17. 7. 2020 - II. turnus - den sedmý

Hlavní program dne

Aby náš program byl pestrý a také jsme udrželi dobrou náladu ... uspořádali jsme hudební den. Děti se od rána věnují hudbě, poslechu, hraní a zpívání. Dle teorie, že kdo se věnuje hudbě nemůže mít špatnou náladu, jsme se snažili dětem vykouzlit úsměv, protože sluníčko to poslední dny zkrátka nedělá. Prostě to nedělá. A mraky podobnou sílu zkrátka nemají. To je ověřeno. A právě, inspirace našeho kamaráda Tokhiho, jehož slova zní asi nějak takhle .... "už jsi někdy viděl zamračeného hudebníka?" rozhodla, že je zapotřebí s dětskou nápadou něco dělat. Zdraví dětí také není 100%, ale na tom pracujeme. Dnes nám šlo hlavně o dětskou psýchu :) A světe div se, ono to funguje. Děti poslouchaly. Zpívaly. Plácaly se do stehen. Tleskaly. Bandárií se nesla úplně úžasná nálada .. kterou tedy utnula až zeleninka v jídle :) Taková škoda. No ale zpátky k tématu. Rozhodli jsme se, že děti naučíme pár zcela úžasných písní k táboráku, který plánujeme, ale o tom až jindy. Touha od Landy má úžasně motivační text ... Cizí zeď od Kazmy zase výchovný ... no a aby to byl táborák jak má být, vybrali jsme i písničku Když mě brali za vojáka. Poslední píseň si děti mohly vybrat samy. A my se nyní těšíme s čím vlastně děti přijdou :) Program dne také ovlivnila prevence, a to především zdravotní prevence. Od včerejsího večera tu lítáme jak hadr na holi a to jen proto, že u některých dětí se blíží teplota k hranici 37°C. Standardně bychom vůbec neplašili, ale všichni víme, jaká je letos situace a její pozadí. A protože se snažíme dělat věci pořádně, řešíme, možná zbytečně, i tuto situaci. 

Jídelníček

Stav marodky

Marodku, tedy lépe řečeno naši izolaci, včera obydleli další tři dívenky. Nudle u nosu, chrapot, teplota na hranici 36,9°C, špatná nálada (u něktgerých už od začátku - protože najednou musí poslouchat) rozhodli o preventivním umístění do našich izolací. Sami víme, že je to asi zvbytečná péče (čti: panika), ale pokud něco můžeme udělat pořádně, tak to tak zkrátka uděláme. Jeden den odpočinku ještě nikoho nezabil .. oproti statistikám koronaviru :) Dnes jsou už děti v mnohem lepším stavu. Trochu znuděné. Trochu otrávené. Ale stále tak trochu na ránu. Ještě aby ne, když se jedná o větší holky z tábora, kterými už cloumá i puberta :) I přes to všechno dětem věnujeme maximální péči. Dostávají vše co máme a co jsme neměli, pro to jsme dnes dopoledne zajeli :) Všichni tu věříme, že dnes večer se vrátí k oddílům. Nejpozději zítra ráno. Ale nechceme, a ani nemůžeme, nic podceňovat - viz oficilní stanoviska MZ ČR a jejich pokyny pro pořadatele LDT. Taky nás nebaví být na nakupech jediní v roušce, ale zkrátka befel je befel a vyšší moc se musí poslouchat :)

Důležitá sdělení z tábora

Dnes, i přes to všechno co jsme zažili, se de facto nic důležité nestalo :) Někteří dospěláci mají vybité telefony, a proto nemohou průběžně fotit aktivity oddílů. A nebo jsem jen špatně pochopil jejich hlášky ve stylu "potřebujeme dobít baterky" :) Ale i na tom se pracuje ... a budeme se snažit, aby naší FB stránce bylo více fotek. I dospěláci vyhlížejí sluníčko a věříme, že s jeho příchodem se zlepší nálada všech účastníků zájezdu :)

Poděkování

Nejprve bych moc rád poděkoval některým rodičům, za způsob a formu, jak s námi komunikují. Měl bych asi jako HV/HB dodat, že opravdu preferujeme SMS na "imrvére" (čti: v jednom kuse) někde položený mobil s telefonním čísle 775 213 667. Zprávy na FB čtou i ostatní editoři a tak se může stát, že nějaká zpráva zapadne v propadlišti dějin. SMSky čtu jen já a máte téměř jistotu, že se ke každé vyjádřím. Je-li tedy důležitá ... z mého pohledu :) Zatím to ale tak ve 100% případech bylo. 

Dále bych rád poděkoval za zásilku domácích muffinů, které dnes rozdáme ke svačince. Byla by velká škoda je nechat ztvrdnout a nevychutnat.

No a poslední, neméně důležité poděkování patří všem rodičům které za a) skvělě vychovali své děti a připravili je také na tábor. Poslední dva dny, tj. se zhoršením počasí, řešíme takové kuriozity jako chybějící bunda, nedostatek šátků, tenké mikiny a chybějící teplé oblečení. Ono to zní jako pruda, ale my si chceme užívat naplánovaný program ze všech okolností. Když pak řekneme dětem, vezměte si šátky na krk (protože na rolák je opravdu brzo) a my se smutkem zjistíme, že 15% dětí je nemá .... musíme to nějak vyřešit. Dnes jsme to udělali tak, že jsem osobně zajel pro pár šátků do nedaleké Březnice. Podobně je to s bundami. Dnes se mi na tábor vezou náhradní bundy od našich dospěláků, které mají po sourozencích, dětech atd. Pak si jen říkám .. proč to máme my řešit během 14 dnů na táboře, když stačí jen dobře zabalit dítěti na tábor. Informací je dostatek. A my se chceme dobře postarat o svěřené dětí. I hodina zbytečného hledání nesbalených věcí, stojí oddíl čas, který může věnovat ke hraní her nebo výletům do okolí.

Jak jsem již zmínil v deníku před pár dny, máme tu i opravdu báječné děti. Komunikativní. Úsměvné. Dobře vychované. A s nimi je radosrt pracovat a rozdávat jim naši péči. Je mi jasné, že se nám nikdy nepodaří dát dohromady kolektiv z dětí, které budou poslouchat na slovo. Budou umět všechno nebo nebudou s nimi žádné problémy ... Ale, jsme realisté. I přes to všechno do toho jdeme. I tak má ale tábor nějaký řád. Snažíme se k sobě chovat ukázkově, ohleduplně atd. A pak přijdou jednotlivci, kteří zcela nechápou, že se po nich něco chce ... pro ilustraci příklad: Máme večerku. Tzn. ukončení všěch aktivit, ulehnutí do postelí a blížící se spánek .. no a co dělají kotrmelíny? Lakují si nechty smradlavými laky, dělají u toho bordel do 23:30, na který nás upozornila až hlídka a obchůzka po Bandárii. Samozřejmě, na holky dnes čeká hodně kreativní trest. Sami se moc těšíme na provedení :) No a vedle chatička si z vesela požírá sladkosti ... k čemu pak asi byla ta večerní ústní hygiena :) A abyste si nemysleli, že nemáme smysl pro humor ... právě naopak. Máme ho. A razíme přístup školy hrou :) Myslím, že po dnešní lekci si už holky nebudou nikdy lakovat nechty a chlapci mlsat po večerce :) Ale o tom zase napíšeme až zítra ráno :) Co však ještě můžeme napsat .... někdo z rodičů nám podstčil místo dítěte opici .... protože jinak si to neumíme vysvetlit .. dívenka, poučená dívenka ... jinak roztomilá dívenka .. ale to je každá opička s banámem v ruce v ZOO ... se dnes prostě rozhodla že bude skákat z palandy na palandu :) Klika byla, že jsme byli včas upozorněni a v dalších akrobatických aktivitách čeledi Pan troglodytes již nepokračovala. Je však pravdou, že tato dívenka má od začátku nějaké problémečky. Na to jak je malilinkatá ... umí napáchat nemalé starosti pečujícím dospělákům, že i já jsem na ni dnes musel vlítnout :) 

Báječná kouzelnice Kelly a její božské vystoupení
Příprava stovek obložených chlebů
Taktický výcvik na střelnici
Kouzelník Tomasiano a jeho vystoupení
Výtvarný workshop na táboře
Vzkaz z Bandaboxu

Letní dětské tábory 2023 se plní

Máme 15. září 2022 a naše letní dětské tábory 2023 se plní. IV. turnus je téměř obsazený. Dnes navíc rozesíláme náš táborový newsletter a věříme, že se pár desítek on-line přihlášek do konce týdne objeví.

Dokumenty ke stažení

V emailu rodičům objevena chyba v odkazu. Chyba odstraněna :) Ale pro snadnější dohledání, dáváme odkaz i do Novinek. Potřebujete na tábor dokumenty k přihlášce? Zde jsou :)

přečíst celé

Hledáme praktikanty

Pro naše letní dětské tábory - od VOJENSKÉ AKADEMIE až po COOL tábor hledáme praktikanty a praktikantky do našeho kolektivu dospěláků. Máš zájem? Tak dej o sobě vědět a máš možnost si užít skvělý letní dětský tábor.

přečíst celé

Hlavními partnery táborů Klubu 112 jsou:

ArmyCRAFT
Top Army shop
Nejen do přírody
Hobby kohout
Aria travel

Hledáte pro dítě kvalitní letní dětský tábor?