Co je to Airsoft

Spousta rodičů vybírá svým dětem oddíl Airsoft. Ano, zní to zajímavě, lákavě a dobrodružně. Ale takový je celý náš tábor. Snažíme se dělat věci pořádně a proto i občas musíme odmítnout "umístění" dítěte do oddílu Airsoft, pokud mu nebylo více jak 14 let - viz často kladené otázky.

Airsoft vybavení, pomůcky, nároky

Airsoft je branná hra, při které hráči využívají střelné zbraně kategorie D, tj, zbraně, kde k uvedení pohybu projektilu (plastové kuličky) slouží stlačený vzduch, který je stlačen pístem buď manuálně nebo elektricky. Popřípadě může být uvolněn z tlakové nádoby uvnitř zbraně.

Máme k dispozici sice airsoft vybavení základní, ale kvalitní. Rychlost kuličky a její síla není tak silná jako u lépe vybavených modelů. I tak to nejsou laciné "kuličkovky" z tržnice, ale prostředky, které něco váží a někam dostřelí.

Bezpečnostní pomůcky

Aby hra byla bezpečná, musí být všichni hráči i přítomné osoby vybaveni bezpečnostními pomůckami. Těmi jsou především ochranné brýle, které slouží k ochraně zraku při zásahu kuličkou do obličejové části těla.
Lépe chrání celoobličejové masky, které doporučujeme rodičům pořídit, pokud jejich děti se věnují Airsoftu.

Během hry fungují přísná bezpečnostní opatření od hlídání prostoru proti vstupu neoprávněných osob, až po kontrolu nastavení zbraně, kuliček, a další.

Nároky na hru Airsoft

Airsoft klade nároky na psychickou vyzrálost i fyzickou zdatnost hráče. Každá zbraň něco váží. Některé i více jak 3kg. A běhá se s ní po lese, po louce a její pořizovací cena nedovoluje jí tahat po zemi za sebou, atd.
Stejně tak jsou kladeny nároky na psychiku hráče a snahu dodržovat pravidla a chovat se ohleduplně. Více jak kde jinde, je zapotřebí chápat zásady fair-play hry.

Airsoft hra

Starší děti z oddílu Airsoft si zahrají Airsoft hru proti sobě. Samozřejmě po nastudování bezpečnosti, střeleckého výcviku, zacházení se zbraní atd. Těmto dětem za přísných bezpečnostních opatření je umožněno zahrát si proti sobě. K výcviku slouží IPSC střelnice, kde se děti cvičí v reálné střelbě na cíl.

Mladší děti se naučí, jak se pohybovat se zbraní a na IPSC střelnici si vyzkouší základy praktické střelby. To vše také za přísných bezpečnostních podmínek.

Pomůcky pro menší děti

Jelikož hra je ze zákona i obecně přizpůsobena osobám starším 18 let, tak i bezpečností pomůcky na trhu jsou k sehnání pro osoby fyzicky vyzrálé a statné (velké) jako dospělá osoba. Disponujeme sice pomůckami i menších velikostí, ale nejsou tak stabilní a kvalitní, aby umožňovaly Airsoft hru proti sobě menším dětem.
Dobře víme co děláme. Pochopte, že nám jde maximálně o bezpečnost vašich dětí. Respektujte to. Děkujeme za pochopení.

Kontaktní formulář
✗   ZAVŘÍT KONTAKTNÍ FORMULÁŘ