Survival - filtry na vodu

Při výcviku přežití Klubu 112 využíváme nejrozmanitější technické prostředky, které jsou vhodné v krizových situacích. Jedním z hlavních témat které řeší výcvik přežití je bezpochyby "jak získat pitnou vodu". Mezi tyto prostředky patří i filtry a filtrační jednotky pro získávání pitné vody.

Přenosný filtr KATADYN® Vario

Přenosný filtr KATADYN® Vario Název: Přenosný filtr KATADYN® Vario
Výrobce: Katadyn, Švýcarsko
Orientační cena: jen 2.970 Kč
Odkaz na e-shop: Top-armyshop.cz
Životnost: až 2 000 l (v závislosti na stavu zdrojové vody, po 400 l vyměnit uhlíkový filtr).
Výkon: až 2 l / min (v závislosti na stavu zdroje).
Rozměry: 19 cm x 10 cm, délka hadičky 92 cm, hmotnost: 425 g.
Druh filtru: omyvatelný keramický před-filtr skelná vlákna, hloubkový, mechanický tlakový mikrofiltr s pákovou ruční pumpou cartridge s aktivním uhlíkem.

Naše zkušenost s filtrem na vodu KATADYN® Vario

Filtr KATADYN® Vario jsme získali z e-shopu TOP-Armymarket.cz jako sponzorský dar právě pro použití k výcviku v oddíle Záchranáři. Tento filtr jsme získali v originálním balení včetně kompletního příslušenství. Na táboře byl vybalen a vyzkoušen, aniž by se zprvu pročítal přiložený návod nebo ilustrace na obalu. Jeho použití bylo velmi intuitivní a to jeho první výhoda. Nenašli jsme způsob, jak ho použít špatně. Následně byly v návodu objeveny další funkce a výhody, mezi které patří především možnost namontovat filtr na nádobu Katadyn, ale také na kterou koliv jinou lahev, třeba lahev na vodu pro cyklisty.

Filtrace je jednoduchá a pohodlná

Samotná filtrace vody probíhá velmi jednoduše. Za použití přívodní hadičky, kterou vložíte do zdroje vody a pomocí pákové pumpy přečerpáváte vodu. Co ovlivňuje rychlost přečerpávání je míra znečištění zdroje. V případě přečerpání čisét vody trvá pullitr asi 25 vteřin. Náš nejšpinavější zdroj vody byla voda ze Sázavy. Tu jsme přečerpávali asi 42 vteřin. Přečerpaná voda byla zcela bez mechanických nečistot. Oproti zdroji neměla nepříjemný zápach. Vedoucí, zdravotnice a hlavní vedoucí vodu ochutnali. Nebylo patrné žádné znečištění. Jen mírně jiná chuť oproti například balené vodě. Chuť jsme vyřešili nakapáním pár kapec citrónu a voda se dala normálně konzumovat. Následně 3 osoby z tábora vypili cca. 2 litry takto získané vody. Neobjevili se žádné zdravotní problémy. Kvalita vody byla ještě ověřena pomocí testovacího papírku na přítomnost bakterií. Výsledek byl negativní.

Zjištěné výhody filtru

Filtr KATADYN® Vario jednoznačně doporučujeme

Tento filtr můžeme doporučit. Samozřejmostí je stále mít na paměti jaká voda bude použita jako zdroj, tj. vyvarovat se stojaté vodě, vodě z louží poblíž polí, továren, atd. Díky dlouhé hadičce můžete získávat vodu například i z nedostupných zdrojů, ke které byste se jinak ani nedostali.

Přenosný třístupňový filtr KATADYN® MyBottle

Přenosný třístupňový filtr na vodu KATADYN® s lahví Název: Přenosný třístupňový filtr KATADYN® MyBottle s lahví na pití
Výrobce: Katadyn, Švýcarsko
Orientační cena: jen 1.540 Kč
Odkaz na e-shop: Top-armyshop.cz
Životnost: až 100 l (v závislosti na stavu zdrojové vody).
Výkon: až 0,2 l / min (v závislosti na stavu zdrojové vody).
Rozměry (v x pr): 26,5 cm x 8 cm, hmotnost: 140 g.
Kapacita lahve: 0,8 l (s filtrem méně – cca 0,6 l).
Druh filtru: třístupňová filtrace ViruPur™ – mechanický, elektrokinetický a uhlíkový filtr.

 

 

 

Výcvik střelby na airsoft střelnici
Celodenní výlet na koupaliště Vlašim
Zapojení dětí do programu sokolníka
Vzkaz z Bandaboxu
Naši airsoftáci LDT 2020
Bandárie

Letní dětské tábory 2023 se plní

Máme 15. září 2022 a naše letní dětské tábory 2023 se plní. IV. turnus je téměř obsazený. Dnes navíc rozesíláme náš táborový newsletter a věříme, že se pár desítek on-line přihlášek do konce týdne objeví.

Dokumenty ke stažení

V emailu rodičům objevena chyba v odkazu. Chyba odstraněna :) Ale pro snadnější dohledání, dáváme odkaz i do Novinek. Potřebujete na tábor dokumenty k přihlášce? Zde jsou :)

přečíst celé

Hledáme praktikanty

Pro naše letní dětské tábory - od VOJENSKÉ AKADEMIE až po COOL tábor hledáme praktikanty a praktikantky do našeho kolektivu dospěláků. Máš zájem? Tak dej o sobě vědět a máš možnost si užít skvělý letní dětský tábor.

přečíst celé

Hlavními partnery táborů Klubu 112 jsou:

ArmyCRAFT
Top Army shop
Nejen do přírody
Hobby kohout
Aria travel

Hledáte pro dítě kvalitní letní dětský tábor?