Letní dětský tábor 2020 - I. turnusAirsoft tábor
I. turnus

4.7. - 11.7. 2020
Letní dětský tábor 2020 - II. turnusLDT 2020
II. turnus

11.7. - 25.7. 2020
Letní dětský tábor 2020 - III. turnusLDT 2020
III. turnus

25.7. - 8.8. 2020
Letní dětský tábor 2020 - IV. turnusLDT 2020
IV. turnus

8.8. - 22.8. 2020

Survival - Nebezpečná zvířata

Stránka Nebezpečná zvířata se připravuje ... děkujeme za pochopení.

Jedovatí pavouci

Jedovatý pavouk Snovačka ostrovní Ve většině krajů, naštěstí vyjma ČR, se vyskytují jedovatí pavouci. V Ásii, Austrálii, Africe i jižní Americe. Kamkoliv jedete, zjistěte si jaké nebezpeční v podobě osmihohých potvor hrozí a jak se nejlépe proti nim chránit. Někteří žijí v chatrčích kde budete přespávat, jiní na vás čekají v porostu a další se vykradou ze zemního hnízda a navštíví vaše boty a v okamžiku obouvání vám kousnutím vpraví do těla jed. A často velmi smrtelný, schopný vás paralizovat do několika vteřin. Nepltí zde pravidlo, že čím větší pavouk tím nebezpečnější. Po světě žijí druhy, které svou velikostí nepřekonávají české parťáky, ale svým jedem překvapí i Jessicu Fletcherovou :)
Kousnutí pavoukem jsou velmi bolestivá a chcete li kousnutí pavoukem přežít a to i bez ztráty končetiny a podobně, musíte udržet chladnou hlavu a správně poskytnout první pomoc, případně aplikovat protijed. Jak správně postupovat zjistíte jen seznámením s místní faunou. A proto nepodceňujte přípravu.

Jedovatí hadi

Jedovatý had Situace není tak pozitivní jako u pavouků, neboť i v ČR žije jeden druh jedovatého hada a to Zmije obecná. Je klika, že její jed není tak agresivní a většina lékařských institucí v ČR (kde je výskyt zmije obecné znám) má ve svých skřínkách na léky také antisérum, které se poskytuje osobám, které uštknula zmije. V případě, že vás ušktne zmije, achovejte chladnou hlavu, kontaktujte ZZS, informujte je o potížích a řiďte se jejich aktuálními radami. Je-li to možné, můžete se pokusit vysát jed z rány. V každém případě ale zaškrťte postižené místo a to nad ránou, aby se nemohl jed i nadále šířit organismem. Nebojte, v ČR vše dobře dopadne. To už ale neplatí o cizokrajných destinacích, kde jsou účinky jedu mnohem agresivnější a jsou známy i případy, kdy se smrt dostavila do několika minut. Vždy buďte vhodně oblečení na cestu do "divočiny". Vysoké boty, kalhoty, rukávy a to z látek, které něco vydrží. Kontrolujte si lůžko, případně spacák před ulehnutím. Nesnažte se hada překvapit. buďte trochu hlučnejší, aby se o vás had dozvěděl dříve a mohl se schovat. Vyhýbejte se místům s hustým porostem, v jarních a letních měsících místům, kde se hadi mohou vyhřívat.

Zmije obecná severní
Zmije obecná severní se vyskytuje v ČR! Zbarvení se může lišit!

Bodavý a nepříjemný hmyz

Komár přenášející malárii Bodavý hmyz jako všelijací komáři, vosy, včely, sršni a podobně, nás může nejen pěkně potrápit, ale především, mohou přenášet i všelijaké nemoci, jakou je například malárie, která je bohužel smrtelná. Pozdní rozpoznání malárie a nasazení léků může způsobit nejen trvalé poškození organismu, ale také smrt. Do destinací, kde se vyskytuje malárie a dašlí nemoci přenášené hmyzem, vždy vyjíždějte s očkováním ale také mějte v zásobě potřebné léky, tj. antimalarika a vyvarujte se požívání potravin, které propuknutí malárie napomáhají.
V Čechách se vyskytují včely, vosy sršni a jejich bodnutí může být velmi nepříjemné až bolestivé. Bohužel, bodnutí hmyzem může být velmi nebezpečné pro alergika, kterému mohou otéct postižení partie a to například v případě bodnutí do krku, obličeje a podobně může být velmi nebezpečné.

Velká a agresivní zvířata

 

 

 

Loga partnerů Klubu 112

Celodenní výlet na táboře
Rozdělávání ohně při výcviku Survival
Petr Reif - instruktor taktiky a střelby na táboře
Petr Reif - instruktor taktiky a střelby na táboře
Výtvarný workshop na táboře
Vzkaz z Bandaboxu

Bandárie pro letní dětské tábory

Naše Bandárie začíná získávat svou podobu. Máme za sebou několik pracovních víkendů. Máme uklizeno a začínáme budovat! Bandárie bude to nejkrásnější tábořiště pro letní dětské tábory :)

přečíst celé

60 % kapacity je obsazená

Volná místa a kapacita v oddílech našich turnusech začíná ubývat. Celkově 60 % naší kapacity je obsazená. Letní dětské tábory 2020 budou stát za to a proto neváhejte a posílejte přihlášky!

přečíst celé

Sezóna 2020 v plném proudu

Děti z táborové sezóny 2019 jsou již přihlášené a tak můžeme s klidem nabídnout volná místa na našich táborech široké veřejnosti a získat pár nováčků. Hledáte letní dětský tábor 2020? Seznamte se s naší nabídkou.

přečíst celé

Hlavními partnery táborů Klubu 112 jsou:

Alive
Top Army shop
Nejen do přírody
Hobby kohout
Aria travel
Schneider
Letní dětský tábor 2020 - II. turnusLDT 2020
II. turnus

11.7. - 25.7. 2020
Letní dětský tábor 2020 - III. turnusLDT 2020
III. turnus

25.7. - 8.8. 2020
Letní dětský tábor 2020 - IV. turnusLDT 2020
IV. turnus

8.8. - 22.8. 2020

Hledáte pro dítě kvalitní letní dětský tábor?