Program tábora - tábor nadupaný programem od příjezdu po odjezd

Program našeho letního tábora je koncipován tak, aby bavil malé i velké, holky i kluky. Každý si najde to své, na co bude rád vzpomínat a vyprávět po návratu rodičům. Nejsme místem, kde jen hodíme dětem míč a koukáme, jak si děti hrají. Na všem jsme nechali mnoho času a proto si všechny aktivity chceme užít všichni pěkně společně. Na našem táboře je mnoho netradičních aktivit. Jako ano, jsou tábory, kde najdete něco z našeho programu, ale jen u nás toho najdete tolik na jednom místě :)

Oddílové programy neboli ÓPÉČKA

Hlavní náplní našich táborů jsou především promakané, předem připravené, materiálně zajištěné, rozmanité, zábavné i poučné oddílové programy. V roce 2019 jsme si vyzkoušeli standardní tábor s běžnými programy a zatím zjišťujeme, že naše spešl oddílová nabídka je asi lepší. V roce 2020 si to raději ještě ověříme a pak uvidíme, jak s tím naložíme :)

Celotáborová hra - Každý rok originální téma

Aby si děti odpočinuly od oddílových programů, poznaly další kamarády a kamarádky, trochu více si zasoutěžily, máme jako většina táborů i celotáborovou hru. Tím ale u nás klasika končí. Celotáborou hru se snažíme vždy pojmout velmi netradičně a proto jsme již měli třeba Avengers, Hvězdnou bránu, Pevnost Boyard, Lovce pokladů a nebo třeba i Poklad na stříbrném jezeře.
Za naší celotáborovou hrou je vždy mraky práce, hodiny a hodiny příprav, vymýšlení, ověřování .. ale to hlavní, kopec srandy a nějaké to ponaučení k tomu :) Však uvidíte i v roce 2020 :)

Z celotáborové hry Pevnost Boyard
Z celotáborové hry Pevnost Boyard
Z celotáborové hry Trosečníci
Indiánské kulisy - týpí pro indiánské CTH
Celotáborová hra Poklad na stříbrném jezeře

Doprovodné programy a V.I.P. návštěvy

Každý rok na každém táboře hostujeme několik zajímavých hostů nebo skupin, kteří přijedou obohatit už takhle náš nabouchaný táborový program. Vždy se na našem táboře ukáže Policie ČR, jednotky hasičů, posádky záchranné služby, příslušníci Armády ČR atd. Několikrát nás navštívila Andrea Kalousová, která usedla v porotě táborové Miss, jednou táborovou Miss moderoval Kazma, měli jsme tam kouzelníky, sokolníky, bubeníky. Také nám zazpívala Eva Matějovská. Jednou k nám přijela i delegace s projektem Seznam se bezpečně, který moderoval Mirek Vaňura a senátor Judr. Antl s dětmi pohovořil o rizicích, která na ně číhají na Internetu. Prostě pořád se u nás něco děje :)

Návštěva hasičů na táboře a ukázka vybavení
Návštěva sokolníka a ukázka dravců a sov
Návštěva PČR a ukázka SPJ Praha
Tokhi a bubnování proti šikaně na táboře

Táborové živnosti - způsob jak si vydělat táborové groše

No a aby si děti odpočinuly od oddílových programů nebo i celotáborové hry a především, aby si odpočinuli i dospěláci táborové prima Bandičky, máme tu milovanou stálici v podobě táborových živností. Dětem je dána možnost vydělat si od dospěláků nějaké naše táborové groše, které pak rázem zase utratí na táborové pouti.

Táborové živnosti - aneb jak si vydělat groše
Táborové živnosti - aneb jak si vydělat groše
Táborové živnosti - aneb jak si vydělat groše

Táborová pouť - způsob jak utratit táborové groše

Koncept je velmi podobný živnostem jen s tím rozdílem, že tentokrát děti utrácejí vydělané táborové groše na stanovištích dospěláků jako je střelnice, italská gondoliéra, kolo štěstí, věštkyně, motokros apod.. A co děti neutratí na táborové pouti jako takové, mohou roztočit v táborovém obchůdku a nakoupit se vše možné a někdy i nemožné, co jen seženeme za rok shánení u našich sponzorů a dárců materiální podpory.

Táborová pouť a táborový obchůdek
Atrakce na táborové pouti pro děti za groše
Atrakce na táborové pouti pro děti za groše
Atrakce na táborové pouti pro děti za groše

Boxing Day - Jak si trochu odpočinout, poznat něco nového a předejít ponorce ...

No a aby toho odpočinku nebylo málo, mohou se děti proházet mezi oddíly a poznat jinou táborovou náplň. Někdy to děláme jen tak ze srandy, někdo pro dobro věci a pak z našich airsofťáků jsou benjamínci, z nej holek bojovníci, dobrodruzi tancují a sporťáci se učí přežívat. Je to super den plný zábavy a nového poznání.

Celodenní výlet - Jak si nakoupit sladkosti a zařádit v aquaparku :)

Co bychom byli za tábor, kdybychom neměli celodeňák. Ale zase ne jen tak obyčejný. Zpravidla jedeme na celodenní výlet autobusem na koupaliště Vlašim, kde řádíme ve třech bazénech, na tobogánu, máme k dispozici beach volejbal a podobně. Když čas dovolí, jde se ještě do parku, do místní Para ZOO nebo po obchodech. Prostě, další z mnoha super dnů na táboře.

Volba Miss, Missáka a Táborový festival dospěláků

Když už jsou děti rozkoukané, mají děti možnost se přihlásit do táborové Miss a poměřit tak sílu v důvtipu, humoru, improvizace a podobně. Naše soutěž není jen o kráse, ale především o přístupu. Vyhrát může opravdu každý. Jde jen o to nebát se a mít chuť vystoupit před všemi.

No a abychom tu odvahu trochu podpořili, zpravidla před táborovou Miss máme táborový Festival, kde vystupují dospěláci a dělají ze sebe klauny a komiky, aby nejen pobavili, ale především nastartovali chuť jít také na pódium. A tak zpíváme falešně, vyprávíme nic moc veselé vtipy, hrajeme scénky. Zkrátka, inspirujeme na každém kroku.

Diskotéky a Open-Air festival - Řešení, jak se pořádně vyřádit :)

Na čem si dáváme ale také hodně záležet, jsou naše diskotéky. Většina je jich v naší jídelně, ale když jsou děti hodné, protože za tím je hodně práce, uděláme i Open-Air diskotéku pod širým nebem. Vybavení na to máme dost a je jen škoda, že v okolí tábora jsou "civilisti", jinak by naše venkovní akce nekončila ohleduplně krátce po dvaadvacáté hodině :)

Táborová OPEN-AIR diskotéka
Táborová OPEN-AIR diskotéka
Nejlepší táborové diskotéky

Výtvarný workshop - Cesta, jak se naučit něco nového

Dítě si musí přivézt z tábora nejen zážitky, ale taky hafec výrobků a aby jich bylo opravdu hodně, máme náš Výtvarný workshop, kde se děti seznámí se zajímavými technikami vyrábění a umění. Tento workshop je zpravidla tématicky laděn do celotáborové hry.

Výtvarný workshop na táboře
Výtvarný workshop na táboře
Výtvarný workshop na táboře

Večer deskových her - Cesta, jak poznat něco nového

A protože jsou na našem táboře děti z bohatého programu často hodně unavené, potřebujeme jim dát nějaký čas k odpočinku a regeneraci. Jako jinde, kde by jim dali osobní volno, my na to jdeme jinak. A proto máme Večer deskových her, kde si každý dospělák připraví nějakou hru pro jednoho nebo kolektiv a děti si hrají chvíli to a chvíli tamto. Za jeden večer poznají třeba i více jak dvacet různých her a co je na tom to nejlepší? Zjistí, že není důvod být kvůli zábavě jen online nebo na mobilu. No není to skvělé? Ano, je to skvělé :)

Jak vidíte, děláme toho na táboře hodně. Určitě jsem i na něco zapomněl, ale děti vám to pak rádi povypráví, co vše u nás zažily :) Stačí se jen přihlásit a děti budou mít hromadu zážitků a nových dovedností :)

 

Výcvik CLS na Vojenské akademii
Ukázka práce hasičů pro Záchranáře
Návštěva PČR a ukázka SPJ Praha
Návštěva kouzelníka Pavla Dolejšky
Výtvarný program pro nejmenší děti
Táborové živnosti - aneb jak si vydělat groše

Poslední volná místa

Naše letní dětské tábory v táborové sezóně 2023 nabízejí poslední volná místa. I. turnus obsazen. III. a IV turnus téměř obsazen. Největší výběr nabízí II. turnus. Kdo má zájem o náš letní dětský tábor, nesmí už zaváhat :)

přečíst celé

Vedoucí oddílů na táboře

Pro naše tábory hledáme poslední dva nebo dvě vedoucí oddílu a jsme jinak komplet :) Kdopak rozšíří řady našich veselých, vtipných, pohodových a zároveň zodpovědných vedoucích? :)

přečíst celé

Akce na poslední volná místa!

Pro poslední přihlášení děti jsme připravili akci a slevičku :) Kdo má tedy ještě zájem o letní dětský tábor Klubu 112 v roce 2023, může tak stihnout poslední volná místa a ještě mít slevu :)

přečíst celé

Hlavními partnery táborů Klubu 112 jsou:

ArmyCRAFT
Top Army shop
Nejen do přírody
Hobby kohout
Aria travel

Hledáte pro dítě kvalitní letní dětský tábor?