Survival - Vybavení

Na trhu v dnešní době sežene mnoho produktů, které jsou buď primárně určeny pro Survival a nebo je lze v případě nouze takto využít, ačkoliv jsou určeny k jiným účelům. Obchodů, kamenných nebo elektronických je mnnoho a jak je dnes zvykem, všude rozhoduje cena. Uvědomte si, že si chcete objednávat a kupovat vybavení, na které se chcete spolehnout a vsadit na něj i život svůj, nebo svých blízkých. Nerozhodujte se cenou, ale rozumem. A někdy i srdcem :)

Vychytaná multifunkční vojenská destička na přežití

Vychytaná multifunkční vojenská destička na přežití O velikosti platební karty, v praktickém koženkovém pouzdře a s vlastnostmi, o kterých se vám ani nesní. S touto kartou můžete otevírat konzervy, lahve, utahovat nebo povolovat matky, šrouby, řezat, měřit, zaměřovat a mnoho dalších činností. Tato karta by vám neměla chybět. Stojí cca. 120 Kč a vyplatí se. Ovšem, pokud máte například multifunkční nářadí nebo nůž, zvažte co sebou na výpravu vezmete. To, to nebo obojí?!
Cena: 71 Kč
Kde koupit? e-shop Top-army.cz

Uzavíratelná hliníková pouzdra na léky a jiné drobnosti

Hliníkové pouzdro na drobnosti Pokud cestujete a berete léky, je lepší si na příklad na poutko od kalhot, klíče, mobil, nebo GPS stanici zavěsit malé pouzdro se svými nejdůležitějšími léky. Přijít v nouzi o batoh je věc jedna. Ale přijít zároveň i o své léky, které vás drží naživu nebo v pořádku i když nejste v krizové situaci, je samo o sobě krizí. Léky takto můžete mít neustále u sebe. Doporučuji léky alespon na 3 dny. A pokud jich berete více, doporučuji se naučit jak je od sebe rozeznat aby nedošlo k záměně.

 

 

 

Voděodolná pouzdra ne elektroniku

Voděodolné pouzdro V době, kdy bez elektroniky nedáme ani ránu, se často bere i na výpravy, kde citlivá elektronika neá co dělat. Ovšem, jsou i výjimky, které se na cestování maximálně hodí. Tím jsou třeba GPS stanice, které jsou často obohaceny i o meteostanice a podobně. Ovšem, do těchto pouzder lze umístit i cestovní doklady, schovat peníze nebo i jiné důležité dokumenty. Voděodolná pouzdra se zkrátka hodí a při výběru se rozhodně ohlížejte hlavně na kvalitu a ne na cenu. Jinak jej kupujete zcela zbytečně.

Nouzový vak - nouzový spacák

Nouzový vak - nouzový spacák Pokud cestujete někam mimo civilizaci, tj. mimo místa kde se lze schovat, bezpečně přečkat nepohodlí nebo i přespat, mohl by se vám hodit nouzový vak - spacák, který lépe udrží vaši tělesnou teplotu během spánku, kdy například nemáte sebou klasický spacák, protože nocování nebylo v plánu. Samozřejmě otázka se nabízí: Proč nevzít klasický spacák, ale odpověď je docela jednoduchá. Hmotnost a rozměry. Takže není v plánu přespávat mimo svou postel a matraci? Zabalte si nouzový vak - tj. nouzový spacák z igelitové izolační fólie.
Četl jsem nějaké diskuze na téma zda se tento nouzový vak hodí či nikoliv. Spousta fundovaných lidí vyjádřilo svůj názor. Ale logicky. Jedu do přírody, něco krachne, nic nemám .. až na nouzový vak. Je to lepší, že? Nebo se to zdá lepší je mě? :)

Potravinové balíčky - MRE

Potravinové balíčky - MRE Nejen v době války a válečných konfliktů se hodí potravinové balíčky. Existují i civilní verze a rozdávaly se například v průběhu povodní jak 1997 tak 2002 ze skladů civilní ochrany obyvatelstva. Jsou to balíčky, které v sobě ukrávají vyváženou stravu na jeden den. Vyváženou, ale mnohdy nechutnou až chutově divnou :) Ale přežít se na tom dá! :) Doporučuji mít doma 2-3 balíčky a to pro případ nouze. Dají se ohřát na topení, na motoru, nebo i jinak, viz. návod uvnitř (MRE například smícháním s tekutinou.

Desinfekční tablety na úpravu vody

Tablety na úpravu vody V případě nouze, kdy o vašem přežití rozhoduje dostatek vody, vám může výrazně pomoci mít možnost nouzově si pro pití upravit vodu z nalezeného zdroje a to bez převaření, ale pomocí desinfekčních tablet na úpravu vody. Pamatujte: Nepijte mnoho vody upravené pomocí tablet. Je to opravdu jen nouzové řešení. Když můžete, vodu raději převařte!

Kvalitní instantní jídlo pro horolezce a na expedice - Travellunch

Instantní jídlo Travellunch Ví to asi jen málo kdo, ale firma vyrábějící Travellunch byla jednou z prvních, která začala vyrábět instantní jídlo. Od samého založení a výroby prvních produktů až do dnes dbá na maximální kvalitu potravin a proces, při kterém se vyrábí vysoce kvalitní instatní potrava pro horolezce a na náročné expedice. Doporučuji: Sbalte si sebou jedno dvě jídla a máte zase o šanci přežít více.
Cena od: 91 Kč
Kde objednat? e-shop Pro-Outdoor.cz

Skládací vařič na lihové tablety Esbit

Skládací vařič na lihové tablety Esbit Chcete na výpravě nebo v případě boje o přežití konzumovat horké nápoje a jídlo? Potřebujete oheň! A nebo rovnou vařič! A jaký vařič? Ten nejlehčí na světě! Váží jen 14g, je vyrobený z titanu, a pomocí lihových tablet se na něm vaří. Složený ani vařič ani nepoznáte, že ho máte u sebe. Opravdu šikovná věc na cesty. Doporučuji používat v kombinaci s tabletami Esbit. Jsou mírně dražší, ale mají i lepší výkon a vyšší výhřevnost.
Cena: 340 Kč
Kde objednat? e-shop Pro-Outdoor.cz

Skládací nádobí Esbit

Skládací nádobí Esbit Když se někam chystáte na expedici, řešíte každé deko a věc, zda sbalit či nikoliv. Jídlo má obrovskou prioritu a stejně tak nádobí na přípravu. Existuje však vychytávka, kterou je skládací nádobí Esbit. Neváží téměř nic. Jsou skladné. A díky použitému materiálu, kterým je Titan, jsou maximálně odolné a vydrží všechno. Mimo ztráty :)
Cena: 312 Kč
Kde objednat? e-shop Pro-Outdoor.cz

Survival náramek

Survival náramek Toto považuji za typickou zbytečnost nebo až ptákovinu v sortimentu obchodů s pomůckami na přežití, ale až se jednou dostanu do situace, že budu potřebovat několik metrů lana, sám si za tuto poznámku nafackuji. Tento nenápadný náramek je vyrobený z cca. 2,5 m padákové šňůry, která unese i dospělou osobu (až 200 kg), ale hodí se například i na svázání nouzových nosítek nebo výrobu oblečení z kožešiny. Některé mají i praktickou píšťalku na signalizaci v nouzi nebo křesadlo.

Krabička poslední záchrany - v plechovce

Krabička poslední záchrany - v plechovce Krabička poslední záchrany by měla být vaším standardem. Nejen od dob pionýrů, skautů, velkých vontů nebo jiných primátů, KáPéZetka by neměla chybět v žádném batohu nebo ve skupině. Jedete v tlupě? Dohodněte se kdo ji vezme, kdo vezme náhradní, kde bude a kdo vezme nějaké zbytečnosti na řešení nouzových situací jako drátěnou řetězovou pilu, polní lopatku a podobně. V eshopech je jich celá řada. Zde na obrázku například balená jako olejovky v plechovce. Praktické. Určitě nenamoknou sirky.

Survival kity

Survival kity Survival kity jsou modernější, praktičtější, bohatší a také sofistikovanější krabičky poslední záchrany. Nejen že obsahují něco navíc, ale jejich zpracování je profesionální. Píšťalky více pískají. Silony více unesou, Háčky chytí více ryb a náplasti udrží i tepenné krvácení. Při výběru ale buďte obezřetní a položte si otázku: "Nezvládnu něco podobného za méně peněz?"

Voděodolná pouzdra na drobnosti

Voděodolná pouzdra na drobnosti Potřebujete někam schovat sirky a škrtátko? Nebo léky? Nebo náhradní baterie a mít jistotu, že jsou dobře schované proti vlhkosti? Vyberte si nějaké praktické voděodolné pouuzdro. Toto na obrázku má navíc i malé křesadlo na rozdělání ohně. Stačí už jen kovový předmět a jiskra je na světě.
Ve víčku je dokonce i malilinkaté zrcátko se kterým lze signalizovat i na velké vzdálenosti a přivolat prasátkem pomoc.

Solární nabíječka na mobily, GPS, MP3 přehrávače, aj.

Solární nabíječka na mobily Jedete do divočiny nebo do země, kde kolísá napětí a nabít si tak elektroniku může být zcela nemožné? Nabíjejte si elektroniku při pochodu. Nemusíte pak zbytečně prodlužovat čas trávený při odpočinku v restauracích nebo hosrských boudách. Tyto solární nabíječky mají často úchyty na batohy a tak stačí na vrchlík batohu přidělat nabíječku, otevřít ji, namířit ke světlu a jít (nabíjet). Jen opět, nevybírejte jen pdole ceny. Některé nabíječky, především ty levnější, potřebují silné letní slunce. Nenabíjí když je tzv. pod mrakem.

Odolné power banky

Odolné power banky Další variantou jak nabít elektroniku jako mobilní telefon, GPS, MP3 přehrávač, tablet a podobně je využít mobilní stanici, která obsahuje akumulátor s vysokou kapacitou a je vhodný pro nabíjení jiných zařízení. Tyto power banky jsou vhodné pro nabíjení téměř všech zařízení a často se používají i k nabití fotoaparátů, videokamer a tak.
Jedete na expedici nebo do divočiny? Vyberte vysoce odolný model. Například model na obrázku má i LED svítilnu a laserové ukazovátko - možná když potkáte kočkovitou šelmu, bude se hodit na hraní :)

Stanice na filtrování vody

Stanice na filtrování vody Máte předpoklad, že budete používat k přežití jen vodu z místních zdrojů? Nebo hůře ... vodu ze zdrojů, které nejsou ani místní, ale příležitostné jako například kaluže a tak? Filtrujte! Tedy pokud nemáte čas dobře vodu převařovat. Dnes seženete iontové filtrační stanice na mobilní úpravu vody. Je to lepší než využívat desinfekční tablety na úpravu vody. Ty jsou dobré opravdu jen v nejvyšší nouzi.
Cena: 3.290 Kč
Kde objednat? e-shop Pro-Outdoor.cz

Sušené hovězí maso - Jerky

Sušené hovězí maso - Jerky Jedete na cestu a nemáte jasno, zda budete mít čas a prostor na přípravu vydatné stravy? Potřebujete nějakou kvalitní nouzovku, abyste na cestách nehladověli a doplnili energii? Dobrou alternativou je sušené maso. Na výběr máte hovězí, kuřecí, rybí i další. Záleží na tom, co máte rádi. Sušené maso je vhodné nejen pro cestovatele, dobrodruhy, horolezce na expedicích, vedoucí na táboře, kteří nestíhají jídlo, ale také pro sportovce v tréninku i pro lidi, kteří se snaží žít fit a drží si linii.
Cena od: 49 Kč
Kde objednat? e-shop Susene-maso.cz
Upozornění: Nevhodné pro vegetariány .... ale nezabije je to :)
Téma dne: Sušené maso

Taktická svítilna Led Lenser® P14.2

Taktická svítilna Led Lenser® P14.2 Vidět stejně dobře v noci jako ve dne vám rozhodně zvyšuje šanci na přežití. A mít svítilnu, která má dlouhou životnost na baterii, vysoký výkon ale také sama vysílá S-O-S je také k nezaplacení. Podobných svítilen je v nabídce obchodů a e-shopů mnoho. Každý si vybere. Tato svítilna je napájena monočlánky CR123, které jsou bohužel trochu dražší, za to vás svítilna překvapí svým výkonem.
Cena: 2.057 Kč
Kde objednat? e-shop Ledbaterky.cz

Odolný telefon se solárním nabíjením

Odolný telefon SwissVoice se solárním nabíjením Rozhodně dám všem za pravdu, že s mobilním telefonem se lépe a pohodlněji žije a v podmínkách, kdy jde o krk i lépe přežívá. Na dnešním trhu je mnoho odolných telefonů, které vydrží i metr pod vodou, v zimě a přežije i pád z výšky několika metrů. Pořád se ale musí nabíjet. Zvažte proto rozšířit své vybavení při cestování do "divočiny" o odolný mobilní telefon se solárním nabíjením. K nabití sice potřebuje silné denní světlo, ale pořád nepotřebuje zásuvku a na nouzový hovor s udáním přibližné polohy stačí nabíjet několik minut.
Cena od: 1500 Kč
Kde objednat? Aukro

Z programu a návštěvy kouzelnice Kelly
Diplomy za výtvarné snažení v oddíle Šikulové
Výcvikový CQB baráček - taktika
Měření rychlosti běhu díky dopravní policii
Airsoftová střelnici na táboře
Bandárie

Letní dětské tábory 2023 se plní

Máme 15. září 2022 a naše letní dětské tábory 2023 se plní. IV. turnus je téměř obsazený. Dnes navíc rozesíláme náš táborový newsletter a věříme, že se pár desítek on-line přihlášek do konce týdne objeví.

Dokumenty ke stažení

V emailu rodičům objevena chyba v odkazu. Chyba odstraněna :) Ale pro snadnější dohledání, dáváme odkaz i do Novinek. Potřebujete na tábor dokumenty k přihlášce? Zde jsou :)

přečíst celé

Hledáme praktikanty

Pro naše letní dětské tábory - od VOJENSKÉ AKADEMIE až po COOL tábor hledáme praktikanty a praktikantky do našeho kolektivu dospěláků. Máš zájem? Tak dej o sobě vědět a máš možnost si užít skvělý letní dětský tábor.

přečíst celé

Hlavními partnery táborů Klubu 112 jsou:

ArmyCRAFT
Top Army shop
Nejen do přírody
Hobby kohout
Aria travel

Hledáte pro dítě kvalitní letní dětský tábor?