Den 4. - 19.8.2014, Tábor Klubu 112 - 2. turnus

Hlavní program dne

Hlavní program dne se musel lehce upravit (polívka bez vody - použij vidličku, Survival rukama) kvůli nečekané odstávce-stávce-havárii-odchodu kvalitního českého výrobku - čerpadla na vodu, rok výroby 1943. Tímto děkujeme firmě Sigma pumpy Böhmen und Möhren a absenci sabotážního týmu, který ten den působil ve Škodových závodech ve Vysočanech. Plánovaný program dnešního dne byl jen lehce zkrácen, přesunut, obrácen a v podstatě z původního plánu zbyla jen snídaně a nástup, na kterém kdybychom na toto děti sami neupozornili, ani by nezjistily, že se něco děje. Po dobu výpadku jsme zde měli dvouapůlkubíkovou cisternu s vodou a čerpadlo již máme nové, modré (mnohem hezší než staré rezavě modré), k jejich radosti si děti zase mohou čistit zoubky u umyvadel a k naší splachovat na záchodech :)

Proběhla etapa CeTeh, kdy Lucifer dal úkol svým oslům a netopýrům, aby spěšně doručili do pekla Dorotu Máchalovou. Čert Janek Ledecký s dalšími čertími rekruty se vydali dle zevrubného popisu Lhoty a Doroty Máchalové přívést DM ("Zde jsem člověkem") do pekla.

Oddílové programy

  1. oddíl: C.Q.B. Celý den. V dopoledních hodinách se procvičovali a zdokonalovali v taktikách a v činnostech v boji o budovu spojených s bojovou hrou. Odpoledne si postavili bojový ring, kde si zvyšovali svou fyzickou připravenost a své zkušenosti z bojových sportů. Mlátili se celé odpoledne, až do celotáborové hry. Kromě pár zranění se defakto nikomu nic nestalo :)
  2. oddíl: Dnes jsme se s děvčaty vydaly do nedalekého lesa, ovšem narazily jsme na skupinku z jiného tábora a vrátily se na louku, kde jsme si zahrály hru, kdy jsme hledaly dvojice pexes v trávě a oblíbenou dětskou hru "cukr káva limonáda". Po návratu do tábora jsme vyrobily výzdobu chatiček, která každou skupinku bydlící spolu vystihuje, a objevily jsme netušené, například lásku k vláčkům :). Děvčata ozdobila obrázkem i chatku své vedoucí. Odpolední program jsme strávily s oddílem Táborníků při hrách, například na demonstraci, která je v našem oddíle velmi oblíbená.
  3. oddíl: Vzhledem k tomu, že náš oddíl byl v dnešním rušném dni určen jako služební, se v ranních hodinách věnoval věcem jako úklid jídelny, vytírání jídelny, utírání stolů v jídelně,... V pozdějších hodinách se věnoval teorii extrémních a krizových situací vyplývajících ze současného dění na Ukrajině, v Izraeli a v Africe, jako např. okupace invazních vojsk cizích zemí, zvládání chování v krizových situacích, které jsou dnes nejaktuálnější: havárie auta či pořadí ošetřování raněných. Po náhodném nálezu netopýra jsme se věnovali základům péče o nalezenou zvěř, chování k nim a dále preventivními úkony, které souvisejí s všeobecnou bezpečností nalezeného zvířete i nálezce tohoto zvířete. Děti byly poučeny o tom, jak se chovat k nalezené zvěři a upozorněny o základních úkonech k tomu souvisejících. Ve zbylém čase oddílového programu jsme se věnovali pár prvkům sebeobrany.
  4. oddíl: Oddíl Velkého sportu dnešní dopoledne strávil poněkud pasivnějším sportem, a to rybařením. Ač se děti snažily sebevíc, ani malý okounek nezabral. Odpoledne jsme trávili společně s oddílem Outdoor, s nímž jsme společně hráli, dětmi oblíbenou, házenou. Chlapci si vyprosili znovu lacross a došlo i na softball. Odpolední program jsme zakončili hrou "Na bizony", která děti velmi baví, a to z toho důvodu, že po vedoucích (bizonech) házejí míčky a poté je stahují z kůže (sundavají několik vrstev triček). Zítra nás čeká tvrdá práce, protože náš oddíl má táborovou službu. Držte nám všichni palce! Plánujeme pětihvězdičkový servis v jídelně, více zítra ;)
  5. oddíl: Již z rána jsme si s dětmi vyrazili do nedaleké vesničky Vlastějovice, děti si koupily něco dobrého na zub. Odpoledne jsme s oddílem Velký sport hráli přehazovanou, soft a pár zábavných her :)
  6. oddíl: Prali jsme se celý den. Sluníčko s mrakem zápasilo od rána až do večera, mrak vítězíc. Míčovými hrami zahřáli jsme ale naše těla, byly to hry, které děcka hráti chtěla. Vybíjená následovaná přehazovanou, pak klidné (avšak uřvané) "Městečko Palermo". Celý program byl doprovázen hrou "Na zloděje", kdy se nevylupovaly banky, ale kradly kolíčky na prádlo zavěšené na dětech. Bramborová polévka měla velký úspěch i u našeho oddílu. Když mrak konečně (bohužel) zvítězil, dali jsme si neplánovanou sprchu a s nakropeným prádlem (později sušeným a převlečeným) jsme se nádherně vyspinkali.
  7. oddíl: Dnes ráno jsme seznámili děti se základy šifrování, sami si vyzkoušely, jak šifrovat, dešifrovat a dokonce napsat neviditelný dopis (citronovou šťávou), který posléze úspěšně zviditelnily. Nabyté znalosti využily v šifrovací hře. Cílem bylo získat bobříka šifrování, který většina úspěšně splnila (jeden z táborníků byl dnes lehce znaven a usnul už u akátu :) ). Odpoledne jsme vyzvali nejstarší oddíl, Nej holky, ke gigantickém hernímu souboji ve hře zvaná "Demonstrace" (Demonstrace spočívá v tom, že demonstranti demonstrují zaklesnutí do sebe, v poloze ležmo, a policisté se snaží v co nejrychlejším čase je od sebe odtrhnout. Důvody demonstrace, které si zvolili, jsou zřejmé: za včasný oběd, za vodu, za právo sedět... velice mě překvapila vytrvalost demonstrantů, vydrželo jim to déle, než demonstrace na Palačáku proti Kalouskovi :) Dalši hrou byl "Kámen, nůžky, papír dvakrát jinak". Hádejte, jak to mohlo probíhat :) Nakonec tým táborníků opět v této disciplíně zvítězil (Nej holky jsou looseři) :)
  8. oddíl: Gábinka statečně vedla rozcvičku zakončenou prodlouženou diskotékou (na konci rozcvičky jsme krátce zatančili) :) Očekávané tavení mýdla, gl (i/y?) cerin se nám na lihových tabletách přeměnil na krásně barevná mýdla. Děcka se na tuto eventualitu zcela těšila a jejich očekávání byla naplněna :) Do oběda jsme sportovali, překvapivě se zapojil celý tým, s lacrossovou pálkou běhali zprava doleva všichni jak zběsilí. Po obědě opět zu Fuss výlet na kopec, z pohledu dospěláků oceňujeme zejména, dětmi vynalezenou, disciplínu s názvem "Pětiboj na polní cestě" alias skok na půl metru se stometrovým rozběhem :) Lehce znaveni jsme se odebrali na večeři. Díky kuchařovi se boloňské těstoviny setkaly s úspěchem. Byly výborné :)

Jídelníček

Sýrová pomazánka začala nový den, opět slyšeli jsme chválu jen.

I bez vody se nám dobře vařilo, pár plánů nám to sice zmařilo, i přesto však bramboračka dětem chutnalo. :)

Večer děti dostaly druhý nášup, na italské těstoviny těšil se zástup.

Krizový den přežila i kuchyně ve zdraví, vaření nás stále baví :)

PS: Nouzové zásoby domácí stravy připravené pro případ nesetkání se s chutí a stravovacích návyků jedné z dívek jsou použity 1:1 s naším jídlem (Jsme na své váze a nekonají se žádné dramatické výkyvy).

Stav marodky

Shodou okolností se v LDT Březině 2014 setkalo, ve správný čas a na správném místě, jedno jediné alergické dítě na včelí bodnutí a jedna jediná agresivní medonosná včelka Mája. Předem prohraný souboj obrátila Justýnka ve svůj prospěch a přežila - narozdíl od včely, která půl hodiny intenzivně hledala svůj zadeček, leč marně. Po dvou dnech pokusů odvrátit průběh alergické reakce ledováním (po telefonickém souhlasu rodičů) nás přestalo bědování malé Justýnky, stěžující si na zimu, bavit a navštívili jsme místního felčera v renomované nemocnici Benešov Hope. Vše proběhlo hladce, byli jsme pochváleni za náš optimisticky naladěný přístup, poplatek za parkoviště uhrazen a regulační nám byl odpuštěn.

Důležitá sdělení z tábora

Mimo posunuté večeře a zkrácené etapy celotáborové hry, návštěvy místních vodáků, kteří hledali ubytování (a u nás ho nenalezli), docházejícího dříví na oheň a osmihodinového výpadku čerpadla na vodu, se nic zvláštního nestalo :)

Poděkování

Hlavní vedoucí si právě sype popel na hlavu (a to doslova) a tímto děkuje celému svému kolektivu a trpělivým rodičům, že již není bombardován pokusy o dovolání se a sdělováním požadavků typu: "Můžete nabít mému synovi telefon?".

PS: děkujeme tomu, kdo vrátí klíčky od chatičky 29 :)

Foto

Fotografie najdete na Facebookových stránkách táborů Klubu 112

Kontaktní formulář
✗   ZAVŘÍT KONTAKTNÍ FORMULÁŘ