Letní dětský tábor 2018 - Dospěláci tábora

Kdo připravuje 10. jubilejní dětský tábor Klubu 112? Kdo je Hlavní vedoucí báječného kolektivu, kdo jede jako vedoucí oddílu, nebo kdo s námi jede jako praktikant, zdravotník a jako kuchař vaří pro děti pochutiny? Pro děti i rodiče důležité otázky a odpovědi. A proto se níže seznamte s našimi dospěláky .. kteří rok připravují 14 denní zábavu pro děti pod hlavičkou Klubu 112. Za každého z nich dám ruku do ohně ... mají mou důvěru a jistě si získají i tu vaši :)

Dětské tábory 2018 - dospěláci

Hlavní vedoucí tábora Klubu 112

Hlavní vedoucí

Bc. Jan Borůvka

Honza Borůvka alias HV/HB,
Hlavní vedoucí dětského tábora a jednatel Klubu 112

Zaměstnání: konzultant
Záliby: dcera, létání, survival, fotografie, vaření
"To to letí ... letí .. letí .. před pár lety super nápad na hranici s bláznivou myšlenkou ... a dnes už připravuji a realizuji 10. tábor v pořadí a to jen pod hlavičkou mé organizace, kterou jsem před 13 lety založil. Jsem hlavas tělem i duší. 50 týdnů připravuji program do posledního detailu a pak na táboře dohlížím, aby každý detail byl perfektně realizován a do sebe vše zapadalo. Umím se s dětmi od srdce zasmát, dobře je pobavit a stejně tak dokážu zařvat, že i kuchař chce jet domů. Mám dobré nápady. Mám fantazii. Umím si poradit snad v každé situaci. A také, ruku na srdce, umím poslat nevychované dítě domů. Protože náročný program tábora jako je ten náš, není určen dětem, které potřebují speciální výchovnou péči. Zatím jsem to udělal jen dvakrát .. ale v případě že znovu narazím na dítě, kterému chybí alespoň základy vychování, disciplíny, úcty a respektu, nenechám si narušovat chod tábora a omezovat tak program ostatním, hodným dětem. Zkrátka ten můj plácek bude v pořádku a bude to místo, kde vše funguje jak má.
Jak často říkám ... Můj hrad, moje pravidla. A ty platí pro každého. Dospěláky, děti a také jejich rodiče. A když vidím, po kom to dítko je .. občas to skvěle zapadá do sebe ... Chovejte se ke mě s respektem a dostane se vám stejné reakce. Zkoušejte na mě cokoliv .. a se zlou pochodíte :) Prosby začínejte slůvkem prosím a věty zakončujte slovíčkem děkuji. Nejsem psychopat ... a proto na nepříjemné lidi jsem také nepříjemný a občas si rád zařvu :) Kór na oprskliny, které si myslí že mohou cokoliv .. to na mém táboře mohu opravdu jen já a pak hrstka vyvolených :)
A na komentáře některých rodičů typu "Vy si snad myslíte, že jste Bůh" ... mám jen jednu odpověď .. "Ano, v průběhu tábora jsem o tom hluboce přesvědčen" :) Mám obrovskou míru zodpovědnosti a se zodpovědností přichází i to ostatní. A právě proto máme na táboře nastavená pravidla, která nám zjednodušují práci a platí bez výjimky pro každého. A my pak stíháme náš náročný program, který opravdu jen tak jinde nenajdete :)
Jak máme chtít po dětech, aby nechodily tam a tam, když pak vidí, jak si rodiče šmejdí všude možně i nemožně a na upozornění reagují "já si můžu čekat kde chci" ? :)
Jak máme chtít po dětech projevy slušného chování a kázně, když u svých rodičů vidí to, co občas vidí? :)

HV/HB - Honza Borůvka HV/HB - Honza Borůvka

Pod rukama mi prošlo více jak 1000 dětí. Mám zkušenosti, mám důvtip a nebojím se využít všeho, abych měl na svém kontě další dobrý a povedený tábor :)
Snad jsem vás nyní neodradil, ale muselo to na této stránce ven. Nyní víte komu svěřujete své dítě a kdo pro ty vaše ratolesti připravuje prázdninovou zábavu a zároveň, kdo, jak a proč ušel tu desetiletou cestu a vlastně jen pro to, aby viděl šťastné a spokojené dětské tváře :) "

Carryho komentář na adresu HV/HB: Honza je hlavas, který jako každý jiný stojí jednou nohou v kriminále, a přesto se nebojí dělat svérázná rozhodnutí, které posouvají tábor dále. Dospěláci a především děti jsou pro něj v průběhu tábora prioritou číslo jedna. Jejich zdraví, bezbečí a zábava jsou jeho unikátní povahou stoprocentně zaručeny. Je to člověk, který si je plně vědom své velké zodpovědnosti.

Pravá ruka hlavního vedoucího tábora Klubu 112

Tomáš Trafina - Carry

Tomáš Trafina - Carry

Tomáš Trafina - Carry
technik a univerzální pomocník

Zaměstnání: VŠ student, vývojář
Záliby: airsoft, military, hudba, příroda
"Na tento tábor jedu už počtvrté. A jestli náš hlavas trpí v průběhu tábora syndromem Boha ... já mohu bez nadsázky říci, že jsem na táboře v době jeho konání za poloboha.
Bez hlavase by nefungovalo nic.
A beze mě by nefungoval ani sám hlavas :)

Od rána až do večera jedu na 110%. Starám se o vše, co potřebuje péči osoby, která do posledních detailů má vše pod kontrolou. Složitá rozhodnutí nechávám na Olympu, ale ta nižšího řádu jsou na mě. Já se starám o chod všeho co je pevně přišroubovaného nebo zároveň vachrlatě se hýbe a nedrží na svém místě. Já dodávám všem lidem to, co potřebují jako uzlovačky, sponkovačky, vitamín C, papíry, dobrou náladu i poznámky na poradu a nástup a pokud k tomu potřebují ještě muziku, projekci nebo nějak jinak dotvořit náladu či atmosféru, jdou za mnou. Jsem Carry a rád využiji všeho ... pro dobro věci :) Já jsem ten, který první vstává a zároveň poslední ulehá .. až když je vše dokončeno."

Komentář HV/HB: Carry je super pomocník. Bez něj by tábor nešlapal jak má. Kdykoliv se na něj obrátím s čímkoliv, většinou už to má stejně hotové a já jen zbytečně ztrácím náš společný drahocenný táborový čas. Carry je velmi silná posila na Velíně a i díky němu se zvládne zrealizovat vše, co se na papíře při plánování zdálo být hračkou :)

Levá ruka hlavního vedoucího tábora Klubu 112

Jana Tomešová

Jana Tomešová

Jana Tomešová
Programová vedoucí

Zaměstnání: studentka VŠ, Instruktorka v agentuře Wenku
Záliby: Sport, hry, příroda, kresba
"Už třetí rok získávám důvěru a mohu jet s touto partou na ten nejlepší dětský tábor pod sluncem. Jsem ráda, že mohu spoustu věcí ovlivnit a udělat podle svého. Jsem součástí Hexagonu, tj. trochu vylepšeného Pentagonu, ve kterém má každý z šesti dospěláků na starost jednu důležitou táborovou záležitost. A tohle mi úplně sedí. Nejen že si hraju s dětmi z oddílu, pak ještě mohu zapojit svou kreativní část mozku a vymyslet a naplánovat program pro celý tábor. Honzo, upřímně ... dělám to ráda, ale budu potěšena, pokud mi s tím někdo pomůže a já se budu moci na táboře ještě o trochu více zaměřit na ty tvoje, moje, naše a jejich děti :)"
Komentář HV/HB: Janča ... neskutečně silná osobnost. Každý úkol který jí naložíte na bedra dokáže zpracovat .. a i kdyby to byl pekáč buchet .. prostě se k tomu postaví jako chlap a sežere je .. jen aby ukázala, že to není žádná třasořitka. V roce 2017 měla na starost MISS, Festival, Živnosti a bůhví co ještě. Nejen že to zvládla, ale zvládla to skvěle. Jen jsme jí pak museli vyprávět kudy dva dny chodila, s kým mluvila a co dělala, protože bylo znát, že 2 dny takového zápřahu na táboře je už opravdu moc. Je to skvělá posila do týmu a já jsem moc rád ... že přijala mou nabídku a stala se pro Mejdan 2018 programovou vedoucí a levou rukou HV/HB .. takže si Jančo připrav levé předloktí .. už ti chystám inventární číslo :)

Hlavní dokumentarista

Už nehledáme :)

Vedoucí oddílů

Radovan Studihrad

Radovan Studihrad

Radovan Studihrad
Vedoucí oddílu 1. Airsoft vojáci

Zaměstnání: příslušník PČR, trenér atletiky
Záliby: sport, Survival, armáda, historie, zbraně a technika
"Na tento tábor jsem původně přihlásil syna. Zaujal mě už jako rodiče. A když jsme tak s HV/HB kecali o faktuře, FKSP, atd., zjistil jsem, že je to tábor, na který bych rád jel i jako dospělák. Kolektiv byl úplný a tak nebylo moc šancí, dostat se mezi V.I.P. hrstku dospěláků. Jaká škoda. No a když se pak situace obrátila a sám HV/HB mi volal, že potřebuje vytrhnout trn z paty aby na oddíl a tábor nebyl sám, nabídl jsem, že alespoň na pár dnů přijedu a vypomůžu mu s oddílem Airsoft vojáků. Tento tábor mě od příjezdu začal velmi bavit. Jak funguje, jaké má vybavení a především přístup k dětem, programu ... no jedna báseň :) Asi jsem se uchytil, protože hned po táboře bylo jasno, že se přidám i na další rok. Kluky potrápím a vylepším jim fyzičku, naučím je, jak si na vojáky nejen hrát, ale jak se jimi stát a to tělem i duší. Vylepším kázeň, přístup, střelecké dovednosti, taktiku ... a po 14 dnech ... se domů vrátí jako chlapi ... jo, náš tábor z tebe udělá chlapa :)"
Komentář HV/HB: Radovan je moc fajn chlap. Něco zažil a něco se naučil. No a s námi ho taky pár zážitků ještě čeká :) Radovan si umí v oddíle sjednat respekt, ale to neznamená, že nám budete do oddílu posílat sígry na převýchovu :) Tento oddíl má trochu jiné priority. Naučit kluky o sebe se postarat. Vydrilovat taktiku a techniky, aby je ve finále Airsoft více bavil a nebylo to o vystřílených zásobnících, ale o klidné až chladné hlavě, o dovednostech a získaných schopnostech. Radovan kluky naučí používat hlavu. Ještě uvidíme, zda bude na oddíl sám a nebo se po úrazu k němu připojí naše stálice, Kuba V. :)

Michal Pudil

Michal Pudil

Michal Pudil
Vedoucí oddílu 2. Nej holkyZaměstnání: Voják AČR
Záliby: práce, tanec, zvířata
""
Komentář HV/HB:

Jakub Hoffer

Jakub Hoffer

Jakub Hoffer
Vedoucí oddílu 4. Velký sport

Zaměstnání: hasič HZS Jihomoravského kraje
Záliby: sport, hudba, přátelé
"Na tábor Klubu 112 jedu v roce 2018 už potřetí. Dva roky jsem se věnoval Šikulům a nyní je čas zjistit, jak jsou na tom se šikovností i děti u sportu. Sport je moje velká vášeň a radost. Téměř každý den sportuji a myslím, že mě každý od oka zařadí spíše mezi sporťáky než k těm nejmenším, které ale mám taky moc rád. Možná je to i tím, že už nesloužím u Vězeňské služby, ale přešel jsem k hasičům kde dobrá fyzička, dobrý tým a ve zdravém těle dobrý duch hraje velkou roli. A to bych chtěl předat právě dětem v oddíle Velkých sporťáků. Takže sportu zdar a táboru zvlášť ... v srpnu na viděnou a chcete-li nějaký extra sport, ozvěte se mailem a jistě něco vymyslíme :)"
Komentář HV/HB: Bachař (tak se našemu Kubovi pro nadbytek Kubů přezdívá) je další borec, který se nám na táboře velmi hodí. Je to férovej a víceúčelovej chlap. Ať ho dáte kamkoliv, skvěle zvládne cokoliv. Věřím, že i Nej holky by s ním od rána do večera tancovaly :) Pro děti se klidně rozkrájí a to jen proto, aby byla sranda a pohoda. A wo tom to je :)

Daniel Nazarov

Mgr.Daniel Nazarov

Mgr. Daniel Nazarov
Vedoucí oddílu 5. Hrdinové

Zaměstnání: PČR-SKPV
Záliby: sport, příroda, četba, kynologie
"Rok 2018 bude moje druhá táborové sezóna s táborovým tričkem Klubu 112. Loni, má premiéra, dopadla na výbornou. Nejen že jsem já odjížděl velmi spokojen, spokojené byly i děti a také táborový Velín. Carry mi občas poplácal po rameni a vzkázal pozdravy od pána Boha ... jsem rád, že jsem mohl poznat super partu nejen dospěláků, ale také dětí, zahrát si se všemi hry, posedět u táboráku, nasát tu nezapomenutelnou atmosféru dobrého tábora, kde se opravdu myslí především na děti a to až tak, že se zapomíná na rodiče a především na běžné starosti, které zůstaly za bránou tábora společně s rodiči a nezvanými hosty :) Koncept oddílu Hrdinové je skvělý. Má super nápad, děti baví a především, děti i něco potřebného naučí. S tímto oddílem pojedu kdykoliv a kamkoliv, tak si přeci nenechám ujít oslavu 10. výročí. Tak děcka, šup přihlášky do mého oddílu, už mám pro vás vymyšlené hry :)"
Komentář HV/HB: Dan je super chlap, který hned po prvním roce u nás našel své místo. Děti neskutečně dobře zvládá. Kdybych věřil na sugecsi a telepatii tak bych musel uznat, že oddíl ovládá silou své vůle a myšlenek. Děti v oddíle Hrdinové dokáže skvěle zabavit, ale také inspirovat. Každý den s dobrou náladou i když na kontě mu chybělo několik hodin spánku. Dan je borec a jsem rád, že někoho takového máme v našem kolektivu.

Šárka Pejčochová

Šárka Pejčochová

Šárka Pejčochová
Vedoucí oddílu 6. Malý sport

Zaměstnání: projektantka
Záliby: sport, výlety, tvoření všeho druhu, kreslení, focení, vaření, zvířata a dobrá nálada
"S tábory už pár zkušeností mám, ale letos jedu se 112kou po prvé a doufám, že ne naposledy . Sporťáci, můžete se těšit, že si kromě plno zábavy, her, výletů, diskoték, nových kamarádů, výborného jídla, krásných zážitků a zároveň pohody odnesete zkušenosti téměř od každého sportu, které se vám budou do budoucna určitě hodit. Zahrajeme si například fotbal, vybíjenou, přehazovanou, volejbal, … dále si vyzkoušíme lakros, lukostřelbu, petanque, kriket, softball nebo frisbee. Nemusíte se ničeho bát, jedeme si tábor hlavně užít! Těším se na vás, ahoj ;) "
Komentář HV/HB: Šárka je tuze milá dívčina, která razí teorii že milým hláskem ovládne dav. Škoda že to z 99% funguje jen na oddíláky :) Na děti se musí trochu jinak ... krotitel divé zvěře má taky k ruce bič .. a nehází jen cukrátka :) A ty naše děti jsou fakt šelmy vypuštěné ze řetězu :) Šárka má velký potenciál a nyní získává zkušenosti a já věřím, že pokud s námi setrvá, jednou z ní bude super oddílačka a mašina na program :) Takže Šárko setrvej a za pár let z tebe bude další Markétka :)

Simona Simonová

Simona Simonová

Simona Simonová
Vedoucí oddílu 7. DobrodruziZaměstnání: Studentka jazykové školy
Záliby: tábory, sport, hudba, tanec, četba, domácí mazlíčci
"Tábory mám velmi ráda, již od útlého věku 5 ti let jsem na táboře, jako doma. Nejprve jako účastník, následně jako praktikantka a nyní i jako vedoucí. Příroda, hry a mládež se mi stala koníčkem. Moc se těším na setkání s novým týmem klubu 112 a děti, které se na tento tábor chystají. "
Komentář HV/HB: Simona, ačkoliv s námi jede poprvé a k tomu tak mladá, na mě udělala velmi dobrý dojem. Její příjemné a vstřícné chování se dnes už jen tak nevidí a navíc, má to v hlavě pěkně srovnané. A to že chce jednou složit u Armády je jen třešnička na dortu :) Je vidět, že je pro každé dobrodužství a proto věřím, že se jako vedoucí Dobrodruhů vyplatí :)

Markéta Mikanová

Ing. Markéta Mikanová

Ing. Markéta Mikanová - Máma
Vedoucí oddílu 8. Táborníci

Zaměstnání: personalista a office manager
Záliby: sport, tanec, příroda, hry
"Mám ráda sport ... a proto jsem u táborníků. Tak nic ... Mám ráda tanec a proto jsem u táborníků ... zase nic ... Mám ráda přírodu a PROTO jsem u táborníků. Konečně to dává smysl :) Na tábor Klubu 112 jedu už po několikáté. Na levém zápěstí už mám čárový kód inventáře. Dle hlavase už nejsem tak marná ... Kdybyste ho znali tak víte, že mezi řádky je pochvala, kterou si přebírám po svém :) Hlavně že mi svěří děti, o které se 14 dnů budu moci starat, připravovat pro ně zábavu, hry a všelijaký další program, který je naučí i něco málo z tábornických dovedností. Ať už budu mít v oddíle loňské děti nebo zcela nové .. ke všem si najdu cestu a prožiju to s nima naplno. A o tom to přeci je."
Komentář HV/HB: Markétka nám rostla, rostla a rostla, až nám konečně vyrostla. Má precizní přípravu programu. Skvěle se našla u menších dětí. Má to logiku. Ne nadarmo se jí začalo říkat máma a právě mateřský přístup vycházející z její letité přezdívky ocení především menší děti, které očekávají tábor hrou ... A její obrovskou výhodou je, že těm špuntíkům od přírody kouká zpříma do očí :) Je to metršedesát ženské ... která na náš tábor zkrátka patří a o kterou se mohu kdykoliv opřít .. protože ramena má ve skvělé výšce :) Byly doby, kdy jsme se názorově rozcházeli, ale jsem rád, že v průběhu léta 2017 se vše uklidnilo a my zase jdeme společnou cestou .. protože na ní jsme společně oba silnější :) A díky ní, je tábor silnější .. protože ona už nepatří k těm slabším ozubeným kolečkům ale naopak k pastorkům, bez kterých to prostě nejde a bez kterých se neobejde ani pražský orloj .. no a už slyším držkování moraváků .... ano, bez pastorků se neobejde ani olomoucký orloj :)
Ale hlavně se bez ní neobejde březiňský orloj :)

Tereza Havlová

Tereza Havlová

Tereza Havlová alias Terka Šikula, Beruška
Vedoucí oddílu 9. Šikulové

Zaměstnání: Studentka SPgŠ
Záliby: Sport, tanec, zpěv, kresby a hlavně malí špuntíci !!!
"S touto partou tábora Klubu 112 vyrážím už počtvrté. Mám velkou oblibu ve vyrábění, malování, kreslení a tak vůbec ve všem, když mám k sobě kolektiv malých dětí a proto Šikulové jsou jasná volba. Po třech letech jsem konečně vyrostla na tolik, abych mohla být vedoucí. Mám vzdělání, mám zkušenosti a mám chuť. Výborná kombinace na to, abych přestřihla pupeční šňůru a pod dohledem hlavního vedoucího ... co na plat ... pořád budu v jeho hledáčku ... konečně vyrážím na pozici oddílové vedoucí. Moc se na to těším. Program piluji od září a díky malé šikulce doma si to vše předem vyzkouším a natrénuji. Maminky a tatínkové, těšte se na plnou krabici výtvorů mých malých Šikulů :)"
Komentář HV/HB: Terezka, mladá holčina, která to s dětmi dokonale umí. Studuje příbuzný obor a po škole chce jít pracovat do mateřské školy se specializací výtvarná výchova. Děti si jí pokaždé velmi oblíbí. A ačkoliv je z našeho kolektivu nejmladší vedoucí, má mnoho zkušeností a především velkou míru motivace zajistit dětem bohatý program :)

Tereza Nejedlá

Bc. Tereza Nejedlá

Bc. Tereza Nejedlá
vedoucí oddílu 10. Benjamínci

Zaměstnání: manažerka v soukromé MŠ
Záliby: tábory a práce s dětmi, přátelé a dobré jídlo
„Letos se po pár letech ve vedení tábora vracím opět jako vedoucí k nejmenším dětem. Už se mi po nich moc stýskalo :) Mým cílem pro letošní rok je tábor co nejvíce malým dětem zpříjemnit, ukázat jim, jak to na takovém táboře chodí a že i v dnešní době moderních technologií se nic nevyrovná 14 dnům v přírodě s kamarády, nabitým programem a partou dospěláků, kteří do přípravy i realizace tábora dávají srdce. V oddíle Benjamínků si děti se mnou vyzkouší všechny možné dovednosti, ale i povinnosti, které k táboru patří. Formou her se naučíme různé šifry, ukážeme si základní uzle, budeme malovat a vyrábět a hrát spoustu her v lese i v tábořišti a ještě mnoho dalšího. Benjamínci si jednoduše tábor užijí na plno! ;) "
Komentář HV/HB: Holka .. ukaž předloktí a já ti naskenuji Tvůj čárový kód :) Terka je u nás druhá, nejdéle setrvající dospělačka. Už s námi jezdí .. no potěš koště ... sedmým rokem? Dva roky byla i na Velíně, ale co se dá dělat ... děti má raději než HV/HB a proto jsem jí propustil ze služby na zámku a nyní se v podzámčí stará o ty naše nejmenší ... co na plat ... umí to s nimi lépe, vlastně nejlépe. Její super přístup k těm nejmenším, k Benjamínkům je prostě jedinečný. Umí pobavit, umí zabavit, umí zaměstnat, umí si ale i zařvat ... Terka si u nás prošla doslova peklem. Dítě s inicály M.B. jí dalo několik cených lekcí .. ale klika, neodradilo jí to a ona se i nadále věnuje těm našim prckům a nyní je učí, jak vlastně funguje dětský tábor .. a ukazuje jim cestu, jak si tábory zamilovat .. aby dětský tábor byl jasnou volbou na léto. Terko, moc děkuji za Tvou službu na oltář Klubu 112 a za vše, co děláš pro děti, jejich rodiče, kolektiv a tak vůbec .. pro nás pro všechny :) Až jednou přijdeš s tím že chceš skončit ... rovnou mi dones Třezalku :)

Praktikanti a naši pomocníci

Terezie Janíková

Terezie Janíková

Terezie Janíková
Praktikantka

PČR-SKPV
Záliby: sport, příroda, četba, cestování, filmy, hudba
„S tábory nemám žádné zkušenost, byla jsem všeho všudy vždy jen na nějakém soustředění, takže letos to bude moje premiéra na kterou se moc těším. Doufám, že budu nápomocná a budu se moci naučit moc nových věcí, nejen práci s dětmi, ale i fungování v kolektivu s dětmi a dospělýma, plnění úkolů, vymýšlení her apod. Každá zkušenost je dobrá zkušenost a je jen na nás co si z toho vezmeme. A já věřím, že po této zkušenosti to budou jen ty nejlepší:)."
Komentář HV/HB: Terka je jedna z těch, které dobrý dojem udělají už rovnou v telefonu a při prvním setkání ho ještě potvrdí. Na tábor se moc těší a jáý pevně doufám, že letošním Mejdanem to neskončí a bude to další milá osůbka, která u náís zakotví na několik let :)

Melánie Ledvinová

Melánie Ledvinová

Melánie Ledvinová
Praktikantka

Studentka gymnázia
Záliby: Cestování, sport, studium, adrenalin, rodina a přátelé
„K tomuto táboru jsem se v roce 2017 dostala na doporučení a taky na přímluvu. Ano, známosti fungují i na táboře. A když se za vás někdo přimluví, můžete si zkusit obohatit táborový kolektiv dospěláků i když vám není sladkých 17. No a já si to vyzkoušela. A musím říci, je to velmi zajímavá zkušenost. 14 dnů nevíte kam dříve skočit. Ať se otočíte kamkoliv, čeká na vás nějaká práce nebo úkol. Vím, že je na mě ještě hodně práce, ale snad v roce 2018 budu ještě lepší. No asi budu. Už vím co mě čeká, takže to budu mít snadnější :) Budu k ruce oddílákům a maximálně jim pomohu v jejich práci o vaše-naše dětičky, protože o tom ten tábor přeci je .. o vašich-našich dětech."
Komentář HV/HB: Mel jako nejmladší praktikantka to neměla moc jednoduché. Chvílemi bylo vidět, že by raději ještě byla u oddílu jako dítko, ale pak zase, příjemně překvapila. Mel potřebuje čas trochu vyrůst a pokud setrvá, bude to moc fajn. Pokud mám někomu dát příležitost naučit se být dobrým dospělákem, tak rozhodně Mel. Ještě musí pochopit, že tábor je velmi krátké dílo a v průběhu 14 dnů se musí stihnout vše, co je zapotřebí. Ale věřím, že ta holka to dá a jednou nám před ní spadne čelist :)

Jana Berková

Jana Berková

Jana Berková
Praktikantka

Student SŠ
Záliby: přiroda, zvířata, kreativní tvořeni, myslivost
„Dětem se věnuji již od základní školy, když jsem chodila pomáhat do školní družiny a na různé zájmové kroužky. Na tábory jezdím už od dětství, ale jako praktikantka jedu po třetí. Studuji střední veterinární školu. Takže mou velkou zálibou jsou zvířata a práce s nimi. To mě také vedlo k vykonání myslivecké zkoušky. Na tábor Klubu 112 jedu poprvé a zhostím se zde úlohy praktikantky. Věřím, že si spolu užijeme léto plné her, zábavy, pohody a snad i trochu adrenalinu. Tak se těším v létě."
Komentář HV/HB: S touhle holkou jsme dostali komplet balení 2v1 .... Janča a její druhé já Jitka ... skvěle maká u dětí, skvěle pomáhá na Velíně, nic nevynechá, stále s dobrou náladou ... a její alterego Jíťa si ještě hledá práci v kuchyni ... kde myje nádobí, krájí, vaří, ochutnává ... té holce nic není cizí a jen díky tomu že si k závěru tábora 2017 vymkla kotník, jí zbytek osazenstva tábora stíhal :)

Vojta Mitkov

Vojta Mitkov

Vojta Mitkov
Praktikant

Student technické školy
Záliby: sport, sebeobrana , výlety, adrenalin, různá zábava, Rubikova kostka či jablko
„Na tábory jsem jezdil rád, pak jsem na nějakou dobu jezdit přestal, a nedávno jsem znovu jel, později jsem se rozhodl jet jako praktikant, kouknout se jak to, jak to funguje uvnitř a hlavně se chci něco naučit. Na žádném táboře jsem nevystupoval jako praktikant, ale mám pár zkušeností s plánováním programu pro děti. Rád vidím, jak se děti o něco snaží, je to pěkný pohled."
Komentář HV/HB: Vojta je zatím nepopsaný list, ale vypadá to nadějně :) Nebojí se práce a takoví lidé se na táboře vždy hodí. Neváhal za námi dojet z velké dálky na schůzku a to taky o něčem vypovídá. Tím spíše, když někteří uchazeči jsou líní sednout na metro a dojet do centra Prahy :) Vojta, pardon, Vojtěch je pohodář se smyslem pro humor a do naší party okamžitě zapadl. Více uvidíme na táboře :)

Lucka Kutílková

Lucka Kutílková

Lucka Kutílková
Praktikantka

Studentka
Záliby: výlety, vyrábění, sport, hry a zábava s dětmi
„Na tento tábor jedu poprvé a moc se na něj těším :) Od mé vedoucí Terky Šikulky mám dostatek informací jak to na táboře chodí a co mě čeká. Práci s dětmi mám velmi ráda a s ohledem na obor mého studia se chystám na kariéru učitelky v mateřské školce. Jsem ráda, že mi tábor umožní získat nové zkušenosti, nápady a inspirace. Uvidíme se na táboře a velice se těším na nové děti :) "
Komentář HV/HB: Lucka je nová, čerstvá posila našeho týmu, která s k nám dostala na doporučení. Jak záhy předvedla, doporučení si opravdu zasloužila. Do všeho jde s vervou. Každý úkol zatím hravě zvládla a nyní se pečlivě se svou oddílovou vedoucí připravuje na svou pozici praktikantky u táborových Šikulů, kde jí to předpokládám půjde skvěle :) Ale i tak, rodičové, držte ji palce :)

Jan Kopp

Jan Kopp

Jan Kopp - Čahoun
Praktikant

Zaměstnání: Student
Záliby: příroda, cestování, skauting, dobré jídlo
"Moment ... já to musím spočítat .. na tento tábor jedu už po páté. Jsem věčný praktikant. A docela mi to vyhovuje. Mohu s dětmi blbnout a s minimem zodpovědnosti si tábor maximálně užít. Loni jsem byl v kuchyni jako pomocná síla. Moc jsem sice o to nestál, ale musel jsem odčinit jednu svou chybu. A po tom jak kuchaři viděli jak moc mi to v kuchyni jde, zase pro změnu oni nestojí o mě :) Takže zpátky do sedla .. zpátky být praktikantem. V tomto roce si vyzkouším piráta (plujícího praktikanta) a možná, kdo ví .. za rok, za dva, tři, či pět, dostanu tolik důvěry, že mi bude svěřen oddíl a pozice oddíláka. Držte palce .. jdeme na to :)"
Komentář HV/HB: Čahoun je osůbka, nad kterou mám tak nějak pořád ochranou ruku. Vždy vyvede nějaký průser (drobnost, pitomost - nic zásadního) a já mu vždy dám příležitost jet s námi, protože Čahoun na náš tábor zkrátka patří. Holt je to ještě trdlo a potřebuje podobně jako ty naše děti ... trochu vzdělávat a vést, aby se z něho jednou stal plnohodnotný dospělák. Už nyní mu vybírám nějaký menší oddíl, protože ačkoliv s přezdívkou Čahouna, děti nad 10 let prostě dostat nemůže :)

Zdravotníci tábora

Zdravotník tábora

Marcela Rozsypalová

Marcela Rozsypalová
Zdravotnice

Zaměstnání: Zdravotní sestra

Záliby: syn, sport, motorky, turistika, lyžování, zvířata
"V roce 2017 jsem jako zdravotnice nasadila laťku hodně vysoko. Chválena dětmi, oddíláky i hlavasem. A protože člověk je ochotný pro milé slovo udělat téměř vše, rozhodla jsem se, že pojedu i v táborové sezóně 2018 a pořádně oslavíme výročí tábora :) Jsem ráda, že mám velmi nadstandardně vybavenou ošetřovnu. Pro vaše ratolesti mám k dispozici vše co potřebuji a pokud něco nemám ... hned se mi to jako zázrakem na ošetřovně objeví. Co dodat? Snad jen moje životní motto: Co dělám s radostí, to mně nikdy neunaví :)
Dle hlavase jsem první zdravotnice na táboře, která má kou ... no krátka, nebojím se zodpovědnosti, mám zkušenosti jako zdravotní sestra i maminka táborníka a chladnou hlavu a tak vaše děti netahám zbytečně po všech čertech a raději jim věnuji svůj čas ... ono se pak často ukáže, že brambůrky nebylo nejlepší zapíjet slazeným čajem, že na bolavé bříško se až tak nehodí Horalka ... a když je zase naučíme nosit čepice, vhodné oblečení a dobře bumbat .. pak se na marodce zase nikdo ani neukáže :)"

Komentář HV/HB: Marcelka je chodící zdravotnická dokonalost. Umí se správně rozhodnout, ale umí o sobě i zapochybovat. I přes své zkušenosti není tvrdohlavá a nemá problém se přijít poradit jen proto, aby si buď potvrdila svou jistotu a nebo posílila svou nejistotu. Její přístup zajišťuje 101% péči o zdraví vašich dětí. Marcelka je příklad osoby, které jednou uvážu sakra těžkou kouli na nohy .. jen proto .. aby se nehnula z našeho tábora a jezdila s námi i v dalších letech :)

Personál kuchyně a tábora, bez kterých by to nešlo ...

Miroslav Dřímal

Mireček Dřímal

Mireček Dřímal
kuchař a provozní

Zaměstnání: hasič HZS hl. m. Prahy
Záliby: zdravé jídlo, reflexní terapie, tvorba webů
"Jsem kuchař. Vařím. Vařím rád a rád jsem kuchař. Na táboře je to tak jiné, než když vařím na hasičárně. A přesto tak stejné. V obou kuchyních mám několik kyselinek, které mě doslova "vyžerou" i z posledního krajíce chleba :) Jsem moc rád, že mám k dispozici jen ty nejkvalitnější potraviny. To se pak hnedka jinak vaří. Ještě mít na táboře silnější jističe a nebude to mít chybu. Předloni jsem vařil po boku HV/HB. Loni už jsem kuchyni vedl já. Ponaučen a vyškolen, jdu do dalšího roku a věřím, že to bude zase jiné, lepší ... no, uvidíme ... A nyní mi věnujte chvlku klidu, musím se rozmyslet, zda a jak trumfnu hlavasovy vafle a skočím do toho rovnejma nohama ... no nechejme se překvapit :) Ale už slyším komentář našeho HV/HB "já jsem Ti to říkal, že je to pakárna" :)
Komentář HV/HB: Co mám napsat k Mirečkovi, ke chlapovi kterého znám více jak 21 let, se kterým jsem zažil vše možné a taky nemožné ... snad jen to, že jsem moc rád, že ho mám v kolektivu. Je to férovej chlap, kterej udělá na sobě i uzel, aby lidi kolem něho byli spokojení. Je to kuchař, který když si má vybrat mezi tím udělat to jednoduše nebo poctivě, volí poctivou cestu. Na táboře vaří jako doma. Jen trochu ve větším. Například bramborová kaše z 45kg brambor, krupicová z 42 litrů mléka, jíška na omáčku z 8 kvalitních másel a do bramboračky vsype asi 5 pytlíků majoránky :) Řízků obaluje rovnou 240ks, nakládané zeleniny k obědu vydá 9kg, špenát k masu je ze 25kg základních surovin, čaje se dělá rovnou 80 litrů a na bramborové knedlíky chystá 32kg základní směsi, ze které je asi 750 plátků :) Není to žádná sranda, ale postup je jako doma :) Míra je chlap, kterej vstává na táboře v 5 ráno, aby převzal rohlíky od pekaře a jde spát o půlnoci, až je hotová příprava na další den. V kuchyni je to masakr ... a on ho skvěle řeší :) Mirečku, moc díky za Tvou pomoc a podporu :)

David Berecz

David Berecz

David Berecz
kuchař

Zaměstnání: Probační a mediační služba ČR - referent autoprovozu
Záliby: Vaření, syn, výlety a dobrodružství
"Už první den loni v kuchyni jsem měl jasno, že už nikdy víc. Druhý den mi to potvrdil. V půlce jsem věděl, že tohle znovu nedám. A hle, poslední kuchyňská porada a co nevyšlo z mých úst: No jasně že jedu znovu. Kdo nezažije, nepochopí. Od rána do večera běháte v kuchyni a dle apky jsme v kuchyni denně naběhali přes 11km. Chápete to? Kuchyně má cca. 10x10m a my tam naběhali přes jedenáct kilometrů? A pochopitelně s plnejma rukama a přemýšlíte, zda více soli, méně soli, zda máme sůl, zda nám vystačí sůl, zda přiobjednat sůl ... no napětí střídá uvolnění. Ale rád do toho po boku Mirečka půjdu znovu. Zase nás Majda naučí něco ze znakové řeči. Zase nám z pusy vypadnou nějaké perly a zase se budeme smát od rána do večera. A třeba, kdo ví .. zase si dáme We will, we will rock you a nebo rovnou Delis, kde je vlastně Delis :)"
Komentář HV/HB: Davida jsem před táborem 2017 moc neznal ale za 14 dnů v kuchyni, kdy jsem po jeho boku chvílemi pomáhal s vařením, s nákupy, plánováním a podobně jsem zjistil, že je to fakt dost dobrej chlap. Jeho specifický smysl pro humor, kdy mi jako jediný z tábora věnoval 2 minuty 100% pozornosti ... dodal sílu do dalšího dne. Nezná problémy. Co se namane, to vyřeší a to s maximálním ohledem na ty naše malilinkaté kyselinky, které při výdeji jídla připomínají přepadení čerpací stanice :)

Marie Turčová

Marie Turčová

Marie Turčová
chobotnička v kuchyni

Zaměstnání: student SŠ
Záliby: děti, pečení, kresba, knihy, hudba
"Na tábor Klubu 112 jedu do kuchyně už podruhé. Loni jsem se prý osvědčila :) Zažila jsem takový kopec srandy, že ani nechápu kdy jsme u těch kravin stihli ještě uvařit, všechno vydrbat a ještě zlikvidovat ten bordel na záchodech, co dokázali skoro každý den udělat děti .. maminky, naučte své děti, že se splachuje jen jeden toaleťák .. a že dokud není naplněný rezervoár, nemůže dojít ke spláchnutí .. jinak to zase budeme probírat na nástupech :) A ještě k tomu ve francouzštině, nespa :)"
Komentář HV/HB: Majda ... co říci o Majdě? No asi jen něco dobrého .. protože ona ovládá znakovou řeč a to pak nikdy nevíte, zda vám máva .. nebo nadává :) Majda je moc fajn. Na tábor jela jako nepopsaný list a odjela jen s tím nejlepším hodnocením, jaké kdy bylo možné získat v kuchyni, při službě, která ač nevděčná, tak velmi potřebná. Když by na den odjel z tábora hlavas, nikdo to nepozná. Ale kdyby odjela Majda, vše by bylo vzhůru nohama :) Ještě ani nevím, v jakém termínu bude tábor v roce 2018, ale jsem moc rád, že Majda na výzvu jet znovu do kuchyně reagovala pozitivně ... no ruku na srdce, nechtěla, ale ukecal jsem jí ... a teď si tak mlhavě vybavuji, že jsem jí vlastně ani nedal prostor říci ne :) Majda je prostě hráč :)

Kontaktní formulář
✗   ZAVŘÍT KONTAKTNÍ FORMULÁŘ