Letní dětské tábory 2020 - důležité informace

Po dvou měsících absolutní nejistoty zda dětské tábory budou vůbec povolené, případně za jakých podmínek, jsme se dostali do fáze co a jak udělat pokud možno nejlépe jak pro děti, tak i pro nás, rodiče atd. Prostudovali jsme doslova tuny materiálů a podstoupili několik konzultací. Slibovali jsme informace z naší strany již mnohem dříve (12. 5. 2020), ale z opatrnosti jsme sledovali vývoj po uvolnění preventivních opatření, a to především proto, abychom nabyli přesvědčení, že tábory skutečně budou. A ano!

Naše letní dětské tábory budou ....

Samozřejmě, vše záleží na aktuální epidemiologické situaci. Jedno je však jisté ... i když neradi, musíme se přizpůsobit a letošní táborovou sezónu nějak přežít. Máme k dispozici jak oficiální dokument Ministerstva zdravotnictví ČR, tak i selský rozum. Řádky níže jsou výstupem kombinace obojího. Za něco nás budete mít rádi. Za něco nikoliv. Snažíme se však zajistit maximální bezpečí všech účastníků LDT 2020.

Naší letošní velkou výhodou je, že jedeme do vlastního areálu. Možná to začalo vše do sebe zapadat a možná všemu tak mělo být. Jedna věc je jasná: můžeme si naší Bandárii uzpůsobit tak, aby vše mělo hlavu a patu. A proto na každé chatce budou dávkovače desinfekce. Proto vytváříme profesionální desinfekční zázemí u vstupu do společné jídelny. Proto děláme vše, aby na táboře byla hygiena a zdraví na prvním místě. Jet někam do pronájmu, budeme rádi, že nám možná poteče voda :)

Na začátek ta nejhorší zpráva:

ČTĚTE PROSÍM CELÉ: Tábory z organizačních důvodů o jeden den zkracujeme. 1., 2. a 3. turnus skončí v pátek v odpoledních hodinách. Jsme ochotní a organizačně schopní zajistit u 1. turnusu zahájení o den dříve, to jest v pátek 3. 7. 2020. Víme, že tento turnus je jen týdenní a tak zkrácení o jeden den je poměrně velký kus koláče. Nastoupení o den dříve je na každém z rodičů. 4. turnus skončí tak jak má, protože po tomto turnusu už nikdo nenastupuje - a taky je to náš cool tábor :) K tomuto kroku přistupujeme na doporučení MZ ČR, které "doporučuje" aby mezi turnusy bylo minimálně 8 hodin, v průběhu kterých se vydesinfikuje celý areál a nepřijdou do kontaktu děti.

Ze stejného důvodu je tu druhá nejhorší zpráva:

Ruší se společná autobusová doprava. Na tábor povede jen jediná cesta a to vlastní dopravou. K nástupu na tábor a k odjezdu budou ještě zveřejněny samostatně informace. Jedno je ale již jasné. Na tábor budou jezdit děti v určených hodinách podle věku. Nejmenší nejdříve, nejstarší později. Je-li v rodině více dětí, řídí se čas příjezdu podle nejmladšího účastníka. Každý věk bude mít své časoprostorové okno příjezdu a odjezdu. Před areálem bude provedeno kontrolní měření teploty. Kdo bude mít vyšší teplotu, nebude vpustěn do areálu. Bude-li to způsobené například cestou, můžeme po krátké době provést kontrolní měření a pak se uvidí. Zní to vše jako obrovská pruda, ale je to ovlivněné jen tím, ochránit obecné zdraví dětí a dospěláků na táboře. Na tábor přijede jen jeden z rodičů a dítě, nebo děti. Není-li v rodině auto (což dnes už je opravdu spíše výjimka), může samozřejmě jet řidič + rodič. Nikdo to prosím nebude kontrolovat, ale apelujeme na zdravý rozum a ochotu nám pomoci zrealizovat tábor. Stačí jen jeden případ a je dost možné, že tábor bude ukončen, a to není jen situace u nás, ale obecně všude. Víme, že menší děti potřebují oba rodiče a tak samozřejmě uděláme výjimku u těch dětí, kterým v době konání tábora bude méně jak 9 let, to jest děti, které jsou osmileté a mladší v době zahájení tábora.
Autobusová doprava nikdy neovlivňovala cenu tábora. Společnost Aria Travel nám poskytlo autobusovou dopravu na základě partnerské spolupráce zdarma. A proto se nemusíte ptát, zda bude tábor levnější, když se na tábor autobusem nejede.

Nástup na tábor jen v den řádného zahájení

V letošním roce nebude možné nastoupit na tábor o den dva dny později. A proto si své andílky hlídejte, dopřejte jim pořádnou dávku vitamínů, ať jsou zdravé. Navíc, každé dítě si na tábor vezme jednu tubu vitamínu C. Doporučujeme také zakoupit výrobek Preventan a alespoň dva týdny před zahájením tábora začít s konzumací. Oboje si děti vezmou se sebou na tábor a budou pravidelně konzumovat.

Potvrzení o bezinfekčnosti

V letošním roce bude i jiné Potvrzení o bezinfekčnosti. Dokument teprve vzniká. Jakmile bude hotový, bude vložen na naše stránky. Doporučujeme omezit před táborem rizikové kontakty a aktivity. Nebudeme zjišťovat kdo byl nebo nebyl na dovolené v zahraničí nebo kde pracuje atd. Ale budete, jako každý rok, podepisovat "papír", že dítě nepřišlo do kontaktu s infekční osobou, nemocí atd. Každý rok nám někdo podstrčí dítě z předchozího tábora, kde řádil průjem nebo dítě, které má hlavu plnou vší. Letos to zkrátka bude mnohem přísnější a dovoluji si připomenout, že vědomým nepravdivým podepsáním vám mohou vzniknout nemalé problémy. Nevědomé podepsání je stále v pořádku. Prosíme, zkuste být letos zodpovědnější. Dospěláci budou podstupovat kontrolní testy, budou před táborem v izolaci atd. Mějte ohledy na ostatní a vše bude v pořádku. Dále budeme chtít, aby si domácnost ze které jede dítě na tábor pravidelně měřila teplotu a znamenala, v jakém zdravotním stavu všichni jsou. Víme, že kašel nebo rýma může mít miliony důvodů, ale chceme to vše mít pořádně pod kontrolou :)
+ Čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového onemocnění

Roušky

Každé dítě si na tábor přiveze alespoň 5ks bavlněných roušek s vyšitou značkou, aby si ji dítě poznalo. Děti na táboře roušku nosit nemusí, ale je dobré je mít sebou.

Desinfekční gel a utěrky

Každé dítko si sebou přiveze takovou tu malillinkatou lahvičku desinfekce. Až mu dojde, naplníme ji. Ke gelu dítěti přibalte krém na ruce. Nově si každé dítě na tábor vezme 2 role kuchyňských utěrek. Po spotřebování vše chybějící dostane od nás.

Celotáborová hra

Máme od ledna zpracovanou snad nejlepší celotáborovou hru .... ale ... nelze s ohledem na současnou situaci hrát, protože je postavená na obrovské socializaci a spolupráci dětí v kolektivu. A proto jsme vymysleli náhradní alternativu a věříme, že děti bude bavit :) Naše MIB si možná zahrajeme příští rok, ale to už zase byli na programu Vikingové :)

Celodenní výlet

Stejně jako vše ostatní, je zakázané pořádat celodenní výlety, chodit na koupáky, zámky, muzea atd. Děti si nebudou moci ani dojít koupit nějakou sladkost. A proto jsme tu zase my, dospěláci z Bandičky. Na táboře otevíráme kiosek :) Možná si nyní říkáte, na co jim bude obálka Celodenní výlet s penězi na celodenní výlet, když nebude. A zase .. máme něco v hlavě. A tyto peníze použijeme také na nadstandardní zajištění hygieny. Letošní sezóna je i hrozná s ohledem na vývoj cen. Zatím děláme vše proto, abychom nemuseli zdražovat ani o těch 10%, které máme ve smluvních podmínkách. Takže tato obálka zůstává.

Organizace oddílů

Je velmi pravděpodobné, že na 4. turnusu nebudou oddíly tak, jak je známe. Náplň tábora zachováme, ale musíme přeorganizovat i oddíly samotné. Takže nám nemějte za zlé, když nenaleznete oddíl Hrdinů nebo třeba Benjamínků. V praxi to bude pořád to samé ... rádi se k tomu zase za rok vrátíme :) Naší současnou prioritou jsou tábory jako takové a to je myslím přáním nás všech.

Ekologická zubní pasta

Asi nejmenší drobnost ze všeho, za kterou stojí současná světová krize. Dítě vybavte ekologickou zubní pastou, tj. zubní pastou, která nezatěžuje životní prostředí. Abychom zajistili maximální hygienu, posunuli jsme místo pro zubní hygienu jinam a nestihli jsme vybudovat čističku :) Těmito zubními pastami si můžete čistit zuby v přírodě a vůbec nic se neděje :) Nebojte, děti mají k dispozici pitnou vodu z kohoutků, omyvadla, i odpad. Jen neteče do septiku :)

Nové emailové adresy

Na začátku krize se nám doslova zahltila emailová schránka vším možným, tedy především spíše nemožným ... a tak jsme zřídili nové:

fakturace@klub112.cz - adresa pro veškeré vystavování faktur FKSP a podobně
bandicka@klub112.cz - sem směřují nabídky na spolupráci s naší táborovou prima Bandičkou :)
boruvka@klub112.cz - vše co mělo přijít pod ruce HV/HB
tabory@klub112.cz - zůstává, ale je z toho samostatná schránka

Přihlášky

Dnes v noci, možná zítra přes den vyřídím veškeré došlé platby od února až do konce května. Na začátku března jsme nechtěli lidem posílat nějaké upomínky a připomínat platby, když všichni měli hlavu v pejru z toho, co se dělo kolem. Pak nebyla jistota, zda tábory budou a pak ... no čas běžel, běžel a já si hrál na obkladače, instalatéra, topenáře a zahradníka. Nyní už to udělat zkrátka musím. Smažeme nezaplacené přihlášky (kleré již měly být dlouhou dobu uhrazené). Považujeme to za projev nezájmu. Kdo chtěl, zvednul telefon a domluvil se. Tímto i snižujeme kapacitu táborů. Nejvíce to poznamená asi 4. turnus. Ale myslím si, že postačí jen smazat ty neuhrazené nebo nedoplacené a budeme na počtech, na kterých být chceme. Kalkulace ceny tábora byla vytvářená na úplně jiné počty. Ale jak jsem již napsal, snažíme se aby cena zůstala stejná.

Prosím, až dojdete k tomuto bodu, berte vše k čemu jsme došli jako přizpůsobení se současné situaci. Nic s tím nezmůžeme. My ani vy. Je to zkrátka tak, jak to je. Být to vše jen na nás, vše by bylo jinak. Nemůžeme za to, že lidi neposlouchali a dělali si svoje. Nemůžeme za to, že v Číně je pochoutka to, co to je. Nemůžeme za lyžaře v Rakousku ani za politickou situaci v ČR. Letošní sezóna je jiná a proto vše je jiné. Věříme, že za rok vše bude jak bývalo a tomu všemu se jednou jen zasmějeme. Zkusme to ale s úsměvem i letos. Berme to vše jako jednu brannou prověrku a příležitost ukázat, co dobrého je ještě v nás :) Volá nám velké množství rodičů, že tábor který měli se uzavřel a nebude. My se snažíme, aby tábory byly, tak to prosím tak berte.
Moc děkuji za pochopení a případnou podporu, za Bandičku, Jan Borůvka, HV/HB

Vytvořeno: 1. 6. 2020
Poslední aktualizace:

Nej holky a bojové sporty
Upravená vesta s vybavením pro Záchranáře
Denča Havlová
Z výtvarného programu oddílu Šikulové
Bandárie
Výtvarný program oddílu Šikulové

Letní dětské tábory 2023 se plní

Máme 15. září 2022 a naše letní dětské tábory 2023 se plní. IV. turnus je téměř obsazený. Dnes navíc rozesíláme náš táborový newsletter a věříme, že se pár desítek on-line přihlášek do konce týdne objeví.

Dokumenty ke stažení

V emailu rodičům objevena chyba v odkazu. Chyba odstraněna :) Ale pro snadnější dohledání, dáváme odkaz i do Novinek. Potřebujete na tábor dokumenty k přihlášce? Zde jsou :)

přečíst celé

Hledáme praktikanty

Pro naše letní dětské tábory - od VOJENSKÉ AKADEMIE až po COOL tábor hledáme praktikanty a praktikantky do našeho kolektivu dospěláků. Máš zájem? Tak dej o sobě vědět a máš možnost si užít skvělý letní dětský tábor.

přečíst celé

Hlavními partnery táborů Klubu 112 jsou:

ArmyCRAFT
Top Army shop
Nejen do přírody
Hobby kohout
Aria travel

Hledáte pro dítě kvalitní letní dětský tábor?