Jan Borůvka, HV/HB - hlavní vedoucí tábora Klubu 112

Zaměstnání: konzultant
Záliby: dcera, létání, survival, fotografie, vaření
"To to letí ... letí .. letí .. před pár lety super nápad na hranici s bláznivou myšlenkou ... a dnes už připravuji a realizuji 12. tábor v pořadí a to jen pod hlavičkou mé organizace, kterou jsem před 14 lety založil. Jsem hlavas tělem i duší. 50 týdnů připravuji program do posledního detailu a pak na táboře dohlížím, aby každý detail byl perfektně realizován a do sebe vše zapadalo. Umím se s dětmi od srdce zasmát, dobře je pobavit a stejně tak dokážu zařvat, že i kuchař chce jet domů. Mám dobré nápady. Mám fantazii. Umím si poradit snad v každé situaci. A také, ruku na srdce, umím poslat nevychované dítě domů. Protože náročný program tábora jako je ten náš, není určen dětem, které potřebují speciální výchovnou péči. Zatím jsem to udělal jen dvakrát .. ale v případě že znovu narazím na dítě, kterému chybí alespoň základy vychování, disciplíny, úcty a respektu, nenechám si narušovat chod tábora a omezovat tak program ostatním, hodným dětem. Zkrátka ten můj plácek bude v pořádku a bude to místo, kde vše funguje jak má.

HV/HB - jako kuchař
HV/HB - Honza Borůvka
Honza Borůvka alias HV/HB
HV/HB - jako pyšný pár ze svého programu :)
HV/HB - jako číšník

Můj hrad, moje pravidla

Jak často říkám ... Můj hrad, moje pravidla. A ty platí pro každého. Dospěláky, děti a také jejich rodiče. A když vidím, po kom to dítko je .. občas to skvěle zapadá do sebe ... Chovejte se ke mě s respektem a dostane se vám stejné reakce. Zkoušejte na mě cokoliv .. a se zlou pochodíte :) Prosby začínejte slůvkem prosím a věty zakončujte slovíčkem děkuji. Nejsem psychopat ... a proto na nepříjemné lidi jsem také nepříjemný a občas si rád zařvu :) Kór na oprskliny, které si myslí že mohou cokoliv .. to na mém táboře mohu opravdu jen já a pak hrstka vyvolených :)
A na komentáře některých rodičů typu "Vy si snad myslíte, že jste Bůh" ... mám jen jednu odpověď .. "Ano, v průběhu tábora jsem o tom hluboce přesvědčen" :) Mám obrovskou míru zodpovědnosti a se zodpovědností přichází i to ostatní. A právě proto máme na táboře nastavená pravidla, která nám zjednodušují práci a platí bez výjimky pro každého. A my pak stíháme náš náročný program, který opravdu jen tak jinde nenajdete :)
Jak máme chtít po dětech, aby nechodily tam a tam, když pak vidí, jak si rodiče šmejdí všude možně i nemožně a na upozornění reagují "já si můžu čekat kde chci" ? :)
Jak máme chtít po dětech projevy slušného chování a kázně, když u svých rodičů vidí to, co občas vidí? :)

Hlavas s bohatými zkušenostmi

Pod rukama mi prošlo více jak 1000 dětí. Mám zkušenosti, mám důvtip a nebojím se využít všeho, abych měl na svém kontě další dobrý a povedený tábor :)
Snad jsem vás nyní neodradil, ale muselo to na této stránce ven. Nyní víte komu svěřujete své dítě a kdo pro ty vaše ratolesti připravuje prázdninovou zábavu a zároveň, kdo, jak a proč ušel tu desetiletou cestu a vlastně jen pro to, aby viděl šťastné a spokojené dětské tváře :) "

A nyní ještě trochu volněji ...

Dovolte mi, abych Vás ještě seznámil s některými z principů mého tábora. Jsem rodič. Mám desetiletou dceru. Je mi přes čtyřicet let, jsem občan a bydlím na sídlišti kousek od školy. A doslova každý den sleduji, jak naše společnost jde jednoduše do háje. A proto jsem se rozhodl, že ten svůj plácek kolem sebe vylepším. Nedělám tábory kvůli výdělku a taky nedělám tábory jen jako zábavu. Sleduji vyšší cíle a vyšší principy. Snažím se vždy dělat věci na 112% a to je tak trochu kámen úrazu. Vím, že rodiče nemají na své děti tolik času, kolik potřebují. Jsou zaměstnáni, jsou zaneprázdněni, a proto si to rodiče hodně zlehčují. A já se snažím to komplikované zlepšovat :)

Na základě objednávky

Rodiče mi píšou v přihláškách, co vše jejich ratolesti nejí. Jak neposlouchají. Jací jsou bordeláři a podobně. A právě proto přeci jedou na tábor :) Aby se naučily jíst, aby se taky naučily jinde poslouchat, aby se naučily uklízet :)

Tou cestou, tím směrem, prý bych se dávno, měl dát ...

Vydal jsem se cestou, kdy na táboře vaříme opravdu to nejkvalitnější jídlo. Stejně kvalitní, jako to dělávaly naše babičky. Bez éček. Bez chemie. Vše pěkně poctivě a od základů. Možná zbytečně dáváme do jídla 2x více, než bychom museli. Ale děláme to tak. Pěkně poctivě. Tak to máme rádi. A proto i chceme, aby naše-vaše děti na táboře jedly a naučily se jíst zeleninku, masíčko, polévečky a podobně. Našim dětem na táboře chutná. Samozřejmě. Ne všechno! Ale rozhodně neděláme blafy. A na oplátku pak zase dětem uděláme vafle, palačinky nebo domácí hranolky z pravých brambor a ne kukuřičné moučky. Už to trochu zapadá do sebe, že? :)

Hlavně všechno v klídku ...

Nikdo na vaše děti neřve, aby dojedly, co jim opravdu nechutná. Ale umí se v jídle pěkně porejpat protože ví, že na chatičce mají balíček plný sladkostí a děti rozhodně raději mlsají, než jedí hráškovou polévku :) A co je ve sladkostech? Zase jen a jen éčka. Éčka, která způsobují zlobení, nepozornost a podobně. A to nemluvím doslova o jedech, kterých je v dnešních výrobcích doslova hafec. Jen proto, že je to levnější. Víte například, že jídlo se vyrábí i z dehtu? No fuj .. to raději uděláme poctivý vývar, který ale pak musí někdo sníst :) Nejsme doma, kde dítě když řekne že mu to nechutná otevřeme ledničku a naservírujeme něco jiného. Sám jsem jezdil na desítky táborů jako dítě. I do ozdravoven na měsíce. Pamatuji si, jak na mě řvaly sestřičky ať to koukám dojíst a doslova jsem bulel nad talířem. A nic ... díky tomu vím, že sním všecno. Jídlo má nasytit. Jídlo má dodat energii. A když k tomu navíc chutná, je to příjemný bonus :)

Trochu respektu prosím ...

A proto prosím respektujte, že vyžaduji, aby děti jedly to, co se jim dá ... žijeme si v přepychu, žijeme si v luxusu. Je obrovský výběr všeho a vše je jen o penězích. Ale představte si, kdyby tento luxus nebo přepych skončil ... co pak?

Jen vybrané pochutiny

Z principu neděláme jídla, která dětem nechutnají. Náš jídelníček je složen z jídel, která děti mají rádi, nebo by měly mít rádi. A navíc, patří do vyváženého jídelníčku. Takže pěkně masíčko, lušteninky, zeleninka, atd. :)

Starého psa novým kouskům nenaučíte

Jsem už holt takový. Doma mi to taky funguje a bude to fungovat i u vás. Možná vás za to dítě nepochválí hned, ale za pár let budou vidět plody vaší-naší práce :) Představte si, jak vaše dítě najednou bydlí na Intru a konzumuje jídlo v jídelně Intru? Vím z vyprávění, že to pak odmítají děti jíst. Nebo si vezměte, kdyby vás syn měl jít na vojnu? To by bylo překvápko :) Tati, maminko, mě tady nechutná, pošlete balíček :) Pěkně se vám to pak prodraží :)

Tolerance k lumpačení

Ke zlobení jsme tolerantní. Víme, že děti zkrátka zlobí. No jinak. Oni ani nezlobí, jen se chovají jako děti. A kde je ta pomyslná hranice mezi projevem dětskosti a zlobením? Ty se zkrátka musí nastavit a následně naučit :) A proto tu jsou taky dětské tábory :) Poznat hranice. Poznat řád. Poznat normy a zapadnout. Vašim dětem dáváme prostor pro zlobení. Ale taky vymezujeme prostor, kdy se zkrátka nezlobí. Víme, že náš tábor dětem prospívá. Vytváříme dětský svět plný rozmanitého programu, který aby klapnul, potřebuje trochu dětské fantazie, zlobení, ale i kázně.

 

 

 

Váš partner pro výchovu, hraní a bláznění, HV/HB

Loga partnerů Klubu 112

Indiánské kulisy - týpí pro indiánské CTH
Výcvik taktiky Airsoft vojáků
Klárka Zoreníková - praktikantka táborové Bandičky
Šikulové v programu
Bandárie
Taneční vystoupení Nej holek

Bandička hledá nováčky

Pro táborovou sezónu 2020 hledáme nováčky, kteří chtějí rozšířit naši táborovou prima Bandičku. Máš zájem jet na skvělý tábor? Dej o sobě vědět!

přečíst celé

Připravujeme LDT 2020

Jsme v plném proudu práce a připravujeme znovu 2 turnusy pro táborovou sezónu 2020, která se pomalu, ale jistě blíží :)

přečíst celé

1. 10. 2019 - nové stránky

Dle numerologů a astrologů je dnes správný den na spuštění nových webových stránek s nabídkou našich táborů a informacemi, které každý rodič potřebuje znát.

přečíst celé

Hlavními partnery táborů Klubu 112 jsou:

Alive
Top Army shop
Nejen do přírody
Hobby kohout
Aria travel
Schneider

Hledáte pro dítě kvalitní letní dětský tábor?