Proč děti jezdí na dětské tábory

Dětské tábory patří k trdičnímu českému létu asi jako houbaření. I když, hub ubývá. Podobně je to s tábory. I když nabídka táborů je stále široká, kvalitních táborů ubývá. Pořádání táborů se chytly cestovky, ruzní vykukové, žadatelé dotací a tábory mají jako zdroj financí, které často nekončí tam kde by měly. To jest u dětí, programu, péče, vybavení a podobně. I tak, dětské tábory v Čechách stále jsou. Ale. Ubývají děti, které na tábory jezdí. Rodiče jsou z dětí generace, kerá tábory moc nemilovalo. Ale stále, na tábory jezdí stále více jak 150.000 dětí každé léto.
Proč ale děti na tábory jezdí? Zkusíme se na to podívat tak říkajíc po lupou :)

Praktikantka tábora Klubu 112

Terka Havlová

Terka Havlová
Co na to říká prágoška z tábora Klubu 112?

"Děti jezdí na tábory, protože si užívají celý tábor plný her, zpěvu, srandy, pohody. Poznávají nové přátele, učí se novým zábavným věcem. Pro děti je každý rok vymyšlený program, který baví i dospělé. Jezdí se na různé výlety a každé dítě si z tábora něco odveze. Odveze si nejen spoustu cen a odměn, ale spoustu krásných vzpomínek na tábor a většina se těší, až své kamarády uvidí zase další rok. "

Hlavní vedoucí dětského tábory

Honza Borůvka

Honza Borůvka
Co na to říká hlavas tábora Klubu 112?

"Doba je taková jaká je. S tím nic neuděláme. Ale každý rok se snažíme ovlivnit alespon to naše okolí a z účastníků tábora vychovat lidi, kteří tábory vyhledávají, mají tábory rádi a neumí si bez nich představit léto. Čas od času se ukáže dospělák, který na tábor nepatří. A bohužel někdy i takové dítě. A ot je pak těžké. Dětské tábory k létu patří. Děti na ně jezdí, aby se pobavily. Aby netrávily letní čas a prázdniny jen na zahradě nebo hřišti mezi paneláky. Přeci jen na táboře najde tolik zábavy a atraktivního programu.
Spousta dětí pro které jsme letní alternativou programu nás vyhledává právě proto, že u nás má 14 dnů pečlivě poskládaného programu. Vyzkouší si všechno možné. Vybavíme ho do života vším potřebným. Zajistíme mu kvalitní zábavu. Dobře ho pobavíme. Když je šikovné, ještě něco vyhraje. Nejen diplom, ale i hezkou cenu. Důvodů proč děti na tábory jezdí je zkrátka mnoho. Každý má svůj důvod. Buďme ale rádi, že i dnes jsou děti, které tábory berou jako něco, co k létu zkrátka patří. A pro rodiče hlavní argument: Na táboře je dítě v bezpečí, pod dohledem, bez negativních vlivů okolí a hlavně bez nudy, protože dobře to víme všichni. Nejhorší pro dítě je nuda, to pak dělá pěkné kravinky :) "

Kontaktní formulář
✗   ZAVŘÍT KONTAKTNÍ FORMULÁŘ