Den 7. - 23.8.2014, Tábor Klubu 112 - 2. turnus

Hlavní program dne

Dnešek byl ve znamení oddílových programů, které po večerce doplnilo lehce hororové promítání pro děti starší dvanácti let. Nebylo to sice plnohodnotné nahrazení noční bojovky, ale tu snad letos ani nepotřebujeme :)

Oddílové programy

  1. oddíl - Airsoft: Přeprava VIP. Krásné dobré ráno začalo vysilujícím a úmorným během za doprovodu jedné z našich zdravotnic, vzhledem k tomu, že běžela v čele pelotonu, byla tahle společnost značně povzbující (rozptylující). Hravě jsme zvládli dva kilometry aniž bychom si toho všimli. Po snídani začal náš hlavní program, což byla doprava a ochrana VIP osoby, figurantkou byla pro velký úspěch druhá z našich zdravotnic, mladým chlapcům z Airsoftu se figurantka velice líbila, proto ji chránili tělem i duší. Přes veškeré úsilí našeho vedoucího naši figurantku zlikvidovat, oddíl Airsoft úspěšně dostál svým cílům a vrátil nepoškozenou a neporušenou figurantku zpět na zdrávku :)
  2. oddíl - Nej holky: Po ranním nástupu, kdy vedoucí "potrestala" kluky Velkého sportu tanečním vystoupením před celým táborem (mazurka s vlastním hudebním doprovodem docela zaujala), jsme měly v plánu hrát na louce míčové hry. Nicméně kvůli nenadálé přízni počasí jsme zvolily slunění při řešení důležitých oddílových otázek, po kterých následovala hra "Městečko Palermo", kdy dvakrát vyhráli svobodní občané města nad vrahy. Vracecí vybíjená nás nijak extra nezaujala a zvolily jsme jinou dětskou hru, Král vysílá své vojsko a ta již sklidila velký úspěch. Nicméně jsme zjistily, že už máme větší sílu a na obědě jsme byly rády, že v třesoucích se rukách udržíme příbor :) Polední klid jsme si beze zbytku užily na našem stanovišti "pod stromem", kde jsme si četly časopisy a zabývaly se korespondencí z domova. Po obědě se k nám připojila i naše marodkyně, které naštěstí není nic vážného, ovšem brození řeky (dvakrát) při cestě do obchůdku ještě vynechala. Při zpáteční cestě jsme si zopákly sestavy ze včerejšího večera a i vedoucí musela uznat, že máme moc šikovný velký tým :) Vzhledem k pěknému počasí i navečer jsme využily nabídku Velkého sportu připojit se k jejich ohníčku a jako dámy jsme si stylově přijely na lodičkách. Sice jsme se v protiproudu celkem zapotily, ale zhodnotily jsme, že nám to za námahu a opékání buřtů stálo. Po návratu nás čekalo menší psychické vypětí a málem i slzičky při sledování hororu, ovšem když jsme šly na kutě, dámy si výběr filmu celkem chválily, až na jisté historické nepřesnosti. Nejdůležitější událost dneška: Měly jsme maskota Kevina. Kevin je bezvadný kus klacku na švihadloprovaze. Kevina jsme včera v lese ztratily. Nenašel se, ale již máme nového :)
  3. oddíl - Survival: Ráno po osvěžující rozcvičce vyrazivší skupina zbylých přeživších vyrazila do nedaleké dědiny s nadneseným názvem Vlastějovice. Po nákupu u místní "rákosky" a pár problémech s místním Vietnamským dialektem a jednou obtěžující vosou, kterou Vietnamský obchodník zcela vyřadil z boje kusem smotaných novin, obětujíc při tom významnou část regálu, všichni bez problému zaplatili a seřadili se před místním velkoobchodem. Po rychlé probírce batohů, ze které táborový erár bude fungovat další týden se oddíl rozzuřených dětí vydal na cestu zpět. Po překonání dvou brodů a čtyř pokusů o vzpouru se úspěšně probojoval k táboru, kde čekal vyčerpané rebely zasloužený oběd a odpočinek. Odpolední program probíhal hladce. Vzhledem ke slunci, které s nevídanou aktivitou dnes projevovalo svou vztřícnost, se vedoucí rozhodl, že se pokusí odbojáře vytáhnout k nedalekému splavu na improvizovaný lov ryb a místní havěti improvizovanými metodami. Děcka po naplnění dvou kýblů rybek a splnění plánů místní kuchyně na rybí pomazánku se o pár hodin a modřin déle a po konstatování, že drobné ryby jsou chytřejší než celý oddíl mírně rozladěně odebrala na večeři. Otlučeni jak Karlův most po nájezdu Švédů se děti rozhodly, že večerní program bude probíhat v duchu klidových aktivit. Po několika lapáliích o pokus složení luku a pár výstřelech šípů jsme se rozhodli, že další pokusy napodobit Robina Hooda skončí buď katastrofálním neúspěchem nebo kolapsem táborového vedení. Noční program probíhal dle očekávání. Promítačka odvedla svou práci na jedničku. Jeníček a Mařenka snadno děti ukolíbali ke klidnému spánku :)
  4. oddíl - Velký sport: Dnes dopoledne jsme vyrazili nakoupit "chybějící" zásoby sladkostí do Vlastějovic, kde si děti mohly nakoupit maximálně jeden pytlík chipsů, dva pytlíky bonbónů a nespočetně mnoho zdravých müssly tyčinek. Tyčinek si moc dětí nenakoupilo... Nicméně jednohlasně prohlásily, že jeden pytlík chipsů je málo. Oddílák je tyran! :-) Pak jsme přebrodili řeku Sázavu a pokračovali loukou do tábora. Po lahodném obědě jsme vyrazili na lodičkách do blízkého okolí, kde jsme připravili ohniště na večerní opékání buřtů. Dětem se lodičky vyloženě líbí a proto je od teď mají jen za odměnu (oddílák je prostě tyran! :-) ). Zpívali jsme na nich táborové písničky a po zazpívání 3 songů (holubí dům, stánky a tři kříže) jsme zjistili, že tímto jejich repertoár končí. Písničky ze SuperStar a od Xindla X se podle nás prostě nehodí :-D . Přesto zazněly. Večer už jsme vyrazili na opékání buřtů k předem připravenému místu. Nej holky se k nám přidaly a přijely na pro změnu na lodičkách. Opeklo se pár buřtů, vegetariáni přežvykovali trávu z okolní louky. :-) Večer jsme se vraceli přes železniční most po tmě. Oddílák je vždy trochu trochu v nervu, aby nic nejelo, když jej přecházíme (idos máme i tak stále s sebou). Bezpečně jsme jej přešli a po příchodu do tábora projíždí vlak... Děti hlásí: ,jaká škoda, kdy už konečně pojede vlak, když tam budeme?" Oddílák je vážně tyran! :-)
  5. oddíl - Outdoor: Dopoledne jsme konečně užívali teplého slunečného počasí - váleli jsme se na louce a psali příběhy a básně, a malovali krajinu. Po poledním klidu, stále nacpaní jako husy, jsme vyrazili do nedalekých Vlastějovic, abychom jejím obyvatelům připomněli, že náš tábor stále žije. Cesta zpět připomínala spíše vysokohorskou tůru. Během této expedice jsme se dostali do proslulého Sicilského městečka Palermo, které bylo záhy opět vyvražděno. Večer jsme si už jen představili své výtvory z dopoledne :)
  6. oddíl - Malý sport: Ráno létala do hrnce brambora za bramborou. Co nám mělo trvat hodinu, trvalo téměř tři (příčinou nebylo naše pochybení, ale fakt, že většina dětí měla škrabku na brambory v ruce poprvé v životě), za což jsme dostali patřičně vynadáno a i jsme se z toho patřičně poučili. Škrábat teď umíme jako mistři :) Abychom si také trošku odpočali od vytírání jídelních prostor, zašli jsme zrelaxovat s lukem. I pro ta nejmenší děvčata nebyl dostřel sta metrů žádný problém. I foukačka slavila valný úspěch. Když nám už podruhé ujel vlak, šli jsme vytírat znovu, abychom zvýšili fyzickou kondici a hygienické návyky. Baseball u nás slaví obrovský úspěch, jak inter, tak intra-oddílově. Sice máme v noci problémy se vstáváním k dobrovolně povinným hlídkám, avšak to ráno doženeme rozcvičkou :)
  7. oddíl - Táborníci: Ranní program začal relativně svižně, kdy jsme s dětmi vyšlápli kopec a dorazili na nedalekou louku, kde jsme hráli hru o vlajky. Dětská soutěživost však průběh hry lehce narušila a ne vždy šlo o fair play, nicméně jsme si dopoledne užili, bylo krásné sluníčko a děti si zahráli hru "Počítání po cestě" (schovku). Odpoledne jsme vyrazili do nedalekých Vlastějovic, kde naším jediným cílem byla místní samoška. Zde jsme se lehce posilnili a šli zpět, ale praktikant Čahoun po polovině ušlé cesta zpět zjistil, že na místě nechal mikinu a musel vyrazit zpět. Zbylou cestu zpět tedy musela vedoucí, chudinka, oddřít sama. Po večeři měli děti za úkol uklidit své chatičky a ikdyž to ne všichni zvládli navýbornou, nakonec jsme pokračovali ve výrobě vlaštovek a raket z papíru. Dokonce jsme hlasovali o nejkrásnější ze všech, ačkoliv bylo hlasování velmi neobjektivní, nakonec jsme dospěli jednoznačného výsledku, který odsouhlasil i hlavní vedoucí - vyhrála raketa země-vzduch táborníka Honzíka zvaného Forest. Odměna byla sladká :)
  8. oddíl - Výtvarka: Naše nejmenší zlatíčka se rozhodla, že po pěti dnech vzorného chování vyzkouší, jak silné a pevné nervy má jejich vedoucí. Dnes si to vybrali za všech pět předešlých dnů. Ranní program započal velkým úklidem, kdy jsme byli nuceni vykydat celou chatku a začít se vším úplně od začátku, jelikož v noci přiletěla velice agresivní žravá zoubková víla a sežrala všechny kartáčky vyskytující se na této chatce. Poté co se děti nově nastěhovali jsme šli do blízkého lesa zahrát si boj o vlajku a jiné lesní hry. Po obědě jsme šli vyrábět přáníčka rodičům, které jsme následně rovnou poštou odeslali. Pak jsme šli k řece brouzdat se při břehu a hledali jsme mušličky, lovili rybičky a koupali nožičky. Navečer jsme si zahráli naším oddílem tak velice oblíbený lacross. A poté následovala velká honba za pokladem, kdy děti hledali ukryté iniciály a postupně se tak propracovali k místu uložení sladké odměny. Pak jsme si jen stihli vyčistit zoubky (s nově koupenými kartáčky, neboť zoubková víla je odmítla vrátit) a nakonec jsme už jen hupli do pelíšků.

Jídelníček

Ráno raníčko, kuchtíci vstali, holoutkům dobrý džem připravili.

Koze od huby zelí odtrhli a dobrou polévku z něj udělali.

Sekanou jsme nasekali a bramborovou kaši na talíř nandali.

A nudle s mákem na závěr dne, zítra si děti pochutnají na bublanině.

Stav marodky

Dnes jsme řešili jednu šlupku do hlavy a naražený malíček, vše ale stačilo zaledovat, pofoukat, zkrátka přesně jako v básničce o mravenečkovi.

Důležitá sdělení z tábora

Hlavní vedoucí si dnes opravil opakovaně zmiňovanou pneumatiku, a tak měl od poledne lehce povznesenou náladu. Zdravotnice Lenča mu však mobilní telefon stále odmítá vrátit.

Foto

Fotografie najdete na Facebookových stránkách táborů Klubu 112

Kontaktní formulář
✗   ZAVŘÍT KONTAKTNÍ FORMULÁŘ