Letní dětský tábor 2009

Letní dětský tábor v roce 2009 se konal ve druhé polovině měsíce červenec. Zúčastnilo se jej přes 80 dětí ve věku 7-15 let. Celý tábor doprovázela dobrá nálada a střídavé počasí :o)

Jedna taková změna počasí částečně omezila náš plánovaný program, neboť se přes náš tábor přehnala velmi silná bouřka, která v okolí tábora lámala i stromy a tak se okolní les stal poněkud nebezpečný pro oddílové programy. Po prohlídce okolí jsme však vybrali bezpečná místa, kde se program mohl konat, aniž bychom museli předčasně ukončovat tábor. Děti noc bezprostředně po bouřce přečkaly v hlavní budově a celé to braly jako velké dobrodružství. Jelikož jsme celou situaci zvládli na výbornou a krizový management složený z hasičů, záchranářů a policistů (tj. z táborových dospěláků) tak projevil zkušenosti získané v práci, mohl náš letní dětský tábor v poklidu pokračovat. Stihli jsme toho za 14 dní opravdu hodně. Ne vše je sepsáno na této stránce, ale pro ilustraci jak funguje náš tábor a co zažívá, to jistě postačí.

Celotáborová hra - Hvězdná brána - Star Gate

Celotáborová hra byla inspirovaná oblíbeným seriálem Hvězdná brána. Soutěžní SG týmy plnily úkoly, které jsme pro ně připravovali déle jak půl roku. Týmy vyráběly mimozemské rakety, porážely vládce soustavy, hledaly goualdí líhně, zachraňovaly členy SG týmů. Děti měly možnost zapojit soutěžního ducha, logiku, týmovou hru a další aspekty a tak se přiblížit na stupínek vítězů.
Jako odměnu pro ty nejlepší jsme měli připravené hodnotné ceny od našich sponzorů. Například dětské batohy a studentské batohy na notebooky, armádní vybavení, outdoor potřeby, trika, dresy, sportovní oblečení, čepice, peněženky, klíčenky, psací potřeby, zajímavé knížky, hračky pro holky i kluky, plyšáky, drobné upomínkové a reklamní předměty a mnoho dalšího.

Návštěvy Policie ČR

Policie ČR a její příslušníci náš navštívili hned dvakrát. Poprvé to byla Preventivně informační skupiny, Spolek Policejní historie a KVS Kallich, který předvedl dobovou ukázku z dob četníků a druhé světové války. Ve druhé polovině svého vstupu následně s dětmi provedli debatu na téma zbraní, drog a bezpečnosti dětí, práv a povinnosti.

Po druhé nás navštívila dvojice policistů z jednotky SPJ, která předvedla své policejní vybavení a taktiku při zásahu.

Táborová pouť

Den před táborovou poutí byla dětem dána možnost vydělat si táborové peníze alias táborové groše na živnostech. Děti tak projevily obchodního ducha a vydělávaly si peníze, které následně na táborové pouti měly možnost vyměnit za vstup na atrakce nebo za nákup drobností, které opět věnovali naši sponzoři. A tak děti nakupovaly airsoftové vybavení, hrací karty, knihy s vojenskou tématikou, hračky, plyšáky, panenky, sladkosti, čokolády, časopisy pro kluky a holky, pouzdra na mobilní telefony, hodinky, stopky, USB flash disky, sportovní dresy a oblečení a mnoho dalšího ...

Návštěva trenéra brankářské školy

Hodné děti se zájmem o fotbal si mohly za odměnu vyzkoušet výcvik a tréning brankářské školy pod vedením trenéra Jana Chrastila, který trénuje přední české fotbalové týmy a jejich gólmany. Děcka se naučila jak pracovat s míčem a jako odměnu dostala od Honzi fotbalové míče a od Klubu 112 fotbalové dresy, které věnoval náš sponzor.

Volba Miss a Missáka

V druhé polovině tábora už děti měly své favority a tak volební lístky se plnily nejrůznějšími typy, kdo by mohl být táborovou Misskou a Missákem. Soutěž byla doprovázena speciálními úkoly, které byly šité na míru zúčastněným. Vítězové vyhráli oprávněně a tak přebírali šerpy, korunky a ceny, které byly hodny jejich výkonu.

Návštěva hasičů

Navštívila nás také jednotka pražských hasičů, která v úvodu předvedla zásah na hořící táborovou chatičku, která byla z iprovizovaných materiálů postavena v táborovém ohništi. Po uhašení si děti mohly vyzkoušet zastříkat si z proudnice na terč. Než odjeli zpět, děti mohly prošmejdit hasičské auto, veškeré vybavení si vyzkoušet a seznámit se s jeho použitím a nasazením u případů.

Celodenní výlet

Na celodenní výlet šly děti do nedalekého městečka Pecka, kde měly možnost asi dvouhodinového rozchodu, dokoupení sladkostí na zbytek tábora, možnost vyfotit se v oddílech a hlavně konzumovat lahodný oběd, který přijel až za nimi.

Táborový festival

Na děcka čekal takřka dokonalý fesťák, do kterého se mohly samy zapojit. Někteří si zazpívaly karaoke, jiní předvedli taneční vystoupení, ale všichni nabíjeli své baterky z vystoupení oddíláků a dalších dětí tábora. Na závěr je čekalo pohoštění v podobě pečených buřtů na táborovém ohni.

Návštěva Zdenek Liehne - mistr světa v IPSC střelbě

Zdenek měl původně s námi jet jako vedoucí, ale střelecké povinnosti rozhodly jinak a tak se na nás přijel alespon podívat, probrat s dětmi své střelecké úspěchy a ukázat jim něco ze svého umění. Následně se vybudovala IPSC střelnice, kde se pro bezpečnost střílelo z airsoft zbraní. Oddíl Airsoftáků si tak mohl po boku mistra světa vyzkoušet jeho disciplínu a provést se výcvikem střelce IPSC.

Noční bojovka

Noční bojovka byla rozdělena pro děti dle věku. Na ty menší čekala jen krátká stezka odvahy, kde na konci čekal hodný klaun a předával dětem odměnu za projevenou odvahu a odhodlání dojít až na konec. Pro ty starší, byla připravena dlouhá ale bezpečná cesta, lemovaná spoustou strašidel, tajemných zvuků a míst, která zatajovala dech.

Diskotéky

Táborové diskotéky se konaly pravidelně, takřka každý třetí nebo čtrtý večer a tak děti měly možnost často rozpohybovat svá těla do rytmů pohádkových, rockových, popových a všelijakých další melodií.

Táborový online deník

Celý náš program mohli rodiče sledovat na internetu takřka s minimálním spožděním. Táborový online denik doplněný o fotky na facebooku navštívilo za tábor více jak 5000 návštěvníků. Za tu dobu sklidil jen dvě kritiky. Opravdu není v našich silách fotit každé dítě nebo dávat věci na internet během minuty. Naší prioritou je program a děti. Děkujeme za pochopení.

Poděkování hlavního vedoucího

Za celý letní dětský tábor chci jako hlavní vedoucí poděkovat celému mému týmu táborovových dospěláků, který déle jak půl roku připravoval program a realizoval ho takřka v bojových podmínkách. Také chci poděkovat našim sponzorům, kteří věnovali velké množství cen a vybavení. Například bez vybraného věnovaného vybavení bychom nedokázali tak hladce prožít noc při výpadku proudu, který nastal po velké bouřce.
Dále chci poděkovat za pochvalné emaily, dopisy a telefonáty, ve kterých chválíte náš přístup a odvedenou práci. S pochvalou se hned jinak pracuje a motivuje do práce v dalších letech.

Novinky z tábora

Naši partneři

Autobusy pro naše letní dětské tábory Airsoftové vybavení pro naše airsoft tábory