Survival - Odborná literatura

Knih o Survivalu, technikách přežití, návodech jak postupovat v krizových situacích, jak přežít katastrofu nebo návody jak katastrofám a krizím předcházet, bylo napsáno už mnoho. A tábory Klubu 112 je mají k dispozici všechny :) Tyto odborné publikace se z velké nebo malé části obsahem překrývají. Dost často jsou si mezi sebou velmi podobné. Pojďme se tedy seznámit s táborovou knihovnou a zdrojem informací, jak přežít ... třeba tábor s výcvikem přežití v oddíle Záchranáři :)

Příručka jak přežít - John Wiseman SAS - Příručka jak přežít
John Wiseman
Nakladatelství Svojtka&Co
Pravděpodobně nejznámější kniha, kterou u nás můžete sehnat. Snad každý ji četl. Snad každý by ji chtěl. Tato publikace je víceméně nejkompletnější a nejoriginálnější. Všechny ostatní publikace jí jen více méně napodobují a pokoušejí se jí překonat. Až na pár pokusů se to zdařilo. Chcete-li se něco o technikách jak přežít dozvědět, tuto knížku určitě doporučujeme. Kniha je logicky rozdělena na nebezpečí a situace dle podnebí, místa, okruhu situací. Jinak se postupuje v chladné Sibiři nebo v rovníkové Africe. Autor nezapomíná ani na jedovaté rostliny, nebezpečná zvířata, základní uzle a v knize naleznete také kapitolu o první pomoci a mnoho dalšího.

Vojenská příručka přežití - Příručka přežití SAS a speciálních jednotek Chris McNab Vojenská příručka přežití
Příručka přežití SAS a speciálních jednotek
Chris McNab
Nakladatelství Naše vojsko
Další z mnoha komplexních, ucelených, a obrazově doplněných publikací o Survivalu, zaměřená především na armádní operace a situace, do kterých se může dostat voják jako jedinec nebo celá bojová skupina. Čtivě vás autor provede základními situacemi a vysvětlí, jak se dostat z úzkých a přežít krizi. Chcete-li jen jednu knihu, tato vám na otevření očí problematiky přežití stačí.

Jak přežít cokoli a kdekoli - Chris McNab Jak přežít cokoliv a kdekoli
Chris McNab
Nakladatelství Grada
Jak název knihy napovídá, obsad vám poradí jak přežít cokoli a kdekoliv. Tato kniha se vám hodí prostudovat pokud se chystáte mimo bezpečí domova, do nebezpečných regionů a oblastí kde hrozí jak přírodní kalamity, nehody při cestování nebo nepokoje mezi obyvatelstvem. Kniha není nikterak revoluční, ale pokud spojíte informace s dalšími knihami, máte opravdu vyšší šance přežít kdekoliv a cokoliv.

Příprava na přežití - Chris McNab Příprava na přežití
Chris McNab
Nakladatelství Svojtka&Co
Katastrofy a krize na nás číhají na každém kroku. Jste v místě, kde jsou časté záplavy? Sesuvy půdy? Udeřilo ve vašem okolí tornádo nebo jedete do místa, kde tornádo hrozí? Tato kniha vás provede jak efektivně minimalizovat škody a ohrožení v těchto situacích. Kniha se nezabývá jen přírodními katastrofami, ale mapuje i problematiku válečných nepokojů, přepadení jednotlivce nebo napadaní nebezpečným zvířetem.

Jak přežít v divoké přírodě - Peter G. Drake Jak přežít v divoké přírodě
Peter G. Drake
Nakladatelství Svojtka&Co
Kniha, která se zabývá krizemi způsobené konfrontací s matičkou přírodou. Rizika prochlazení, přehřátí, ztráty nebo absenci zdroje vody nebo potravy. V této knize nenajdete informace jak přežít za nepřátelskou linií, ale jak přežít, pokud jste nuceni přistát s malým letadlem v neznámém prostředí nebo přijdete o vybavení na expedici ve vysokých nadmořsých výškách a nevíte si rady ja postupovat. Po přečtení této knihy byste měl vědět, jak krizím předcházet a jan na ně v případě problémů reagovat.

Obrazová příručka – přežít - Rich Johnson Obrazová příručka – přežít
Rich Johnson
Nakladatelství Svojtka&Co
Chcete se jednoduchou formou naučit jak si vyrobit improvizovaný přístřešek, plavidlo, připravit ohniště, zabalt vybavení do zavazadla, co obsahuje nouzové zavazadlo, jak se přečkat noc v přírodě nebo naopak jak reagovat při záplavách? Tato kniha je přesně pro vás. Co chybí knize na obsahu, dohání kvalitními fotografiemi.

Encyklopedie technik přežití - Chris McNab Encyklopedie technik přežití
Chris McNab
Nakladatelství Universum
Již několikátá kniha od tohoto autora. Obsah a zpracování podobná těm předchozím. Obsahem se překrývá nebo jej téměř kopíruje. Máte-li od tohoto autora jinou knihu, je trochu zbytečné si ji pořizovat. Pokud ale jinou knihu nemáte, nezklame vás. Uceleně vás seznámí s problematikou Survivalu, teoreticky připraví na náročné situace, ve kterých jde o vlastní přežití. Pokud tuto knihu prostudujete, budete mít dostatek informací na to, jak se připravit na přírodní nebo společenskou katastrofu. Kniha vás naučí jak se připravit na stres a jak ho zvládat, jak se vybavit doma pro případ nouze nebo jaké vybavení neopomenout na cestě do neznáma.

Obrazový průvodce – Přežití v přírodě - Chris McNab Obrazový průvodce – Přežití v přírodě
Nakladatelství Svojtka&Co
Kniha, která provedením připomíná náš český, dobře známý Rozum do kapsy. Ilustrace, diky kterým poznáte jak vyrobit přístřešek, přefiltrovat vodu, orientovat se pomocí buzoly nebo hvězd, přečkat prudký liják nebo ochlazení. Knížka, která je dobrou volbou pro děti a mládež. A proto i na našem táboře má své místo. Stejně jako Rozum do kapsy - Táboření.

Techniky prežití – Alexander Stilwell Techniky přežití
Alexander Stilwell
Nakladatelství Svojtka&Co
Kniha, která je inspirována všemi ostatními, ale je poznat, že od jiného autora. Vše co bylo již popsané jinde, autor popsal znovu, ale po svém. Seznámí vás mimo jiné i s technikami přežití v zajetí, vyjednávání nebo ak přežít na útěku. Líbivá knížka, která má co dát, ale neohromí novými informacemi. V souboru všech našich knih ale má své místo a uplatnění i tato kniha.

100 nebezpečí - jak se jim vyhnout, jak je přežít – Anna Claybourneová 100 nebezpečí - jak se jim vyhnout, jak je přežít
Anna Claybourneová
Nakladatelství Fortuna
Narazíte v přírodě na medvěda, lva, hnízdo sršňů, neznámý druh hada nebo vás kousne pavouk? Nelistujte v knize. Je pozdě. Přečtěte si ji za včasu dříve, než se někam chystáte. V knize jsou popsány nevětší rizika, která na vás číhají - jak jim předcházet a jak v dané situaci postupovat, abyste vyvázli zdraví a živí. Kniha která je jiná než ostatní, ale než že by sdělovala něco nového, spíše jen kompletuje dobře známá fakta.

Jak přežít v zajetí a na útěku – Will Fowler Jak přežít v zajetí a na útěku
Will Fowler
Nakladatelství Naše vojsko
Jak název už sám napovídá, kniha seznamuje s riziky života v zajetí a nebo na útěku. Ať už z pohledu vojáka který padl do zajetí, tak i civilisty, který byl například na dovolené zajat teroristickou nebo mafiánskou organizací, která požaduje výměnu za své politické síle nebo jen finanční obnos. Kniha vás seznámí s osvědčenými postupy jak komunikovat se svými vězniteli, jak naplánovat útěk a využít vhodné příležitosti, jak si udržet psychiké a fyzické zdraví v zajetí i na útěku v neznámém prostředí bez potřebného vybavení.

Okolí naší Bandárie
Střelecký program na Airsoft střelnici
Ukázka práce hasičů pro Záchranáře
Výcvik resuscitace a první pomoci
MIB - celotáborová hra LDT 2020
Dech beroucí kouzelnické vystoupení Tomasiana

Poslední volná místa

Naše letní dětské tábory v táborové sezóně 2023 nabízejí poslední volná místa. I. turnus obsazen. III. a IV turnus téměř obsazen. Největší výběr nabízí II. turnus. Kdo má zájem o náš letní dětský tábor, nesmí už zaváhat :)

přečíst celé

Vedoucí oddílů na táboře

Pro naše tábory hledáme poslední dva nebo dvě vedoucí oddílu a jsme jinak komplet :) Kdopak rozšíří řady našich veselých, vtipných, pohodových a zároveň zodpovědných vedoucích? :)

přečíst celé

Akce na poslední volná místa!

Pro poslední přihlášení děti jsme připravili akci a slevičku :) Kdo má tedy ještě zájem o letní dětský tábor Klubu 112 v roce 2023, může tak stihnout poslední volná místa a ještě mít slevu :)

přečíst celé

Hlavními partnery táborů Klubu 112 jsou:

ArmyCRAFT
Top Army shop
Nejen do přírody
Hobby kohout
Aria travel

Hledáte pro dítě kvalitní letní dětský tábor?