Program tábora

Program našeho letního tábora je koncipován tak, aby bavil malé i velké, holky i kluky. Každý si najde to své, na co bude rád vzpomínat a vyprávět po návratu rodičům. Nejsme místem, kde jen hodíme dětem míč a koukáme, jak si děti hrají. Na všem jsme nechali mnoho času a proto si všechny aktivity chceme užít všichni pěkně společně. Na našem táboře je mnoho netradičních aktivit. Jako ano, jsou tábory, kde najdete něco z našeho programu, ale jen u nás toho najdete tolik na jednom místě :)

Oddílové programy neboli ÓPÉČKA

Hlavní náplní našich táborů jsou především promakané, předem připravené, materiálně zajištěné, rozmanité, zábavné i poučné oddílové programy. V roce 2019 jsme si vyzkoušeli standardní tábor s běžnými programy a zatím zjišťujeme, že naše spešl oddílová nabídka je asi lepší. V roce 2020 si to raději ještě ověříme a pak uvidíme, jak s tím naložíme :)

Celotáborová hra - Každý rok originální téma

Aby si děti odpočinuly od oddílových programů, poznaly další kamarády a kamarádky, trochu více si zasoutěžily, máme jako většina táborů i celotáborovou hru. Tím ale u nás klasika končí. Celotáborou hru se snažíme vždy pojmout velmi netradičně a proto jsme již měli třeba Avengers, Hvězdnou bránu, Pevnost Boyard, Lovce pokladů a nebo třeba i Poklad na stříbrném jezeře.
Za naší celotáborovou hrou je vždy mraky práce, hodiny a hodiny příprav, vymýšlení, ověřování .. ale to hlavní, kopec srandy a nějaké to ponaučení k tomu :) Však uvidíte i v tomto roce :)
Více k tématu: Celotáborová hra 

Doprovodné programy a V.I.P. návštěvy

Každý rok na každém táboře hostujeme několik zajímavých hostů nebo skupin, kteří přijedou obohatit už takhle náš nabouchaný táborový program. Vždy se na našem táboře ukáže Policie ČR, jednotky hasičů, posádky záchranné služby, příslušníci Armády ČR atd. Několikrát nás navštívila Andrea Kalousová, která usedla v porotě táborové Miss, jednou táborovou Miss moderoval Kazma, měli jsme tam kouzelníky, sokolníky, bubeníky. Také nám zazpívala Eva Matějovská. Jednou k nám přijela i delegace s projektem Seznam se bezpečně, který moderoval Mirek Vaňura a senátor Judr. Antl s dětmi pohovořil o rizicích, která na ně číhají na Internetu. Prostě pořád se u nás něco děje :)

Ohnivá show
Policista Petr Reif
Úžasná a jedinečná kouzelnice Kelly
Filip Brunclík - armádní instruktor a záchranář
Kouzelník Pavel Dolejška
Báječný kouzelník Honza Vaidiš
Mirek Vaňura
Andrea Kalousová
Eva Matějovská
Jedinečný Tomasiano
Kouzelník a kabaretiér Roberto

Táborové živnosti - způsob jak si vydělat táborové groše

No a aby si děti odpočinuly od oddílových programů nebo i celotáborové hry a především, aby si odpočinuli i dospěláci táborové prima Bandičky, máme tu milovanou stálici v podobě táborových živností. Dětem je dána možnost vydělat si od dospěláků nějaké naše táborové groše, které pak rázem zase utratí na táborové pouti.

Táborové živnosti
Táborové živnosti
Táborové živnosti

Táborová pouť - způsob jak utratit táborové groše

Koncept je velmi podobný živnostem jen s tím rozdílem, že tentokrát děti utrácejí vydělané táborové groše na stanovištích dospěláků jako je střelnice, italská gondoliéra, kolo štěstí, věštkyně, motokros apod.. A co děti neutratí na táborové pouti jako takové, mohou roztočit v táborovém obchůdku a nakoupit se vše možné a někdy i nemožné, co jen seženeme za rok shánení u našich sponzorů a dárců materiální podpory.

Táborová pouť
Táborová pouť
Táborová pouť
Táborová pouť
Táborová pouť
Táborová pouť

Boxing Day - Jak si trochu odpočinout, poznat něco nového a předejít ponorce ...

No a aby toho odpočinku nebylo málo, mohou se děti proházet mezi oddíly a poznat jinou táborovou náplň. Někdy to děláme jen tak ze srandy, někdo pro dobro věci a pak z našich airsofťáků jsou benjamínci, z nej holek bojovníci, dobrodruzi tancují a sporťáci se učí přežívat. Je to super den plný zábavy a nového poznání.

Celodenní výlet - Jak si nakoupit sladkosti a zařádit v aquaparku :)

Co bychom byli za tábor, kdybychom neměli celodeňák. Ale zase ne jen tak obyčejný. Zpravidla jedeme na celodenní výlet autobusem na koupaliště Vlašim, kde řádíme ve třech bazénech, na tobogánu, máme k dispozici beach volejbal a podobně. Když čas dovolí, jde se ještě do parku, do místní Para ZOO nebo po obchodech. Prostě, další z mnoha super dnů na táboře.

Olympiáda - celotáborové sportovní klání

Není lepší aktivity na tábor než sport a není lepší sportovní akce než táborová Olympiáda. Máme rozmanité sportovní vybavení takže udělat Olympiádu je jasná volba.

Táborová olympiáda
Táborová olympiáda
Táborová olympiáda
Táborová olympiáda
Táborová olympiáda
Táborová olympiáda

Zajímá vás kdo jak se umístil v naší táborové Olympiádě - Zde je výsledková listina

Volba Miss, Missáka a Táborový festival dospěláků

Když už jsou děti rozkoukané, mají děti možnost se přihlásit do táborové Miss a poměřit tak sílu v důvtipu, humoru, improvizace a podobně. Naše soutěž není jen o kráse, ale především o přístupu. Vyhrát může opravdu každý. Jde jen o to nebát se a mít chuť vystoupit před všemi.

No a abychom tu odvahu trochu podpořili, zpravidla před táborovou Miss máme táborový Festival, kde vystupují dospěláci a dělají ze sebe klauny a komiky, aby nejen pobavili, ale především nastartovali chuť jít také na pódium. A tak zpíváme falešně, vyprávíme nic moc veselé vtipy, hrajeme scénky. Zkrátka, inspirujeme na každém kroku.

Diskotéky a Open-Air festival - Řešení, jak se pořádně vyřádit :)

Na čem si dáváme ale také hodně záležet, jsou naše diskotéky. Většina je jich v naší jídelně, ale když jsou děti hodné, protože za tím je hodně práce, uděláme i Open-Air diskotéku pod širým nebem. Vybavení na to máme dost a je jen škoda, že v okolí tábora jsou "civilisti", jinak by naše venkovní akce nekončila ohleduplně krátce po dvaadvacáté hodině :)

Naše vyhlášené diskotéky
Naše vyhlášené diskotéky
Naše vyhlášené diskotéky
Naše vyhlášené diskotéky

Výtvarný workshop - Cesta, jak se naučit něco nového

Dítě si musí přivézt z tábora nejen zážitky, ale taky hafec výrobků a aby jich bylo opravdu hodně, máme náš Výtvarný workshop, kde se děti seznámí se zajímavými technikami vyrábění a umění. Tento workshop je zpravidla tématicky laděn do celotáborové hry.

Večer deskových her - Cesta, jak poznat něco nového

A protože jsou na našem táboře děti z bohatého programu často hodně unavené, potřebujeme jim dát nějaký čas k odpočinku a regeneraci. Jako jinde, kde by jim dali osobní volno, my na to jdeme jinak. A proto máme Večer deskových her, kde si každý dospělák připraví nějakou hru pro jednoho nebo kolektiv a děti si hrají chvíli to a chvíli tamto. Za jeden večer poznají třeba i více jak dvacet různých her a co je na tom to nejlepší? Zjistí, že není důvod být kvůli zábavě jen online nebo na mobilu. No není to skvělé? Ano, je to skvělé :)

Jak vidíte, děláme toho na táboře hodně. Určitě jsem i na něco zapomněl, ale děti vám to pak rádi povypráví, co vše u nás zažily :) Stačí se jen přihlásit a děti budou mít hromadu zážitků a nových dovedností :)


 

Novinky z tábora

Naši partneři

Autobusy pro naše letní dětské tábory Airsoftové vybavení pro naše airsoft tábory