Survival - filtry na vodu

Při výcviku přežití Klubu 112 využíváme nejrozmanitější technické prostředky, které jsou vhodné v krizových situacích. Jedním z hlavních témat které řeší výcvik přežití je bezpochyby "jak získat pitnou vodu". Mezi tyto prostředky patří i filtry a filtrační jednotky pro získávání pitné vody.

Přenosný filtr KATADYN® Vario

Přenosný filtr KATADYN® Vario Název: Přenosný filtr KATADYN® Vario
Výrobce: Katadyn, Švýcarsko
Orientační cena: jen 2.970 Kč
Odkaz na e-shop: Top-armyshop.cz
Životnost: až 2 000 l (v závislosti na stavu zdrojové vody, po 400 l vyměnit uhlíkový filtr).
Výkon: až 2 l / min (v závislosti na stavu zdroje).
Rozměry: 19 cm x 10 cm, délka hadičky 92 cm, hmotnost: 425 g.
Druh filtru: omyvatelný keramický před-filtr skelná vlákna, hloubkový, mechanický tlakový mikrofiltr s pákovou ruční pumpou cartridge s aktivním uhlíkem.

Naše zkušenost s filtrem na vodu KATADYN® Vario

Filtr KATADYN® Vario jsme získali z e-shopu TOP-Armymarket.cz jako sponzorský dar právě pro použití k výcviku v oddíle Záchranáři. Tento filtr jsme získali v originálním balení včetně kompletního příslušenství. Na táboře byl vybalen a vyzkoušen, aniž by se zprvu pročítal přiložený návod nebo ilustrace na obalu. Jeho použití bylo velmi intuitivní a to jeho první výhoda. Nenašli jsme způsob, jak ho použít špatně. Následně byly v návodu objeveny další funkce a výhody, mezi které patří především možnost namontovat filtr na nádobu Katadyn, ale také na kterou koliv jinou lahev, třeba lahev na vodu pro cyklisty.

Filtrace je jednoduchá a pohodlná

Samotná filtrace vody probíhá velmi jednoduše. Za použití přívodní hadičky, kterou vložíte do zdroje vody a pomocí pákové pumpy přečerpáváte vodu. Co ovlivňuje rychlost přečerpávání je míra znečištění zdroje. V případě přečerpání čisét vody trvá pullitr asi 25 vteřin. Náš nejšpinavější zdroj vody byla voda ze Sázavy. Tu jsme přečerpávali asi 42 vteřin. Přečerpaná voda byla zcela bez mechanických nečistot. Oproti zdroji neměla nepříjemný zápach. Vedoucí, zdravotnice a hlavní vedoucí vodu ochutnali. Nebylo patrné žádné znečištění. Jen mírně jiná chuť oproti například balené vodě. Chuť jsme vyřešili nakapáním pár kapec citrónu a voda se dala normálně konzumovat. Následně 3 osoby z tábora vypili cca. 2 litry takto získané vody. Neobjevili se žádné zdravotní problémy. Kvalita vody byla ještě ověřena pomocí testovacího papírku na přítomnost bakterií. Výsledek byl negativní.

Zjištěné výhody filtru

Filtr KATADYN® Vario jednoznačně doporučujeme

Tento filtr můžeme doporučit. Samozřejmostí je stále mít na paměti jaká voda bude použita jako zdroj, tj. vyvarovat se stojaté vodě, vodě z louží poblíž polí, továren, atd. Díky dlouhé hadičce můžete získávat vodu například i z nedostupných zdrojů, ke které byste se jinak ani nedostali.

Přenosný třístupňový filtr KATADYN® MyBottle

Přenosný třístupňový filtr na vodu KATADYN® s lahví Název: Přenosný třístupňový filtr KATADYN® MyBottle s lahví na pití
Výrobce: Katadyn, Švýcarsko
Orientační cena: jen 1.540 Kč
Odkaz na e-shop: Top-armyshop.cz
Životnost: až 100 l (v závislosti na stavu zdrojové vody).
Výkon: až 0,2 l / min (v závislosti na stavu zdrojové vody).
Rozměry (v x pr): 26,5 cm x 8 cm, hmotnost: 140 g.
Kapacita lahve: 0,8 l (s filtrem méně – cca 0,6 l).
Druh filtru: třístupňová filtrace ViruPur™ – mechanický, elektrokinetický a uhlíkový filtr.

 

 

 

Celodenní výlet na táboře
Z návštěvy Policie ČR
Výtvarný workshop na táboře
Ukázka taktiky PČR pro oddíl Airsoft vojáci
Dejv z Bandičky
Z programu a návštěvy kouzelnice Kelly

Poslední volná místa

Naše letní dětské tábory v táborové sezóně 2023 nabízejí poslední volná místa. I. turnus obsazen. III. a IV turnus téměř obsazen. Největší výběr nabízí II. turnus. Kdo má zájem o náš letní dětský tábor, nesmí už zaváhat :)

přečíst celé

Vedoucí oddílů na táboře

Pro naše tábory hledáme poslední dva nebo dvě vedoucí oddílu a jsme jinak komplet :) Kdopak rozšíří řady našich veselých, vtipných, pohodových a zároveň zodpovědných vedoucích? :)

přečíst celé

Akce na poslední volná místa!

Pro poslední přihlášení děti jsme připravili akci a slevičku :) Kdo má tedy ještě zájem o letní dětský tábor Klubu 112 v roce 2023, může tak stihnout poslední volná místa a ještě mít slevu :)

přečíst celé

Hlavními partnery táborů Klubu 112 jsou:

ArmyCRAFT
Top Army shop
Nejen do přírody
Hobby kohout
Aria travel

Hledáte pro dítě kvalitní letní dětský tábor?