Survival - Svítilny

Petrolejka Ať jedete kamkoliv je velký předpoklad, že půlku času tam bude tma. Pokud jedete do nějakých jeskyní, tento předpoklad se zvyšuje a násobí až dvěmi :) A proto, potřebujete kvalitní svítilnu, abyste zahnali "strach ze tmy" :) Způsoby použití svítilny se liší a podle toho se liší i konstrukce nebo nároky na svítilny. Zdrojem světla mohou být samozřejmě svíčky i petrolejové lampy. Ty navíc umí i zahřát - narozdíl od LED svítilny nebo chemického světla.

Čelovka - praktická svítilna

Čelovka - svítilna Čelovka se hodí. Chcete mít volné ruce protože vaříte? Potřebujete mít volné ruce, neboť jste horolezec? Tehdy se hodí čelovka. Ty se liší nejen svým zjevem, ale také provedením, výkonem a dalšími vlastnostmi - mohou vydávat bílé i červené světlo, mohou svítit i blikat, mohou být sklopné aby svítily pod nohy i do dálky, mohou být malilinkaté na práci ve stanu nebo obrovské, jako čelovky na orientační běh v noci. Vyberte si tu pravou a správnou. A jedna soukromá rada, nešetřete. Mám čelovku za 1.500 Kč a jsem velmi spokojený. Čelovka za 500 by mi jistě takovou službu neudělala.

Taktické policejní svítilny

Taktická svítilna Potřebujete obrovský výkon, ale můžete si dovolit často nabíjet mono články? Nesmí vám ve světle uniknout žádný pachatel trestné činnosti nebo podezřelý? Pak jsou tu policejní taktické svítilny, které navíc lze připevnit na zbraně nebo helmy. Taktické svítilny jsou vhodné i na sebeobranu a často mají speciální provedení, aby úder touto svítilnou bolel jako čert (za předpokladu že čert bolí).

Chemická světla - zlomíš a svítíš

Chemická světla - Lightsticks Pro případy nouze se hodí mít chemická světla. Mají mnoho barev. A také se liší dalšími vlastnostmi a to: výkon a výdrž. Mohou svítit velmi intenzivně a vydržet od pár minut až po 12 hodin. Hodí se na vyznačení nebezpečných míst při táboření, stejně jako na signalizaci na vozovce v případě dopravní nehody. Hodí se na čtení když vypadne elektrický proud a vy chcete zahnat trudomyslenost na delší dobu. Sám osobně mám vždy dvě až tři u sebe. Na tábory bez nich nejezdíme. Po velké bouři v roce 2008 jsme díky 30 světlům osvítili půlku tábora na celou noc.

 

 

 

Stará vojenská svítilna - táborová klasika

Vojenska svítilna s filtry Kdo by tyto svítilny neznal. Svíti bíle, svítí červeně, svítí žlutě a svítí i modře. Další co k nim taky patří je, že ačkoliv svítí modře, nesvítí dobře :) Jsou na nesmyslně velkou baterii, která má velmi malou kapacitu, slabou žárovičku, divné rozměry .. ale s dávkou fantazie a nostalgie .. k táborům a táboření neodmyslitelně patří. Více než na taktickou práci armádních jednotek :)

Svítilny Mag-lite

Svítilna Maglite Již dávno překonané svítilny. Pokud ale hledáte i činky, mohou se vám hodit. Zabijete dvě mouchy jednou ranou. Ale uznávám. Noční hlídka dětí s těmito baterkami vypadá impozantně. Škoda že malé děti je sotva unesou. Mohou ale do nich kopat a kutálet před sebou, protože trochu nešetrného zacházení vydrží.

Super výkonné svítilny

Výkonná svítilna Hledáte na táboře ztracené dítě? Potřebujete ve tmě udělat kolem sebe den? Pak se hodí super výkonné svítilny, které splní tyto nároky. S podobnými svítilnami uvidíte v noci jako ve dne a můžete se pohybovat s maximální jistotou. Kužel světla je velmi kvalitní.

Campingové svítilny

Kempingová svítilna Jedete stanovat do volné přírody nebo někam do kempu? Pak se hodí kempingové svítilny, které sice mají velké rozměry, ale zase tento handicap vyváží svým výkonem a kvalitním světlem. Pověsíte do stanu jednu svítilnu a můžete vařit, hrát karty nebo vyvádět jiné aktivity, jako třeba hrát Aktivity :) Některé lampy jsou i na dálkové ovládání nebo jsou schopné reagovat na pohyb. Provedení je mnoho. Stačí si vybrat to pravé provedení pro sebe a své potřeby. Do těchto lamp se dávají klidně i 4 monočlánky DD. Jsou těžké. Ale pokud kempujete, hodí se. A jedete-li autem nebo lodí, doporučuji.

Mini svítilny na klíče

Mini svítilna na klíče - klíčenka Klíče od bytu nebo od auta máte neustále u sebe. A proto zvolit jako klíčenku minisvítilnu LED, máte o jednu starost méně. V domě kde nesvítí světlo na chodbě, na chatě nejsou osvětlená vrátka, odešlo dálkové ovládání na odemykání auta a potřebujete odemknout klasicky aniž byste si počkrábali lak auta ... se tyto minisvítilny hodí. Také mám jednu neustále u sebe. Lidi si ze mě dělají srandu, že jsem připravený na všechno. Ale až nastane doba temna ... smát se přestanou :)

Náhradní baterie do svítilen

V případě že nemáte svítilnu s dynamem a můžete si zdroj dobíjet otáčením kličky nebo svíráním rukojeti, nezapomínejte na náhradní baterie. I ta nejlepší svítilna bez baterií je totiž jen další zbytečnost, pokud nedělá to, k čemu byla navržena. Před výpravou dávejte nové baterie a jednu další sadu si sebou vezměte jako náhradní. V případě že máte více spotřebičů na stejné baterie, neusíte si brát do všech náhradní, ale jen v rozumném počtu a poměru. Nezapomínejte, že pravděpodobně vše budete nosit na zádech. takže balte věci s rozumem!

Tomáš Tomáš alias Tomáš
Výcvik taktiky Airsoft vojáků
Airsoft program tábora
Celotáborová hra Poklad na stříbrném jezeře
Ukázka práce sokolníka na táboře
Výcvik střelby na airsoft střelnici

Poslední volná místa

Naše letní dětské tábory v táborové sezóně 2023 nabízejí poslední volná místa. I. turnus obsazen. III. a IV turnus téměř obsazen. Největší výběr nabízí II. turnus. Kdo má zájem o náš letní dětský tábor, nesmí už zaváhat :)

přečíst celé

Vedoucí oddílů na táboře

Pro naše tábory hledáme poslední dva nebo dvě vedoucí oddílu a jsme jinak komplet :) Kdopak rozšíří řady našich veselých, vtipných, pohodových a zároveň zodpovědných vedoucích? :)

přečíst celé

Akce na poslední volná místa!

Pro poslední přihlášení děti jsme připravili akci a slevičku :) Kdo má tedy ještě zájem o letní dětský tábor Klubu 112 v roce 2023, může tak stihnout poslední volná místa a ještě mít slevu :)

přečíst celé

Hlavními partnery táborů Klubu 112 jsou:

ArmyCRAFT
Top Army shop
Nejen do přírody
Hobby kohout
Aria travel

Hledáte pro dítě kvalitní letní dětský tábor?