Den 11. - 26.8.2014, Tábor Klubu 112 - 2. turnus

Hlavní program dne

V dopoledních hodinách si děti demokraticky vydupaly, že si přejí osobní volno a poněvadž nad dospeláky začíná vládnout pocit lehké únavy, neměli jsme sílu zavádět v táboře autokracii (aby bylo po našem :). Protože se v údolí Sázavy, pravděpodobně z mladické nerozvážnosti, objevil deštík, vyhovovalo to i nám dospěláků, v čase osobního volna jsme si připravili náročnou variantu mokrého programu. Dětem jsme zajistili promítání filmu Noc v muzeu a protože déšť neustal, děti stihli ještě 59 minut Koralínky, víme, dlužíme jim ještě 31 minut. První pozitivní výsledky výchovného poradce se jiš projevují na kázni a disciplíně našich dětí, a tak většině za odměnu, pravda, některým i za trest, jsme večer zorganizovali prodlouženou diskotéku, která probíhala do pozdních nočních hodin a nebýt pohotového zákroku místní městské policie, ještě teď by se táborem linulo "Duc, duc, duc" :)

Oddílové programy

  1. oddíl - Airsoft: Z důvodu počasí byla dopolední činnost převážně v osobním volnu, kde se pouze dopilovávali resty z minulých výcviků, které nebyly doposud splněny. Jednalo se převážně o taktický a pořadový výcvik.
  2. oddíl - Nej holky: V době osobního volna, které bylo způsobeno špatným počasím, jsme využily času k tvorbě náramků z gumiček a dopisovámí posledních dopis rodičům a kamarádům. Dále jsme probraly program na následující festival, jak si to kdo představuje, abychom se následující ráno při nácviku nehádaly:) Kvůli špatnému počasí jsme ani nemohly vyvenčit Kevina, což jsme doháněly večer před diskotékou, kdy jsme na sebe čekaly, až si všechny vyžehlíme či nakulmujeme své hřívy, abychom to následně vůbec nevyužili, jelikož v místnosti bylo tmavo až mlhavo, potom, co se do jídelny nahnal celý tá bor a zapnula se mlha :) Nicméně i tak si děvčata diskotéku navíc užila a uléhaly jsme víceméně spokojené :)
  3. oddíl - Survival: Ranní program probíhal v rámci v celku klidných aktivit. Děcka dostala za úkol přežít probíhající úklid chatiček. Po několika pokladech dávno ztracených a opět dnes nalezených včetně tolik důležitých ponožek, ukrytých na zcela nečekaném místě a to v boční kapse tašky, jsme se po eliminaci drobných nedostaků, dostali na vcelku vysoké bodování. Vzhledem k ošmournému počasí řešil, vedoucí svou osobní program přežití a hledal pláštěnky zbytku oddílu, který svorně přísahal že maminka zapomněla zabalit. Po úspěšné akci a zprávě z generálního štábu, že na dnešek se plánuje osobní volno, se optimistický vedoucí rozhodl že se zašije do na celý zbytek dne na chatku a odmítal jakýkoliv kontakt s vnějším světem. Pouze touha po jídle ho donutila svolat opět oddíl a pustit se opět do boje. Oběd probíhal v tichém duchu, ostaně jako vždy a služba, která s železnou pravidelností přicházela o hlasivky, se až na pár nedojedených jídel obešel bez problémů. Táborová hra proběhla s identickou náladou jako ty předchozí a k smrti unavené děti se těšily na nadcházející diskotéku, která byla naprosto nečekaným a pro mnohé šokujícím překvapením. Pozitivní zpráva dne : Oddíl survival konečně zcela potvrdil že pokud přežijí diskotéku, tak už přežijí všechno. Nechť se uvidí !
  4. oddíl - Velký sport: V odbě osobního volna děti odpočívaly. Hrály jejich oblíbenou karetní hru "Bang!", jiní se věnovaly přípravám na táborový festival, kde následně vystupovaly.
  5. oddíl - Outdoor: Byl deštivý den, a tak jsme se proměnili na Indoor. Nejprve si děti důkladně uklidily chatky, aby si vylepšily skóre z předešlého dne. Potom jsme psali Neskutečný příběh a čekali, kdo bere Voko.
  6. oddíl - Malý sport: Ráno jsme se vzbudili do boží pohromy, z nebe ne pršely, ale padaly provazy vody. Rozdělili jsme se tedy na skupinky a každý dělal, co měl rád. Někteří pletli náramky, ostatní se pod dozorem vedoucího věnovali karetní hře "Bang!". Ač vedoucí, značně využívajíc svou autoritu, hodně podváděl, přesto se mu nepodařilo v turnaji zvítězit a děcka ho roznesla na kopytech :)
  7. oddíl - Táborníci: Většina oddílu si po dobu dopoledního osobního volna pletla náramky, jiní kreslili. Některé děti hrály společenské hry a jiné se připojily k dětem z dalších oddílu k turnaji "Bangů".
  8. oddíl - Výtvarka: Jelikož se nejmenším dneska vůbec, ale vůbec nechtělo vstávat a všechny znavila už jen snídaně, rozhodli jsme se mít volné dopoledne. Děti dostaly osobní volno, které využily k odpočinku, kreslení si na chatkách a k napsání dopisů veškerým příbuzným, i těm ze třetího kolena. :-)

Jídelníček

K snídani byla paštiková pomazánka, kterou děti okomentovaly slovy "rybičkovou nejím", i tak se po ná zaprášilo.

Svačinka: ovocný jogurt

V čase oběda provoněla táborovou jídelnou vynikající pórková polévka a děti si rozebraly všech 48 litrů. Vůni pórku přehlušil Pepkův špenát s jistou dávkou česneku, který zvýraznil chuť vynikající libové vepřové pečeně podávané s babičinými bramborovými knedlíčky.

Před promítáním ke svačině děti dostaly chutné broskve o velikosti středního melounu.

A aby dědečkovi nebylo líto, že babička dělala knedlíčky, tak dle tradiční receptury bylo vytvořeno osm gastroplechů ovocno-tvarohové zemlbáby.

Stav marodky

Stále nula :)

Důležitá sdělení z tábora

Informace k odjezdům autobusů: individuální odjezdy z tábora budou probíhat od 9:00 do 9:30. Autobusy dorazí do Prahy (místo shodné s odjezdem na tábor) cca v 12:15 (v sobotu 30.8.).

Chápeme, že v denním režimu dětí je budíček v 7:30, ale volat hlavnímu vedoucímu v 7:31 je nejen nezdvořilé, ale i zbytečné, protože v tuto brzkou hodinu z něj rozhodně nic nedostanete, a už vůbec ne nějakou užitečnou souvislou informaci. Využívejte i nadále vyhrazeného časového prostoru našeho PR oddělení v čase 13:00 až 13:01 :)

Poděkování

A protože náš tábor jde z extrému do extrému, chceme jmenovitě poděkovat rodičům bratrů Lorencových za poslání balíčku plných sladkostí na obalení nervů a doplnění energetických ztrát. Zaslané tuky a cukry byly použity přesně v souladu s informacemi zmíněnými v přiloženém dopise :) Krabice obuvi velikosti 36 byla nejen příjemným poděkováním za naši práci, ale těšíme se, že kluk poroste a za pár let budou krabice od obuvi velikosti 46 :)

Foto

Fotografie najdete na Facebookových stránkách táborů Klubu 112

Kontaktní formulář
✗   ZAVŘÍT KONTAKTNÍ FORMULÁŘ