Survival - Vybavení lékárničky

Vybavení turistické lékárničky

Základních, malých lékárniček je na našem trhu nepřeberné množství. Liší se od sebe spíše obalem, ve kterém se prodávají. Některé jsou jako ledvinka, další jako pouzdro na opasek a jiná zase jako kapsička, která se hodí do batohu. Obsahem si jsou ale více méně podobné. Maximálně nějaký výrobce sehnal nějakou levnou položku, o kterou nafoukl obsah ve snaze lépe prodat. Tomu se ale nemůžeme divit. Pokud jdete někam na výlet, na procházku, do přírody a podobně, doporučuji mít lékárnu vždy u sebe. Sám bez ní nevycházím a už se mi hodně krát hodila. Nejednou jsem ošetřoval cyklistu, který spadl a k mému překvapení, lékárničku neměl vůbec a nebo ostatním procházejícím poskytoval náplasti na puchýře.

Standardní vybavení malé, turistické lékárničky

Turistická lékárnička Obvaz se 2 polštářky nesterilní - 1ks
Obvaz s 1 polštářkem nesterilní - 1ks
Náplast s polštářkem 8x4cm/6ks - 1bal
Náplast cívka 2,5cmx5m - 1ks
Trojcípý šátek netkaný - 1ks
Resuscitační rouška - 1ks
Dezinfekční ubrousek bez alkoholu - 1ks
Nůžky - 1ks
Izotermická fólie stříbrná - 1ks
Píšťalka se šňůrkou na krk - 1ks
Obinadlo škrtící 70x2,5cm - 1ks
Rouška plastová 20x20cm - 1ks
Rukavice latexové vel. L v obalu - 1pár
Příručka 1. pomoci - 1ks

Tuto praktickou lékárničku má na našem táboře u sebe každý oddílák. Navíc mu dáváme Jodisolové pero pro rychlou desinfekci malých ran a přidáváme pár tablet Zirteku pro zmírnění projevů akutní alergické reakce někde v terénu. V táboře se samozřejmě vše řeší okamžitě na ošetřovně. Kde i vybavení je mnohem obsáhlejší.

Vybavení autolékárničky

Vybavení autolékárničky podléhá aktuální vyhlášce č. 341/2002 Sb., ve znění vyhlášky č. 216/2010 Sb. a vyhlášky 182/2011 Sb. Ministerstva dopravy. Mění se to neustále. Často zbytečně. Ale podřídit se musíme. Možná by bylo efektivnější, kdyby byly povinné opakovací kurzy pro každého řidiče, nebo spíše občana.
Co ale má autolékárnička obsahovat?

Standardní vybavení autolékárničky

Autolékárnička Obvaz hotový sterilní č.2 - 2ks
Obvaz hotový sterilní č.3 - 2ks
Obvaz hotový sterilní č.4 - 2ks
Šátek trojcípý - 2ks
Náplast hladká cívka 2,5cm x 5m - 1ks
Náplast s polštářkem 8cm x 4cm - 6ks
Obinadlo škrticí pryžové, délka 70cm - 1ks
Obvaz hotový sterilní 5cm x 7,5cm - 1ks
Rouška resuscitační - 1ks
Rouška PVC 20cm x 20cm - 1ks
Rukavice pryžové (latexové) chirurgické v obalu - 1ks
Špendlík zavírací v antikorozní úpravě - 2ks
Nůžky - 1ks

Vybavení táborové lékárničky

Zdravotnický batoh - SPM Liberec A co obsahuje naše táborová lékárnička? Nejen že každý oddílák má u sebe svou vlastní lékárničku pro poskytnutí neodkladné první pomoci a pro ošetření drobných ran v terénu mimo tábor, máme dvě velké zachranářské brašny (jednu jako sponzorský dar od S.P.M Liberec - děkujeme) plné zdravotnického materiálu, další v kuchyni, na velíně a ještě k tomu plnou ošetřovnu všeho, co naštěstí až tak moc nepotřebujeme. Oproti jiným táborům máme ambuvak, krční límce, Spencera, digitální tonometr, Oxymetr, glukometr, testy CRP, bezkontaktní teploměry, na výběr ze 4 desinfekcí, obvazovového materiálu jak pro natáčení akčního filmu ...
Zkrátka máme vše, co potřebujeme a taky o hodně více toho, co nepotřebujeme ... Jsme si vědomi toho, že kdyby nám něco chybělo ... budeme to potřebovat :)

 

 

 

Policejní psovod a pes při ukázce
Bandárie - tábořiště pro tábory Klubu 112
Výcvik taktiky ve skupině při airsoftu
Hygienické zázemí pro děti
Petr Reif - instruktor taktiky a střelby na táboře
Atrakce na táborové pouti pro děti za groše

Letní dětské tábory 2023 se plní

Máme 15. září 2022 a naše letní dětské tábory 2023 se plní. IV. turnus je téměř obsazený. Dnes navíc rozesíláme náš táborový newsletter a věříme, že se pár desítek on-line přihlášek do konce týdne objeví.

Dokumenty ke stažení

V emailu rodičům objevena chyba v odkazu. Chyba odstraněna :) Ale pro snadnější dohledání, dáváme odkaz i do Novinek. Potřebujete na tábor dokumenty k přihlášce? Zde jsou :)

přečíst celé

Hledáme praktikanty

Pro naše letní dětské tábory - od VOJENSKÉ AKADEMIE až po COOL tábor hledáme praktikanty a praktikantky do našeho kolektivu dospěláků. Máš zájem? Tak dej o sobě vědět a máš možnost si užít skvělý letní dětský tábor.

přečíst celé

Hlavními partnery táborů Klubu 112 jsou:

ArmyCRAFT
Top Army shop
Nejen do přírody
Hobby kohout
Aria travel

Hledáte pro dítě kvalitní letní dětský tábor?