Letní dětský tábor 2023 - III. turnus

Dobré ranko,

je právě 6:11 a začínáme se pokoušet rozjet On-line deník z III. turnusu táborové sezóny 2023. Tak nám držte palce, ať se to podaří nejen nastartovat, ale také udržet. V úvodu bych chtěl všem poděkovat, že první den klapl na výbornou. Rodiče měli vše víceméně v pořádku a propiska byla potřeba jen jednou, ve dvou případech. A to je velký pokrok :) O trochu horší je to s balením věcí na tábor ... ano, jako každý rok řešíme že chybí prostěradlo, povlak na polštář a nebo třeba eko pasty ... tolik času na přípravu a my to musíme dnes v průběhu dne zachránit. O to vtipnější je, jak všichni mají potvrzení, jak jsou sbalení a připraveni na program :)

Děti se včera nejen ubytovali, ale také se začaly seznamovat jak mezi sebou, tak i v prostoru ... táborové Bandárie. Neznalost zákona neomlouvá a tak jsme samozřejmě děti seznámili i s bandarijským kodexem ... který zajišťuje, že by tábor mohl proběhnout v klidu. Samozřejmě .. až na vrtochy počasí. První nástup se posouval po minutách, až nakonec proběhl v čase 19:27, kdy skončila porucha frontální :) Znovu jsme dětem připomenuli možnost uschovat si kapesné v táborovém trezoru. Znovu jsme připoměli zákaz návštěv na chatkách, aby nevznikaly třecí plochy a strkanice. Znovu jsme jim vysvětlili, jak důležitá je pořádná hygiena atd ... všichni všechno vědí, alespon na teoretické rovině. Od dnešního rána budeme posilovat i tu praktickou část :)

Na dnešní den je naplánovaný bohatý oddílový program, a to od poznávacách her, až po první soutěže, výcviky a tréninky. Máme tu pár čertíků, tak snad nebudou moc vystrkovat růžky ... aby si mohly děti nerušeně hrát :) Stihli jsme už podle plánu se i sezámit s lékařskou dokumentací dětí, takže známe každý neduh. Dospěláci jsou informováni nač si dát pozor. Máme pod kontrolou i intoleranci na laktózu a pro slečinku se již chystá snídaně :) Zkrátka a dobře, jsou znát léta praxe a odříkání :)

6:28 a děti už začínají courat .. musíme je utahat :)

Na dnešní den se v kuchyni chystá cereální snídaně, pak ke svačince bude sušenka, ale nevíme zda je to nutné, protože zásoby dětí jejich skladkostí vypadá jak Sapa na kolečkách ... k obědu si dopřejem poctivý kuřecí vývar, protože v tomto počasí to fakt nikomu neublíží ... hlavním jídlem bude vyhlášené kuře na paprice s těstovinkou ... k odpolední sváče si dopřejeme něco z jižní Ameriky no a pokud vydrží počasí .... večer si na bandaráku opečeme buřtíky :)

1.8.2023 - třetí den!

Opět, dobré ranko :)

Snídaně je hotová a na děti se chystá skvělá česnekovo-sýrová pomazánka, která se v tomto počasí hodí více než dost. Dnes vůbec bude ve znamení posílení imunity :) K obědu se chystá pomalu tažený vývar ze kteréo uděláme pořádně siln Pho. Dáme si (jdu slít čaj) :) Čaj je ve várnici a můžeme pokračovat. Za dveřmi se chystá služba, která připraví jídelnu pro celý tábor. Je škoda dnešního počasí, ale i s tím umíme pracovat a máme připravený atraktivní program.

Zápis ze včerejší porady:

 1. oddíl - to jsou ti nejstarší, včera zvládli za den tolik programu, že by to umořilo ****! Od rána jeli pecky a stihli kolektivní seznamovací míčoví hry, procházku do okolí s poznávačkou, na místě si pak dali základy stavby přístřešků a pak zase a zase kolektivní hry .. to aby měli kolektiv pár axcelánc :)
 2. oddíl - tj. druzí nejstarší se věnovali podobnému programu. Všichni dostali za úkol se pořádně seznámit, takže seznamovací kolektivní hry asi nikoho nepřekvapí, ale protože v oddílu panuje skvělá atmosféra ... a pak taky, co si budem, skoro všichni se znají z loňska .. stihli i střelbu z luků a první turnájek :) Na výsledkové listině jsou zajímává jména a my váme, že někdo by se chtěl lukostřelbě věnovat i více, takže chystáme opakování lukostřelby pro vybrané zájemce, protože talent se musí podporovat :)
 3. oddíl - to jest naši prostřední .... využili volného hřiště a dali si také míčovky u sítě, pak se prošli do Bělčic kde obsadili workoutové i dětské hřiště :) No a líbili se jim také luky takže pak pod vedením statnýých ošetřovatelů, se téže věnovali lukostřelbě. První letošní poznatek - na příští rok budeme rozšiřovat lukostřelnici .... luků máme dost, ale stojany pro terčovnice chybí.
 4. oddíl - naši druzí nejmladší se také seznamovali a poznávali. Míčovky a seznamky společně s prvními soutěžemi. No a co by to bylo za pěkný den bez krásní procházky po okolí ... i tento oddíl už ví, kde je :)
 5. špuntíci - na procházce se seznamovali, stavěli společně domečky pro skřítky - zní to odfláknutě, ale to nemá nic společního s výtvory, které postavili. Je to oblíbená programová stálice a jen počkejte na fotky :) No a aby jim to nebylo líto ... dali si také míčovky :) První den byl takový stmelovací, poznávací a organizační ... tak to prostě je. Je to základ pro další činnosti.

Dnešní program:

Dopoledne si uděláme náš záchranářský workshop. Povíme si něco o prevenci a padne pár zajímavostí. Jsme Klub 112, takže záchranařina je tu topka. Dětem poskytneme kvalitní záchranářský výcvik včetně KPR (klidně si to vygooglete) na naší figuríně (malá nápověda) :) Potrénujeme s AED. Vyzkoušíme si hovor na tísňovou linku. Zastavíme krvácení. Ošetříme zlomeninu. A takíé mnoho dalšího! A když to budou všichni umět, tak to třeba nebudeme v průběhu tábora potřebovat :) Stejně se zaměříme i na prvenci a vysvětlíme důležitost takových drobností, jako mít v obuvi ponožky, pitný režím, naše oblíbení čepičky a podobně :)

Odpoledne si zahájíme celotáborovou hru, o které budeme i na tomto turnusu mlčet a mlžit, protože nás čeká ještě jednou, a to na čtyřce :) A večer? Když budou děti hodné .... ochutnají ochutnávku táborové diskotéky :) 

Na jeden den docela náročný program, takže držte palce, ať nám to počasí moc nepokazí :)

2. 8. 2023

Dobré ranko,

je právě tolik kolik je a je trochu času sednout k zářiči a vytvořit pár vět, aby i naše protistrana byla trochu spokojená. Když ale vidíme, že na FB je jen pár srdíček tak si říkáme, má to smysl? Čte to někdo? Neděláme to zbytečně? Neokrádáme se o náš drahocenný táborový čas nadarmo? :) 

Každopádně, včera se toho událo poměrně moc ...  odjela nám "angína", která logicky musela jako angína už přijet no a aby toho nebylo málo .. její kamrádka odjela také .. to aby asi byly spolu :) Asi si nyní budou psát esemesky nebo já už fakt nevím :)

No a aby toho nebylo fakt málo ... včera .. jako opravdu se to stalo včera ... uvařili jsme tu nejlepší rajskou omáčku, jakou jsem kdy měl v puse ... no to bylo žraso! To byla směsice chutí a vůní :) Všichni, ale opravdu všichni .. děti, dospěláci, kolemjdoucí ... chválili tu neskutečnou vůni a chuť :)

K programu:

Dopoledne proběhl náš záchranářský workshop a bylo to opravdu moc povedené. Dětem jsme ukázali veškeré naše vybavení, které tu máme ... a ano, snad ho tu máme všechno zbytečně! Od dětí je zájem uspořádat i pokračování. Díky našim zkušenostem máme co ukázat a naučit. A děti to už vědí. A nás to pak i více baví :)

Odpoledne jsme zahájili naši celotáborovu hru: Pohádkový svět aneb cesta za dětskou fantazií. Ano. Letos jsme si jako cíl všech her dali nastartovat dětskou fantazii. Tolik to dětem chybí. Většina dnešních dětí umí být jen diváky a konzumenty zábavy .. ale když mají něco vymyslet nebo vytvořit ... narazí se. Tak snad to potrvá jen do konce turnusu :)

No a večer jsme dali dětem ochutnávku naší bandarijské diskotéky. Postarali jsme se i o naši zábleskovou lajdy, takže i ona se skvěle a zároveň bezpečně pobavila :)

Musím říci, že díky přísnějšímu začátku, a máme to tak vždycky, můžeme s touto partou dětí začít povolovat otěže. Krásně jsme si je nastartovali. Jsou tu sice individuální výkyvy od normálu .. ale to k tomu také patří. Ale jako celek to zkrátka musí fungovat. Jak jinak jim máme svěřit naše střelné zbraně do výcviku, poslat je samostatně do lesa nebo si s nimi troufnout jít mezi prostý lid na celodenním výletu? 

Každopádně jsme včera ještě museli dokoupit pár chybějících triček na batikování. Vypadá jako sranda kterou tu můžeme kdykoliv dohnat, ale když musáte všeho nechat a sednout do auta a jet nakupovat chybějící prostěradla, povlaky, trika, pláštěnky, zubní pasty .. není to přesně ten typ programu, na který se deset měsíců těšíte :)

Snídaně je přichystaná ... a my jdeme ještě přeskládat jídelnu po diskotéce, aby to zase vypadalo jako jídelna. A propo, odešla nám tiskárna Canon LBP2900, kterou používáme na takové to obyčejné tiskání ... je to sice už babíčka, ale máme k ní krabici nových tonerů a je škoda je jen tak vyhodit. Nemáte ji doma někdo? Nechce se jí někdo zbavit? Ať si můžeme pod "Orlojem" dále tiskat programy, návody, taháky, seznamy a hlavně .. bandarijské groše :) Díky za mrknutí :)

4. 8. 2023

Dobré ranko,

jelilkož se na nás žene dvoudenní deštíček, snažili jsme se včera a dnes zrealizovat co nejvíce programu, takže se škrtalo, měnilo, hledali se priority co udělat a co může počkat. Mnoho věcí nám do sebe zapadá, takže když se něco vynechá, je pak problémek.  Jen ve stručnosti ke včerejšku: dopoledne jsme měli oddílové programy. Oddíly 1 až 3 se spojily a dali si naši oblíbenou hru Šaman. Je to velká běhačka po lese spojená s taktickými prvky. Kdyby se to hrálo na Vojenské akademii, označila by se hra jako vybíjená pod taktickým námětem :) Špuntíci se celé dopoledne věnovali míčovým hrám. Vybika mezi nimi jasně vede. Nejraději by jen vybíjeli a vybíjeli. A holky na to nepotřebují ani míče :) A čtyřka si dala hodně zajimaví dopoledne, prootže dělali od všeho něco :) Odpoledne jsme si dali další etapu celotáborové hry o které se nemluví, aby se náhodou něco nevykecalo před dalším turnusem. Co ale říci mohu, opět jsme řešili chybějící trička na batikování :) Večer jsme si dali kraťoučký workshop o zplůsobech rozdělání ohně. Bude se to brzo dětem hodit. Pokud tedy dovolí počasí :) A aby toho nebylo málo ... pak jsme si dali ještě film. Promítala se krásná poučná pohádka .. co taky jiného, když máme letos ten pohádkový svět.

No a k dnešku. Asi Vám neuniklo, že informací moc není. Je to náročné. Hrajeme si. Bavíme se. A děláme neustálé změny a vylepšení, aby to byl super tábor :) Děti už jsme si krásně zpracovali a dnes budou odměněni. No a zítra vlastně také :) Nějak to ošklivé počasí zvládnotu musíme aneb tento způsob trávení léta se nám zdá poněkud nešťastné ... čekají nás pláštěnky a holínky. Ale snad to brzo přejde.. a už brzo si ověříme, jak moc nepromokavé bundičky ti naši rebelové mají .... jo jo, kdyby tak měli pláštěnku. Bylo by po problémech :)

Dnes jsme vyřešili nějaké telefonáty z domova. Byla doručena první pošta. Jaký by to byl klid kdyby došla až na Vánoce :) No nic. Vše se ověřilo, prověřilo a hlásíme, že vše je na pohodu. Dovoluji si připomenout, že tu nejsme telefonní ústředna a opravdu nebudeme za dětmi běhat s telefonem :) Od toho mají mít dopisní papíry, obálky, známky a možnost, napsat domů :) Buďme rádi, že jsou bez těch telefonů alespon 14 dnů v roce :)

Na dnešek plánu ji do deníku speciální odměnu. A koho odměníme? No přeci vás ... za vaši trpělivost :) Takže držte palce. Ať mám čas a co nejméně vyrušení. Koncentrace se tu špatně hledá. Hlava jak v čelím úlu. Samé bzzz bzzz ... kdo se v tom má soustředit. Jedno vám ale řeknu. Najdeme mezi dětmi opravdu skvělé kousky ... Jirka, Patrik, Terka, Kája, Venca, Sofí a mnoho dalších .... někdo už se hlásí jako praktikant na další sezónu. U Jirky a Patrika vyčkejte s přihláškou ... asi ji nebudou ani potřebovat. A Terka M. je taky moc šikovná a ráda by se přidala do týmu :)

Něco málo z marodky:

Od začátku turnusu (když vynechám odjezd z důvodu podezření na angínu před pár dny) jsme vyndali asi pět klíšťat. Ošetřili pár bodnutí hmyzem a jedno lehce odřené koleno. Dneska ledovali naražené ucho. No jo, sportem ku zdraví. Rozdali jsme všechny pravidelné léky tak jak jsme měli. Jedenkrát dali fouknout ventolin. I na ošetřovně panuje skvělá nálada, protože za Terkou tam chodí nejstarší holky .. aby se aspoň nenudila a nebála tam tak o samotě.  Na dveřích na izolace je pavučina. Vypadají jak z hororu. Děti tu máme zdravé. Trochu vyřvané hlasivky, ale jinak pohoda. Hlídáme správné oblečení. Máme optimální pitný režim a i ty naše čepičky nám dělají další (a nyní to nezakřiknout) zářez na dveřích marodky ... hygienické zázemí, důslednost atd ... od první návštěvy naší Bandárie jsme vlastně neměli maroda .... ale ťuk, ťuk, ťuk ....

5. 8. 2023

Krásný dobrý, leč deštivý den ..

nastalo to, na co se jsme se dva dny připravovali. Program překopán. I v tomto nešťastném počasí se snažíme dětem vykouzlit úsměv na tvářích .. a částečně se nám to daří. Je opravdu super, že děti už jsou naprogramované ke kolektivní zábavě. Jsou schopné si hrát společné hry bez zbytečného rámusu a zlobení. Jídelna jede pecky. Někdo si hraje. Někdo si maluje. Někdo píše domů .. a nikdo nezlobí !!!! Naprostá pecka.  

A já mám nyní díky tomu trochu času splnit mé včerejší přání :) 

 1.  Oddíl - Z tohoto oddílu jsme povýšili do stavu stavovského .. pardon, praktikantského .. dva klučiny ... Jirka a Patrik. Dva skvělí klučinové, kteří s námi chtějá být na jedné lodi ... a starat se o naše/vaše děti :) S rodiči vše prokomunikování a plán se zrodil ... Jirku a Páťu to tu bude neskutečně bavit. O to se postarám! Jednička oddíl funguje na 99%. Skvělí vedoucí Martin má zábavný program. Od střelby, přes sport, vyrábění, dovádění mimo Bandárii a podobně. Skvěle se stará o naše nejstarší puberťáky. Že je to někdy náročné asi ani nemusím říkat ... ale jde nám to! No a nyní sám Martin sám diktuje pár postřehů ....: .Velice mě překvapil zápal o střelné zbraně a střelbu jako takovou u Elišky F. Z jejích slov je patrné, že výběr střeleckého koníčku byl u ní ta nejlepší volba. Už i projevila zájem o naši Vojenskou akademii a pokud jí to vydrží, mohla by v budoucnu rozšířit řady našich absolventů! Její sestře Verče jsme zajistili i účast na táborové diskotéce. Maximálně jsme se postarali o její bezpečí. Neustále byla pod dohledem a naší kontrolou. Dnes se o to postaráme znovu. Tak slibujeme :) Naše Denča D. by nejraději jela příští rok jako praktikantka. Neustále se ptá jak dělat věci nejlépe, aby uspěla v našem výběrovém řízení.Má dobře nakročeno a jde jí to i v týmu celotáborové hry. Sledujeme ji :) Bráchové U. už s námi jedou už po osmé .... mají také zájem o airsoft. Pořád se mě ptají co koupit a jak se vybavit ... maminko .. omlouváme se :) A pak tu máme dvojku T&T .. Terku M. a Týnku M. .... jsou ve finále stát se taky prágoškama. Překvapují vnitřní disciplínou .... a jejich přístup bude asi odměněn :)
 2. Oddíl - Vlastní slova oddíláka Toma: Naše házenkářka Jarka mě super vyškolila ... parádní rány. Moc děkuji za soukromý trénink :) A není to jen o házené, ale je šikovná i na další sporty. Sportovec tělem i důší. Vyhrála i střelecké okénko. Navíc je na ní spolehnutí a je cennou podporpou v oddíle. Jednou nám jistě vyroste do prágoše :) Nelča D. mě neustále překvapuje. Její intelekt mě udržuje v bdělosti. Není divu. Do bandaboxu napsala, že by chtěla být kriminalistkou :) Nyní si hraje únikovku, kterou jíá půjčil HVHB. Za ten rok neuvěřitelně vyrostla :) Pak tu máme třeba i Artema, kterého se snažíme navést na cestu kolektivního hráče. Jdou mu sólo věci jako lukostřelba i vzduchovka. Má velký zájem o airsoft. Jen se musí náš Artík naučit táhnout za jeden provaz. Kačka P. nás všechny včera dost překvapila, jak krásně umí kreslit. Její talent je neuvěřitelný! Už jsme i domluvení, že nás všechny nakreslí a poskádaná koláž pak půjde na zeď.  Ondra T. i přes to že se tváří jako by měl v puse neustále včelu .... prototyp kyselosti .. je vždy maximálně zapojený do všeho a jeden i na 300%! Kája I. alias banán se snaží být ... a ono já to vychází .. vždy středem veškerého dětí .. zkouší nás, prověřuje ... ale vždycky je to na funny úrovni a je vše ok... ale testuje nás dokonale :)
 3. Oddíl - Vlastní slova druhého Tomáše alias Tomata: Začnu u Marka B. se kterým mám poslečnou lásku k fotbalu. Připravujeme fotbalový trénink a pokud nám to dovolí počasí, bude mezi prvními, natěšenými :) Mára je sportovec srdcem i tělem. Dokonce má i rekord z táborové olympiády .. a jistě to není poslední výjimečný výsledek! Sofča V. mě také hodně překvapila .. člověk by od ní nečekal instinkty dravce .. který se projevuje především při vvybice a dalších sportech. Od holky na koních dost nečekané. Je to super holka :) Za mě i velká pochvala za chuť pomáhat! Naše duo Táňa H. a Májda O., tvoří nerozdělitelnou dvojku. Obě mají srdce na správném místě, do kterého se vejde i tolik můj oblíbený sport, který předvedli jak na trampolíně, airtracku, pořád. No a není to jen růžové .. máme tu i šoumena Filipa, který občas neodhadne hranice humoru a tuto hranici už párkrát překročil. Každý je balíček, ale tady bych doporučoval trochu přebalit.
 4.  Oddíl - Druhý nejmenší oddíl vede naše ostřílená vedoucí Adél v kombinaci s prágoškou Eliškou. Fakt jsme rádi, že obě patří do našeho týmu, do naší táborové prima Bandičky. A jaké má Edélka s Eliškou postřehy? Už se na tom pracuje :) 
  Nejvíce k srdci mi asi přirostl Marián. Kdo by to byl čekal. Jeho přerod z největšího zlobivce do největšího zlatíčka. Stále chce být lepším a lepším. A snačilo jen pár rozhovorů. Všichni si tu nakonec Mariána oblíbili ... a to jste měli vidět ty prvotní rozporuplné pohledy nad prvnímu průsery :) Jdou mu sporty. Házení, střelba, cokoliv. Dalším zlatíčkem je Mathieu. Do bandaboxu neustále něco hází .. dnes by si rád dal rybí prsty. Před tím zase pizzu. Je to naše poctivka a pracant. Stále se nabízí že s něčím pomůže ... a jeho gesto, že i hlavasovi koupil na výletu čokoládu .... a pak ho vyhlížel aby mu ji předal :) Kristýnka by mohla být klidně naklonovaná. Samý úsměv a žádný problém. A dost podobně je na tom i naše Arinka. Jediná, které se musíme neustále věnovat je Megan ... že by dřívější puberta? Kyselá, znuděná a pořád nějaké vylomeniny. No a naši oba Adamové? Snad pojedou i za rok. Na ty se už nyní těším a to mi ještě ani neodjeli :)
 5. Oddíl - K oddílu našich nejměnších se vyjádří naši čerství praktikanti v záběhu Jirka a Patrik :) Nyní si asi říkáte, proč jsme takové dva habány dali k nejmenším .. za a) jim to s nimi výborně jde, což vidíme třeba při celotáborové hře ... a za b) sami si o to řekli :) 
  Naprostými zlatíčky o které je radost se starat jsou Natálka, Páťa a Jiřík. Vždy skvěle naladěni se zájmem o cokoliv, především u kluků o fotbal. Stačí hodit míč ... a už je o zábavu postaráno. Vali a Emilka předstíraji the best friend, ale občas jsou to holky na zabití :) Hašteření, tahání, dohadování ... dvě včelky samy zvládnou udělat efekt včelího úlu :) Naše tichá voda břehy mele ... Tobík. Hodný až na rozdávání. Jen u várnice s čajem když zjistil že to funguje jak zrcadlové bludiště. No to bylo srandy :) Trochu stejskavý ... ale s velkou chutí to zvládnout. Udělalo mu radost, když nác vidí u oddílu a o to nám, novým praktikantům, přeci jde :) A koho příště určitě přihlásit? Třeba naši Evičku ... její maminka by mohla napsat učebnici pro rodiče :) Krásně se s ní spolupracuje, hraje a i tak trochu blbne :)

8. 8. 2023 - To to letí ....

Dobré ranko ... to nám to pěkně letí .. letí ... každý den překopáváme program, protože by už nemělo pršet .. a ono pak nakonec stejně prší. Dneska se konečně ... do tábora vrátilo sluníčko. Naštěstí se nepotvrdilo, že kam nechodí slunce, tam chodí lélař. Zvládli jsme i přes nepřízen počasí udržet dobré zdraví. Čajíčky, vývary, dohled nad správným oblečením, i ty naše kontroverzní čepičky, které nejsou jen proti slunci .. ale udržují tepelný komfort a zabraňují ztrátě tělesné teploty. Stav marodky? Nula ... no. Spíše dva. Jeden si zvládl promočit veškeré oblečení, takže pereme, pereme a sušíme a sušíme ... dnes ráno probereme a pošleme ho ven. No a náš Mathieu ... potřeboval si odpočinout od toho všeho obdarovávání ... byl unaven. Takže jsme ho loupli do tepla a trochu klidu :)

Dnešní program:
Konečně pokročíme s letní olympiádou. Bandárie se znovu promění v olympijskou vesničku a dáme si turnaje v ringu, lakrosu, pinčesu, lukostřelbě .. a také jsme našli důležitý kabel .... a bude v provozu naše virtuální závodiště. Bowling jsme povýšili na olympijský sport :) Zase bude trochu srandy :)

Odpoledne bychom měli zvládnout další etapu celotáborové hry. Díky počasí jsme ve skluzu a my potřebujeme něco udělat s tou dětskou fantazií. Počasí z nás vysálo trochu radost. Včera jsme i mimořádně zařadili další diskotéku, prootže jsme potřebovali nahejpovat trochu štěstí a vysát přebytečnou energii :) A dnešní taktika je dost podobná. Večer si dáme pohádkový hudební kvíz a na závěr večera volně přejdeme v daší diskotéku. V jídelně je příjemné teplo, protože naše akumulačky jsou už dostatečně naakumulované :) V průběhu dne dosušíme vše potřebné a naše prádelna si dá nucenou odstávku :)

Z dnešního dne bychom také rádi udělali už i nějaké nové fotky. Dnešní snídaně s pracovním  názvem Minecraft neboli domácí perník a kakao vykouzlila úsměvy a právě ty se fotí nejlépe :) Odhodíme pláštěnky. Nasadíme úsměvy. A vy se budete moci zase pokochat pohledem na svá rodinná štěstí :) A už slyším ty rejpaly, proč se nefotí úsměvy? Protože foták je jen vlhkutěsný a ne vodotěsný a fotek z jídelny už bylo dost :)

Rád bych vysvětlil co znamená "upravili": Každý rok i turnus si potřebujeme upravit děti, aby se s nimi dalo lépe pracovat. Vždy na začátku turnusu jsme přísnější a pak povolujeme otěže. Obráceně to zkrátka nefunguje. A chceme-li jít na výlet mezi lidi, potřebujeme, aby na děti bylo spolehnutí. A umíte si představit,, co nám všechno přijelo a vyskákalo z autobusů a aut? Potřebujeme, aby děti přestaly mluvit sprostě. Uměli poprosit. Zvládli poděkovat :) Věděli jak se mají chovat jídelně, protože v jídelně se v rámusu jí třeba hodinu, ale v klidu jen pár desítek minut. Jídlo je teplé a teplé jídlo chutná lépe než vychladlé. Výdej trvá kratší dobu a těstoviny například nejsou rozvařené. Atd .. atd ... No a také důlež itý bod ... když kuchař neslyší kolik dítě chce jídla, pak nastávají okamžiky, kdy slyší jen "hodně,  hodně, hodně" a ne původní "hodně, hodně, hodně málo" :) No a když už jsme naučili poděkovat i děti, sluší se abych poděkoval i já. Děkuji, za vyslání kontroly hygieny společně s policií. Vše u nás v pořádku .... máme tu totiž uklizeno, potraviny v pořádku. jídelníček v pořádku ... no, jak se to vezme: máme prý zařadit ještě více zeleniny, ryby a luštěniny a tmavého pečiva :) což se odesílatel dozví z hlášení, které paní hygienička zašle na anonymní email :) Všichni dospěláci jsme si vyzkoušeli jaké to je pracovat s moderní technikou Draeger. Nic nenaměřeno. Všichni střízliví :)
Jediné co to způsobilo: Nemohli jsme se pár hodin věnovat dětem. Takže děkujeme! Děti však měly v dešti nějaké zpestření :)

No a nějaké závěry z toho všeho? Můžeme se na to všechno vykašlat. Buď jen přestat psát deník, když tolik vadí jedno slovo "upravili". Nebo se přestat snažit se ztracenou generací závisláků na mobilu něco dělat. Neřešit neustálé plýtvání a vyhazování, protože ať si každý dělá co chce ... za pár let budeme jíst jen hmyz, protože toho bude dostatek :) A jestli si někdo pofňukne aby odměkčil dospěláka a pak dojí i to málo co se mu nandá, protože děti vědí, že na tábor přijeli s loďáky sladkostí a nejraději by veškerou energii získávaly jen z toho :) Jak to u nás funguje se můžete dozvědět předem. Nic netajíme. Naše bandarijská škola není žádné tajemství. Trocha kázně. Pořádně se najíst. Atraktivní program narevanž a láska dospěláků na rozdávání :) Jen to počasí ještě neumíme .. ale slibuji, že to budeme stále zkoušet :) 

Informace k ukončení tábora - omylem smazané při založení deníku

Autobusová doprava - příjezd do Prahy na stejné místo jako prezentace dětí: 12. 8. 2023 - 17:30|
Plánovaný odjezd Individuální dopravou: 12. 8. 2023: 15:00 - 16:00

Důležité sděleníLékařské posudky obdržíte společně se zbytky předaných léků, kapesným atd.. V obálce může být ještě Zdravotní záznam z průběhu tábora a to v případě, že naše/vaše dítě bude na táboře v péči táborového zdravotníka (zakreslená klíšťata, naměřené zvýšené teploty, dieta, doporučení atd.).

Potřebujete potvrdit účast pro zaměstnavatele nebo pojišťovnu? Stáhněte si naše potvrzení: Potvrzení přihlášení, úhradě a účasti na LDT Klubu 112, vyplňte si ho, předejte nám ho na začátku turnusu společně s dalšími dokumenty a my vám ho při předávání dítěte na konci tábora vrátíme potvrzený.

Základní informace - II. turnus letního dětského tábora 2023 Klubu 112

 • Termín: 30. 7. - 12. 8. 2023
 • Kapacita: max. 70 dětí v 5 oddílech
 • Ubytování: klasické táborové chatičky
 • Místo: Bandárie u obce Bělčice, okr. Strakonice, Jihočeský kraj, 70 km z Prahy
 • Vybavení Bandárie: vytápěná zděná hlavní budova s jídelnou, čisté táborové chatky, nové sprchy a toalety, vlastní úpravna pitné vody splňující přísné hygienické normy pro děti, hygienické zázemi pro osobní hygienu s automatickými dávkovači (jako v hotelu), parková úprava areálu, 4 ohniště, letní kino, airsoftová střelnice, vzduchovková střelnice, lukostřelnice, boulder stěna, dětské hřiště s domečky, prolejzačkami, pískovištěm, workoutové hřiště, opičí stěna.
  • Velká trampolína, fitness vybavení (mini trampolíny, airtrack, tatami hřiště, bosu míče, overbaly atd.),  hvězdářský dalekohled, airsoftové vybavení, záchranářské vybavení pro výcvik, bohaté sportovní vybavení, výtvarné vybavení a mnoho dalšího ...
 • Věk: 6 - 15 let
 • Cena: jen 6.900 Kč 13 nocí, 14 dnů, 5x denně domáci strava, pitný režim 24/7, ubytování, kvalitní program, péče dospěláků atd.

 

Novinky z tábora

Naši partneři

Autobusy pro naše letní dětské tábory Airsoftové vybavení pro naše airsoft tábory