Survival - Soupravy

Souprava Survival Je doba, kdy se vše dá koupit v obchodech. Ať už kamenných, tak i v e-shopech. A proto, jezdíte-li do přírody, na výlety, na vodu, na tábory, na výpravy, do ciziny, do hor, do velehor nebo na měsíc ... tedy na měsíc mimo město :) hodí se vám souprava na přežití. Dříve jsme tomu říkali KápéZetka. Dnes je to Survival kit s logem firmy, které násobí cenu věcí uvnitř. Ale ano, souhlasím. Lépe vypadá než krabička od mýdla :)

Různá provedení = různé obsahy a vybavení

Souprava Survival Kdy asi budete potřebovat Survival kit nebo.li soupravu vybavení na přežití? Až něco selže! Když někam spadnete, něco se urve, přijde silný liják, silný vítr, písečná bouře, polární noc, polární den, až se zima zeptá v září, období monzunů už v dubnu a podobně. Zkrátka. Bude se vám hodit tehdy, když nic nepůjde podle plánu. A Survival kit musí vydržet pád, vodu, zimu a tak. Obal by měl vydržet chvilku pod vodou. Obal by neměl být moc velký, abyste nepřemýšleli, že ji "tentokrát" necháte doma. Neměl by být divných formátů a rozměrů, aby dobře zapadl do každého batohu nebo kapsy a podobně. Zkrátka, Survival kit by měl být především praktický! A co by měl obsahovat? Především podle cílové oblasti kam se chystáte. Vybavení aktualizujte a doplňujte o to, co odhadujete že by se mohlo hodit. Malé obsahují jen to základní. Větší i další praktické věci a ty obrovské? Často i zbytečnosti, bez kterých se obejdete.

 

 

 

Hlavní zásada: Praktičnost!

Souprava Survival Věci obsažené v soupravě na přežití by měly mít jedno společné. Měly by být praktické a nevyžadovat například baterie nebo složité zacházení. V jednoduchosti je síla. K čemu složité křesadlo na rozdělání ohně, když jedna sirka to dokáže taky. K čemu vozit do míst kde jsou vysoké teploty svíčku? Proč vozit vlasec a háčky na poušť? Proč vozit pilku na dřevo na výpravu na severní pól? A propo, na jížním bude taky zbytečná :) Ale ano, pilkou se dá naporcovat zmrzlý tučňák :)

Hned druhá zásada: Opravdu jí vždy mít u sebe!

Souprava Survival Když už si Survival kit pořídíte nebo vybavíte, měli byste ji neustále nosti u sebe. Nechci vypadat jako panikář, ale ... pořiďte si jednu do auta nebo letadla, jednu do velkého batohu a jednu do příručního baťůžku nebo oblečení. Tím nemyslím aby všechny byly stejné, ale rozdělte je dle možností transportu (to jest dle velikosti).

Třetí zásada: Umět s vybavením zacházet!

Souprava Survival K čemu by vám bylo mít super profesionální soupravu na svou vlastní záchranu, ale nebudete mít "šajna", k čemu ta věc je, jak se používá, jak se o ni starat aby se dala používat co nejdéle, atd. trénujte s vybavením. Vázejte háčky na vlasec, rozdělávejte oheň křesadlem, učte se jak signalizovat zrcátkem, opravujte oblečení svým šitíčkem, zkoušejte otevírat konzervy otevírákem na konzervy a podobně. Zkrátka, naučte se používat své vybavení.

Článek připravil:

Jan Borůvka

Jan Borůvka

Autor článku: Jan Borůvka
Osobně nemám a nepoužívám ani jednu ze zmíněných souprav. Mám vlastní. Klasika. Krabička poslední záchrany. Není tak hezká, ale co potřebují mít vždy u sebe, mám. Některé z nabízených souprav jsme pořídili na tábory pro výcvik. Děti s nimi, nebo vybavením z nich, pravidelně trénují. Upřímně: Všechny tyto soupravy jsou pěkné, ale vyberte si tu pravou. To je prostě už lepší vytvořit si vlastní Survival Kit a pravidelně s ním trénovat a doplňovat ho dle potřeb a dovedností.

Lucka princezna nad krabicí se svačinou
Šimon z táborové Bandičky
Bandárie
Výcvik střelby na airsoft střelnici
MIB - celotáborová hra LDT 2020
Nej holky a bojové sporty

Startujeme sezónu 2022

Nezahálíme. Makáme! Připravujeme se na táborovou sezónu 2022 s celotáborovou hrou Men In Black o vesmíru a mimozemšťanech. Společně zachráníme galaxii :) A samozřejmě také chystáme airsoftový tábor VOJENSKÁ AKADDEMIE.

přečíst celé

Dětský tábor na splátky

Do skončení nouzového stavu nabízíme rodičům možnost zajistit dětem náš letní dětský tábor na splátky. Tato nabídka tábora na splátky končí s nouzovým stavem: do 11. 4. 2021

přečíst celé

Nábor VOJENSKÉ AKADEMIE

Od ledna 2021 se náš airsoftový tábor prezentuje jako: VOJENSKÁ AKADEMIE. Máme zcela nový přístup a propracovaný program výcviku. Zkušenosti a adrenalin na maximální úrovni.

přečíst celé

Hlavními partnery táborů Klubu 112 jsou:

ArmyCRAFT
Top Army shop
Nejen do přírody
Hobby kohout
Aria travel

Hledáte pro dítě kvalitní letní dětský tábor?