Survival - Nebezpečná zvířata

Stránka Nebezpečná zvířata se připravuje ... děkujeme za pochopení.

Jedovatí pavouci

Jedovatý pavouk Snovačka ostrovní Ve většině krajů, naštěstí vyjma ČR, se vyskytují jedovatí pavouci. V Ásii, Austrálii, Africe i jižní Americe. Kamkoliv jedete, zjistěte si jaké nebezpeční v podobě osmihohých potvor hrozí a jak se nejlépe proti nim chránit. Někteří žijí v chatrčích kde budete přespávat, jiní na vás čekají v porostu a další se vykradou ze zemního hnízda a navštíví vaše boty a v okamžiku obouvání vám kousnutím vpraví do těla jed. A často velmi smrtelný, schopný vás paralizovat do několika vteřin. Nepltí zde pravidlo, že čím větší pavouk tím nebezpečnější. Po světě žijí druhy, které svou velikostí nepřekonávají české parťáky, ale svým jedem překvapí i Jessicu Fletcherovou :)
Kousnutí pavoukem jsou velmi bolestivá a chcete li kousnutí pavoukem přežít a to i bez ztráty končetiny a podobně, musíte udržet chladnou hlavu a správně poskytnout první pomoc, případně aplikovat protijed. Jak správně postupovat zjistíte jen seznámením s místní faunou. A proto nepodceňujte přípravu.

Jedovatí hadi

Jedovatý had Situace není tak pozitivní jako u pavouků, neboť i v ČR žije jeden druh jedovatého hada a to Zmije obecná. Je klika, že její jed není tak agresivní a většina lékařských institucí v ČR (kde je výskyt zmije obecné znám) má ve svých skřínkách na léky také antisérum, které se poskytuje osobám, které uštknula zmije. V případě, že vás ušktne zmije, achovejte chladnou hlavu, kontaktujte ZZS, informujte je o potížích a řiďte se jejich aktuálními radami. Je-li to možné, můžete se pokusit vysát jed z rány. V každém případě ale zaškrťte postižené místo a to nad ránou, aby se nemohl jed i nadále šířit organismem. Nebojte, v ČR vše dobře dopadne. To už ale neplatí o cizokrajných destinacích, kde jsou účinky jedu mnohem agresivnější a jsou známy i případy, kdy se smrt dostavila do několika minut. Vždy buďte vhodně oblečení na cestu do "divočiny". Vysoké boty, kalhoty, rukávy a to z látek, které něco vydrží. Kontrolujte si lůžko, případně spacák před ulehnutím. Nesnažte se hada překvapit. buďte trochu hlučnejší, aby se o vás had dozvěděl dříve a mohl se schovat. Vyhýbejte se místům s hustým porostem, v jarních a letních měsících místům, kde se hadi mohou vyhřívat.

Zmije obecná severní
Zmije obecná severní se vyskytuje v ČR! Zbarvení se může lišit!

Bodavý a nepříjemný hmyz

Komár přenášející malárii Bodavý hmyz jako všelijací komáři, vosy, včely, sršni a podobně, nás může nejen pěkně potrápit, ale především, mohou přenášet i všelijaké nemoci, jakou je například malárie, která je bohužel smrtelná. Pozdní rozpoznání malárie a nasazení léků může způsobit nejen trvalé poškození organismu, ale také smrt. Do destinací, kde se vyskytuje malárie a dašlí nemoci přenášené hmyzem, vždy vyjíždějte s očkováním ale také mějte v zásobě potřebné léky, tj. antimalarika a vyvarujte se požívání potravin, které propuknutí malárie napomáhají.
V Čechách se vyskytují včely, vosy sršni a jejich bodnutí může být velmi nepříjemné až bolestivé. Bohužel, bodnutí hmyzem může být velmi nebezpečné pro alergika, kterému mohou otéct postižení partie a to například v případě bodnutí do krku, obličeje a podobně může být velmi nebezpečné.

Velká a agresivní zvířata

 

 

 

Loga partnerů Klubu 112

Výtvarný workshop na táboře
Bandárie
Výtvarné aktivity Šikulů
Ukázka práce hasičů pro Záchranáře
Rozdělávání ohně při výcviku Survival
Táborové živnosti - aneb jak si vydělat groše

Sezóna 2020 v plném proudu

Děti z táborové sezóny 2019 jsou již přihlášené a tak můžeme s klidem nabídnout volná místa na našich táborech široké veřejnosti a získat pár nováčků. Hledáte letní dětský tábor 2020? Seznamte se s naší nabídkou.

přečíst celé

IV. turnus LDT 2020 se plní

IV. turnus letního dětského tábora 2020 se pěkně plní. Kapacita Bandárie nyní nabízí už jen 17 volných míst a to především pro nejmenší a pak naopak pro nejstarší. Neváhejte a přihlašte se!

přečíst celé

Bandička hledá nováčky

Pro táborovou sezónu 2020 hledáme nováčky, kteří chtějí rozšířit naši táborovou prima Bandičku. Máš zájem jet na skvělý tábor? Dej o sobě vědět!

přečíst celé

Hlavními partnery táborů Klubu 112 jsou:

Alive
Top Army shop
Nejen do přírody
Hobby kohout
Aria travel
Schneider

Hledáte pro dítě kvalitní letní dětský tábor?