LARP - Larpové hry

Co je to LARP?

L.A.R.P. = Live Action Role Play - volně přeloženo jako živé hraní rolí. Jednou z cest, jak vznikly larpové hry, jsou právě táborové hry a táborové kolektivní aktivity. Samozřejmě největší boom spadá na různé festivaly a "cony" v USA. LARP však vznikl nezávisle i v Evropě a Asii. Dnes se jedná především o hraní různých scén a rolí v promyšlených kostýmech. Zjednodušeně: LARP je divadlo bez diváků, kde hráči jsou zároveň diváci.

Každá celotáborová hra je de facto larp (pro označení larp se používá jak larp tal i LARP - podle místa původu). Ať jsme v minulosti hráli Hvězdnou bránu nebo Krotitelé duchů po Česku, byly to vlastně larpové hry. Nic méně ... v roce 2024 chceme jít více s dobou a pro IV. turnus a naši Post-Apo verzi světa se budeme více držet standardů larpového světa. Lepší kostýmy. Lepší role. Lepší divadelní představení a hlavně, zapojíme všechny, úplně všechny. Nebude diváků. Bude jen herců :)

Larp Post-Apo za věrnost

Naše larpová hra Post-Apo je připravena pro naše nejvěrnější, kteří s námi pojedou na IV. turnus 2024 (a byli na IV. turnusu 2023 - výjimky z jiných turnusů mohou nastat). IV. turnus se mění na airsoftový tábor, ale chápeme, že některým našim/vašim dětem zkrátka vyhovuje tento termín a nechcete si hledat jiný tábor, protože ... no prostě proto :) Pro tuto hrstku přeživších jsme připravili téma larpové hry právě symbolicky o přeživších (přeživších tuto změnu) na téma život po apokalypse, kdy hrstka přeživších se snaží se situací nějak vyrovnat/poprat. Oba světy, to jest část hráčů Post-Apo a Vojenské akademie se občas prolnou. 

Kostýmy pro hráče

Takže, máte-li přihlášené dítko na IV. turnus a nejede na plnotučnou Vojenskou akademii, ale jede si užít Post-Apo program larpové hry, bude potřebovat kostým. Ale nemějte obavy. Nic složitého. Aby to bylo pro všechny ok, musí dítě zkrátka vypadat .... jako by přežilo apokalypsu. Představte si, že unikáme před nástrahou, která vyhubila lidstvo. Nejsou obchody. Nejsou e-shopy. Máme jen to, co jsme měli v okamžiku, kdy to začalo ...

A tak začíná naše hra: Poslední z nás (z originálu The Last Of Us)... a nám nezbývá moc času ...

 


 

Novinky z tábora

Naši partneři

Autobusy pro naše letní dětské tábory Airsoftové vybavení pro naše airsoft tábory