Letní dětský tábor 2019 - II. turnus

II. turnus letního dětského tábora 2019 byl už danáctý v pořadí. Když začnete dělat dva turnusy naráz, skáče to. A co teprve od sezóny 2020, kdy turnusy budou čtyři :) Ale zpátky k roku 2019. Bylo to super. I když jsem jako HV/HB měl dva turnusy za sebou, nemělo to chybu. Klidně bych zvládl třetí. No, uvidíme, jak budu mluvit za rok. Děti na druhém turnusu byly jedním slovem báječné. Ano, byly drobné problémy, ale jako celek to nemělo chybu. A to byl velký rozdíl mezi prvním a druhým turnusem. Děti na dvojce už vědí, jak to u nás funguje a že dodržování řádu a disciplíny jim přinese hodně odměn. A také že je děti dostaly.

Poklad na stříbrném jezeře - Celotáborová hra sezóny 2019

Kolem celotáborové hry jsme trochu mlžili. Na prním turnusu byla stejná jako na dvojce a tak jsme nechtěli vykecávat v deníku moc podrobností. Ani celotáborovou hru fotit a natáčet, aby na dvojce nebyly děti ve výhodě že ví co a jak. Do celotáborovky Poklad na stříbrném jezeře jsme dali hodně. Promakali jsme ji do posledních detailů. Už jen ten samotný příběh: Indiáni byli vyhnáni bílým mužem a nalezli si nové útočiště v údolí řeky Kiwaté, kterému dali jméno Zi-Hu-wata-neo. No jasně. Bystřejší už vědí, že toto místo skutečně existuje a jeho jméno zaznělo i ve výborném filmu Útěk z věznice Shawshank. No a já jsem ten chlapík co lecos sežene a tak jsem sehnal dvě krásná nová týpí, která výborně  dotvořila atmosféru. A nebyly to jen kulisy. Děti v týpí mohly i spát a konal se v nich oddílový program. V principu si děti měly osvojit dovednosti indiánů v osadách. Naučit se žít, sázet, sklízet, ale také vařit, lovit a zabavit se navzájem. Nejkrásnější etapou bylo dětmi samostatné vaření večeře. Nejvíce potěšen byl personál táborové kuchyně. Měl konečně pár hodin klid. Ale oni se zase chystali na náročnou snídani. A hlavní pointou byla etapa, kdy si děti vyrobily vlastní poklad a polovina týmu ho šla ukrýt v okolí tábora tak, aby ho druhá půlka podle slepé mapy objevil. Nejlepší na tom bylo, že ti co ho našli se pak mohli sami rozhodnout, zda ho vykopají nebo naopak nechají jako vzkazy generacím příštím. Nápadem za stovku se zdálo zadání, kdy nejstarší indiánky z týmů měly vyrobit těm nejmenším lapače snů, aby se těm nejmenším dětem na táboře dobře spalo. Vyrobily je krásné. Což o to. Ale nějak si už náčelnící indiánů nedočetli instrukce a nepředali je těm nejměnším. Ušlechtilý nápad za jedna. Provedení? No, nebuďme k sobě a k nim tak přísní. Dejme tomu za dvě :)

Hygiena Kutná Hora - stínová celotáborová hra :)

Je pravda, že druhý turnus trochu pokazily události z prvního. Hlavně když si hygiena z Kutné Hory navymýšlela z našeho pohledu zbytečná opatření. Ale rozhodnutí v datové schránce s kulatým razítkem se musí respektovat a tak jsme myli kliky savem jak o závod, nosili vodu v kýblech a podobně. Na to že všechny problémy byly způsobené pitnou vodou - jediný jasný důkaz rozborem pitné vody, docela fajn. Nevím jak čistá klika nebo třikrát denně umytá podlaha na chatce tomu pomůže, ale budiž. Pro nás nové zkušenosti. Můžeme se pyšnit nejčistším táborem ve středočeském kraji :)

Návštěvy na táboře

V průběhu tábora nás navštívilo nemalé množství zajímavých návštěv. Děti si zabubnuvaly s Tokhim proti šikaně. Tokhiho bubnování není jen bubnování. Skvěle vám pomůže nastartovat kolegialitu v kolektivu. Ale co víc. Pomůže vám odhalit problémové jedince. A ono to funguje :) Kdo dělal bordel v průběhu bubnování, dělal bordel i zbytek tábora :) Další návštěvou bylo zopakování ukázky dravců a sov. Něco tak úžasného můžete klidně vidět obden a pokaždé vám to vykouzlí úžas i úsměv na tváři. Další návštěva byla pro změnu Policie ČR, především lidé z prevence a z muzea PČR. U nás už klasika. Jednotka SPJ se letos zase omluvila, protože měla služební povinnosti. Loni za to mohly demonstrace. Letos pro změnu hledání osoby ve Středočekém kraji. Nejen že děti vidí něco zajímavého, ale předeším slyší něco poučného. A o to jde. Karel K. po dvou letech udělal nádherný ohňostroj. To byla pecka. Sborové Karle děkujeme se zase linulo sázavským oudolím :) Jedna návštěvička nám neklapla. Omluvila se že nemůže. No nic, Evo. Co se dá dělat. No a poslední potvrdila pravdivost názvu jednoho starého pořadu Možná přijde i kouzelník. Takových řečí jak dorazí, jak vše platí a pak se ani neukázal. Ale možná i dobře. Rozpočet byl našponovaný a program taky. Byli jsme rádi, že jsme vůbec stihli vše, co jsme potřebovali. Celotáborovka klapla. Doplňkový program tábora také. Jediné co opravdu neklaplo byl plánovaný celodenní výlet na koupák. Děti by v ten den potřebovaly spíše lední brusle, ale takto připravený a sbalený na tábor nebyl nikdo :)

Kapacita: 125 dětí
Počet dospěláků: 28
Místo: Březina, Vlastějovice
Celotáborová hra: Poklad na stříbrném jezeře

Potáborová slova HV/HB

Hříčkou osudu jsem v roce 2018 přišel o zaběhnutý kolektiv. Kde koho by to položila na záda, ale mě ne. A nakonec jsem zjistil, že to bylo to nejlepší, co mě mohlo potkat ... Nový kolektiv, ačkoliv složený z nováčků, byl prostě to nejlepší řešení. Většina z dospěláků dělala to co se jim řeklo, aniž by se muselo o všem pracně diskutovat, což ve finále děsně zdržuje a unavuje. Byla to má nejlepší sezóna. Já jsem moc rád, že jsem si touto sezónou prošel a jsem také velmi rád za problémy z prvního turnusu. To vše rozhoupalo rozhodování a hle, v dalším roce už jedeme do svého. Jsme opravdu vděčný za všechny rejpavé poznámky i uštěpačné odpovědi. Ale jasně, ze všeho nejvíce mám radost z těch pozitivních zpráv, které jsme jako Bandička obdrželi. A že jich letos bylo. No jo. Dvakrát více turnusů, to je třikrát více starostí, ale hlavně, čtyřikrát více pochvalných zpráv, ale také pětinásobná únava :) To budou počty za rok :)

Bandárie
Výtvarný workshop na táboře
Petr Reif - instruktor taktiky a střelby na táboře
Historická ukázka příslušníků Policie ČR
Táborové živnosti - aneb jak si vydělat groše
Ukázka taktiky PČR pro oddíl Airsoft vojáci

Dokumenty ke stažení

V emailu rodičům objevena chyba v odkazu. Chyba odstraněna :) Ale pro snadnější dohledání, dáváme odkaz i do Novinek. Potřebujete na tábor dokumenty k přihlášce? Zde jsou :)

přečíst celé

Letní dětské tábory 2022 téměř obsazeny

Máme březen a naše letní dětské tábory 2022 jsou téměř obsazeny. I. turnus je plný. IV. turnus cool tábora skoro také. II. a III. turnus tábora má poslední volná místa.

přečíst celé

Hledáme praktikanty

Pro naše letní dětské tábory - od VOJENSKÉ AKADEMIE až po COOL tábor hledáme praktikanty a praktikantky do našeho kolektivu dospěláků. Máš zájem? Tak dej o sobě vědět a máš možnost si užít skvělý letní dětský tábor.

přečíst celé

Hlavními partnery táborů Klubu 112 jsou:

ArmyCRAFT
Top Army shop
Nejen do přírody
Hobby kohout
Aria travel

Hledáte pro dítě kvalitní letní dětský tábor?