15. 7. 2020 - II. turnus - den pátý

Hlavní program dne

Dnešní den by v klídku mohl mít přezdívku "Zachraň vše co můžeš". Od rána se učíme záchranařinu. Dynamická ukázka dopravní nehody se zraněním se naštěstí obešla bez pravých zranění. Děti viděly jak spráívně poskytnout první pomoc a vzápět se jí samy začaly učit. Už si umíme vzájemně zachránit to nejcennějšíé, tj. holý život a zdraví :) A nestaráme se jen o sebe .. ale také o obyvatele v sousedství Bandárie. Klidně se k nám může přostěhovat bandička skřítků. V okolí je takových přístřešků ... že se dívíme, proč se vlastně snažíme stavět s dospěláky týpí :)

Oddíl číslo 1 zažil Akci kulový blesk. Z důvodů kázeňských prohřešků jsme museli trochu zamíchat karty. Maminky kluků v oddíle číslo jedna si klidně mohou oddechnout ... zhoršená kázeň se totiž týká pouze dívek .. No a ne tedy všech .. ale dvou výtečnic, které si myslí, že mohou kdykoliv cokoliv .. až moc si bedou k srdci heslo naší táborové bandičky že kdykoliv cokoliv. Takže milé dívenky se nám přestěhovaly a my nyní vdoufáíme v reinkarnaci uv hodné dětičky :) No a aby toho v oddíle 1 nebylo máílo .. řešíme už i první nešťastnou lásku .... I proto byl oddíl 1 pod dohledem HV/HB ... který při tetování na chvilečku usnul .. a zdálo se mu, že má kolem sebe samé hodně děti .. to bylo ale překvapení, když se probudil a zjistil .... že má zase jen a jen hodně práce :) I ta potvora týpí se prostě v průběhu jeho odpolední siesty sama nepostavila .... no děs vám povídám :)

Jinak musím s upřímností řici, že nejen že jsem počmáraný šašek .. ale zažívám jednu z nejpoveděnějších táborových sezón ... je to sice náročné ... ale ta pohody a klídek je až do očí bijící ... mám tu kolem sebe neskutečně pohodové a šikovné dospěláky ... kteří v jednom kuse na sobě dělají uzel pro pobavení a zabavení našich/vašich dětí :) I ty děti jsou letos nějaké více v pohodě .. no jasně ... jsou drobné problémky .. jako že jedno dítě skoro nic nejí... další naopak sní vše dětem kolem sebe ... předstírané alergie na pohyb a podobně .. ale jinak se nám v naší Bandárii žije skvěle. 

Už dáváme dohromady hlášky dětí ... sbíráme vzkazy děti do našeho on-line deníku ... a věříme, že v daších dnechj pobavíme takto na dálku i rodiče :) Jen jako návnadu můžeme zveřejnit jednu super hlášku menšího klučiny z ranní rozcvičky: Já určitě běhat nebudu, páč mě pak bolí nožičky :)

Jídelníček

Stav marodky

Na marodce nám dnes přistála princeznička, která měla teplotu přímo pod hranicí 37°C. Nic neponecháváme náhodě. Dívenka (a s rodiči již bylo vše probráno) si pro dnešní den ustlala na izolaci. Dostala od nás veškerou možnou a dostupnou péči. Více čaje se zázvorem a medem (mimocvhodem moc si ho vychvaluje), více ovoce a více pohody ... no a taky nudy ... Takže knížka, papír, tužka .. a píše kamarádce z oddílu dopis .. protože jich asi moc nedostane .. tak aby alespoň někomu udělala radost .. moc se na ni těšíme, protože je ho fááákt moc hodná princeznička .. která by měla s námi řádit venku a ne na nás koukat přes okno marodky :)

Důležitá sdělení z tábora

Od včerejšího dne se pokoušíme postavit naše táborová týpí ... operace T.E.P.E. zatím končí nevalným fiaskem .... jako ano. Vypadá to jako týpí, ale všichni při letmém pohledu jsou zcela přesvědčeni, že to týpí není ... při stavbě padají hlásky ve stylu nedivím se, že už indiáni neobývají americké prérie .. a nebo naopak ve stylu .. než mi postavíme to naše jedno (ze dvou), byla by hotopvá celá indiánská vesnice :) Ale tolik zábavy, jsem na táboře ještě nezažil .. no jasnačka .. mluvím o těch, kteří na nás dohlížejí :)

Poděkování

Dnešní poděkování je zcela jasné .. moc děkujeme Blatenským ... za závoz dodávkou věnovaného materiálu a drobností .. včetně tak i za léčivé kapičky proti trudomyslnosti na večerní poradě :) Už jsem zažil na táborech ledacos, ale abysme rozbalili tak krásný dárek .... pro všechny vedoucí ..  to tu ještě nebylo :) Zítra dám vědět .... jaké to bylo :)

Střelecký výcvik z airsoftových zbraní
Návštěva kouzelníka Tomasiána
Návštěva Policie České republiky na táboře
Bandárie
Náštěva taktické základy Čáslav
Výtvarný workshop na táboře

Poslední volná místa

Naše letní dětské tábory v táborové sezóně 2023 nabízejí poslední volná místa. I. turnus obsazen. III. a IV turnus téměř obsazen. Největší výběr nabízí II. turnus. Kdo má zájem o náš letní dětský tábor, nesmí už zaváhat :)

přečíst celé

Vedoucí oddílů na táboře

Pro naše tábory hledáme poslední dva nebo dvě vedoucí oddílu a jsme jinak komplet :) Kdopak rozšíří řady našich veselých, vtipných, pohodových a zároveň zodpovědných vedoucích? :)

přečíst celé

Akce na poslední volná místa!

Pro poslední přihlášení děti jsme připravili akci a slevičku :) Kdo má tedy ještě zájem o letní dětský tábor Klubu 112 v roce 2023, může tak stihnout poslední volná místa a ještě mít slevu :)

přečíst celé

Hlavními partnery táborů Klubu 112 jsou:

ArmyCRAFT
Top Army shop
Nejen do přírody
Hobby kohout
Aria travel

Hledáte pro dítě kvalitní letní dětský tábor?