Letní dětský tábor 2020 - II. turnus

Hlavní program dne - První den

Hlavním programem dne je bezesporu příjezd na tábor. Jak bude vše organizované, zjistíte ze stránky: Informace k odjezdu. Aby den proběhl jak má a pro všechny strany byl co nejméně stresující, mějte v pořádku nástupní dokumenty: Lékařský posudek, Potvrzení o bezinfekčnosti, obálku na celodenní výlet a nadstandardní program, zavazadlo a hlavně zdravé dítě :)

Zde na této stránce také zjistíte, v jakém oddíle je Vaše dítko.
Tato informace zde bude skutečně až po zahájení tábora, protože občas se nám stane, že nějaké dítko na tábor zkrátka nedorazí a to i bez omluvy, takže se může stát, že oddíly budeme ještě upravovat, dle počtu nastoupených dětí. Ano, je to stres, ale bez něj ten první den asi nejde :)

Přesná adresa tábora je:

 • jméno dítěte + číslo oddílu (prosíme, vždy uvádějte)
 • Bandárie Klubu 112
 • 387 43  Bělčice

Balíčky přiměřených velikostí ...

Prosím, posílejte na tábor přiměřené balíčky. Děti mají od nás i sladkosti, sušenky a jídlo více než kvalitní (oproti jiným táborům). Stalo se: rodič poslal čestvou šunku. Než dorazila, byla zelená :) Rodič poslal nabitý telefon nebo náhradní baterii. Zabaveno. Na táboře to nemá co dělat. Rodič poslal na tábor zábavní pyrotechniku. Zabaveno :) Zkrátka, máme bohaté zkušenosti. A nejvíce s tím, že děti pak po táboře většinu balíčků vezou domů :) Takže prosíme, buďte rozumní. Děti jsou jak indiáni. Raději pošlete dva malé balíčky než jeden obrovský. Udělá to více radosti.

Pravidelné dopisy a pohledy

Rodičové, posílejte dětem pravidelně pohledy a dopisy. Prosíme, zase buďte rozumní a posílejte samé dobré zprávy. My zase na oplátku dohlédneme, aby dítko napsalo vám :) Nemějte obavy z toho, když vám dítko napíše, že se mu stýská. To je normální reakce dítěte. Tím spíše u těch menších. To není důvod sednout do auta a jet si pro něj :) Za pár dnů se oklepe a na konci tábora nebude chtít jet domů :)
Vše bude na pohodu. Máme super program. Báječné dospěláky. Čekáme velmi zajímavé návštěvy. Jedeme na dokonalý celodenní výlet (když vyjde počasí). Vaše děti to zvládnou :)

Kontaktování vedení tábora ...

V průběhu tábora jsem prosím v jednom kole. Nevolejte mi. Opravdu nezvedám telefony. Půlka volání jsou marketingové výzkumy a druhá zbytečnosti. Pošlete raději stručnou SMS na tel: 775 213 667. Zprávu začněte jménem dítěte, číslem oddílu a pak pokračujte sdělením. Bude-li to k řešení, slibuji, budu se tomu věnovat a odpovím :)
Vaše děti jsou u nás v bezpečí a mají o dobrou zábavu postaráno. Nějaká ta nuda taky bude. Protože nuda podporuje kreativitu a dnešní děti se už nudít neumí a to se odráží zase v jejich kreativitě (To není můj výmysl. Na to jsou odborné studie). Náš tábor je jiný a právě proto jste si ho vybrali. Tak nás to prosím nechejte dělat podle našeho a všichni budeme spokojení :)
V průběhu tábora se chci také věnovat táborovému on-line deníku (ale není to naše priorita - to jsou naše/vaše děti), fotografiím a rád bych zpracoval i nějaké to video. Ale náš tábor není zrovinka jednoduchá záležitost. Oproti jiným se snažíme o něco více, takže času a energie není moc. Děkuji za pochopení.
Váš HV/HB

Jídelníček

 • Snídaně: X
 • Svačina: X
 • Oběd: X
 • Svačina: X
 • Večeře: Kuře na paprice - děti to milují a nám se to první den tábora dobře vaří :)

Stav marodky

Na marodce je to jedna velká nula :) Všichniu jsou zdraví :)

Důležitá sdělení z tábora

já, HV/HB bych rád poděkoval všem rodičům, kteří měli vše v pořádku a s námi to tak nějak zvládli. První den je vždy velmi hektický a do toho současná situace. Jsme rádi, že se našli rodiče, kteří měli vše v pořádku a ještě si udrželi úsměv na tváři :)

Poděkování

Včera v noci jsme se poctivě seznámili s informaci o našich dětech. Víme nyní vše, na co jsou naše děti alergické, jaký je jejichu zdravotní stav, co mají a co nemají rády. To zas bylo informací. Nicméně dost nám to pomohlo v průběhu dnešního dne.

Hlavním programem byly seznamovací hry. Ty jsme doplnili, a zní to možná dtrochu divně, o výuku občanské výchovy. Chceme, aby všechny děti byly řádnými občany Bandárie a podle toho se i chovaly. Inspirací pro děti bylo povýšení našeho dospěláka do řádu rytířského. Ale Rosťa si to opravdu zasloužil :) Je to super chlap a umí jít všem příkladem. Už na to přicházejí i naše/vaše děti :)

Hlavní program dne - Den druhý

Včera v noci jsme se poctivě seznámili s informaci o našich dětech. Víme nyní vše, na co jsou naše děti alergické, jaký je jejichu zdravotní stav, co mají a co nemají rády. To zas bylo informací. Nicméně dost nám to pomohlo v průběhu dnešního dne.

Hlavním programem byly seznamovací hry. Ty jsme doplnili, a zní to možná dtrochu divně, o výuku občanské výchovy. Chceme, aby všechny děti byly řádnými občany Bandárie a podle toho se i chovaly. Inspirací pro děti bylo povýšení našeho dospěláka do řádu rytířského. Ale Rosťa si to opravdu zasloužil :) Je to super chlap a umí jít všem příkladem. Už na to přicházejí i naše/vaše děti :)

Jídelníček

 • Snídaně: Česnekovosýrová pomazánka - a všem dětem děsně šmakovala :)
 • Svačina: sušenka
 • Oběd: kučecí vývar a vepřo-knedlo-zelo ... no to jste měli vidět ... takových přídavků dlouho nepamatuji :) Jen pár jedinců se loudalo se zelím ... a při tom je tak zdravé :)
 • Svačina: jogurt dle výběru ... jahodový,, malinový, třešňový a bůhvíjaký :)
 • Večeře: Buřtíky na Bandáráku :) Padlo tolik buřtů, že jsem tomu ani nemohli uvěřit :)

Stav marodky

Dnes naměřena v táboře zvýšená teplota. Klučina už odpočívá na naší marodce, ale vypadá to jen na na únavu :) Nyní je bez teplot a více uvidíme zítra.

Důležitá sdělení z tábora

Pro maminku s příjemným hlasem: Není to procházka růžovou zahradou, ale zvládáme to :)

Poděkování

Moc děkuji mým dospělákům, že zvládají vše kolem nového turnusu. 

Hlavní program dne - Den třetí

Od rána do večera jsme téměř povinně vyhnali všechny oddíly z tábora ven. V Bandarii a okolí se pravděpodobně nachází nějaká pozitivní homeopatická zóna. vbe které nikdo nedokáže mít špatnou náladu. Všichni jsou veselí a mají skvělou náladu :) Oddíly tráví čas od házení granátů ... samozřejmě že atrap, přes sport, skákání na trampolíně (jeden kotník), po výlety do okolí (další kotník) až po pouhopouhé sezení a čtení knížky (poslední kotník) :) Nikdo z nás nechápe, jak v "knihovně" může přijít k bolavému kotníku, ale tak to prostě je ... děti jsou fajn, ale občas pozorujeme, jak nějaké věci po nich chceme poprvé v životě .. pro příklad, dnes bylo dítko v šoku, že při zívání si má dát ruku před pusu ... že vidlička se drží v levé ruce a při komunikaci s dospělákem by nemělo mít ruce v kapse a už vůbec neodcházet v půlce věty ... o přímých pohledech do očí ani nemluvě :) I přes to všechno, jsou děti moc fajn ...je s nimi sranda a jikž nyní nám někteří přirůstají k srdci :) Máme tu princezničku s tak krásnýma očima .. máme tu klučinu s tak přirozeným úsměvem .. a pak tu máme zbytek s tááááák přirozeným šklebem :) 

Jídelníček

 • Snídaně: Pečivo, máslo a džem - tolik chvály jsem dlouho neslyšel :)
 • Svačina: mléčná sučenka s kokosem
 • Oběd: česnečka na vývarovém základu a fakt šmakózní bandarijské těstoviny - toto jídlo si děti samy vybraly hlasováním v našem Bandaboxu :)
 • Svačina: jablíčko kyselé tak akorát :)
 • Večeře: brmabory na loupačku ... taková naše táborová klasika :)

Stav marodky

Na marodce nikdo není ... celý tábor je bez teplot ... ale první pohybové aktivity včetně obyčejné chůze si vybraly svou daň v podopbě pobolívajících kotníků. Ty dnešní děti neumí už ani chodit v přírodě :) Máme jednu bolavou hlavičku, protože dítko se seznámilo se stromem. Podobně jako s chůzí, jaktěživ strom neviděl. Dnešní zážitek si bude pamatovat do posledního dne :) Zůstala jen lehká odřeninka samozřejmě očetřená Betadinkou ... a další péče byla zcela zbytečná :)

Důležitá sdělení z tábora

Děkujeme tatínkovi, že nám do tábora zavezl chybějící igelitku plnou bot :) konečně je dítko vybavené na celý průběh tábora. Kéž by dorazili i ostatní rodiče, které nesbalili další povinné vybavení jako povlečení, povlaky, kartičku pojišťovny atd. Máme tu i dítko, co má obě boty levé. Chápeme, že dítko je po rodičích stejně šikovné, ale to je otázka spíše rukavic, než obuvi :)

Jako HV/HB hlásím, že telefon není opraven. Display je stále rozsypaný ... servis není možný a je doporučena výměna telefonu. To ale nyní není možné ... protože potřebují mít střeva současného telefonu! A proto je telefon položený v bezpečí táborového Velína. A proto posílejte jen SMS se stručnými zprávami začínající jménem dítěte, číslem oddílu a sdělením. Jakmile se utrhnu od vany nebo myčky v kuchyni, podívám se na telefon a veškeré zprávy vyřídím, a to provděpodobně kolem poledňáku, jakmile umyji nádobí po dětech :)

Poděkování

Děkujeme zaměstnancům České pošty, protože konečně víme důvod, proč nám nechodila korespondence ... důvod vás jistě překvapí ... prý se jim k nám prostě nechce :) Vše řešíme a jistě bude vyřešeno :) Do té doby máme zkrátka jen další práci na víc ...

Hlavní program dne

Jelikož máme trochu omezené možnosti a nemůžeme dělat vše, tak jako bychom chtěli, i přes to všechno zažily děti pestrý, přepestrý program. V okolí Bandárie vzniklo mnoho nových přístřešků, domečků a příbytků, které by se klidně mohly rovnou vložit na nějaký inzertní portál nabízející nemovitosti k okamžitému nastěhování :) Další oddíly hrály míčové hry. Jiné zase se věnovaly střelbě. Služební oddíl, tj. oddíl číslo 3 se od rána stará o naše pohodlí.

Na ranním nástupu jsme se rozhodli, že se pokusíme společně věnovat nácvikům komunikace, protože komunikační dovednosti některých dětí se rovnají komunikačním dovednostem průměrně vzrostlého choroše ... Abych to jako HV/HB vysvětlil .. u snídaně se zeptáte dítěte zda má dost .. a ono se podívá do země, nic neodpoví ... a vy se zkrátka nic nedozvíte. Už u oběda byly vidět dílčí úspěchy. Nejen že se v jídelně kecalo o 106 (i když se to nesmí), už při přicházení k okénku dokázaly děti odpovědět, zda jen vracejí talíř nebo si chtějí přidat. Věřím, že zítra už nemusíme při výdeji jídla spoléhat na telepatické dovednosti :) Děti se nám začínají příjemně otevírat. Už jsme se dozvěděli nejedny perličky z domácnosti ... to zas byly drby :)

Na ranním nástupu také proběhly první výkony .... ovšem trestů .... Máme tu dívenku, která úplně nejraději jde přes celý tábor bez bot ... ovšem v bílých ponožkách ... zkrátka a dobře, museli jsme zasáhnout :) Jde nám o vodní filtry vašich praček :) Kdybych dělali jako by nic, nezvládli byste onen nápor při praní špinavého prádla. Dívenka to měla za dvacet a nyní budeme dopufat, že se to již nebude opakovat :) .... A už vůbec nejde o barvu ponožek. Je prostě jasné, že po táboře se chodí v botech ... pokud se tedy nejedná o náš reflexní chodníček :) Tato krátká historka je zmiňovaná především pro vaše pobavení. Ať máte alespoň trochu představu s jakým "materiálem" tu musíme pracovat :)

Nechceme si ovšem v deníku jen stěžovat. Je tu nemálo úúúúúplně úžasných dětí. Jsou skvělé. Komunikativní. Zábavné. A rády se zapojují do všech připravených aktivit. Již nyní vím, že stejně jako to bylo u prvního turnusu nebo u roků dříve, na některé děti budeme rádi dlouho vzpomínat :)

V minulých dnech jsem tuším zmínil dítko, které již dostalo první exemplární trest. Pokud ne, nedivte se. Já si už bnepamatuji ani co jsem ráno smnídal.... vlastně vím ... vůbec nic :) Tento hoch, a říkejme mu třeba Honzík, se dokázal změnit doslova za pár dnů. Na začátku sígr ... neznajíc limitů ... a dnes, usměvavý super klučina. Snad mu to vydrží :) PS: Opravdu se jmenuje JAN :)

Všechny oddíly tráví povinně co nejvíce času v okolí bandárie. Některé oddíly batikovaly. Jiné zase hrály živé pexeso. Samy děti znají báječné hry. Za dobré chování si mohou vybírat aktivity, kterým se budou věnovat a krásně to funguje :)

Jídelníček

 • Snídaně: párky s pečivem
 • Svačina: sušenka
 • Oběd: fakt luxusní hrášková polévka (děsně vychvalovaná) a jako hlavní chod posloužila sekaná pečeně s bramborovou kaší a jarní cibulkou (fakt děsně vychvalovaná) :)
 • Svačina: meloun rozkrájený v přírodě pod širým nebem :)
 • Večeře: teprve se chystá, ale knedlíky s vajíčkem a špenátem už voní celou Bandárií :)

Stav marodky

Dopoledne, na základě nformací o uzavřeném táboře v karanténě jsme provedli všechna možná preventivní opatření. Měření teploty všech účastníků ukázalo dobré výsledky. Nikdo v táboře nemá teplotu. Tedy jako ano. Teplotu děti mají, ale tu správnou, tj. nezvýšenou :) Maximální teplota naměřená v táboře byla 100°C. Jednalo se o vařící vodu. Hned na druhém místě bylo dítko s teplotou 36,6°C. A tak dál můžeme být bv klidu. Za a) čaj byl uvařený přesně podle návodu. Za b) žádné dítko se nepřibližuje k té nebezpečné hranici 37°C a proto dál můžeme v Bandárii dělat kravinky :) A to bez rizika celotáborové karantény. Je to děsná doba. Dříve, když vše ještě bylo v pořádku jsme maximálně řešili vši nebo úžehy :) Ale i tak doufáme, že si tento náš vtipný přístup udržíme co nejdéle :) Držte nám palce. .. Bůh žehnej Americe a kdyby se náhodou trochu nudil, může požehnat i Bandárii :)

Důležitá sdělení z tábora

Dnes do tábora dorazily dvě veledůležité návštěvy .... Ani nevím, která mi udělala větší radost. Ta pravní, zaměstnankyně Českých pošt, přivezla první poštu do Bandárie. Tato úsměvná a velmi vstřícná osoba tak otevřela komunikační uzel mezi Bandárií a okolním světem. Byly rukou podáním smluveny podmínky úzké spolupráce a myslím, že nyní bude lehce docházet pošta jak k nám, tak i od nás. Ta druihá návštěvička je taky děsně fajn. Jedná se o kuchařku, která nemohla nastoupit na tábor již v sobotu a to proto, že by se neměl nikdo starat o její kočičku. Sám mám doma čtyři kočičky, takže to moc dobře chápu :) Já si konečně trochu odpočinu a budu se moci věnovat i jiným aktivitám, jako například focení dětí, hraní s dětmi, příprava překvapení, tisk diplomů .. ale stejně tak i osobnímu odpočinku a spánku :)

Poděkování

Dnes bych moc rád poděkoval za milé zprávy, které jsme obdrželi jak na FB, tak i formou SMS. Jsem moc rád, že můj kolektiv dospěláků zvaný Bandička, na sobě nedělá úzel pro pobavení dětí jen tak :) Jsem opravdu velmi rád, že i v dnešní "stěžovací" době se najdou rodiče, kteří neváhají a sáhnou po telefonu i z tak přízemních důvodů jako vděk a pochvala :) 

Hlavní program dne

Dnešní den by v klídku mohl mít přezdívku "Zachraň vše co můžeš". Od rána se učíme záchranařinu. Dynamická ukázka dopravní nehody se zraněním se naštěstí obešla bez pravých zranění. Děti viděly jak spráívně poskytnout první pomoc a vzápět se jí samy začaly učit. Už si umíme vzájemně zachránit to nejcennějšíé, tj. holý život a zdraví :) A nestaráme se jen o sebe .. ale také o obyvatele v sousedství Bandárie. Klidně se k nám může přostěhovat bandička skřítků. V okolí je takových přístřešků ... že se dívíme, proč se vlastně snažíme stavět s dospěláky týpí :)

Oddíl číslo 1 zažil Akci kulový blesk. Z důvodů kázeňských prohřešků jsme museli trochu zamíchat karty. Maminky kluků v oddíle číslo jedna si klidně mohou oddechnout ... zhoršená kázeň se totiž týká pouze dívek .. No a ne tedy všech .. ale dvou výtečnic, které si myslí, že mohou kdykoliv cokoliv .. až moc si bedou k srdci heslo naší táborové bandičky že kdykoliv cokoliv. Takže milé dívenky se nám přestěhovaly a my nyní vdoufáíme v reinkarnaci uv hodné dětičky :) No a aby toho v oddíle 1 nebylo máílo .. řešíme už i první nešťastnou lásku .... I proto byl oddíl 1 pod dohledem HV/HB ... který při tetování na chvilečku usnul .. a zdálo se mu, že má kolem sebe samé hodně děti .. to bylo ale překvapení, když se probudil a zjistil .... že má zase jen a jen hodně práce :) I ta potvora týpí se prostě v průběhu jeho odpolední siesty sama nepostavila .... no děs vám povídám :)

Jinak musím s upřímností řici, že nejen že jsem počmáraný šašek .. ale zažívám jednu z nejpoveděnějších táborových sezón ... je to sice náročné ... ale ta pohody a klídek je až do očí bijící ... mám tu kolem sebe neskutečně pohodové a šikovné dospěláky ... kteří v jednom kuse na sobě dělají uzel pro pobavení a zabavení našich/vašich dětí :) I ty děti jsou letos nějaké více v pohodě .. no jasně ... jsou drobné problémky .. jako že jedno dítě skoro nic nejí... další naopak sní vše dětem kolem sebe ... předstírané alergie na pohyb a podobně .. ale jinak se nám v naší Bandárii žije skvěle. 

Už dáváme dohromady hlášky dětí ... sbíráme vzkazy děti do našeho on-line deníku ... a věříme, že v daších dnechj pobavíme takto na dálku i rodiče :) Jen jako návnadu můžeme zveřejnit jednu super hlášku menšího klučiny z ranní rozcvičky: Já určitě běhat nebudu, páč mě pak bolí nožičky :)

Jídelníček

 • Snídaně: vajíčková pomazánka s pečivem ... zmizela celá mísa .. a nyní hledáme vlastně i tu mísu :)
 • Svačina: sušenka
 • Oběd: zeleninová polévka a balkánské rizoto s kuřecím masem
 • Svačina: trocha sladké mrkvičky aby děti lépe viděly :)
 • Večeře: slaďoučká večere a tečka na závěr dne: nudle s mákem :)

Stav marodky

Na marodce nám dnes přistála princeznička, která měla teplotu přímo pod hranicí 37°C. Nic neponecháváme náhodě. Dívenka (a s rodiči již bylo vše probráno) si pro dnešní den ustlala na izolaci. Dostala od nás veškerou možnou a dostupnou péči. Více čaje se zázvorem a medem (mimocvhodem moc si ho vychvaluje), více ovoce a více pohody ... no a taky nudy ... Takže knížka, papír, tužka .. a píše kamarádce z oddílu dopis .. protože jich asi moc nedostane .. tak aby alespoň někomu udělala radost .. moc se na ni těšíme, protože je ho fááákt moc hodná princeznička .. která by měla s námi řádit venku a ne na nás koukat přes okno marodky :)

Důležitá sdělení z tábora

Od včerejšího dne se pokoušíme postavit naše táborová týpí ... operace T.E.P.E. zatím končí nevalným fiaskem .... jako ano. Vypadá to jako týpí, ale všichni při letmém pohledu jsou zcela přesvědčeni, že to týpí není ... při stavbě padají hlásky ve stylu nedivím se, že už indiáni neobývají americké prérie .. a nebo naopak ve stylu .. než mi postavíme to naše jedno (ze dvou), byla by hotopvá celá indiánská vesnice :) Ale tolik zábavy, jsem na táboře ještě nezažil .. no jasnačka .. mluvím o těch, kteří na nás dohlížejí :)

Poděkování

Dnešní poděkování je zcela jasné .. moc děkujeme Blatenským ... za závoz dodávkou věnovaného materiálu a drobností .. včetně tak i za léčivé kapičky proti trudomyslnosti na večerní poradě :) Už jsem zažil na táborech ledacos, ale abysme rozbalili tak krásný dárek .... pro všechny vedoucí ..  to tu ještě nebylo :) Zítra dám vědět .... jaké to bylo :)

Hlavní program dne

Od samého rána se děti věnují obyvatelům naší přírody. Ano. Dnes jsme otevřeli naši táborovou ZOO. Pro děti máme připravené popisky zvířat, která nám tu žijí ... jako v opravdové ZOO. Děti se z popisek doví, jak se latinsky jmenuje srna, co jí divočák, proč léta sokol, jak může rosnička poznávat počasí a kolik mravenců žije v mraveništi :) A pokud děti objeví další živočišný druh, zpracujeme i tyto a otevřeme další křídlo bandarijské ZOO ... která se jako jedna z mála na světě může pyšnit opravdu přirozenými podmínkami chovu .. žádné zvíře u nás netrpí ... navíc je můžeme i krmit :) Je tedy pravda, že od příjezdu dětí jsme neviděli našeho Boba s Bobkem ... asi před dětmi utekli ... Ale děti nám to vynahradily .... a o Bobka se postaraly .. a proto na nástupu proběhla přednáška a praktická ukázka záchodové štětky ... děti ji pojmenovaly Anička ... seznámili se s ní a slíbili, že se jí budou kamarádsky věnovat. Naše pravá táborová Anička souhlasila a dala souhlas s používáním jejího jména :) Malé děti malují les a lesní zvířátka. Ty obrázky jsou opravdu nádherné. A jistě ten nejlepší bude vystaven i v naší galerii (čti: jídelna).

Pokud se dnes zlepší počasí, tak máme pro děti připravený krásný večerní program s popkornem .. dlouho jsme vybírali jaký film dětem pustíme .. ale nakonec byla volba zcela jasná ... My jsme si koupili vlastní ZOO .. a tak poběží i film "Koupili jsme ZOO". Je to krásný rodinný film a jistě to bude i nádherná tečka za krásným dnem :)

Jídelníček

 • Snídaně: domácí tvarohová banánovo-borůvková buchta :)
 • Svačina: banány
 • Oběd: silný hovězí vývar a nejlepší rajská omáčka s hovězím masem pod sluncem :)
 • Svačina: děti si vyžádaly buchtu od rána :) Tak ji tedy taky dostaly, protože jsme toho udělali vagóóón
 • Večeře: Faktu luxusní obložené chleby se zauzenou šunkou, dvěma druhy sýrů a zeleninkou

Stav marodky

Dnešní stav marodky není zrovna nejlepší ... preventivně jsme šoupli dvě holky a jednoho klučinu na marodku. S největší pravděpodobností je to jen únava, ale nechceme nic riskovat. Děti jsou bez teplot. Stejně jako celý tábor. Ale kolem tábora obchází rýmička ... a trochu podrážděný krček. Jasně. Děti tu řvou, řádí, skáčou ... tak snad to bude opravdu jen ta únava. Do dětí jsme nacpali další vitamíny. Dostaly čaje s rakytníkem, ginko bilobou, zázvorem a podobně. Naše děti zkrátka mají vše, co potřebují ...

Důležitá sdělení z tábora

Dnešní revize gastro vybavení dopadla na výbornou. Možná nás na další sezónu čeká nákup nového kotle a repase myčky, ale letos "jistě" vydrží :) Gastro Blaník (to je ten kopec plný rytířů) se o nás skvěle stará a my jim moc děkujeme. Věříme, že kdyby nám bylo nejhůře, rytíři z Gastro Blaník vyrazí .. a pomohou :)

Poděkování

Je nad očekávání jasné, že zatím dnešní největší poděkování patří servisákovi Martinovi ... no ale na chvilku ho zastínila i místní doručovatelka. Je zajímavé, že obě firmy mají stejná auta .. ale to pošťácké přitahovalo mnohem více pozornosti :) To my, jako dospěláci, zase měli větší radost z té bílé dodávky s logem GB :) No a abychom opravdu dodrželi do třetice to nejlepší .. ještě čekáme návštěvičku z Technických služeb Blatná ... která se nám stará o zcela opačný konec potravinového řetězce ... ano, dnes nám do tábora míří *****cuc, aby vytáhl pomalu se plnící jímku .. ale říkám si, že asi v deníku opravdu nepotřebujete číst všechno ... :)

A nyní něco pro zasmání ... začínáme dávat dohromady táborové hlášky dětí ... které prohazují při hrách a nebo taky v situacích, kdy si myslí, že je nikdo nevidí nebo neslyší ... 
# Jsem král slepic. Mám královnu slepici, je černá a jmenuje se Maruška - autror: Richard S.
# Hele, ty máš beďara ... a ten půjde dobře vymáčknout, protože má bílou čepičku ... autor: Viki (špuntík při rozhovoru s největším dítětem tábora) - kam se v ten okamžik asi podělo jeho sebevědomí ... jeden den ho nechá mladá a pak mu dá špuntík takovou školu :)

Vzkazy dětí domů:
# Ahoj tati, dnes jsme kreslili les a já nakreslil křížáky - Šimon K.
# Ahoj mami a tati, obávám se, že tady nezhubnu a to vzhledem k tomu, že je tu doopravdy dokonalé jídlo. S ostatními je tu zábava. Každý den posloucháme vtipné hlášky, učit se novým věcem a další spousty věcí. Těším se domů. Přeji spousty krásných chvil bez nás. - Martina M.
# Ahoj, mám se tu hezky. Je tu dobré jídlo, dokonce jsem začal i jíst vývary. Hrajeme zábavné hry a učíme se zde novým znalostem a dovednostem. Jsou tu samí féroví lidé se smyslem pro humor. Loučím se, Šimon
# Ahoj tati, je to tu hezké. Snažím se být hodná. - Ivanka (Moc jí to nejde, HV/HB) :)
# Ahoj rodino, mám se tu skvěle. Jím tu všechno a chutná nám. Doufám, že se máte doma dobře. S pozdravem, Šimon Z.
# Ahoj mami a tati, zapomněla jsem známky v autě tak mi je prosím pošlete. Jinak se mám dobře. Trochu se mi stýská. A ten dopis s Agynkou je roztomilý. Tak zatím papa a pusu, loučím se s vámi, Bára S.

Hlavní program dne

Aby náš program byl pestrý a také jsme udrželi dobrou náladu ... uspořádali jsme hudební den. Děti se od rána věnují hudbě, poslechu, hraní a zpívání. Dle teorie, že kdo se věnuje hudbě nemůže mít špatnou náladu, jsme se snažili dětem vykouzlit úsměv, protože sluníčko to poslední dny zkrátka nedělá. Prostě to nedělá. A mraky podobnou sílu zkrátka nemají. To je ověřeno. A právě, inspirace našeho kamaráda Tokhiho, jehož slova zní asi nějak takhle .... "už jsi někdy viděl zamračeného hudebníka?" rozhodla, že je zapotřebí s dětskou nápadou něco dělat. Zdraví dětí také není 100%, ale na tom pracujeme. Dnes nám šlo hlavně o dětskou psýchu :) A světe div se, ono to funguje. Děti poslouchaly. Zpívaly. Plácaly se do stehen. Tleskaly. Bandárií se nesla úplně úžasná nálada .. kterou tedy utnula až zeleninka v jídle :) Taková škoda. No ale zpátky k tématu. Rozhodli jsme se, že děti naučíme pár zcela úžasných písní k táboráku, který plánujeme, ale o tom až jindy. Touha od Landy má úžasně motivační text ... Cizí zeď od Kazmy zase výchovný ... no a aby to byl táborák jak má být, vybrali jsme i písničku Když mě brali za vojáka. Poslední píseň si děti mohly vybrat samy. A my se nyní těšíme s čím vlastně děti přijdou :) Program dne také ovlivnila prevence, a to především zdravotní prevence. Od včerejsího večera tu lítáme jak hadr na holi a to jen proto, že u některých dětí se blíží teplota k hranici 37°C. Standardně bychom vůbec neplašili, ale všichni víme, jaká je letos situace a její pozadí. A protože se snažíme dělat věci pořádně, řešíme, možná zbytečně, i tuto situaci. 

Jídelníček

 • Snídaně: domácí, fakt vytůněná pomazánka s ředvičkami - úplně se po ní zaprášilo
 • Svačina: švédské stoly ze sušenek, ovoce a jogurtů dle chuti a nálady
 • Oběd: silný, velesilný hovězí vývar a zapečené brambory s masem a zeleninou
 • Svačina: domácí blatenské muffiny :) moc děkujeme za doručení
 • Večeře: plánujeme krupicovou kaši s lentilkami, kakaem, cukrem a máslem

Stav marodky

Marodku, tedy lépe řečeno naši izolaci, včera obydleli další tři dívenky. Nudle u nosu, chrapot, teplota na hranici 36,9°C, špatná nálada (u něktgerých už od začátku - protože najednou musí poslouchat) rozhodli o preventivním umístění do našich izolací. Sami víme, že je to asi zvbytečná péče (čti: panika), ale pokud něco můžeme udělat pořádně, tak to tak zkrátka uděláme. Jeden den odpočinku ještě nikoho nezabil .. oproti statistikám koronaviru :) Dnes jsou už děti v mnohem lepším stavu. Trochu znuděné. Trochu otrávené. Ale stále tak trochu na ránu. Ještě aby ne, když se jedná o větší holky z tábora, kterými už cloumá i puberta :) I přes to všechno dětem věnujeme maximální péči. Dostávají vše co máme a co jsme neměli, pro to jsme dnes dopoledne zajeli :) Všichni tu věříme, že dnes večer se vrátí k oddílům. Nejpozději zítra ráno. Ale nechceme, a ani nemůžeme, nic podceňovat - viz oficilní stanoviska MZ ČR a jejich pokyny pro pořadatele LDT. Taky nás nebaví být na nakupech jediní v roušce, ale zkrátka befel je befel a vyšší moc se musí poslouchat :)

Důležitá sdělení z tábora

Dnes, i přes to všechno co jsme zažili, se de facto nic důležité nestalo :) Někteří dospěláci mají vybité telefony, a proto nemohou průběžně fotit aktivity oddílů. A nebo jsem jen špatně pochopil jejich hlášky ve stylu "potřebujeme dobít baterky" :) Ale i na tom se pracuje ... a budeme se snažit, aby naší FB stránce bylo více fotek. I dospěláci vyhlížejí sluníčko a věříme, že s jeho příchodem se zlepší nálada všech účastníků zájezdu :)

Poděkování

Nejprve bych moc rád poděkoval některým rodičům, za způsob a formu, jak s námi komunikují. Měl bych asi jako HV/HB dodat, že opravdu preferujeme SMS na "imrvére" (čti: v jednom kuse) někde položený mobil s telefonním čísle 775 213 667. Zprávy na FB čtou i ostatní editoři a tak se může stát, že nějaká zpráva zapadne v propadlišti dějin. SMSky čtu jen já a máte téměř jistotu, že se ke každé vyjádřím. Je-li tedy důležitá ... z mého pohledu :) Zatím to ale tak ve 100% případech bylo. 

Dále bych rád poděkoval za zásilku domácích muffinů, které dnes rozdáme ke svačince. Byla by velká škoda je nechat ztvrdnout a nevychutnat.

No a poslední, neméně důležité poděkování patří všem rodičům které za a) skvělě vychovali své děti a připravili je také na tábor. Poslední dva dny, tj. se zhoršením počasí, řešíme takové kuriozity jako chybějící bunda, nedostatek šátků, tenké mikiny a chybějící teplé oblečení. Ono to zní jako pruda, ale my si chceme užívat naplánovaný program ze všech okolností. Když pak řekneme dětem, vezměte si šátky na krk (protože na rolák je opravdu brzo) a my se smutkem zjistíme, že 15% dětí je nemá .... musíme to nějak vyřešit. Dnes jsme to udělali tak, že jsem osobně zajel pro pár šátků do nedaleké Březnice. Podobně je to s bundami. Dnes se mi na tábor vezou náhradní bundy od našich dospěláků, které mají po sourozencích, dětech atd. Pak si jen říkám .. proč to máme my řešit během 14 dnů na táboře, když stačí jen dobře zabalit dítěti na tábor. Informací je dostatek. A my se chceme dobře postarat o svěřené dětí. I hodina zbytečného hledání nesbalených věcí, stojí oddíl čas, který může věnovat ke hraní her nebo výletům do okolí.

Jak jsem již zmínil v deníku před pár dny, máme tu i opravdu báječné děti. Komunikativní. Úsměvné. Dobře vychované. A s nimi je radosrt pracovat a rozdávat jim naši péči. Je mi jasné, že se nám nikdy nepodaří dát dohromady kolektiv z dětí, které budou poslouchat na slovo. Budou umět všechno nebo nebudou s nimi žádné problémy ... Ale, jsme realisté. I přes to všechno do toho jdeme. I tak má ale tábor nějaký řád. Snažíme se k sobě chovat ukázkově, ohleduplně atd. A pak přijdou jednotlivci, kteří zcela nechápou, že se po nich něco chce ... pro ilustraci příklad: Máme večerku. Tzn. ukončení všěch aktivit, ulehnutí do postelí a blížící se spánek .. no a co dělají kotrmelíny? Lakují si nechty smradlavými laky, dělají u toho bordel do 23:30, na který nás upozornila až hlídka a obchůzka po Bandárii. Samozřejmě, na holky dnes čeká hodně kreativní trest. Sami se moc těšíme na provedení :) No a vedle chatička si z vesela požírá sladkosti ... k čemu pak asi byla ta večerní ústní hygiena :) A abyste si nemysleli, že nemáme smysl pro humor ... právě naopak. Máme ho. A razíme přístup školy hrou :) Myslím, že po dnešní lekci si už holky nebudou nikdy lakovat nechty a chlapci mlsat po večerce :) Ale o tom zase napíšeme až zítra ráno :) Co však ještě můžeme napsat .... někdo z rodičů nám podstčil místo dítěte opici .... protože jinak si to neumíme vysvetlit .. dívenka, poučená dívenka ... jinak roztomilá dívenka .. ale to je každá opička s banámem v ruce v ZOO ... se dnes prostě rozhodla že bude skákat z palandy na palandu :) Klika byla, že jsme byli včas upozorněni a v dalších akrobatických aktivitách čeledi Pan troglodytes již nepokračovala. Je však pravdou, že tato dívenka má od začátku nějaké problémečky. Na to jak je malilinkatá ... umí napáchat nemalé starosti pečujícím dospělákům, že i já jsem na ni dnes musel vlítnout :) 

Hlavní program dne

Dnešek, vlastně večerjšek doplním velice stručně.
Včerejším programem byl výcvik přežití. Děti se seznámily se základními technikami a způsoby, jak přežít nečekanou událost. Děti se naučily jak rozdělat oheň, jak přežít v přírodě, jak si ustlat v lese a tak. Kdyby nebylo tak hrozné počasí, jistě by to byl další super den s hodnocením "výborný".

Jen info pro rodiče. Sprchování na táboře probíhá obden. Všechny děti jsou v dobrém stavu. Někdo je zabavný více, někdo méně. Ale převážná většina dětí je tu s námi v Bandárii spokojená. Máme tu jednoho klučinu, který by jistě uvítal osobní lekci Ladislava Špačka. Máme tu jednu holčinu, která zlobí jen proto, aby mohla jet domů dříve za maminkou. Ale jsou jen jednotlivci ... zbytek je moc fajn a je s nimi děsná sranda a pohoda. A včera, tedy vlastně dneska, no rozhodně ne zítra, dostala Šárka T. od HV/HB šátek na krk ... na památku :) To je tak úžasné dítko ... usměvavé, vychované, milé a komunikativní .. takže když jsem zjistil že v chladu chodí bez šátku, neváhal jsem a daroval jeden ze zakoupených pro děti :) Ještě než odjede se na něj musím podepsat :)

Jídelníček

 • Snídaně: nutella s pečivem
 • Svačina: jogurt
 • Oběd: vývar a halušky se zelím a uzeným masem
 • Svačina: ovoce
 • Večeře: domácí bramboračka

Stav marodky

Máme za sebou jeden výlet do nemocnice. Naštěstí to nebylo nic vážného, ale sichr je sichr. Vše snad vyřeší dva dny v klidu. Sice nám tu nyní po táboře pobíhá "zlomenina" s berlemi, ale to jí nic neubírá na náladě. Jen musí všude vyrážet o půlhodinky dříve. Je všude poslední, ale bere to s humorem. 

Důležitá sdělení z tábora

Prosíme, pokud nemáte zprávy z tábora, tak to znamená, že jsou jen samé dobré zprávy, při nejmenším neutrální. Řešíme tu do programu apatické dítko, další jedno znuděné a pak taky jedno ... které mělo od našeho tábora zcela jiné očekávání .... co se to s těmi dnešními holkami děje :)

A asi bych měl jen rozvést jak to dopadlo s našemi kosmetičkami a nehtovými designérkami. Když tak mají rády lakování po večerce, tak jsme jim to umožnili. Po večerce se nám teple oblékly a na čerstvém vzduchu nám alespoň nalakovali zábradlí :) No to byly kukuče, když zjistily, že my jsme na nic nezapomněli :) Byla to sranda ... my se tedy bavili :) Bylo to lepší než cokoliv jiného ...

Poděkování

Moc děkujeme za dvoje zásobování rodiči. Dostali jsme ovoce, buchty a taky něco pro Bandičku. Takže včerejší večer se změnil v jedno velké obžerství :) Celá Bandička si toho moc váží .. a někteří z Bandičky mlaskají ještě teď! :) Kapky na nervy byly také velmi dobré, ale jako bychom tu hořkou chuť už znali :)

Hlavní program dne

Protože jsou dnes po dvou dnech takříkajíc nudy, kterou ovlivnilo a způsobilo počasí v Bandárii nevyřáděné, nastartovali jsme již od samého rána "WOW" den spojený se sportem a všlijakými blbinkami. Ranní pseudorozcvička neboli diskotéka pro nejmenší krásně rozproudila krev v nás všech. Od rána se tu děti jen smějí. Dokonce i naše nejmenší princeznička pochopila, že když se zapojí užije si tábor více ... bohužel, nyní zase trudomyslnost potkala jednu z těch starších :) Ono to asi nikdy nebude dokonalé :) S tím se můžeme maximálně tak smířit. Na nástupu děti dostaly od HV/HB pytlíky slaných brambůrek. A tím jsme úplně zastínili že je neděle a dnes nepřijede pošta :) Dopolední sportovní aktivity vystřídala návštěva a ukázka hasičů. Děti si mohly prohlédnout techniku, vyzkoušet si vybavení a osobní výstroj a samozřejmě také práíci s C proudem. Pro laiky: stříkali z hadice :)

Dnešní den ještě není u konce a pokud se k tomu dnes ještě dostanu, něco dopíšu. V plánu na večer je promítání filmu s popcornem. Děti se neustále ptají na diskotéku a noční bojovku .. a něco mi říká, že tábor se pomalu chýlí ke svému konci, takže ještě musíme zabrat. Děti se dnes dozvěděly, že si mohou objednat nějaké věci v táborovém obchůdku a tak nyní vyhlížíme ty tapetové role popsané vším možným i nemožným. Když to bude mít hlavu a patu a bude to v našich silách sehnat, již hned zítra dorazí do tábora naše zásobování :)

Jídelníček

 • Snídaně: šunková pomazánka s pečivem
 • Svačina: melouny a ještě jednou moc děkujeme za cenné dary :)
 • Oběd: ta nejlepší pórková polévka na světě a fazolový guláš ... no ti koukali :)
 • Svačina: ovoce, moučník a pitíčko Capri Sonne
 • Večeře: děti se nemohou nabažit těstovin a tak děláme něco ala Bolognese :) Jen Atle dostane těstoviny s pestem, protože na ně má hroznou chut :)

Stav marodky

Světe div se .. na marodce dnes nikdo není .. jen to nezakřiknout. Vše se mění za pochodu :) Děti jsou zdravé. Celý tábor bez teplot. No ale není to jen naše zásluha. Dost nám pomohlo i ranní sluníčko. Děti chtějí být venku a tak ubylo simulantů z dob Švejka :)

Důležitá sdělení z tábora

Dnes je důležité úplně všechno, ale není co sdělovat. Od rána tu děláme blbiny a ptákovinky, a to jen proto, abychom dětem po dvou dnech ošklivého počasí a preventivních omezení z důvodu nachlazených (čti: unavených) dětí, vrátili úsměvy tam kam patří :)

Ale přeci jen něco .. dnes jsme povýšili táborové dítko Šimona Z. za své zásluhy na páže. Cestou k ceremoniálu pasování si vyslechl hradní hudbu a jakmile měl po všem, spustila se z našich beden písnička o pážeti z filmu Ať žijí duchové :) Všem se to moc líbilo .... hlavně Šimonovi, který si vychutnal každičký krůček. Šimon je opravdu moc fajn kluk, který kdykoliv může, tak pomůže, poradí ... vlastně se vším si poradí .. jen zelí mu dělá problémky, ale to na stavovskou "hodnost" nemá naštěstí vliv :)

Poděkování

Moc děkujeme jednotce SDH Bělčice, že nás poctili svou návštěvou. I když z důvodu počasí jsme to museli celé překopat, děti byly nadšené. Hasičská Tatra si našla své diváky. Stějně tak C proudnice a možnost zalévat naše zahrádky :)

Hlavní program dne

V Bandárii chceme využít sluneční paprsky k návratu do normálu. Od rána jsme neskutečně aktivní. Některé oddíly jsou venku v lese. Jiné zase něco vyrábí. Další se věnují sportu. Ale dnešní den má zázev Karma den. Od rána si tu všichni snaží zlepšit karmu a tak všichni myslí především na druhé. To byste koukali, co vše dobrého děti napadne, když je navedete správným směrem. Naše berlička je v centru pozornosti. Děti  ji vozí na kolečku, aby nemusela ležet na chatce. Nosí jí jídlo. Pití. Dělají jí společnost :) V těch dětech je opravdu hodně dobrého .. jen to probudit a pustit ven :) 

Dlouho jsme nedali vědět, co vše jsme už zažili, protože je toho skutečně mnoho a při psaní on-line táborového deníku nás hned nenapadne všechno .. ale na programu již bylo: batikování, pašeráci, hry na  louce, číslovaná, postřehovka, slepá bába, pamatovák, vybíjená (ta letos u nás hodně vede, protože děti hoooodně baví), občanská výbava, bezpečnost se zbraní, hasičina, záchranařina, lakros, hod granátem, vlajkovaná, box, schovka, výroba vtipných čelenek, stolní tenis, trampolína, tichá pošta, střelba, výlet k rybníku, stavění přístřešků a bunkrů, kreativní malování, ZOO, kopaná, noční služba, procházka, poznávání zvířat podle zvuku, trénování písniček, táborák, buřtíky, výcvik přežití, stavění stanů, uzly a mnoho dalšího :)

Jídelníček

 • Snídaně: pomazánka s pečivem
 • Svačina: jogurty
 • Oběd: hovězí vývar a nejlepší koprová omáčka s vajíčkem a knedlíkem na světě :) Děti si ráno na nástupu mohly vybrat a to dost originálním způsobem, zda chtějí s bramborem (jak se správně má tradičně podávat), nebo s knedlíkem. Vyhrál knedlík s hladinou 109 dB. Brambory byly tak na třiceti :) S měřením hluku pomáhalo naše páže :)
 • Svačina: opět vodní meloun a víte proč? Protože jsme jich hodně dostali a přeci to nevyhodíme :)
 • Večeře: právě makáme na domácích buchtičkách se šodo :) To víte .. v Bandaboxu to bylo nejčastější jídlo. Ale vyčkali jsme, až bude kázeňometr na desítce :)

Stav marodky

Marodka ... jak to říci .. pořád tam někdo šmejdí. Jednou je to bodnutí od komára. Pak zase od mravence. Občas si někdo při sportu narazí prst, ale nemáme v táboře v současné době nic o čem bychom měli rodiče informovat. Jedna naraženinka pokulhává o berlích aby šetřila nohu, druhá nataženinka zase odpočívá, aby měla klídek a něco jsme nepodcenili. Ale už zítra poběží ... no, spíše půjde, zpátky ke svému oddílu. Ale asi si jen nezhraje tu svou vybíjenou ... kterou tu děti opravdu milují :)

Důležitá sdělení z tábora

Co sdělit ... dáváme tu všemu zabrat. Dětem, dospělákům, ale také elektroinstalaci. No a dnes jsem potřebovali vyměnit jednu řekněme za jiných okolností zbytečnou elektrosoučástku :) Naštěstí místní maník, kterého jsme ještě do rána neznali, dorazil do tábora do 50 minut od zavolání ... a za dvě hodinky už se loučil. Bylo krásné pozorovat, jak byl s námi na jedné lodi ... pro děti prý cokoliv :)

Poděkování

No a k poděkování .... chci od srdce poděkovat všem rozumným a báječným rodičům, kteří nám píší děkovné a pochvalné zprávy. A kdy pochvala a poděkování vyzní nejlépe? No přeci v kontrastu ... no a o kontrast se včera postarala jedna nejmenovaná maminka .. proč nejmenovaná? Protože už po první zprávě jsem jí nemohl ani přijít na jméno :) Vyhrožovat hygienou, dávno neplatnými pravidly a psaní CAPSLOCKEM úplně miluji :) .... to je to, na co letošní sezónu opravdu čekám :) Po 10000 práce na Bandárii, nejistotě zda tábory vůbec budou atd. Všechny děti mají všechno co potřebují a ještě všeho navíc :) Takže maminko, jste na ignoru a až budete opravdu něco potřebovat ... možná vám to dojde. Klika, že máte docela fajn klučinu, který po otázce: kdyby se tu dnes objevila máma (protože její příjezd jsme opravdu očekávali) odjel bys? Odpověď byla jasná: Ne, mě se tu moc líbí :) Potěšilo to :) Dneska dostal dopis a myslím, že polední klid věnoval psaní odpovědi a tak tam máte ode mě asi i vzkaz :)

Takže děkuji všem, že ačkoliv se neorganizuje žádná veřejná sbírka potravin, měli jste zájem projevit snahu udělat někomu radost .. a o nás přeci nejde. Jde o děti :) Chci poděkovat všem rodičům, jejichž děti jsou s námi na jedné vlně. Chci poděkovat všem rodičům, kteří mají krásně vychované děti a je radost tu v Bandárii prožívát léto a letní radovánky. 

No a taky chci poděkovat dnes všem, kteří dali šanci dětmi vybrané koprové omáčky. Úvod byl plný rozporuplných pocitů, ale vylízané talíře (ne maminko, nebylo to z důvodů nedostatku jídla), ale proto, že děti takto dávají najevo, že jim chutnalo. A korunu tomu dal klučina, který přišel k okýnku a říká "tohle byla nejlepší koprovka za deset let. A kolik ti je chlapečku? No deset!" :) I další klučina, kterému se do ní nechtělo přišel a sdělil nám v kuchyni, že ho chuť našeho jídla mile překvapila a že si jí klidně za rok dá s námi znovu. No ještě aby ne, když jen na vývar padlo přes 6kg masa ... když něco děláme, tak poctivě :)

Novinky z tábora

Naši partneři

Autobusy pro naše letní dětské tábory