3. 7. 2022 - VOJENSKÁ AKADEMIE - Den třetí

Poslušně hlásím, že právě proběhl finiš přípravy oběda. Vojáci trénují v okolí Bandárie. Četa Alfa se právě vrací. Zničení, ale spokojení. A vše jde přesně dle plánu a já, velitel základny, mám dokonce i čas sednout si k PC a hledat lepší wifinu. Po výdeji oběda se vrhnu na aktuální informace ze základny a z výcviku! A jistě budou i perličky a hlášky od vojínů z první akce!

Musím však říci, že v průběhu včerejší instruktáže metody T5P jsem tu objevil opravdu zajímavé vojíny. Dandee super kluk. 10 let a takový přehled. Hned se pozná vášnivý čtenář! Těším se na další pokec s ním. 

V odpoledních hodinách jsem byl k mé radosti zapojen do odborného výcviku oblíbené činnosti Survival. Stihl jsem sice jen jednu četu, a to jmenovitě Bravo, alebylo příjemné vypadnout od kotle, plynových stoliček a podobně. 

Nyní večer, konečně mám chvilku času pokračovat v deníku, abych si po dalších 56 dnech v kuse připomněl, co jsem vlastně všechno zažil :)

Dovoluji si prosím připomenout, že mám na starosti chod Vojenské akademie a k tomu kuchyně a nejsem telefonní ústředna. Máte-li potřebu nás kontaktovat, učiňte tak prosím alespon formou SMS. Rád odpovím, jakmile se dozvím detaily od mých velitelů a specialistů, ale nemohu po vašem zavolání všeho nechat a jít řešit vaši žádost. Všichni jsou v pořádku a všichni spokojení. Vyřešili jsme i jedno stýskání. No no. Objevilo se. To si jeden prostě neporučí :) Podobně také nepoběžím zjišťovat, zda dítko chce na táboře zůstat nebo raději jet k moři ... Vedu organizovanou zotavovací akci a myslím že všude, a právě proto, do podrobna píšeme za jakých podmínek. 

DENNÍ HLÁŠENÍ:

Po dobu mé služby se nic zvláštního nestalo. Ráno se ceremoniálně pověsila naše státní vlajka.Symbol Bandárie, který je nutný střežit jako oko v hlavě! Uvidíme, jak to zvládnou. Dále se také rozsvítil náš ukazatel DEFCON. Zatím je na nejnižším stupni. Snad to vydrží, ale něco mi říká, že ne :) Pak by to byla velká nuda!

DENNÍ ROZKAZY Z PRAPORU:

Úkol 1# - Pověsit na stožár bandarijskou vlaku - splněno!
Úkol 2# - Naučit vojíny další prvky taktiky, a to především taktické přebíjení, vybíjení a prohloubit znalosti a dovednosti bezpečného zacházení se zbraní - splněno!
Úkol 3# - L-O-V-E-C  a nevykecat o co jde rodinným příslušníkům v On-line deníku, aby měli vojíni taky co vyprávět - splněno!
Úkol 4# - Dle rozdělní čet absolvovat první Hlídku, Formace - splněno!
Úkol 5# - uvařit si večeři z přidělených surovin - nesplněno! :) (zatím)
Úkol 6# - Absolvovat školení o přístupu k výcviku u speciálních sil - nesplněno! (zatím)


ČETA ALFA

ČETA BRAVO

ČETA CHARLIE

ČETA DELTA

ČETA ECHO

ČETA TANGO


DENNÍ HLÁŠENÍ Z POLNÍ KUCHYNĚ a VÉZÉTKY (vojenské závodní kuchyně)

SNÍDANĚ: fakt hustokrutopřísně skvělá česnekovo-sýrová pomazánka - víte kolik zbylo? nic .... ani jsem nejedl ..
SVAČINA: jogurt 
OBĚD: domácí, pectivě pomalu tažený kuřecí vývar, který posloužil jako základ pro kuřecí polévku s nudličkami, a to hlavně, pro standardně luxusní kuře na paprice s knedlíkem .- víte kolik zbylo? téměř nic :) Ale stále jsem nejedl :)
SVAČINA: jablíčka velká jako ... no menším se ani nevešla do rukou :) Jo, to jsem taky neměl ...
VEČEŘE: když to zvládnou, mají poctivé špekáčky s chlebem a hořčicí ... a když budou mít hlad, mají ještě zbytek bramboračky nebo kuřecího vývaru ...

Jako z praporu dočasně jmenovaný výkonný ( a o výkonnosti nemůže být pochyb) velitel VZK mohu potvrdit, že jsem nad míru spokojený s přístupem našich strávníků. Jedí jako zjednaní. Jeden, možná dva se v jídle chvilku poštourají a seznamují se s věcmi, které mají na talíři možná prvně, ale pak hodí stres za hlavu a dojí. Je to paráda. A zlepšuje se to každým dnem : Pochvala je zkrátka obrovská. A jelikož se v Bandaboxu objevilo, že nechtějí koprovku, tak jí za odměnu zkrátka neudělám (ona stejně nebyla v plánu) :)


DENNÍ HLÁŠENÍ Z POSÁDKOVÉ OŠETŘOVNY

Na to že třetí den je kritický, zatím to jde. Máme jeden ošklivý štípanec od hmyzu - chybí identifikace, protože štíplo a odlětelo a naše bandarijská informační služba nezaznamenala o jaký druh protivníka se jednalo. Lehký otok. Vše pod kontrolou. V průběhu psaní deníku poslušně hlásím, máme druhý štípanec. Tentokrát naše BIS přesně ví ... byla to vosa. Bez problému. Ošetřeno a sledováno. Na dnešní noc spinkal na izolaci klučina, protože se potřeboval "dopéct". Dnes, ve skvělé náladě. Ale už se nám tam dělá fronta. Rozkřikl se nadstandard izolací. Uděláme pořadník :)


DENNÍ HLÁŠENÍ HYDROMETEOROLOGICKÉHO ÚSTAVU

Náš hydrometeorolog hlásí: fuj, hic. A má pravdu. Chvílemi tu bylo až na padnutí, ale já to moc nepoznám, protože se příjemně chladím u pecí a pořád si lepším tepelný komfort horkou vodou se saponátem :)

Na večer připravuji perličky od velitelů čet a našich specialistů. Snad zvládneme a fakt to bude sranda :)

 

NÁHODNÉ FOTOGRAFIE Z WEBU

Náštěva taktické základy Čáslav
Vybavení pro výcvik Záchranářů
Skvělé táboráky v průběhu léta
Výtvarný program Benjamínků
Z výcviku Airsoft vojáků
Z airsoftové hry na táboře

Letní dětské tábory 2023 se plní

Máme 15. září 2022 a naše letní dětské tábory 2023 se plní. IV. turnus je téměř obsazený. Dnes navíc rozesíláme náš táborový newsletter a věříme, že se pár desítek on-line přihlášek do konce týdne objeví.

Dokumenty ke stažení

V emailu rodičům objevena chyba v odkazu. Chyba odstraněna :) Ale pro snadnější dohledání, dáváme odkaz i do Novinek. Potřebujete na tábor dokumenty k přihlášce? Zde jsou :)

přečíst celé

Hledáme praktikanty

Pro naše letní dětské tábory - od VOJENSKÉ AKADEMIE až po COOL tábor hledáme praktikanty a praktikantky do našeho kolektivu dospěláků. Máš zájem? Tak dej o sobě vědět a máš možnost si užít skvělý letní dětský tábor.

přečíst celé

Hlavními partnery táborů Klubu 112 jsou:

ArmyCRAFT
Top Army shop
Nejen do přírody
Hobby kohout
Aria travel

Hledáte pro dítě kvalitní letní dětský tábor?