Letní dětský tábor 2010

Letní dětský tábor 2010 se konal ve dnech 14. 8. - 28. 8. v Táborové osadě Miličín, nedaleko obce Miličín, v krásné přírodě. v lesích, u rybníka, prostě táborová idyla.
Na 92 dětí které byly s námi bylo 14 oddílových vedoucích a praktikantů, dva zdravotníci, členové vedení tábora a spousta dalších pomocníků, kteří rádi přidali ruku k dílu, když bylo potřeba.

Celotáborová hra - Klíče od pevnosti Boyard

Pro rok 2010 jsme připravili a perfektně zpracovali celotáborovou hru, inspirovanou oblíbeným soutěžním pořadem Klíče od pevnosti Boyard. Děti jsme rozdělili do vyrovnaných soutěžních týmů a dětem v 8 etapách bylo nabídnuto plnění nejrůznějších úkolů. Běkteré byly silové, jiné logické, jiné jen zábavné. Ale zapojili se všichni a o to šlo :o)
Na konci snažení je čekal otec Fura, Tygří strážce pokladu, heslo k pokladu a 8 klíčů, které jim otevřely cestu k báječnému pokladu. Ten samozřejmě věnovali naši sponzoři a tak děti vyhrávaly batohy Dominátor, oblečení Atex, svítily od Ledshopu, modely Revell, hračky, plyšáky, reklamní a úpomínkové předměty, sladkosti a mnoho dalšího. Výhercům opět blahopřejeme :o)

Celodenní výlet

Celodenní výlet je jasným pilířem táborového programu. Ráno to vypadalo na proměnlivé počasí a že padne možná pár kapek. Vše šlo podle plánu. Když ale počasí rozhodlo o předčasném ukončení, vedení tábora zajistilo operativně autobus, který děti vyzvedl cca. 10 km od tábora. Měli jsme obavy aby nám děti začátkem tábora neonemocnily. Autobus je přivezl bezpečně zpět do tábora, kde operativně na ně čekala báječná česněčka, hovězí gulášek, čaj s citronem a medem a rozpálená kamna na sušení věcí :o)
Zbytek dne proběhl v duchu sušení věcí a odpočinku, aby děti nabraly nové síly do dalšího programu.

Zajímavé návštěvy

Náš tábor se zapojil do projektu Seznam se bezpečně, kdy se připojil i senátor JUDr. M. Antl, vedení Policie ČR, Mirek Vaňura jako moderátor a lidé ze společnosti Seznam.

Opět nás v roce 2010 navštívila Policie ČR. Příslušníci PČR a členové historického spolku Policejní historie předvedli dobovou ukázku z dob prvorepublikových četníků a ukázku svého vybavení. Členové SPJ Policie ČR předveli ukázu policejní práce a něco málo z výcviku bojového umění, které Policie aktivně využívá. Pokaždé to byla dobrá parta která to s dětmi umí a tak děti pečlivě naslouchali a dívali se zaujetím.

Na tábor se za námi přijela podívat i jednotka Hasičů z Prahy. Ukázkový zásah na požár táborové chatky (v ohništi postavená vila 1 + 1 pro tyto účely). Po hasebním zásahu ukázka vybavení a odpovědi na otázky. A protože bylo vedro k padnutí, byla dovolená bitva Tlaková voda versus C proud :o) Tolik dobrovolníků na táboře nepamatuji :o)

Honza Chrastil z Brankářské školy přijel ukázat trénink fotbalových brankářů. Hodné děti a že jich tentokrát bylo, prožily s Honzou celé dopoledne. Honzo, děkujeme :o)

Náš tábor navštívila v rámci kontrol i MUDr. Kučerová z Hygieny Benešov. Celý tábor zkontrolovala, prohlédla, nahlédla. Od dokumentů až po jídelníček a marodku. K naší radost nebylo nalezeno žádné pochybení ani nedostatek. Byli jsme pochváleni za dobrou organizaci a připravenost. To vždy potěší :o)

Noční bojovka

Abychom děti navnadili na trochu strachu, den před noční bojovkou jsme jim v našem lesním kině pustili přístupný strašidelný film. A den na to? Se les v okolí změnil v přehlídku strašidel a strašidelných zvuků. Děti však letos neměli nahnáno. Došli všichni. I Adéla Z., které ještě jednou gratulujeme :o) Byl to výkon :o)

Táborový program - Miss, Pouť, obchod a Ohňostroj

Táborový program byl velmi nadupaný. Hodil by se nám i týden na víc. Volba Miss a Missáka, Táborový festival, Živnosti, Táborová pouť s táborovým obchodem, Lesní kino. To vše vecpat do 14ti dnů a ještě odpočívat? Občas nadlidský úkol. Ale zvládli jsme ho. A jako slavnostní tečku za tím vším shonem jsme prožili nejkrásnější ohňostroj, jaký kdy pamatuje Miličín. Asistenci nám provedla místní jednotka SDH Miličín. Ještě jednou děkujeme. Ohňostroj byl natolik fantastický a velkolepý, že po jeho konci se ozvalo sborové "děkujeme" namířené muži, který si vzal vše na starost.

Táborový online deník

A jak se to většinou stává .. jsme všichni na táboře tak zaměstnání děláním srandy, že náš táborový deník byl rád, když se mu dostalo pozornosti a dostal nové aktuální fotky a pár řádek textu.

Poděkování hlavního vedoucího

Dovolte mi, abych všem, kteří se podíleli na přípravách a realizaci toho nejlepšího tábora na světě od srdce poděkoval. Pro jednoho člověka je to moc práce a já jsem rád, že jsem měl kolem sebe lidi, na které jsem se mohl maximálně spolehnout a pomohli mi od počítání dětí u autobusu, až po řešení "krizí" v průběhu tábora.
Ještě jednou děkuji všem oddílákům, praktikantům, báječné kuchyni, zdravotníkům a zbytku vedení. Děkuji auditorce že po celý tábor tak pečlivě dohlížela. Nebyl den, aby 100x neproběhla jídelnou zda je vše v pořádku :o)
A také děkuji dětem, že je bavil náš program a skoro po celou dobu byly hodné a dodržovaly táborový řád.
A nezapomínám s díky ani na naše sponzory a partnery. Bez vás by to také nešlo a já věřím, že se na vaši pomoc mohu spolehnout i v dalším roce.
Děkuji všem ....

Novinky z tábora

Naši partneři

Autobusy pro naše letní dětské tábory Airsoftové vybavení pro naše airsoft tábory