Letní dětský tábor 2020 - I. turnusAirsoft tábor
I. turnus

4.7. - 11.7. 2020
Letní dětský tábor 2020 - II. turnusLDT 2020
II. turnus

11.7. - 25.7. 2020
Letní dětský tábor 2020 - III. turnusLDT 2020
III. turnus

25.7. - 8.8. 2020
Letní dětský tábor 2020 - IV. turnusLDT 2020
IV. turnus

8.8. - 22.8. 2020

Survival - Soupravy

Souprava Survival Je doba, kdy se vše dá koupit v obchodech. Ať už kamenných, tak i v e-shopech. A proto, jezdíte-li do přírody, na výlety, na vodu, na tábory, na výpravy, do ciziny, do hor, do velehor nebo na měsíc ... tedy na měsíc mimo město :) hodí se vám souprava na přežití. Dříve jsme tomu říkali KápéZetka. Dnes je to Survival kit s logem firmy, které násobí cenu věcí uvnitř. Ale ano, souhlasím. Lépe vypadá než krabička od mýdla :)

Různá provedení = různé obsahy a vybavení

Souprava Survival Kdy asi budete potřebovat Survival kit nebo.li soupravu vybavení na přežití? Až něco selže! Když někam spadnete, něco se urve, přijde silný liják, silný vítr, písečná bouře, polární noc, polární den, až se zima zeptá v září, období monzunů už v dubnu a podobně. Zkrátka. Bude se vám hodit tehdy, když nic nepůjde podle plánu. A Survival kit musí vydržet pád, vodu, zimu a tak. Obal by měl vydržet chvilku pod vodou. Obal by neměl být moc velký, abyste nepřemýšleli, že ji "tentokrát" necháte doma. Neměl by být divných formátů a rozměrů, aby dobře zapadl do každého batohu nebo kapsy a podobně. Zkrátka, Survival kit by měl být především praktický! A co by měl obsahovat? Především podle cílové oblasti kam se chystáte. Vybavení aktualizujte a doplňujte o to, co odhadujete že by se mohlo hodit. Malé obsahují jen to základní. Větší i další praktické věci a ty obrovské? Často i zbytečnosti, bez kterých se obejdete.

 

 

 

Hlavní zásada: Praktičnost!

Souprava Survival Věci obsažené v soupravě na přežití by měly mít jedno společné. Měly by být praktické a nevyžadovat například baterie nebo složité zacházení. V jednoduchosti je síla. K čemu složité křesadlo na rozdělání ohně, když jedna sirka to dokáže taky. K čemu vozit do míst kde jsou vysoké teploty svíčku? Proč vozit vlasec a háčky na poušť? Proč vozit pilku na dřevo na výpravu na severní pól? A propo, na jížním bude taky zbytečná :) Ale ano, pilkou se dá naporcovat zmrzlý tučňák :)

Hned druhá zásada: Opravdu jí vždy mít u sebe!

Souprava Survival Když už si Survival kit pořídíte nebo vybavíte, měli byste ji neustále nosti u sebe. Nechci vypadat jako panikář, ale ... pořiďte si jednu do auta nebo letadla, jednu do velkého batohu a jednu do příručního baťůžku nebo oblečení. Tím nemyslím aby všechny byly stejné, ale rozdělte je dle možností transportu (to jest dle velikosti).

Třetí zásada: Umět s vybavením zacházet!

Souprava Survival K čemu by vám bylo mít super profesionální soupravu na svou vlastní záchranu, ale nebudete mít "šajna", k čemu ta věc je, jak se používá, jak se o ni starat aby se dala používat co nejdéle, atd. trénujte s vybavením. Vázejte háčky na vlasec, rozdělávejte oheň křesadlem, učte se jak signalizovat zrcátkem, opravujte oblečení svým šitíčkem, zkoušejte otevírat konzervy otevírákem na konzervy a podobně. Zkrátka, naučte se používat své vybavení.

Článek připravil:

Jan Borůvka

Jan Borůvka

Autor článku: Jan Borůvka
Osobně nemám a nepoužívám ani jednu ze zmíněných souprav. Mám vlastní. Klasika. Krabička poslední záchrany. Není tak hezká, ale co potřebují mít vždy u sebe, mám. Některé z nabízených souprav jsme pořídili na tábory pro výcvik. Děti s nimi, nebo vybavením z nich, pravidelně trénují. Upřímně: Všechny tyto soupravy jsou pěkné, ale vyberte si tu pravou. To je prostě už lepší vytvořit si vlastní Survival Kit a pravidelně s ním trénovat a doplňovat ho dle potřeb a dovedností.

Loga partnerů Klubu 112

Z celotáborové hry Trosečníci
Výtvarný workshop na táboře
David Berecz alias Dejv
Bandárie
Život v improvizovaném tábořišti
Výcvik taktiky Airsoft vojáků

Bandárie pro letní dětské tábory

Naše Bandárie začíná získávat svou podobu. Máme za sebou několik pracovních víkendů. Máme uklizeno a začínáme budovat! Bandárie bude to nejkrásnější tábořiště pro letní dětské tábory :)

přečíst celé

60 % kapacity je obsazená

Volná místa a kapacita v oddílech našich turnusech začíná ubývat. Celkově 60 % naší kapacity je obsazená. Letní dětské tábory 2020 budou stát za to a proto neváhejte a posílejte přihlášky!

přečíst celé

Sezóna 2020 v plném proudu

Děti z táborové sezóny 2019 jsou již přihlášené a tak můžeme s klidem nabídnout volná místa na našich táborech široké veřejnosti a získat pár nováčků. Hledáte letní dětský tábor 2020? Seznamte se s naší nabídkou.

přečíst celé

Hlavními partnery táborů Klubu 112 jsou:

Alive
Top Army shop
Nejen do přírody
Hobby kohout
Aria travel
Schneider
Letní dětský tábor 2020 - II. turnusLDT 2020
II. turnus

11.7. - 25.7. 2020
Letní dětský tábor 2020 - III. turnusLDT 2020
III. turnus

25.7. - 8.8. 2020
Letní dětský tábor 2020 - IV. turnusLDT 2020
IV. turnus

8.8. - 22.8. 2020

Hledáte pro dítě kvalitní letní dětský tábor?