14. 8. 2020 - IV. turnus - den sedmý

Hlavní program dne

Většina rodičů bohužel zaregistrovala, že kronikář stávkuje ... a píšete nám smsky, zprávy, mesage a podobně s prosbami, že se chcete zase dobře bavit. Skoro si myslíme, že je to zlomyslnost ... vy máte klídek, domácí pohodu ... a tak chcete vědět, jak to odnášíme my, v první linii s vašimi sm ... smajlíky :)

Jak jsem psal už někdy v minulosti .. důvodů proč kronika není pár dnů aktuální může být mnoho ... nešel proud ... nebyl internet ... byl internet, ale došlo k překročení dat ... ale to je lež .. pravdou je, že nám někdo krade čas a my pak nestíháme! Já se dnes normálně dozvěděl že je pátek. Chápete to? Já měl čtvrtek ... tak se zakecám s ostatními a oni měli středu. Ale od rána je pátek. Normálně je pátek a nám to nikdo neřekl :)

Poslední dva dny byly náročné. Vedro ... když si nalijete vodu do sklenice abyste si tam hodili céčko, v mžiku se vypaří. Začínáme céčko inhalovat. Je to spolehlivější :) Ale není to jen o vedru. Jezdili jsme všude možně, abychom zazásobili náš sklad. Sehnali pěkná kuřátka, ovoce, zeleninku ... prací prášky a mnoho dalšího. Také jsme museli zajet do Prahy a vyzvednout naši VIPku Evičku Matějovskou, aby nám tu pěkně zazpívala. A to není vše. Zůstala s námi přes noc a další den se věnovala dětem na naší táborové Bandariádě (něco jako olympiáda, jen je lepší .. a není jednou za 4 roky, ale 4x za rok :)

A do toho všeho, když už konečně byl čas, nálada, energie .. se nám stala taková malilinkatá lapálie ... fakt asi děti dobře krmíme ... protože jsme museli obratem sehnat člověka, který by nejlépe okamžitě přijel a pročistil nám odpad :) Děti jsme vyhnali na koupání. Ono stejně bylo v plánu .. ale vyhnali jsme je, abychom měli klid věnovat se našemu fekálnímu problémku. Místní frajer přes .... no zkrátka maník na tento problém jako stvořený, přijel do hodiny a my už o pár minut později měli vše jako v roce 1985, kdy objekt prošel kolaudací :)

Ale i tak ... dnes, ve čtvrtek, pro někoho ve středu, i když je pátek, jsme se rozhodli, že vše dokončíme, dopíšeme ... jen nevíme přesně, zda ovoce bylo ve středu, nebo v tu druhou středu. Tak to prosím vše berte trochu s rezervou.

Jedno víme jasně. Náš tábor doporučuje 9 z 10 dětí. A proč ne všichni? No někomu vadí to, jinému ono. Většina děti by chtěla později večerky. Další pozdější budíčky. Jiné děti chtějí kino, další zase nechtějí dělat nic. A o tom to přesně je. A pak jsme tu taky my dospěláci, kteří chceme aby děti poslouchaly a chovaly se tak, aby se mohlo s nimi dělat téměř cokoliv, kdykoliv :) A to jsou většinou ti desátí z deseti :)

JInak tu máme opravdu super děti. Někteří nám hlásí, že na stopro jedou i za rok. Další už zjišťují, zda mohou i když jim bude více jak patnáct ... je to hodně milé a vždy to potěší :) Děti mají fajn náladu. Úsměv na tvářích. Chovají se kamarádsky jak k nám, tak i mezi sebou.

I tak se občas musíme věnovat dětem, které stále ještě nepochopily, že tábor je jedna velká kamarádská rodinka. Některé děti tu dělají naschvály, sprostá slova jim jen tak neujíždějí, ale mluví tak prostě normálně. A to si pak říkáte, že tu chybí nějaké sklepení. Hladomorna. Mučírna :)

Hlášky dětí:

# Teď se tu bavíme o jídle a máme z toho chutě. Až budeme tancovat, budeme mít ještě větší hlad!
   Nebudeš, to vypotíš! :)
# Mám chuť na koprovku, ale dám si jí bez tý omáčky :)
# Vezměte si šampon, mýdlo a ručník. A my si budeme mýt i vlasy? :)
# Mrtvá ryba vyplave nahoru, protože má v sobě bublinu. :)
# Hlavasi, mám jedno zcela zbytečné slovo v táboře: Nechutný! Protože tady je každé jídlo skvělé!
# Dítě: Vařili jsme vlastní čaj. A už jsi ho pil? Kuchař: Ne, nepil. Dítě: Tak ho ani nepij, je strašný, voní hůř než chutná. :)

Oddíl 1:
Airsoftáci se poctivě věnují své tématice. Tento oddíl si nemůže jen tak rozebrat pistolky a vyrazit do lesa. Je to složitější, než to vypadá. Děti se musí naučit bezpečnosti. Manipulaci se zbraní. Chůzi i běhu. Základům střeleckých postojů i režimy střelby. Neustále kluci makají, aby byli lepší a lepší. Je na nich tedy vidět, že by nejraději nafasovali pytle kulí a jen tak stříleli pánubohu do oken .. ale je na nich vidět, že vše chápou a mají stále chuť se zlepšovat. Už mají za sebou první bitvy. A tak víme, že do nich musíme toho ještě hodně napumpovat :) 
Oddíl 2:
Nej holky jsou taky moc super. Pohybově jsou na tom skvěle a moc se snaží. Dnes jsem si je vzal taky chvilku na starost a bylo to moc fajn. Nabídl jsem, že holky, aby si odpočinuly z tancování a cvičení, naučím šifry a uzle. A to bylo něco ... pár holek a připadal jsem si ve včelím úlu. Byla to sranda. Moc jsem si to užil a holky si z tábora odvezou taky něco jiného, než rytmus samby :) Něktzeré dokonce i diplom za nejrychlejší uvázání dračí smyčky :)
Sportovní oddíly:
Oba naše sportovní oddíly jedou pecky a bomby :) Máme tu super plac a také vybavení. Učíme je novým věcem a  jsou hodně zvědaví. Jde jim to fajn. Jen jsem bohužel ověřili platnost sportem k trvalé invaliditě ... nemějte obavy. Máme jen natažené nožičky z nic nedělání a pak najednou sportování. Vše je v pohodě. Jen trochu klidového režimu neuškodí. A dnes když jsme viděl, co děcka budují v lese, když si chtějí odpočinout od sportu ... no to je normálně druhá Bandárie, jen v lese :)
A ti nejmenší, naši Benjamínci?
Těm se nejvíce líbí v našem miniměstečku, kde mají houpačky, prolejzačky a domečky. Tihle špuntíci udělaly obrovský pokrok :) Je to malý krůček pro člověka, ale obrovský pro benjamínky ... je to fajn parta. Doplňují se. Hrají si. Dovádějí. No a pak se stane něco, kdy vám dojde, že to jsou ti nejmenší .... # Lucko, proč jsou ho uhodila? Já ho neuhodila, já ho bouchla .... A prý to nebyla zrovna malá ranka .. ale docela zákeřná pecka do zad .. kam ty děti na to dnes chodí? A kam na to chodí ty holčičky ...

Na každé poradě máme něco jako vysvědčení oddílu a dětí. Sledujeme vše. Jak se děti chovají, jakou mají náladu, jak papají, jak se zapojují do programu a podobně. A je fajn vidět, že všechny naše děti se zlepšují ... a čím dál více se zapojují do programu. Funguje nám to. A máme z toho velkou radost :)

Jídelníček

Stav marodky

Na izolaci nám leží dvě totálně grogy holky. Nic jim není. Jen si zkrátka potřebují odpočinout. Je toho na ně moc. Vedro, program, poctivé jídlo, neustálá pozornost věnovaná novým věcem ... ale ráno poletí ... a zase si je trochu unavíme :)

Důležitá sdělení z tábora

Skvěle se tu bavíme .. je to pro vás důležité? :) To abyste nám taky trochu záviděli :)
Když děti vidí, že se přání vhozená do BandaBoxu plní, mají číím dál více nápadů a připomínek :)
A jedno veledůležité upozornění od Sabinky: Jedeme tu La Bomby :)

Jako chápu, že tu jsem už 4 turnusy .. a je logické, že dostávám mnoho vzkazů od dětí .. ale to letošní léto je vážně jiné .. jinak lepší :) Tolik radosti kolik chtějí vrátit. Tak krásné vzkazy které píší. Takové krásné obrázky. Rýmovačky. No prostě všechno. Už i nám nějak dochází, že to pro nás za cca. týden končí ... to pak bude prázdno v hrudním koši. 7 týdnů řádění po 4 měsících řádění na stavbě .. a pak najednou ticho a prázdno. Už se mi v hlavě rýsuje nápad na první víkend pro děti v září ... co na to říkáte? :)

Poděkování

Chci moc poděkovat Evičce, že k nám na tábor zase přijela a to i v době, kdy to není úplně nejednoduší. Jsme rádi, že ke všemu přistoupila velmi zodpovědně a nemuseli jsme tak mít zbytečné obavy.

Táborové živnosti - aneb jak si vydělat groše
Ludmila Dědičová - praktikantka prima Bandičky
Návštěva PČR a ukázka SPJ Praha
Střelnice slouží i pro vzduchovky
Ukázka dravců a soviček
Ohybání vidličky pod vedením Tomasiana

Dokumenty ke stažení

V emailu rodičům objevena chyba v odkazu. Chyba odstraněna :) Ale pro snadnější dohledání, dáváme odkaz i do Novinek. Potřebujete na tábor dokumenty k přihlášce? Zde jsou :)

přečíst celé

Letní dětské tábory 2022 téměř obsazeny

Máme březen a naše letní dětské tábory 2022 jsou téměř obsazeny. I. turnus je plný. IV. turnus cool tábora skoro také. II. a III. turnus tábora má poslední volná místa.

přečíst celé

Hledáme praktikanty

Pro naše letní dětské tábory - od VOJENSKÉ AKADEMIE až po COOL tábor hledáme praktikanty a praktikantky do našeho kolektivu dospěláků. Máš zájem? Tak dej o sobě vědět a máš možnost si užít skvělý letní dětský tábor.

přečíst celé

Hlavními partnery táborů Klubu 112 jsou:

ArmyCRAFT
Top Army shop
Nejen do přírody
Hobby kohout
Aria travel

Hledáte pro dítě kvalitní letní dětský tábor?