19.8.2019 - 9. den tábora 2. turnusu Klubu 112

Aktualizováno: 15:54

V táboře vše funguje tak jak má. Největším problémem tu je klávesnice. Velmi vynechává klávesa V a nově také E :) Při každém psaní deníku jsem pod __LKÝM STR_S_M :)
Na prvním turnusu jsem úplně podlehl vyprávění a ukázkám práce s dravci a sovami, takže dnes jsem si udělal takovou soukromou radost. Objednal jsem totiž návštěvu pana Procházky i pro náš druhý turnus. Je to 101% nádhera. Všichni ptáci létají přímo nad dětmi. Kopírují jim hlavy. Děti cítí poryvy větru, šustění křídel. Víte například, že sovy při letu nevydávají žádný zvuk? Létají zcela potichu. A víte jak hebké peří mají? Nevíte? No a protože nejste tady s námi, tak to ani nezjistíte. 3x jsem si musel toho malilinkatého kulíška pohladit, abych se ujistit jak jemné peří má. Orel se svým rozpětím křídel 2 a půl metru a s rychlostí letu 70 km v hodině zase předvedl majestátnost letu. Sokol a káňata zase předvedli jak loví. Prostě neuvěřitelné. Klidně bych je všechny pozval znovu :)

V průběhu ukázky dravců a sov k nám opět zavítala hygiena na kontrolní den. Udělali jsme vše, co nám bylo nařízeno, takže dámy ze zážitkové agentury KHS byly spokojené. Zítra nám omezí nařízení, ale i tak, máme tu zbytečnou pakárnu, kterou naštěstí skvěle zvládáme. Děti už nikterak negativně nevnímají, že si musí pečlivě mýt ruce. A zbytek? Myslím že jim toho dost uniká. Děti se zkrátka věnují programu a to je moc fajn.

Musím říci, že kolektiv dětí je tu výborný. Druhou polovinu začali tím, že si neskutečně pomáhají a doplňují. I ta zlobidla z první poloviony tábora už sekají dobrotu a je na nich vidět, že je to ve finále s námi baví více. Jako ano, áme tu stále dvě poplety, které dělají něco jiného než se jim řekne, ale to se už zvládnout dá :)

Dneska na nástupu jsme zjistili jaký je zájem mezi dětmi se k nám za rok přidat jako praktikant. Máme 4 adepty a nejsou žádným překvapením. Tyhle čtyři kousky nám pomáhají s oddíly už od začátku. Dneska mají speciální úkol, na zítřek další a pak uvidíme. Je fajn, že mají smysl pro humor. Hned na nástupu jako vstupní test dětem zazpívali písničku "Pec nám spadla" :) Možná si říkáte, že je to snadné, ale ono předstoupit před těch 150 lidí, takhle z patra, není žádná sranda. Zvládli to a proto pokračují :)
Uvidíme jak si Klárka, David, Roman a Milan povedou i nadále. Držte jim palce. Dnes je čeká zkouška ohněm.

Právě probíhají oddílové programy (16:05). Z okna vidím děti jak se věnují sportu, jiné si vyrábějí trička a další zase zkouší základy baletu.
Já za chvilku musím zase vlítnout do kuchyně a pak ještě stihnout připravit vše na večerní festival. A to není jen tak. Aparatura je komplet po čerejší diskotéce venku rozebraná. To zase bude hledání kabelů a koncovek :)
Nálada i mezi dospěláky je na výbornou. Snad ještě nikdy jsem nezažil takhle krásně fungující tábor. Všichni se skvěle doplňují. Pomáhají si a především, na všem makaj společně. Praktikanti, oddíláci, kuchyně i zdravotníci. Všichni jedou pecky a na všech, i když jsou unavení, je vidět, že je to baví. Někdo z nás má za sebou už třetí týden a začíná nám docházet, že to bude brzo končit. Nejednou jsem tu zaslechl že bychom možná ještě mohli udělat třetí turnus :) Jsme opravdu super bandička a tábor nám bude velmi chybět. Díky opře tak fantastických lidí nepadám na ústa ani já a možná až mě uvidíte v Praze u autobusu budete se ptát "Byl jste tam také?"

Máme hodně fotek, ale není tak nějak čas je zpracovat. Dále se nyní více věnuji videu, protože chceme sestříhat jedno opravdu parádní video.

A nějaké perličky z celotáborové hry? Týmy si vytvořily svá políčka a pěstují potraviny. Brzy dostají další a víte co ... máme 10 kotlíků a brzy se ukáže, zda indián se jménem Ten co umí vařit skutečně umí vařit :) Na prvním turnusu to nemělo chybu. Děti ví, že nic jiného k večeři nebude a fakt se snaží. Týmy si vaří pravé indiánské jídlo. Neskutečně je to baví. CO výtvor to jiná chuť, ale vše se dalo sníst a bylo to moc dobré. DOkonce jídlo jednoho týmu jsem ochutnával o trochu déle :)

Brzy se dostaneme i k samotnému indiánskému pokladu. Dnes si další oddíl vyzkoušel přespat v týpí. Asi jsme jich měli koupit více :)

Do Bandaboxu nám chodí mnoho vzkazů denně. Snad ve všech si chválí jídlo, program, svoje vedoucí, diskotéky. Včera jsme děti požádali, aby nám napsali nějaké tipy na celotáborovou hru sezóny 2020. Jako zažil jsem hodně, ale neumím si představit mít CTH s tématem Eskymáci. Ale co .... dítko dostalo pytlík bonbonu za super nápad... Jinak děti nejvíce láká: Středověk, rytíři, Řím, ale také Superhrdinové .. je to moc fajn, protože zvažujeme oprášit naší starou dobrou marvelovku Avengers :) I když, máme mnoho nápadů i vlastních. U nás vedou Vikingové, Hra o trůny a máem i nápad na Byl jednou jeden polda :)

Večer proběhl náš táborový festival BřezinaFest 2019. Na děti čekalo více jak 20 vystoupení. Od zpěvu, vtipů, scének, hraní na hudební nástroje naživo, kouzelnického vystoupení, až po Labutí jezero v podání našich primabalerín ... no to vám byla sranda :)
A zlatý hřeb večera a třešnička na dortu? Náš úžasný ohňostroj v podání kamaráda Karla :) To vám byla podívaná .... to vám povím ... kam se na to hrabe ohňostroj na Nový rok v Praze :)
No jasně, trochu přeháním .. ale jen trošičku :)

Jídelníček

  • Snídaně: pečivo, džem
  • Svačina: sušenka
  • Oběd: hráškové polévka, halušky se zelíím a uzeným masem
  • Svačina: meloun
  • Večeře: těstoviny s červenou omáčkou :)

Nápoje a šťávy Relax A copak naše děti pijí 24 hodin denně?
No přeci kvalitní nápoje a šťávy Relax :)
Pokud tedy zrovna není kakao, bílá káva a podobně :)

-

Stav marodky

Naše marodka zeje prázdnotou. Už nás neokupují stýskání ani únavy z programu :)

Důležitá sdělení z tábora

Poděkování

Poděkování sponzorům ...

Autobusová doprava Webové stránky tábora Klubu 112

Bez zajištění spolehlivé autobusové dopravy, materiální a on-line podpory na webu, bychom dnešní den nezvládli. Děkujeme :)

Programy dětí v oddílech

1. oddíl - Airsoft vojáci

2. oddíl - Nej holky

3. oddíl - Záchranáři

4. oddíl - Velcí sporťáci

5. oddíl - Hrdinové

6. oddíl - Malí sporťáci

7. oddíl - Dobrodruzi

8. oddíl - Táborníci

9. oddíl - Šikulové

10. oddíl - Benjamínci

Táborový kalendář

LDT 2019 - 1. turnus

NEDĚLE
července
PONDĚLÍ
července
ÚTERÝ
července
STŘEDA
července
ČTVRTEK
srpna
PÁTEK
srpna
SOBOTA
srpna
NEDĚLE
srpna
PONDĚLÍ
srpna
ÚTERÝ
srpna
STŘEDA
srpna
ČTVRTEK
srpna
PÁTEK
srpna
SOBOTA
srpna
NEDĚLE
srpna

LDT 2019 - 2. turnus

NEDĚLE
srpna
PONDĚLÍ
srpna
ÚTERÝ
srpna
STŘEDA
srpna
ČTVRTEK
srpna
PÁTEK
srpna
SOBOTA
srpna
NEDĚLE
srpna
PONDĚLÍ
srpna
ÚTERÝ
srpna
STŘEDA
srpna
ČTVRTEK
srpna
PÁTEK
srpna
SOBOTA
srpna
NEDĚLE
srpna

Kontaktní formulář
✗   ZAVŘÍT KONTAKTNÍ FORMULÁŘ