19. 8. 2020 - IV. turnus - den dvanáctý

Hlavní program dne

U nás se toho děje i přes veškerá omezení neskutečně mnoho. Vše je letos jinak koncipované, ale vše nám naštěstí krásně vychází. Co jsme ovlivnit mohli, to jsme vychytali. Jediné co neumíme .. tedy zatím ... ovlivnit, je počasí a to si s námi hraje pěkně na schovávanou. Avízované bouřky se nekonají. Když má být hezky, tak zase naopak prší ... čert aby se v tom vyznal. A tak měníme program za pochodu. A do toho ty bouřky nemohou přijít když se to hodí nám, ale vždy na potvoru dorazí v okamžiku, kdy toho naruší ještě mnohem více. I tak, ale zvládáme vše na pohodu. To je i tak trochu důvod, proč ve vyhrazeném čase deníku, se věnujeme spíše kontrole dětí při prudkém slejváku, přípravě improvizovaného programu nebo jiným změnám. No a samozřejmě když je klídek největší pohoda, se ozve nějaký rodič s indivindi problémem, chybějící poštou (viz pár dnů zpátky) a nebo třebna řešíme kázeňský problém. A že jich tu pár máme ... ale bojujeme :) Prosím rodiče, aby hned nezvedali telefony a nepsali a nevolali, koho se to týká v přesvědčení, že právě jich :) Nechme to už na sobotu. Zdržení bylo dost :)

Bandička

Tuším že dva dny zpátky ... určitě to bylo letos ... jsme pro děti v průběhu deště a ošklivého počasí, kdy by ani psa nevyhnal, uspořádali představení naší táborové Prima Bandičky. A bylo to super. Děti se smály od začátku až do .... no smály se ještě hodně dlouho po tom ... Mezi účinkující zasedli: stálice Rosťa, Mr. Tomato, Vospi, Klárka a jako speciální host dorazil Mireček, který se ujal role Geni ... no hádácí hry mu šly hodně podobně :)
V průběhu večera se několikrát rozezněl náš bzučák a to především u hry Detektor lži. Všechny hry jsme zaměřili do táborové tématiky a tak si děti vyslechly předávání zlobivého dítětě zpět do péče, reklamovala se nafukovací kačenka, při 2v1 se řešila ztráta dětí v táboře, při překladu se zapaloval olympijský oheň a mnoho dalšího. Nejlepší na závěr byla hra Mejdan (alias párty) kdy Mireček hádal Krabici papírových kapesníčků, rovnivi, krumpáč a kokos :) Šel na to dobře .. ale měl fakt co dělat :)

Bandariáda

Včera ... ano, asi včera ... no rozhodně to bylo v srpnu, jsme uspořádali druhé kolo naší Bandariády. Ta se měla konat celý den, ale protože déšť .. avízovaný déšť ... který stejně nepřišel, zvládli jsme to celé překopat a udělat ji jen odpoledne. Našich 8 týmů z různých zemí se dostavilo v dobré náladě na našich celkově 12 stanovišť. Měli jsme tu gymnastiku, box, fotbal, atletiku .. no zkrátka vše možné ... Děti se skvěle bavily. Byla to sranda jak má být. Nyní vyhodnocujeme vítěze a pravděpodobně zítra uvidíme, kdo dostane na krk medaile :)

Dospěláci

Naši dospěláci z táborové Bandičky tu jedou bomby .. to není náš výraz, ale naší Sáby ... opravdu tu jedeme Bomby. Děti si náš program hodně pochvalují a nás v ten okamžik mrzí, že nejedeme ty pravé pecky, na které jsme zvyklí. Věříme, že za rok bude situace jiná ... lepší .. a my se zase vrátíme k našemu normálu :) I tak, dospěláci na sobě dělají uzle, aby se skvěle postrali o naše/vaše děti. Mají péči 24/7 ... vlastně 24/15 :) Některé děti v noci budíme .. aby se jim nestala nehoda. Jiné zase indivindi uspáváme. Staráme se na 100% o jejich zdravotní stav i psychickou pohodu. No a někteří z nich nám to vracejí a starají se zase o naši psychickou pohodu :) Je to zkrátka radost ... jak tu většina věcí je v rovnováze :)

Děti

No jak to říci .. i nyní, při psaní této věty, jsem musel vyběhnout z Velína abych se stal očitým svědkem okřiknutí dítěte, který zase dělá něco jiného, než by mělo ... chudák Emma ... ale je to holt nevyhnutelné ... když se jí řekne sedni si sem a tady počkej. bezpečně víte, že ji tam za minutu nenajdete :) A takových Em tu máme vícero :) A jak by to krásně zjednodušovalo život, program atd. :)

Vzkazy

Každé dítko může napsat do BandaBoxu vzkaz, který umístíme na web do tohoto deníku .. no, ale většina dětí se věnuje raději něčemu jinému. To co chtěly už dostaly ... buchtičky se šodo, rajskou, recept na hrachovku, nutelu .. tak co psát dalšího, že? :)
Ale přeci:
Na zlobivé děti tu mají hůl,
ale dýzy jsou to velmi cool :)
Jako já fakt nevím, zda se jim ty diskotéky opravdu líbí, protože první část rýmovačky je zcela vymyšlená ... vymyšlená, ale inspirativní :)
Zpráva domů od jednoho airsofťáka:
Airosft si tu všichni užívají, naučili mě šetřit s kuličkami a jak se správně starat o techniku.
No konečně bylo na čase ... airosft v posledních letecj nebyl podle mého názoru v nejlepší kondici. Toto hodně zlepšilo především prostředí Bandárie, naše střelnice a také výběr dospěláků ... buďme k sobě upřímní .. ti předchozí oddílácí byli bojovníci spíše řečmi :)
Jedno dítko si do BandaBoxu napsalo, že má chuť na polomáčené sušenky :) Tak jsme mu je koupili :)
Další dítko, které tedy sní vše co mu pod nos dáme ... se tváří nevalně na druh stravy .. a prokeclo se, že mu chybí hranolky :) Tak jsme mu je dnes udělali :) #prodeticokoliv :)

Hlášky

Malý Rosťa v jídelně při vaření leča: Copak to tu cítí nosánek můj? :) Opravdu to řekl přesně takhle ... nic jsme si nepřibarvili :)
Včerejší dýza byla úúúúúúúúúplně BOMBOVÁ :)

Z programu

Dnes jsou všechny oddíly v pohybu. Vojáci od rána bojovali a nyní se trénují na naší střelnici. Holky šly nyní lovit poklady do rybníku ... ano, správně, jmenuje se Polívka :) A tam budou i tancovat a trénovat závěrečný tanec na diskotéku.
Další oddíl šel dnes na výlet do okolí a jiný zase poznávat přírodu.
Nejmenší dopoledne chystali oslavu svého kamaráda a nyní mají pyžamoparty :)

Večer si dáme táborák s písničkami a pak ... pak se v okolí začnou dít věci :) Nejmenším připravíme pohádkový les .. a pro ty největší? Les plný bubáků a divných zvuků ... nemějte obavy :) Všichni to zvládnou a ještě se tomu ráno zasměji .. no a někteří rovnou v cíli :)
Nejde nám o to je vyděsit ... na to stačí čerstvá zeleninka na talíři .. jde nám o to, aby se děti naučily, že v lese je bezpečno a hlavně o to, aby překonaly svůj strach :) Ale nám se to kecá, že :)

Jídelníček 17. 8. 2020

Jídelníček 18. 8. 2020

Jídelníček 19. 8. 2020

Stav marodky

Marodka by chtěla zrekonstruovat .. toliko ke stavu marodky :) A když už se bude opravovat, tak z toho můžeme udělat třeba posilovnu, nebo jinou potřebnější budovu. Hodila by se třeba stáj .. páč máme rádi koně .. ale možná i chlívek, protože tu máme více prasátek než nemocných dětí :) Prevence nám funguje ... tak skvělě, že v podstatě řešíme jen vosí bodnutí ... stýskání .. a to nejhorší je únava. A proto jsme včera dětem nařídili dřívější večerku, aby si pořádně odpočinuly na poslední 3 dny mega programu a měly do něj dostatek potřebných sil :)

Důležitá sdělení z tábora

Pošta jezdí o stošest .. ale i tak nestíhá doručovat čerstvé ovoce .. kdyby raději rodiče napsali, že chtějí v průběhu tábora koupit jahudky a borůvky .. rádi bychom to udělali .. to zklamání v očích dítěte bylo nepopsatelné .... a propo, podobnou službu jsme již v tomto létě udělali ...

Poděkování

Děkuji ... všem .. kteří si naše poděkování zaslouží .. a nyní se ukáže, jak moc jste vztahovační :)
A děkujeme také všem dětem z předchozích turnusů, že nám posílají krásné pohledy ze svých prázdnin .. opravdu to velmi potěší :)

Šikulové vyrábějí své lapače snů
Generálka tanečního vystoupení Nej holek
Táborové živnosti - aneb jak si vydělat groše
Okolí naší Bandárie
Návštěva a ukázka hasičů z Bělčic
Interaktivní program sokolníka

Letní dětské tábory 2023 se plní

Máme 15. září 2022 a naše letní dětské tábory 2023 se plní. IV. turnus je téměř obsazený. Dnes navíc rozesíláme náš táborový newsletter a věříme, že se pár desítek on-line přihlášek do konce týdne objeví.

Dokumenty ke stažení

V emailu rodičům objevena chyba v odkazu. Chyba odstraněna :) Ale pro snadnější dohledání, dáváme odkaz i do Novinek. Potřebujete na tábor dokumenty k přihlášce? Zde jsou :)

přečíst celé

Hledáme praktikanty

Pro naše letní dětské tábory - od VOJENSKÉ AKADEMIE až po COOL tábor hledáme praktikanty a praktikantky do našeho kolektivu dospěláků. Máš zájem? Tak dej o sobě vědět a máš možnost si užít skvělý letní dětský tábor.

přečíst celé

Hlavními partnery táborů Klubu 112 jsou:

ArmyCRAFT
Top Army shop
Nejen do přírody
Hobby kohout
Aria travel

Hledáte pro dítě kvalitní letní dětský tábor?