Den 9. - 24.8.2014, Tábor Klubu 112 - 2. turnus

Hlavní program dne

Naproti předešlému dni byly všechny dnešní aktivity organizovány pro celý tábor společně. Ráno jsme si užili, lépe řečeno UŽILI, živnosti. Pro vysvětlenou, v živnostech si skupinky jednoho až čtyř dětí vytvářejí stanoviště, kde nabízejí své služby, za což jsou odměňovány patřičným obnosem táborové měny. Jako každý rok, tak i letos slavily největší úspěch masážní salóny, čístírny bot, uklízecí čety a pletači náramků. Z výchovných důvodů jsme nechtěli udělit licenci kasínům (stanovištím s prším), ale nakonec jsme udělali dobře, že jsme se rozhodli v tomto ohledu nezasahovat. Navzdory všem pravidlům gamblerství totiž přišli na mizinu jak provozovatelé těchto podniků, tak všichni jejich zákazníci. Děti pochopily, že řidič sice tvrdý chleba má, ale gambler chleba nemá a některé dementovaly, že prší už nebudou hrát ani s rodiči (omlouváme se :) ). Jednou z nejlepších letošních novinek byla masážní křesla. Pro vysvětlenou.. v tomto podniku seděla na lavičce děvčata z Nej holek komplet zabalená do spacáku. Když si někdo na křeslo sednul, křeslo se začalo vrtět, vibrovat... chyběly jen lávové kameny :) Pro stále neideální počasí spotřebováváme poměrně hodně dřeva, a tak jeden z našich extrovertnějších vedoucích "naočkoval" pár kluků myšlenkou na prodej tuhých paliv. Hoši dostali sekerku, pilu a pod patřičným dohledem nám prosekali houštiny na okrajích ostrůvku, a tak prohřáli i naši sušárnu. Zmíněný vedoucí se nikomu nezapomněl zmínit, "jak to manager dobře vyřešil" a že "dřevo je poměrně důležitý předmět" a kluci měli skvělý pocit z poctivě odvedené a více než poctivě zaplacené práce. Třešničkou na dortu potom byl "Dům hrůzy", který si zřídily holky ze sedmého oddílu. Po půlminutě této atrakce jsem měl nahnáno více než po půlhodině domu hrůzy v Madamme Tousseau, odevšaď se ozývalo jen "Chrrrr", "Vrrrr" a "Dokud nenajdeš korunku, neodejdeš!" :) Živnosti byly zakončeny s nespokojeným hlučením a křikem "Ještě odpoledne! Ještě odpoledne!".

Na odpoledne jsme již měli v plánu něco jiného a to byla další etapa naší vychytané celotáborové hry. Dnes bylo úkolem dát dohromady stránku z pekelné knihy hříchů o Dorotě Máchalové, kterou ve vzteku roztrhal Lucifer, a hlášení ze soudu s Petrem Máchalem, které pro změnu rozcupovala pravděpodobně DM, jisti si ale nejsme. Náplní bylo na různých stanovištích odpovídat na otázky s pohádkovou / čertovskou tématikou. Jak se jmenoval majitel pokrývky hlavy, kterou obývali dva hlodavci, nikdo nevěděl :)

Večer proběhla druhá táborová diskotéka, delší, roztancovanější a ukřičenější než ta první. Dětem byly pouštěny hity dle jejich výběru, některé i opakovaně, protože nám odešel externí disk. Ale děti tento problém ani nezaznamenaly, vesele trsaly v rytmu sfingu, války a polčíku. Dnes sklidila úspěch i mazurka. Po skončení prodloužené diskotéky se děti odebraly vykonat večerní hygienu.

Jídelníček

United Baceries spletla objednávku a místo tvrdého chleba pro koně doručila křupavé hrozinkové vánočky, které s máslem a kakaem chutnaly skvěle. Po třiceti vánočkách zbyla jen vzpomínka a faktura do účetnictví. Rádi bychom i o svačině napsali poetickou esej, ale narovinu, co se dá napsat o jogurtu. Na Fcb uvítáme Vaše tipy :) V čas oběda do tábora zavítal Jean Luc Rappeaux, aby nás pitomé Středočechy naučil dělat francouzské brambory. Táborovým odstřelovačům z řad Airsoftu zbyly terče, a tak je kuchař použil jako svačinu = krájení melounu. Roztržitý řidič dodávky s logem United Bacaries na boku se v odpoledních hodinách dovtípil své chyby a přivezl nám dvacet čerstvých krájených chlebů, tak jsme je děckám rovnou obložili šunkou, trvanlivými salámy, sýrem a nakrájenou čerstvou zeleninou. Hladové kusy (cca. 98) v čase diskotéky využily příležitosti a dodlábly zbytky v podobě guláše (30 porcí), svíčkové (17 porcí) a zapečených těstovin (315 porcí).

Stav marodky

V průběhu poledního klidu jsme s ambiciozním sportovcem, který pro chycený míč obětoval pravou paži, opět vyrazili do nedaleké (56 km vzdálené) Benešov Hope. Lékař konstatoval, podobně jako hlavas, že "mladej je jelito" a do dalších her ho obrnil sádrovým odlitkem. (Rodiče informováni.) Klučina je poučen o pravdivosti rčení "Sportem k trvalé invaliditě" a příště už si rozmyslí se hlásit do oddílu Sport. Stav: 0 Děti jsou buď zdravé, nebo předstírají zdraví a začínají se nás asi bát.

Důležitá sdělení z tábora

Do tábora se vloudily, vkradly, propašovaly návštěvy z řad loňských oddíláků. Děti je oplakaly, popřály hodně štěstí a zdraví, protože jedna z nich přijela do tábora s čerstvým čtyřtýdenním táborníkem. Nejstarší Nej holky využily tohoto překvapení, porušily přísné hlavasovo nařízení a v čase poledního klidu se snažily o tanec a napodobovaly aerobní cvičení, ale ani jedno oko nezůstalo suché.

Poděkování

Děkujeme Povodí Sázavy a místním rybářům, že umožnili místním vodám a hlavnímu vedoucímu chytit rybu cca. 15 centimetrů dlouhou, no prostě macek! Některé děti z toho měly Vánoce, chtěly ji obalovat a podávat s bramborovým salátem.

Foto

Fotografie najdete na Facebookových stránkách táborů Klubu 112

Kontaktní formulář
✗   ZAVŘÍT KONTAKTNÍ FORMULÁŘ