Letní dětský tábor 2017 - ten nejlepší tábor pro děti

Letní dětský tábor 2017 se nám všem moc povedl. S celotáborovou hrou Cesta do pravěku to byla taky velká výhra, u které jsme se všichni moc pobavili. Děti si vyzoušely jaké to bylo v dobách, kdy ... no zkrátka nebylo vůbec nic, natož Facebook nebo wi-fi :) Nejlepší etapa byla, když se pravěkké tlupy učily mluvit (pracovní název: HUA HUA) a de facto bylo v táboře ticho, protože děti v tlupách mohly používat jen pár vybraných slov - s každým splněným úkolem se jim rozšiřovala slovní zábava, ale k čemu jsou v praxi slova jako creme brulee :) Táborem se nesla slova rezervoár, vodopád, okurka, amulet a podobně, které nahradily slova lahev, ahoj a tak. No a když se nám na konci tábora prohnal na hřišti mamut .. to byla naprostá pecka, kterou nikdo nečekal :) Všechny tlupy zažily povýšení z Neandrtálců na Kromaňonce. Ano, ušli jsme dlouhou cestu a zlepšení bylo vidět téměř na všech dětech :)
Zažili jsme skvělý celodenní (autobusový) výlet na vlašimský koupák, kde mohli všichni řádit na tobogánu, slunit se, hrát beach nebo nohejbal (protože ani jedno na táboře nemáme). Měli jsme možnost se podívat na vybavení policajtů, hasičů i vojáků. 2x nás v táboře navštívila "sanitka" - naštěstí ani jednou kvůli nám. Jednou posádka ZZS zabloudila na "jiný tábor" a podruhé jsme pomohli zraněnému vodákovi. Zažili jsme koupání v Sázavě, stejně tak spaní pod širákem v okolí. Prožili jsme skvělou bouřku, kdy jsme mohli pozorovat, jak elektřinu vyrábí konkurence (Saturnin) :) Rozdali jsme ceny od sponzorů v hodnotě ... no .. to snad nejde ani spočítat. Karel nám jako každý rok udělal velkolepý ohňotroj. No zkrátka a dobře ... nechápu, jak jsme to vše mohli zvládnout za 14 dnů. Hold, asi dobrej oddíl :)

420 potáborových slov HV/HB

Hlavní vedoucí

Bc. Jan Borůvka
Hlavas tábora

"Rád bych zde upřímně poděkoval všem mým dospělákům za skoro rok dřiny, která se promítla do skvěle připraveného programu. Chci poděkovat našemu Hexagonu - organizační jednotce, která má primárně na starosti hlavní pilíře tábora a programu. Chci poděkovat personálu kuchyně za to, s jakou noblesou zvládl ranní, polední i večerní nápory u výdejního okýnka. Chci poděkovat plujícím i stálým praktikantům za to, že se zapojili do mého experimentu a že ač téměř bez zkušeností, vše uložené na jejich bedra zvládli. Chci poděkovat vedoucím oddílů, že věnovali nemalou část svého volného času přípravě svých programů a na táboře, i když okradeni o soukromí a čas na odpočinek vše skvěle zrealizovali. Chci poděkovat Radovanovi, že přijel na pár dnů a pomohl mi s oddílem a zajistil atraktivní program, který pokulhával po distorzi kotníku u HV/HB :)
Chci poděkovat nejlepší zdravotnici všech dob ... která chodí po této planetě :)
Dále bych rád poděkoval za nápady, které náš tábor zase posunuly někam dál .. kam se jiný tábor ani nepodívá.
Rád bych zde poděkoval Aktivním zálohám AČR, HZS Kutná Hora, příslušníkům PČR a také Andrejce Kalousové a Kamilovi za milou návštěvu a také za to, že s námi zůstali přes noc a obohatili naši večerní poradu a zábavu :)
Také se sluší poděkovat rodičům, kteří věnovali svůj čas sepsání pochvalným emailům, recenzím na FB, ale také konstruktivním kritikám, které nás posouvají dál a také za to, že rozevírají nůžky mezi slušností a odrzlostí až arogancí, která se taky u některých rodičů projevila. Tyto rozdíly pak skvěle naznačují jak to děláme, jak je naše práce a úsilí vnímáno a zda máme v započatém díle pokračovat.
A nesmím také zapomenout poděkovat našim dětem, že do toho šly zase s námi. Za to, jak se v 99% chovaly a jak si užívaly náš připravený program. Za to, že i když se projevovalo stýskání šly do všeho s vervou a nasazením a nenechaly se odradit. Za to, jaká parta dětí se na táboře vytvořila. Velkým dětem že pomáhaly menším a menším, že ... zkrátka jsou malé a časem dorostou a i nadále budou jezdit s námi :)
Byl to moc povedený tábor. A já, ač zadkem na třech židlích jsem se náramně bavil. Bylo fajn prožít zase pár dnů u "dětí" s oddílem. Škoda že mé místo je na Velíně. Letos mi bylo připomenuto, o čem všem ty tábory zkrátka jsou. Jsou o dětech a jsou pro děti. A z hůry Olympu je celý tábor o něčem jiném .. než o té pravé, letní, táborové zábavě."

Honza Borůvka, hlavas

On-line deník tábora 2017

V průběhu tábora 2017 byl pro rodiče, příbuzné, kamarády, ale také pro dospěláky k dispozici náš on-line deník, do kterého jsme vypisovali po nocích hlavní informace z každého dne. Je škoda ho jen tak smáznout a proto zde je uschován pro generace příští nejen jako zdroj inspirace, ale také jako táborová kronika :)

Novinky - Letní dětský tábor 2017 - Vzpomínáme na tábor !!!

Letní dětský tábor 2017 - novinky

Přihlášky omezeny !!!
Náš tábor se nám letos pěkně zaplnil a proto už opravdu nemůžeme vzít každé dítě, jehož přihlášku obdržíme. Než vyplňujete příhlášku, zavolejte si zda máme volné místo. Odeslaná přihlášká slouží jako přihláška náhradníka a pokud nám odpadne dítě, ozveme se vám.
Hledáme kvalitní oddíláky pro náš dětský tábor.
Máme nový oddíl pro nejmenší děti - Benjamínci.
Oddíl Hrdinové se uchytil - alternativa pro policejní a hasičský tábor

Táborové oddíly - nabídka táborových oddílů v roce 2017

Letní dětský tábor 2017
Velké děti: 12 - 15 (16) let
Oddíl Airsoft komando Taneční oddíl Nej holky
1 Airsoft vojáci
kluci 14-16 let
15 dětí
2 NEJ holky
holky 12-15 let
12 dětí
Záchranáři a výcvik Survival Sportovní oddíl
3 Záchranáři
holky a kluci 12-15 let
12 dětí
4 Velcí sporťáci
holky a kluci 12-15 let
12 dětí
Malé děti: 8 - 11 let
Záchranáři a výcvik Survival Sportovní oddíl
5 Hrdinové
holky a kluci 9-11 let
12 dětí
6 Malí sporťáci
holky a kluci 9-11 let
14 dětí
Záchranáři a výcvik Survival Táborníci - táborová klasika
7 Dobrodruzi
holky a kluci 8-10 let
12 dětí
8 Táborníci
holky a kluci 8-10 let
12 dětí
Nejmenší děti: 6 - 8 let
Šikulové - výtvarný a kreativní program Sportovní oddíl
9 Šikulové
holky a kluci 6-8 let
12 dětí
10 Benjamínci
holky a kluci 6-7 let
8-10 dětí
Kontaktní formulář
✗   ZAVŘÍT KONTAKTNÍ FORMULÁŘ