Bc. Jan BorůvkaVážení rodičové,
tím že jste přihlásili svá dítka na náš tábor, jste si zařídili krásných 13 až 14 dnů pohody. Zkuste nám to prosím oplatit tím, že tuto stránku přečtete celou. Tolik dnů vs. 10 minut. Nám to hodně pomůže.
Vše se dozvíte a ulehčíte nám ten nejnáročnější den tábora, den první!
Po telefonu sáhněte jen v krajním případě.
Moc děkuji za pochopení.
13. 9. 2022, HV/HB

A NYNÍ UŽ STANDARDNÍ INFORMACE K NÁSTUPU A PŘÍJEZDU DĚTÍ DO BANDÁRIE

Věnujte této stránce 10 minut! Čtěte pečlivě. Předejdete tak zbytečným zmatkům.
Odkaz na tuto stránku dostáváte v potvrzujícím emailu po zpracování přihlášky.
Veškeré informace budou bezprostředně před odjezdem pouze zde.
Před odjezdem nic neposíláme e-mailem!

Volejte nám jen v opravdu nutných případech - zrušení pobytu z důvodů nemoci atd.

Stránka vytvořena: 5. 9. 2023
Stránka před sezónou LDT 2023 doplněna: 15. 6. 2023
Stránka naposledy zaktualizována: xx.xx.xxxx

3 nejčastější dotazy

Musíme mít jen váš lékařský posudek?
Ne, nemusíte. Ale jak všude píšeme, musí být podobný a mít všechna vyplněná pole, především evidenční číslo, identifikace lékaře a správné razítko dětského praktického lékaře.
Může dítě nastoupit na tábor i bez posudku? Náš doktor má dovolenou a dostanu ho nejdříve za týden. Pak vám ho pošlu.
Ne, Vaše dítě na tábor nemůže nastoupit.
Musí mít moje dítě spacák?
Ano, v táborové sezóně 2024 musí každé dítě mít spacák, prostěradlo a povlak na polštář. Karimatku jen děti starší 12 let (rozhoduje věk v průběhu tábora). Pokud má dítko 12. narozeniny na táboře, bere se jako starší 12 let. U Vojenské akademie musí mít všechny děti karimatku.

Zkontrolujte hlavy a preventivně umyjte hlavu přípravkem proti vším

Před odjezdem prohlédněte dětem hlavy, zda nemají nezvané hosty v podobě vší a hnid! Pokud ano, ještě s tím do nástupu na tábor stihnete něco udělat. U autobusů probíhá kontrola. Pasažery navíc nebereme :)
Raději preventivně použijte přípravek proti vším. Dětem tím neublížíte. Naopak. Pokud to udělají všichni, děti prožijí 14 dnů bez starostí :) A my také :)
K odjezdu nedělejte dívkám utažené účesy, copánky atd. U nástupu na tábor probíhá kontrola hlav a vlasů.

Důležité upozornění - Dokumenty k nástupu

Nezapomeňte na úplnost přihlášky. Včas si zařiďte kompletní a úplně vyplněné naše potvrzení lékaře platné po celou dobu tábora. Tento dokument prošel na základě novely zákona změnou (rok 2013). Obsahuje "nově" i pole čísla posudku a identifikace lékaře. NUTNÝ ORIGINÁL nebo opravdu čitelná kopie - abychom předešli všelijakým kopiím nevalné a nečitelné kvality. Musí být kompletně vyplněno, abychom mohli vzít vaše dítě na tábor.
Nezapomeňte ráno vyplnit a potvrdit Potvrzení rodičů s aktuálním datumem (dle turnusu) a vlepenou KOPIÍ kartičky pojištěnce - Originál kartičky pojištěnce nebereme - nevracíme - navíc vše musíme kopírovat a ten plast ničí nejen přírodu, ale i kopírky - stejně jako kancelářské sponky! Prosíme, nepoužívejte kancelářské sponky. Jedna se přehlédne a podavač kopírky je tu tam ...
Bez těchto potvrzení nemůže dítě nastoupit na tábor!
Zde jsou dokumenty potřebné k nástupu na LDT 2024 včetně návodu.
Odkaz na dokumenty jste obdrželi v emailu po zpracování přihlášky.

500 Kč na Nadstandardní program - (jméno dítěte + "PROGRAM")

U nástupu na každý.turnus se vybírá obálka s 500 Kč, které slouží na pokrytí nákladů zajištěného nadstandardního programu a programových návštěv, táborového vybavení, výletu a také na tábor nezvykle vysokého a nadstandardního hygienického programu a nutných opatření, která raději udržujeme v platnosti. Čitelně nadepište obálku jménem dítěte.
Upozornění: TOTO NENÍ KAPESNÉ na tábor ani výlet!
Obálku NEZALEPUJTE.

Kapesné - (jméno dítěte + nápis "KAPESNÉ" + částka)

Kapesné vložte do čitelně jménem nadepsané obálky nebo jej ponechte dítěti - v tom případě neneseme zodpovědnost za finanční obnos, který si ponechá dítě u sebe (stejně tak i za cennosti).
Kapesné můžete také rozdělit. Část nechte dítěti, část předejte k nám.
Přiměřené kapesné je 300 - 500 Kč.
Obálku NEZALEPUJTE.

Léky a co s nimi?

Při předávání dítěte jsou vybírány léky dítěte v čitelně nadepsané originální krabičce nebo balení s dávkováním (příklad: 0-1-0). Léky vložte do igelitového pytlíku + příbalovou informaci z krabičky.
Nesnažte se nám nenápadně podstrčit například Antibiotika - tyhle fígle známe :)
Raději s námi aktuální zdravotní stav dítěte proberte.
Vypište nám, na co je vaše dítě alergické nebo přecitlivělé (s mírnou reakcí) - například desinfekce Betadine, Jodisol, Fenistil atd.
Chráníte tím sami sebe, své dítě a nás také.
Děkujeme za spolupráci :)

Odjezd na tábor - zvolený způsob z přihlášky

Vážení rodičové, vždy se hromadí otázky, zda je možné změnit způsob dopravy. Dovolte mi abych Vám odpověděl, že není. Doprava je již objednaná a zajištěná přesně dle podkladů ze zpracovaných přihlášek. Prosíme, dodržujte zvolenou dopravu na tábor!

Připomínáme Smluvní podmínky podobné jako v běžné cestovní kanceláři - odesláním přihlášky jste s nimi souhlasili.

Seznam doporučeného vybavení na dětský tábor Klubu 112

Kontrola a postup u autobusu

U autobusu (individuální dopravě) bude překontrolována kompletnost přihlášky, vybrány obálky s financemi, kapesným a léky. Dítě bude prohlédnuto zdravotníkem, zda nejeví známky nemoci - v případě pochybností bude přeměřena teplota bezkontaktním teploměrem. Dále kontrolujeme vlasy a hlavy dětí na přítomnost vší. Pokud je dítě v pořádku, nastupuje do autobusu a rodič zatím nakládá zavazadla dítěte.
Netlačte se :o) Na každého přijde řada a všichni odjedou :o)
Zdravotní stav konzultujte předem se svým lékařem. Jistě Vám rád sdělí, že bradavice je infekční a podobně.

Časté chyby

Neděláme tábory poprvé a tak máme bohaté zkušenosti a to i s chybami. Nejčastěji se nám stává následující a proto to prosím berte jako návod, čemu lze snadno předejít:

 • Není kompletní přihláška - chybí některé potvrzení nebo má chybné datum - Lékařský posudek není kompletní - chybí jeho číslo nebo není zcela vyplněn!
 • Přemlouváte nás, že nám potvrzení dodatečně pošlete, přivezete. NELZE!
 • Vyrazíte pozdě a nestíháte příjezd na místo odjezdu.
 • Chcete měnit způsob dopravy. Nelze!
 • Zapomenete léky dítěte nebo je nemáte popsané, podepsané.
 • Nemáte kapesné v obálce se jménem dítěte.
 • Nemáte 500 Kč v obálce na Program se jménem dítěte (opravdu nám nedávejte jen tak peníze!).
 • U autobusu chcete "předběhnout" a hodíte léky, kapesné nebo potvrzení do (nesprávné) krabice, než na vás přijde řada.
 • Spletete si nastavenou dopravu, která je platná od zpracování přihlášky.
 • Není vlepená kopie kartičky pojištěnce. Nebereme originály! Vše se archivuje a kopíruje. Nelze kopírovat dokument s vlepeným originálem.
 • Dorazíte na jiný tábor - platí pro individuální dopravu :o)
 • Chybí vybavení. Vše lze zaslat dodatečně. Ale prosíme, vyvarujte se toho, ať je vaše dítě řádně připravené k pobytu.

Dále připomínáme

Dále si zde prosím dovolujeme připomenout, že návštěvy na táboře jsou přísně zakázány a to z bezpečnostních důvodů. U nás je vše v pořádku. Hostujeme Policii, záchranáře, preventisty i senátory (2010). Sledujte táborový deník a všichni budeme v klidu :o)


Staňte se naším fanouškem na Facebooku :)

Jelikož je pro nás vkládání fotek v průběhu tábora pohodlnější na Facebook, doporučujeme, staňte se naším fanouškem :) Následně můžete i označovat fotografie vašich dětí, přidávat komentáře a tak vůbec, více se zapojit do aktuálního dění na táboře.

Máme také Instagram :)

Moc sice Instagram nestíháme, protože u sebe nenosíme telefon, ale to nejlepší dáváme i sem, a proto, pokud máte a preferujete Instagram, staňte se naším followerem a můžete nás followerovat :)

Všechna táborová videa na Youtube

Jeden obrázek je za tisíc slov ... a co teprve video? Videa z našeho tábora uvidíte na našem kanále na Youtube. Odebírejte náš video kanál a z tábora vám nic neuteče :) Těšíme se i na vaše komentáře :)
Letos plánujeme nová videa. Jsme na to připraveni a budou stát za to :) Snad na ně najdeme čas a energii :)


Kdy na tábor volat a nevolat

V průběhu tábora máte možnost kontaktovat vedení tábora. Telefon ovšem leží na Velíně - kancelář vedení tábora. Celý den lítáme metr nad zemí kolem vašich dětí, programu atd. A proto prosím pište jen v opravdu nutných záležitostech. Opakující se špatné zprávy z tábora, podezření na šikanu, obavy o zdraví dítěte, nutný odjezd z tábora dříve na přání rodičů z rodinných důvodů atd. Raději než 100 zmeškaných hovorů pošlete jednu stručnou SMS se jménem dítěte, číslem oddílu a textem. Zavoláme zpět, jakmile najdeme telefon a signál :)
Děti s vámi budou komunikovat přes pohledy a dopisy. Ale myslete na to, že děti přehánějí. Jsou v dětském kolektivu a opravdu nám nad táborem nelítají včely jako padesátikoruny nebo jídlo se nedá jíst, protože chybí logo velkého M :)
Vaše děti mají péči skoro 30 dospěláků a jsou u nás na prvním místě ...
Nevěřte všemu, co děti píšou z tábora ...
My také nevěříme všemu, co vyprávějí o své rodině :)

Kdy opravdu nevolat ... z našich reálných zkušeností :)

 • Abychom dítěti nabili telefon - telefony jsou zakázané. Aby si dítě zavolalo domů z našeho telefonu - Nejsme ústředna :)
 • Abyste se zeptali, jak se vaše dítě má. Sledujte raději náš deník, informace a fotky.
 • S otázkou, zda je vaše dítě zdravé - informace jsou v deníku a pokud je nějaké dítě umístěné na marodku a tato informace je v deníku, rodiče jsou ihned a předem informování.
 • Dozvíte se z deníku, že nějaké dítě má podmínečné vyloučení z tábora. Nevolejte způsobem "to bude asi ten můj rošťák, já to vím, tuším". Ne, pokud taková informace je v deníku, rodiče již byli informování.
 • "Má ten náš brouček známky? On nám nepíše." Pokud váš brouček nemá známky, může si u nás zakoupit. Uvědomte si, že si 14 dnů hrajeme a čas utíká jinak. Všechy děti tlačíme k tomu, aby domů psali. Ale nutit je nemůžeme.
 • "Naše princeznička se 4 dny neozvala. Je v pořádku?" Ano, je. Kdyby nebyla, ozýváme se my :)
 • "Moje dítko jsem neviděla na fotce u oddílu, co je s ním?" Je to jednouché. Mohlo jít na záchod, doplnit si pití a podobně. Není důvod si hned dělat starosti.
 • "Na fotkách jsem viděla celé obvázané dítě a záchranku, nestalo se něco?" Ne, nestalo. Vypadá to divně, ale to je náš program :)
 • "Vyfoťte mi naše dítě. Neviděl jsem žádnou fotku." Některé děti jsou stydlivé a nechtějí se fotit. Snažíme se fotit všechny, ale na schovávanou si s nimi při focení nehrajeme :) Jsme tábor, ne reality-show :)
 • A poslední pravidlo: Opravdu na tábor nevolejte v 7:00. Je to nepříjemné. My vás taky nebudíme :)

Bodové shrnutí odjezdu a předání všeho potřebného

 • Zdravé dítě :)
 • Prohlédnout předem dítěti hlavu
 • Vybavení a oblečení na tábor + vytištěný seznam věcí
 • Neměnit dopravu
 • Přihláška (on-line odeslaná a zpracovaná) + mít řádně zaplaceno
 • Dokumenty - Lékařské potvrzení (úplné) + Potvrzení rodičů o bezinfekčnosti
 • Obálka: Program
 • Obálka: Kapesné - k úschově na Velíně
 • Léky
 • Svačina do autobusu + pití
 • Kinedryl na cestu - pro ty co ho potřebují + pytlík
 • Stát se fanouškem na Facebooku
 • Nevolat :)
 • 14 dnů sledovat náš on-line táborový deník a užít si dva týdny bez dětí :)
 • A nám pomáhej pán ... :)

A milé maminky .. když vám dítko z tábora napíše že se mu stýská ... je to jen a jen dobře. To není důvod sednout do auta a jet si pro něj. Stýskání k odloučení od rodičů patří. Záleží na tom, co dělá mezi tím nebo během toho. Tak prosím neblázněte ... zaradujte se z toho a napište mu na tábor něco pěkného. A tuna čokolády nebo jiných sladkostí nejsou ideální lék na trudomyslnost ... naopak, je to cesta jak se dostat na marodku :)

Dovoluji si připomenout, že odesláním přihlášky jste souhlasili se Smluvními podmínkami a tím jste dali i souhlas k pořizování fotografií a videí vašich dětí, které slouží k provozu on-line deníku atd. Žádné fotografie ani údaje (mimo např. návštěvy lékaře) nepředáváme třetím osobám!


Doprava na tábor

Autobus - místo odjezdu / příjezdu

 • ulice Mukařovského x Oistrachova (točna autobusů), Praha, Metro B - Luka, cca. 200 m.
 • čas prezentace dětí: dle informace na stránce konkrétního turnusu (hledejte, je to tam)
 • příjezd z tábora - to samé :)

Individuální (vlastní) doprava na tábor tam i zpět

 • Individuální doprava: příjezd na tábor: dle informace na stránce konkrétního turnusu (hledejte, je to tam)
  (rozhodně ne dříve a pokud možno ne později) - odkaz na mapu >>>>>> adresa tábora
 • Odjezd vlastní dopravou - to samé :)

Nezajíždějte do tábora - zůstaňte stát ve vyhrazeném prostoru pře táborem - naši dospěláci budou vše organizovat! Dodržujte instrukce našich dospěláků. A nebuďte jako jeden tatínek, který se domáhal prohlídky tábořiště :) Nepochodil a jen dělal zbytečné dusno :)


 

Chybí vám tu nějaká informace? Napište nám. Rádi doplníme.

Už stačí jen a my se vám co nejdřív ozveme

Novinky z tábora

Naši partneři

Autobusy pro naše letní dětské tábory Airsoftové vybavení pro naše airsoft tábory